Автор Тема: За другите неща  (Прочетена 129110 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: За другите неща
« Отговор #270 -: Декември 31, 2017, 09:04:33 pm »
Уф, де и с миенето на чинии да беше така  ::)

Весело посрещане на една многообещаваща Нова година!

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: За другите неща
« Отговор #271 -: Януари 01, 2018, 01:26:55 pm »
Защо човек има нужда от други хора... Питам,защото форумът ми е много полезен... Но понякога оставам с горчилка в устата от лошо отношение или лоши неща,които биват споделяни във форума... Но човек има нужда от хората,било виртуално,било в реалността... Има нужда да обича и да бъде обичан... Защо...
Питам защо... защото... има предателства... има измами... и както си обичаш някого... видиш ли... той те наранил... дълбоко... защото само хората,които обичаш и цениш могат да те наранят... И аз си викам... мисля си... защо тогава човек въпреки това има нужда от хората...,казвам си - не ми трябва никой,не искам никого... Живея известно време така... и ми дотежава... става ми тежко... няма обмен на информация,на мисли... Но пък си казвам... добре - иди говори с тези хора,как ще говориш... като знаеш че са лицемери,че се правят че те уважават,но всъщност... не те уважават... как ще споделяш с такива хора... Стигам до извода,че не животът е тежък... взаимоотношенията с хората са тежки...
И си казвам... що за мисли са това... ,поглеждам се и си казвам,това са мисли на нещастник... Само аз ли виждам това,което изписах по-горе... Само аз ли се чувствам така...
Аз ли имам нужда от хората... аз консуматор ли съм,енергиен вампир ли съм... Аз с нищо ли не съм полезен никому... М...
Какво разбирате от изписаното в този пост... Как бихте отговорили,кара ли ви да отговорите по някакъв начин... Или нищо... не ви се казва...

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: За другите неща
« Отговор #272 -: Януари 01, 2018, 02:24:43 pm »
Защо човек има нужда от други хора... Питам,защото форумът ми е много полезен... Но понякога оставам с горчилка в устата от лошо отношение или лоши неща,които биват споделяни във форума...



Тук няма лошо отношение, ти така гледаш на диспути, които се случват тук, което е нормално- разни хора, с разни гледни точки върху една и съща материя. Това е част от този тип социално общуване, ако някой го приема твърде лично и му горчи, това е плод на неговото отношение към атмосферата във форум с интелектуална и академична насоченост. Хапни си баклава. :)

Цитат
Но човек има нужда от хората,било виртуално,било в реалността... Има нужда да обича и да бъде обичан... Защо...

Защото всеки се ражда със способността да обича и с нуждата да бъде обичан.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: За другите неща
« Отговор #273 -: Януари 01, 2018, 02:54:06 pm »
Защото всеки се ражда със способността да обича и с нуждата да бъде обичан.
Това просто не е вярно. Психопатията е факт;

По темата на Али - и аз си мислех за таралежената дилема през последния месец.
« Последна редакция: Януари 01, 2018, 08:49:57 pm от art7ess »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: За другите неща
« Отговор #274 -: Януари 01, 2018, 02:59:11 pm »
Арт, едното не изключва другото, така се раждаме  с такива актуални способности- някои полудяват от любов, други са луди за любов, трети са психо поради липса на любов, но всеки може и иска да бъде обичан, така сме програмирани чисто биологически, въпрос на хормони и развита мозъчна кора. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: За другите неща
« Отговор #275 -: Януари 01, 2018, 04:26:56 pm »
Това просто не е вярно. Психопатията е факт;

По темата на Али - и аз си мислех за таралежената дилема през последния месец. Ето ги едно таралежче:

Бях забравил за това,благодаря че ми го напомни! :)
« Последна редакция: Януари 01, 2018, 04:36:02 pm от Ali_Lun »

