Автор Тема: Полусенчесто Лунно затъмнение на 10.01.2020г.  (Прочетена 14866 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Полусенчесто Лунно затъмнение на 10.01.2020г.
« Отговор #15 -: Януари 12, 2020, 06:10:08 am »
Цитат
Постоянната звезда Кастор, която е на 20°29' в Рак, съвпада с това полусенчесто затъмнение. Звездата съвместява в себе си енергиите на Меркурий и Юпитер, и дава грубост, липса на финес; опасност от телесни наранявания от огнестрелно или хладно оръжие...
Пазете себе си и дома си от измами, от общуване с пияни и дрогирани; избягвайте употребата на алкохол и упойващи вещества.
Писах това тук https://www.facebook.com/VictoryAstro/posts/2787214951343998?__tn__=K-R

Няколко часа след затъмнението, 17-ет годишна ученичка е била намерена с прерязано гърло в бащиния дом, където не оставала да нощува сама, ходела да спи при чичо си.  :(

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Полусенчесто Лунно затъмнение на 10.01.2020г.
« Отговор #16 -: Януари 13, 2020, 07:23:29 pm »
Това затъмнение е в точен квадрат с наталния ми Сатурн /У6/ в овен.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Полусенчесто Лунно затъмнение на 10.01.2020г.
« Отговор #17 -: Януари 14, 2020, 06:18:54 pm »
Това затъмнение е в точен квадрат с наталния ми Сатурн /У6/ в овен.
Уран,затъмнението в 12 дом ли е при теб?

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Полусенчесто Лунно затъмнение на 10.01.2020г.
« Отговор #18 -: Януари 14, 2020, 06:23:53 pm »
При мен няма мажорни аспекти,не отчитам квадрата с Марс (15*)овен.Но от Нова Година не се бях виждала/чувала с брат ми,но по пълнолуние -да.Майка ме натовари емоционално,майката на ММ я оперираха,почина възрастна съседка.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Полусенчесто Лунно затъмнение на 10.01.2020г.
« Отговор #19 -: Януари 14, 2020, 11:00:03 pm »
Постоянната звезда Кастор, която е на 20°29' в Рак, съвпада с това полусенчесто затъмнение. Звездата съвместява в себе си енергиите на Меркурий и Юпитер, и дава грубост, липса на финес; опасност от телесни наранявания от огнестрелно или хладно оръжие...
Пазете себе си и дома си от измами, от общуване с пияни и дрогирани; избягвайте употребата на алкохол и упойващи вещества.

Няколко часа след затъмнението, 18-ет годишна ученичка е била намерена с прерязано гърло в бащиния дом, където не оставала да нощува сама, ходела да спи при чичо си.  :(

 по-рано днес след саморазправа между двама жители на Столипиново, 24-годишният Румен Александров извадил нож и пробол смъртоносно във врата 26-годишнен мъж. Убиецът също имал няколко прободни рани, той се опитал да избяга, но полицаите успели да го задържат.

« Последна редакция: Януари 14, 2020, 11:21:07 pm от akruks »

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Полусенчесто Лунно затъмнение на 10.01.2020г.
« Отговор #20 -: Януари 14, 2020, 11:01:21 pm »
Това затъмнение е в точен квадрат с наталния ми Сатурн /У6/ в овен.
Уран,затъмнението в 12 дом ли е при теб?
Da.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Полусенчесто Лунно затъмнение на 10.01.2020г.
« Отговор #21 -: Януари 16, 2020, 01:10:28 pm »
Това затъмнение е в точен квадрат с наталния ми Сатурн /У6/ в овен.
Уран,затъмнението в 12 дом ли е при теб?
Da.
Плануваните прегледи ,това е добре.Лели/чичовци имаш ли?Може и при тях да има събитийност.

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Полусенчесто Лунно затъмнение на 10.01.2020г.
« Отговор #22 -: Януари 17, 2020, 09:12:32 am »
Въобще, неприятна лунация. Не прави кардинални аспекти към лични планети при мен, но я усещам чрез хората наоколо.
Имам промени, но ще изчакам новолунието, за да им направя равносметката.
Единственото, което си повтарям постоянно, е, че Сатурн и Плутон си знаят работата и каквото ТРЯБВА да стане, то ще стане в правилния момент. Ако нещо трябва да си отиде от живота ни, то Е за добро. Нищо, че в момента е тежко.
Повтарям си го, но много не ми помага :)
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

