Автор Тема: ЗА и Против ваксинацията  (Прочетена 13443 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7368
Re: ЗА и Против ваксинацията
« Отговор #45 -: Октомври 27, 2021, 06:12:04 am »
Сафо, колко сме еднакви водолейките!
В мен също има някакъв бунт към непоискани съвети, подкани, заповеди- и да съм решила да направя нещо, фактът, че друг ме кара да го правя, ме обръща на 180 градуса.
Особено ако подходът е агресивен, автоматично ме прави огледално- зла.

Гледам и в училище какво се случва- повечето от родителите са против тестването, обаче не искат и дистанционно да учат децата им. Колегите ми са против ваксини и дистанционно, тия митове за удобните дивани и преподаване по пижама  са си просто мит, защото видяхме за две години колко изостанаха децата. Не отричам да има и такива  колеги все пак, радвам се , че аз не ги познавам .
Да,така е ,но при мен у7,Юпитер от скорпион, прави квадрат с Меркурий и го притиска,няма мърдане.Ти си свободна.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7368
Re: ЗА и Против ваксинацията
« Отговор #46 -: Октомври 27, 2021, 08:50:15 am »
Рени, хората сме различни, нали? Не съм нито прогресивна, нито обективна.,щом казваш. 😉
« Последна редакция: Октомври 27, 2021, 08:54:56 am от Сафо »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: ЗА и Против ваксинацията
« Отговор #47 -: Октомври 27, 2021, 09:03:45 am »
Сафо, първо правило, дистанция. Аз не говоря за теб. Коментирах архетипа Водолей. Избързала съм със споделеното.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: ЗА и Против ваксинацията
« Отговор #48 -: Октомври 27, 2021, 12:18:50 pm »

Хермес

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 282
Re: ЗА и Против ваксинацията
« Отговор #49 -: Октомври 27, 2021, 12:37:15 pm »
Малефиците са тези, които отричат, това им е задачата/ролята да казват -Не, а бенефиците казват- Да.
Класическите малефици са Сатурн и Марс, но понякога класическите бенефици Юпитер и Венера също могат да станат малефици.
Примерно, Юпитер у8 или в 8 ми дом, извън секта, обсаден от Марс / Марс е в Скорпион или Дева/, в знак на заточение или падение,  Венера у12 или в 12 дом, в знак, където няма достойнства, в твърд аспект с малефик, да липсва аспект с бенефик.

Уран не може да определя на лично ниво "за " и "против", защото не е лична планета. Той казва "Не" на цяла философия, епоха, обществени норми и правила. Почти няма човек, който да няма аспект на Уран с планета.

Аз не съм против ваксинацията. И няма как да съм, в противен случай нямаше, тук,да си чешим езиците, щяхме още да се чудим как да оцеляваме. Ваксината, заедното с хапчето анти-бебе са едни от най-великите открития на човечеството.
Аз съм против невежеството, което обаче за втори път, предпазва българина от прибързани решения; против съм и към  това всеки да изказва мнение, въпреки че няма как да е  компетентен във всички сфери.
Ваксината, която в момента се предлага, според  личния ми лекар не е устойчива и не ми препоръчва да се ваксинирам. Приемам неговата преценката, а не защото ще бъда чипирана, ще ми вземат душата и го е казал някой във фейсбук.

Управителят на АСЦ ми е в знак на бенефик, който е притиснат от малефик. И двамата виждат у1, но и двамата нямат изявен статус. "За" и "против" при мен, е добре да се съобразяват с преценката на други, които притежават нужната компетентност.
Ох,Рени,Сериозно ли това са най-великите открития за теб?!Уважавам мнението ти и се вслушвам в думите ти....но това ме учуди,да не кажа/напиша нещо по-рязко.Мислех,нещо вселенско като откритие ти е фаворит.
Относно ваксините,за тази специално става въпрос-много яки умове,брей......нали им трябваха години ,около 10 работа,за да я измъдрят,и са йок,готови са.Не е доказано ефективна,а ние сме опитни зайчета.И аз зная ,че съм зависима от други и не мога да взема сама решение,но мога да имам мнение и то от самото начало.И разбира се,допитах се до моя лекар,който е категорично против,а хомеопатката каза,че само ,ако я оковат ,ще я ваксинират.Преболедувах го,мъжа ми също,изолирахме се,за да не вредим на други хора,и сега кво!?

И на мен ми направи впечатление, че Рени разсъждаваше по-добре преди да се ваксинира. ;D И при други хора си личи рязка промяна в поведението след ваксинация. Някои стават по-агресивни. Подобно на зомбита.  :D

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: ЗА и Против ваксинацията
« Отговор #50 -: Октомври 27, 2021, 05:21:16 pm »
Малефиците са тези, които отричат, това им е задачата/ролята да казват -Не, а бенефиците казват- Да.
Класическите малефици са Сатурн и Марс, но понякога класическите бенефици Юпитер и Венера също могат да станат малефици.
Примерно, Юпитер у8 или в 8 ми дом, извън секта, обсаден от Марс / Марс е в Скорпион или Дева/, в знак на заточение или падение,  Венера у12 или в 12 дом, в знак, където няма достойнства, в твърд аспект с малефик, да липсва аспект с бенефик.

