Автор Тема: Любовен хорар  (Прочетена 11162 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13599
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Любовен хорар
« Отговор #105 -: Април 15, 2017, 04:14:14 pm »
жена козирог и мъж лъв

Мнение  » 12 Май 2009, 21:44
моля ви кажете нещто по въпроса ако някоя се е сблъсквала с тази комбинация писах вече и при лъвчетата ама те си мълчат иначе ако това има значение аз съм със асцендент близнаци а неговият е стрелец и венерата ми се намира във водолеи моля помогнете иначе ще откача просто кажете какво мислите за тази комбинация


от elodiq » 10 Юни 2009, 11:16
благодая че някой все пак ми отговоро но за сега нещата между мен и моито ливче са си наред просто исках малко повече инфо ние даже все още не сме се скарали нито един път :D :D
слънце в козирог/ асцендент близнаци/луна в скорпион

месалина

  • Забрана за виждане
  • Full Member
  • *
  • Публикации: 225
Re: Любовен хорар
« Отговор #106 -: Април 15, 2017, 04:53:18 pm »
Все повече се убеждавам , че Луната има "вина" за всичко. :012:

А доколкото знам при индийските школи е свързана с ума преди всичко.
Може и да греша , Лили да каже.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Любовен хорар
« Отговор #107 -: Април 15, 2017, 04:56:24 pm »
Така е, да. Обаче в нейния случай няма афликтирана Луна – съвпад с Юпитер в 5 дом/знак от Асцендента. Но наблюдавам и друг такъв случай, в съвпад с Юпитер в 7ми дом/знак от изгряващия – вечно колебание, нестабилност, промени, дотук не се задържа трайно с нито един партньор /мъжка карта/. И много неосъзнат подход в отношенията с жените.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Любовен хорар
« Отговор #108 -: Април 15, 2017, 04:59:57 pm »
Жалко, че такива хора правят деца, а не тези, които наистина биха ги обичали и не биха си играли с тях като разменна монета.  :-X

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Любовен хорар
« Отговор #109 -: Април 15, 2017, 06:00:54 pm »
Така е - на пръв поглед Луната й изглежда добре. Но има силно влияние на възлите върху Луната (и у7 Юпитер), Лагна и оста на взаимоотношенията. Особено подчертано е влиянието на Раху - Луната, Юпитер и Лагна са в негови накшатри (при посочения час на раждане), а ако приемем, че Раху аспектира 5-тия знак от себе си, то Луната, Юпитер и 5-тият дом получават аспект от Раху, стоящ в Лагна. Освен това Юпитер (у7) и Раху са във взаимна рецепция по накшатри. Силно влияние на Раху върху Луната и Лагна може да резултира в емоционална нестабилност на личността, наклонности към крайности в мисленето и поведението, обсесивно поведение и т.н. Акцентът в тази карта се върти около 5-тодомни и 7-модомни теми с тенденция за нестабилност (и неудовлетвореност - Раху трудно се засища, а Юпитер раздува проблема).

По темата на взаимоотношенията също трябва да се отбележи аспектът на Марс върху Кету в 7-ми дом. Някъде четох, че ако Марс аспектира Кету, то темите по дома, в който стои Кету, се явяват особено проблематични за натива. Комбинацията Кету/Марс носи екплозивност и нестабилност в сферата на любовните връзки.

Ако гледаме западната карта - точен квадрат Луна/Венера. Венера е ретроградна, навидима, залязваща в лъчите на Слънцето.
« Последна редакция: Април 15, 2017, 06:06:05 pm от Mirabella »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Любовен хорар
« Отговор #110 -: Април 15, 2017, 06:23:05 pm »
И пак е въпрос на съзнание, при мен също има такива влияния. Но изобщо не се разпознавам в този отношенчески модел – никакви крайности и обсесивност, даже прекалено толерантна съм била и в приятелствата, и в любовта. А за ексцесии, скандали, вкопчване и манипулативни театрални постановки не може да става и дума. Но съм ги виждала и наблюдавам при други астрологични сигнатури. Срещала съм подобни изяви при връзка на Луна и Раху, но винаги и Сатурн играе сигнификантна роля.