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: За другите неща
« Отговор #276 -: Януари 02, 2018, 02:28:09 pm »
Предновогодишно влязох в тото пункта до нас и взех един лотариен билет. Както казах на продавачката, да се уверя в "късмета" си. От зодиаците този път Телец ми се падна, не пусна нито една стотинка.  :012:

Не си купувам такива, но една приятелка дойде сутринта на Коледа да пием кафе и ми взела един. Първо мислех, че печалбата е 15лв, но на другият ден открих, че е 100  :012: До сега никога не съм печелила от томболи, лотарии и разни подобни, така че се зарадвах на факта, че веднъж и аз да имам някакъв малък късмет ;D

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За другите неща
« Отговор #277 -: Януари 02, 2018, 02:47:52 pm »
А, честито! Значи все пак има и печеливши билети. Много съм скептична, че въобще има такива, затова не вземам. Дотук само два пъти съм търкала и е било спонтанно хрумване.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: За другите неща
« Отговор #278 -: Януари 02, 2018, 02:54:13 pm »
Браво, Сатинка! Много се радвам за теб! :-* Със здраве да си ги харчиш!

За много години на всички! Нека новата 2018-та ви направи щастливи! :-*

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: За другите неща
« Отговор #279 -: Януари 04, 2018, 08:51:34 am »
И на теб хубава година, Мирабелка!

Тук се местя, за да не спамя марс/юпитер темата. Не мога да разбера как ви пука за обиди от хора, които не са ви важни, и как ви пука за хора, които ви обиждат. Естествено-скандал с гаджето веднъж на 3 години, в който той се осмелява да ви каже “гледай си работата”, не го броим.
Наскоро бях на открит пазар, м/у другото гледах и за дънки-турска стока. Един продавач беше изкарал сигурно над 200 чифта с различни декорации, финтифлюшки, ципчета и т.н. Аз търсех нещо конкретно и като не можа да ме убеди, че едни конкретни са прави, а не цигара, ми пожела другия път като се видим дано да ги разбирам повече дънките. Мога да му отвърна заядливо, но какъв би бил смисълът?

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: За другите неща
« Отговор #280 -: Януари 04, 2018, 11:47:34 pm »
 :012:  :012:  :012:
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За другите неща
« Отговор #281 -: Януари 05, 2018, 05:24:42 pm »
Доколкото разбирам, е аналог на тукашните "орисници". Когато се ражда дете, те наричат съдбата му.

Наскоро превеждах книга на подобна тематика, с доста елементи от народния /славянски/ фолклор. Оттам го запомних.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За другите неща
« Отговор #282 -: Януари 05, 2018, 06:38:05 pm »
Не знам какво точно се бродира, но има сакрален и предпазващ елемент в тях - в руските, украинските, предполагам и в българските.

Ето ти една украинска сватбена шевица, само че това не е бродерия. Има и бродирани такива.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: За другите неща
« Отговор #283 -: Януари 06, 2018, 02:28:00 pm »
Ще задам един странен или може би напълно естествен въпрос... Чисто физически,чисто животински,чисто първичен,липса на чувства,наличие на хормони...
Така мисля,че всяка жена,дори и света като цяло знае какво мъжете харесват у женската външност... - физически,телесни дадености... Мисля,че се знае какво... активира мъжете...
Но не знам... какво активира жените... какво у мъже,като уточнявам.... няма чувства,има само... първичност... Какво и защо...
Мъжете например... искат... да подходят грубо... и да... разкъсат жената... - не мога да измисля други думи...
А,жените какво искат,от какво се активират... Например мъжете... харесват женския бюст искат да го награбят нацелуват,стискат... Харесват женския задник,дълги крака... Секси устни... Това е ясно...
Но не ми е ясно как стоят нещата при жените... Искам да разбера жените... Благодаря на помогналите... предварително!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За другите неща
« Отговор #284 -: Януари 06, 2018, 02:41:11 pm »
Али, вече имаме тема за фетиши  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui