Автор Тема: Гладуване по циклите на Луната  (Прочетена 34392 пъти)

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Гладуване по циклите на Луната
« -: Май 28, 2018, 11:44:40 pm »
Предварително се извинявам, ако има подобна тема или е разисквано вече.

От много време се глася да го тествам това и незнайно защо точно утре (пълнолуние) ще е първият ми тотално гладен (на течности) ден и така, колкото изтрая, а после ще се захраня съответно толкова дни.

Някой с опит да сподели, моля!
Ще съм много благодарна.  :-*

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12472
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Гладуване по циклите на Луната
« Отговор #1 -: Май 29, 2018, 03:07:15 pm »
Лина, не е желателно да се започва гладуване на Луна в юпитеров знак, изчакай да влезе в Козирог.
Успех !  :08:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Гладуване по циклите на Луната
« Отговор #2 -: Май 29, 2018, 04:50:21 pm »
Lina, специално заради теб се включвам.
По време на пълнолуние е желателно да ограничим всякакви излишъци.
А най-ефективно прочистващо гладуване се започва около новолуние. Също така в дните, наречени Екадаши. Те са по ведическия лунен календар.

Виж това. Но аз лично не съм го тествала, просто информирам.
« Последна редакция: Май 29, 2018, 07:22:29 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4526
Re: Гладуване по циклите на Луната
« Отговор #3 -: Май 29, 2018, 05:43:20 pm »
Оф и аз мислех да не ям до утре 24 часа от сега, но май ще вечерям  :017: Набързо преди малко изпих един селски  ;D таратор с чесън да не съм капо, ама  :017:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Гладуване по циклите на Луната
« Отговор #4 -: Май 29, 2018, 06:35:39 pm »
Набързо преди малко изпих един селски  ;D таратор с чесън да не съм капо, ама  :017:

Да ти е сладко! Ела оттатък, да си поговорим "за другите неща" и да се оригнеш на чесън!  :d030:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Гладуване по циклите на Луната
« Отговор #5 -: Май 29, 2018, 07:55:11 pm »
Предварително се извинявам, ако има подобна тема или е разисквано вече.

От много време се глася да го тествам това и незнайно защо точно утре (пълнолуние) ще е първият ми тотално гладен (на течности) ден и така, колкото изтрая, а после ще се захраня съответно толкова дни.

Някой с опит да сподели, моля!
Ще съм много благодарна.  :-*

Гладувала съм за един ден като пиех само дестилирана вода. На следващия ден имах малко плодове и така колкото дни издържа, но всеки ден различно леко меню. Хубаво е да започнеш в ден, който можеш да си позволиш да полегнеш, ако ти стане лошо. Определено има ефект, но това с гладуването трудно се издържа. Ако не стане от първия път, пробвай следващия понеделник пак, без да се насилваш, за да не стресираш организма. И така, лека полека, стомахът ще се свие, а метаболизмът ще се забърза. Успех!
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Гладуване по циклите на Луната
« Отговор #6 -: Май 29, 2018, 08:31:15 pm »
На пълен глад не съм издържала нито един ден. Задължително пресни плодове, не само вода.
Ако съвсем издивея от глад надвечер, може малко сурови ядки.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Гладуване по циклите на Луната
« Отговор #7 -: Май 29, 2018, 08:49:09 pm »
Признавам си, че и аз цял ден на пълен глад неуспях, нито един от опитите ми. Похапвах си някой друг пресен орех или ябълка, с ниско кръвно съм и ми прилошава, а захарта в ябълката ми помага. :012: Но затова се пие дестилирана вода, защото е най-лека за организма и подходяща при гладуване. И все пак имах задоволителен ефект, но физически упражнения включих на 2,3-я ден след гладуването, когато малко позакрепнах. Най-много съм доволна от една американска диета, в която си хапваш обилно от всичко. Нещо като разделно хранене. Сваляш, но е трайно и при упражненията правиш мускулна маса, но не много.

Майка ми, когато бях тинейджърка ми беше подарила една книга с режими според типа тяло + подходящи упражнения. Мился че беше на Майкъл Търмънд, там също имам стабилни резултати без глад. А самата тя(майка ми) беше правила няколко месеца житния режим и се беше подмладила с 10години, но тогава отказа и цигарите. Мислеха я а моя сестра.  :012:
« Последна редакция: Май 29, 2018, 08:56:12 pm от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Гладуване по циклите на Луната
« Отговор #8 -: Май 29, 2018, 10:32:18 pm »
Предварително се извинявам, ако има подобна тема или е разисквано вече.

От много време се глася да го тествам това и незнайно защо точно утре (пълнолуние) ще е първият ми тотално гладен (на течности) ден и така, колкото изтрая, а после ще се захраня съответно толкова дни.

Някой с опит да сподели, моля!
Ще съм много благодарна.  :-*
Някои карат по цял ден на вода в дните на лунните фази- Новолуние, Пълнолуние, Първа и трета четвърт на Луната, а други извършват прочистващи процедури в дните Екадаши, които за тази година са следните http://yoga-amrita.org/bg/%d0%b5%d0%ba%d0%b0%d0%b4%d0%b0%d1%88%d0%b8-%d0%b4%d0%bd%d0%b8-%d0%b7%d0%b0-2018%d0%b3/#more-5254

На санскрит думата Екадаши означава 11 и с нея се обозначават дните в Лунния календар, които се смятат благоприятни за пречистване на тялото и ума. Именно тогава се препоръчва пълно или частично въздържание от храна. Периодът на въздържание започва от изгрева на слънцето в деня на Екадаши и продължава до залез слънце на следващия ден. Всеки месец на ведическата календарна година има по два дни Екадаши, като първият от тях е през първата половина на месеца, когато Луната расте, а вторият - през втората половина, когато намалява.  Екадаши е единадесетият ден след Новолуние или Пълнолуние.

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Гладуване по циклите на Луната
« Отговор #9 -: Май 29, 2018, 11:09:47 pm »
Лина, не е желателно да се започва гладуване на Луна в юпитеров знак, изчакай да влезе в Козирог.
Успех !  :08:

Защо, Рени?
Можеш ли да ми посочиш от астрологична гледна точка, кои пълнолуния и новолуния са удачни за такова прочистване?
 :-*

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Гладуване по циклите на Луната
« Отговор #10 -: Май 29, 2018, 11:18:07 pm »
Благодаря на всички за ценната информация и споделен опит.
Не бях чувала за дните Екадаши, но май ще ми свършат доста добра работа.

Ех, все пак прогладувах днешния ден и ще се захраня утре сутринта. Не беше много трудно. Дори прилична вечеря спретнах на домашните, че и компания им правих докато хапваха.
Но, не бих издържала, ако знам че и утре ще съм само на вода :( Не още.

Леко и спокойно пълнолуние!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12472
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Гладуване по циклите на Луната
« Отговор #11 -: Май 30, 2018, 01:33:16 pm »
Защо, Рени?
Можеш ли да ми посочиш от астрологична гледна точка, кои пълнолуния и новолуния са удачни за такова прочистване?
 :-*

Марс и Юпитер отговарят за метаболизма, първия и за апетита, когато Луната е в знаци на Овен, Стрелец, в аспект с Марс, Юпитер, по-трудно човек е склонен да се въздържа, а при аспект със Сатурн може пък да му прималее.
Логично е прочистването да става при лунации във водни знаци и според мен най-силно като ефект на последна четвърт. Някои хора правят прочистване на всяка фаза. Зависи как функционира всеки организъм- за огнените темпераменти, например не е желателно да гладуват, Телец-Скорпион са инатливи и по всяко време може да правят прочистване. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Гладуване по циклите на Луната
« Отговор #12 -: Май 30, 2018, 10:02:31 pm »
Рени, благодаря, че ме светна :)

Факт е, че днес още със ставането ми беше отпаднало и прималяло и така почти целия ден.

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Гладуване по циклите на Луната
« Отговор #13 -: Май 31, 2018, 12:30:00 am »
Maimunka, аз за първи път правя чисти 2 дена на вода. Иначе съм правила 10 дена по Лидия Ковачева, които минаха леко, тъй като ги правих на морето, в хубаво време и кратки пътувания, които залъгваха всякакви тежки мисли за храна.
Преди пък съм правила разни разтоварващи дни само на сурови зеленчуци.
Най-голямото ми постижение беше 1 месец суровоядство по режим на др. Гайдурков.

Но, все още търся своята си формула.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Гладуване по циклите на Луната
« Отговор #14 -: Май 31, 2018, 01:15:46 pm »
Maimunka, аз за първи път правя чисти 2 дена на вода. Иначе съм правила 10 дена по Лидия Ковачева, които минаха леко
Най-голямото ми постижение беше 1 месец суровоядство по режим на др. Гайдурков.
Гайдурков е последовател и ученик на Лидия Ковачева, следвах режима му от една подробна статия във вестник, където имаше рецепта за содени питки от три вида брашно, тогава за първи път купих оризово брашно :) , постна зеленчукова супичка, плодове, чай и вода - това в дните при захранване, след 3 дни на чай и плодове, втория път изкарах седмица на чай и плодове и така се изчистих лятото на 2002-ра, че познатите си мислеха, че съм си правила лифтинг и опъвала кожата на лицето :)