irko_birko

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 228
Re: Полусенчесто Лунно затъмнение на 10.01.2020г.
« Отговор #23 -: Януари 18, 2020, 04:16:00 pm »
В 10 дом, квадрат Юпитер У4, съУ7, тригон ДЦ, куинконс ИЦ. Раздялата с мъжа ми беше почти факт, но външни фактори попречиха, сякаш нещо извън мен се намесва. Сатурн и Плутон са в разходящ квадрат с Юпитера ми, но в сходящ секстил с ДЦ. Не знам до кога ще е това положение. Сигурна съм в решението си, знам и че в момента не е най- подходящото време за такива промени, но се надявам някой ден все пак това да се случи. А нали Плутон носи трансформации и изчиства всичко ненужно. Преди години тр Плутон над ИЦ ми донесе промяна в местоживеенето - заживях с мъжа ми, сега се чудя защо след като има такава предпоставка, това не е факт. А при следващото си обръщане Плутон ще спре малко преди квадрат с Юпитер и не знам дали ще окаже влияние тогава.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Полусенчесто Лунно затъмнение на 10.01.2020г.
« Отговор #24 -: Януари 19, 2020, 07:12:00 am »
В 10 дом, квадрат Юпитер У4, съУ7, тригон ДЦ, куинконс ИЦ. Раздялата с мъжа ми беше почти факт, но външни фактори попречиха, сякаш нещо извън мен се намесва. Сатурн и Плутон са в разходящ квадрат с Юпитера ми, но в сходящ секстил с ДЦ. Не знам до кога ще е това положение. Сигурна съм в решението си, знам и че в момента не е най- подходящото време за такива промени, но се надявам някой ден все пак това да се случи. А нали Плутон носи трансформации и изчиства всичко ненужно. Преди години тр Плутон над ИЦ ми донесе промяна в местоживеенето - заживях с мъжа ми, сега се чудя защо след като има такава предпоставка, това не е факт. А при следващото си обръщане Плутон ще спре малко преди квадрат с Юпитер и не знам дали ще окаже влияние тогава.
Как тригон ДЦ,пък куинконс ИЦ?Активност по 1/7 има ли от тежки планети?Дирекционни аспекти?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Полусенчесто Лунно затъмнение на 10.01.2020г.
« Отговор #25 -: Януари 19, 2020, 11:06:59 am »

[/quote]Как тригон ДЦ,пък куинконс ИЦ?
[/quote]

ЛЗ Рак тригон ДСЦ Риби, куинконкс ИЦ в Стрелец.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Полусенчесто Лунно затъмнение на 10.01.2020г.
« Отговор #26 -: Януари 19, 2020, 11:17:21 am »

irko_birko, ако Юпитер у7, 4, не е времеви управител, не може да се очаква събитие по него с тези ти очаквания. Разгледай и Меркурий, дали и как е активиран, времеви управител  ли е ? Затъмненията в изминалите 18 месеца са държали под око темите по осите 5-11, 4-10 . Трябва да се разгледат  статуса и връзките по натал Слънце, Меркурий, Юпитер, Сатурн . Кои са важни сега, зависи, дали раждането е дневно или нощно.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Полусенчесто Лунно затъмнение на 10.01.2020г.
« Отговор #27 -: Януари 19, 2020, 02:02:46 pm »
Сатурн и Плутон са в разходящ квадрат с Юпитера ми, но в сходящ секстил с ДЦ. Не знам до кога ще е това положение. Сигурна съм в решението си, знам и че в момента не е най- подходящото време за такива промени, но се надявам някой ден все пак това да се случи. А нали Плутон носи трансформации и изчиства всичко ненужно.
Сама си отговорила на въпросите си- щом не настъпват промени, не са ти нужни. Нептун около ДС и в 7д създава илюзии относно партньорствата, бленуваш за идеалната връзка/брак, но идеални няма.  И може да попаднеш в мрежите на фалшиви обещания, защо да напускаш утвърдени отношения заради несигурни миражи?

irko_birko

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 228
Re: Полусенчесто Лунно затъмнение на 10.01.2020г.
« Отговор #28 -: Януари 20, 2020, 06:00:55 pm »
Сафо, нямам тежки планети около оста 1/7. Нептун е доста преди ДЦ. Дирекции – Д Луна квадрат Плутон, Д МЦ куинконс Венера, Уран, Д Юпитер и Д Сатурн са в разходящ тригон към ДЦ. Точно когато Д Юпитер и Сатурн бяха сходящи към оста 1/7 осъзнах какво искам, освен това бях и в период на Юпитер с подпериод Сатурн.
Рени, времевия ми управител до ноември 2019 беше Марс, сега е Венера. Иначе влязох вече в главен период на Марс, а той няма нищо общо с тези въпроси. Меркурий изобщо не е активиран нито от затъмнения, нито от дирекиции или тежки планети. Всъщност тр Нептун е разходящ тригон с него, но той носи само заблуди, не и раздяла. Юпитер единствено транзитите на Сатурн и Плутон го ръчкаха заедно със затъмненията, но не е активиран с дирекция. По натал единствено Сатурн – Юпитер имат връзка тригон, Сатурн е най– ниската точка, Юпитер – най– високо в картата, западни са, Юпитер не е добре поставен по дом и е ретро. Картата е нощна. Слънцето ми е неаспектирано, Меркурий е източен. Направо ще кача карта да е по– нагледно.
Акрукс, точно от това, което пишеш се опасявах – щом Плутон не разчиства, значи не е ненужно. А аз така копнея за свобода, но явно проклетника Нептун ми е хвърлил було на очите. Тъкмо ще ме отпусне тригона му към Меркурий и ще застане около ДЦ. Между другото освен всичко това, забелязах че след ингреса на прогр Луна във Водолей, желанието ми за лична свобода стана огромно и може би това ме ръководи основно от тогава.

Благодаря ви много за коментарите! Бях се вторачила само около транзита на Сатурн, Плутон и нищо друго не виждах  :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Полусенчесто Лунно затъмнение на 10.01.2020г.
« Отговор #29 -: Януари 20, 2020, 07:16:08 pm »

Между другото освен всичко това, забелязах че след ингреса на прогр Луна във Водолей, желанието ми за лична свобода стана огромно и може би това ме ръководи основно от тогава.

На картата ти Луната е във Водолей по дирекция, това е различно от прогресия.