При Аделина навамша е доста проблематична. Има една конфигурация, която буквално я заслепява – и в емоционален, и в духовен план. Съвпад Луна/Кету в 12 дом от Лагна и отсреща съвпад Марс/Раху. Дава и психологически проблеми, нестабилност, уязвима психика. Много вътрешни демони. Има и опозиция Венера/Сатурн там. И тенденция към чести промени, нестабилност – четирите дуални /мутабелни/ знака са заети от планети. При това планети, които имат отношение към емоционалното, сетивното и материалната манифестация – Луна, Марс, Венера, Сатурн. А възлите още повече нагнетяват ситуацията – сама си поставя капани и попада в тях, поради твърде много субективизъм, недалновидност, пристрастност, инстинктивни емоционални реакции.

« Последна редакция: Април 15, 2017, 06:25:32 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Любовен хорар
« Отговор #111 -: Април 15, 2017, 08:04:44 pm »
Жалко, че такива хора правят деца, а не тези, които наистина биха ги обичали и не биха си играли с тях като разменна монета.  :-X
Извинявай на теб кой ти каза, че ние не си обичаме детето.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Любовен хорар
« Отговор #112 -: Април 15, 2017, 08:06:50 pm »
Къде е картата на Аделина?
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Любовен хорар
« Отговор #113 -: Април 15, 2017, 08:15:10 pm »
Ще те улесня ето ти данните 17.01.1982 Пирдоп 15.30.

месалина

  • Забрана за виждане
  • Full Member
  • *
  • Публикации: 225
Re: Любовен хорар
« Отговор #114 -: Април 15, 2017, 09:06:08 pm »
Ще те улесня ето ти данните 17.01.1982 Пирдоп 15.30.

а на принца?

месалина

  • Забрана за виждане
  • Full Member
  • *
  • Публикации: 225
Re: Любовен хорар
« Отговор #115 -: Април 15, 2017, 09:54:02 pm »
Ади, ти вече не си на 20–25 години, защо позволяваш да бъдеш разигравана от мъж? Те сегашните 25–годишни моми са доста по–обиграни от нас, много добре знаят какво искат и как да го получат.

От същия ли прави аборт, дето те заряза бременна? Предполагам, не е бил друг мъж. Доколкото се сещам, още тогава е правил някакви изявления, как всички жени го били използвали и му искали пари. Вероятно за предишната му половинка става въпрос и за децата от нея. И към тях ли се държи по същия начин? Извинявай, ако съм сбъркала субекта, но ми се струва, че за същия Принц става въпрос. Много ми се ще да можеш да си отвориш очите, но любовта наистина е сляпа. И само по себе си това е много странна любов, болезнена и нараняваща, поставя те в задънена улица.

Сега ще трябва да те почерпи. :012:

Та ти цели 10 години и съкрати. :D

месалина

  • Забрана за виждане
  • Full Member
  • *
  • Публикации: 225
Re: Любовен хорар
« Отговор #116 -: Април 15, 2017, 10:16:23 pm »
Имах предвид, че вече не е момиченце, за да се държи детински. На тази възраст се предполага, че вече трябва поне малко да ѝ е уврял акъла. Да не се държи като влюбена тийнейджърка.

Няма лошо да се държи и като влюбена тийн.

Има лошо в това да се вълнува повече от мъжа ,отколкото от детето.

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Любовен хорар
« Отговор #117 -: Април 15, 2017, 10:16:32 pm »
На мъжът данните са 16.05.1975.час 17.00  пловдив.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Любовен хорар
« Отговор #118 -: Април 15, 2017, 10:19:35 pm »
И принца вече сме го разглеждали астрологично. Привидно картата му не е от най–чепатите, за да е такъв истерик и циник, но се сещам, че имаше някакъв проблем в навамша, при това сериозен и проектиран в отношенията с жените. Като се разгледа Д9 всичко се вижда, на кой къде му стискат обувките. Там не можеш да се скриеш зад красиви думи, виждат се духовните уроци на натива.
« Последна редакция: Април 15, 2017, 10:24:33 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

месалина

  • Забрана за виждане
  • Full Member
  • *
  • Публикации: 225
Re: Любовен хорар
« Отговор #119 -: Април 15, 2017, 10:24:52 pm »
И принца вече сме го разглеждали астрологично. Привидно картата му не е от най–чепатите, за да е такъв истерик и циник, но се сещам, че имаше някакъв проблем в навамша, при това сериозен и проектиран в отношенията с жените.

Информативно погледнах  :012: ,но ми се струва ,че имат различни интереси и приоритети.

Той е ориентиран в посока мацки /разглезен е/ , а тя е обременена от собственото си семейство .
Наред с това е и ревнива .