Уран не може да определя на лично ниво "за " и "против", защото не е лична планета. Той казва "Не" на цяла философия, епоха, обществени норми и правила. Почти няма човек, който да няма аспект на Уран с планета.

Аз не съм против ваксинацията. И няма как да съм, в противен случай нямаше, тук,да си чешим езиците, щяхме още да се чудим как да оцеляваме. Ваксината, заедното с хапчето анти-бебе са едни от най-великите открития на човечеството.
Аз съм против невежеството, което обаче за втори път, предпазва българина от прибързани решения; против съм и към  това всеки да изказва мнение, въпреки че няма как да е  компетентен във всички сфери.
Ваксината, която в момента се предлага, според  личния ми лекар не е устойчива и не ми препоръчва да се ваксинирам. Приемам неговата преценката, а не защото ще бъда чипирана, ще ми вземат душата и го е казал някой във фейсбук.

Управителят на АСЦ ми е в знак на бенефик, който е притиснат от малефик. И двамата виждат у1, но и двамата нямат изявен статус. "За" и "против" при мен, е добре да се съобразяват с преценката на други, които притежават нужната компетентност.
Ох,Рени,Сериозно ли това са най-великите открития за теб?!Уважавам мнението ти и се вслушвам в думите ти....но това ме учуди,да не кажа/напиша нещо по-рязко.Мислех,нещо вселенско като откритие ти е фаворит.
Относно ваксините,за тази специално става въпрос-много яки умове,брей......нали им трябваха години ,около 10 работа,за да я измъдрят,и са йок,готови са.Не е доказано ефективна,а ние сме опитни зайчета.И аз зная ,че съм зависима от други и не мога да взема сама решение,но мога да имам мнение и то от самото начало.И разбира се,допитах се до моя лекар,който е категорично против,а хомеопатката каза,че само ,ако я оковат ,ще я ваксинират.Преболедувах го,мъжа ми също,изолирахме се,за да не вредим на други хора,и сега кво!?

И на мен ми направи впечатление, че Рени разсъждаваше по-добре преди да се ваксинира. ;D И при други хора си личи рязка промяна в поведението след ваксинация. Някои стават по-агресивни. Подобно на зомбита.  :D

Пък някои без да са ваксинирани пак не могат да четат.

Аз не виждам Рени да е написала, че се е ваксинирала.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Хермес

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 282
Re: ЗА и Против ваксинацията
« Отговор #51 -: Октомври 27, 2021, 05:23:58 pm »
Малефиците са тези, които отричат, това им е задачата/ролята да казват -Не, а бенефиците казват- Да.
Класическите малефици са Сатурн и Марс, но понякога класическите бенефици Юпитер и Венера също могат да станат малефици.
Примерно, Юпитер у8 или в 8 ми дом, извън секта, обсаден от Марс / Марс е в Скорпион или Дева/, в знак на заточение или падение,  Венера у12 или в 12 дом, в знак, където няма достойнства, в твърд аспект с малефик, да липсва аспект с бенефик.

Уран не може да определя на лично ниво "за " и "против", защото не е лична планета. Той казва "Не" на цяла философия, епоха, обществени норми и правила. Почти няма човек, който да няма аспект на Уран с планета.

Аз не съм против ваксинацията. И няма как да съм, в противен случай нямаше, тук,да си чешим езиците, щяхме още да се чудим как да оцеляваме. Ваксината, заедното с хапчето анти-бебе са едни от най-великите открития на човечеството.
Аз съм против невежеството, което обаче за втори път, предпазва българина от прибързани решения; против съм и към  това всеки да изказва мнение, въпреки че няма как да е  компетентен във всички сфери.
Ваксината, която в момента се предлага, според  личния ми лекар не е устойчива и не ми препоръчва да се ваксинирам. Приемам неговата преценката, а не защото ще бъда чипирана, ще ми вземат душата и го е казал някой във фейсбук.

Управителят на АСЦ ми е в знак на бенефик, който е притиснат от малефик. И двамата виждат у1, но и двамата нямат изявен статус. "За" и "против" при мен, е добре да се съобразяват с преценката на други, които притежават нужната компетентност.
Ох,Рени,Сериозно ли това са най-великите открития за теб?!Уважавам мнението ти и се вслушвам в думите ти....но това ме учуди,да не кажа/напиша нещо по-рязко.Мислех,нещо вселенско като откритие ти е фаворит.
Относно ваксините,за тази специално става въпрос-много яки умове,брей......нали им трябваха години ,около 10 работа,за да я измъдрят,и са йок,готови са.Не е доказано ефективна,а ние сме опитни зайчета.И аз зная ,че съм зависима от други и не мога да взема сама решение,но мога да имам мнение и то от самото начало.И разбира се,допитах се до моя лекар,който е категорично против,а хомеопатката каза,че само ,ако я оковат ,ще я ваксинират.Преболедувах го,мъжа ми също,изолирахме се,за да не вредим на други хора,и сега кво!?

И на мен ми направи впечатление, че Рени разсъждаваше по-добре преди да се ваксинира. ;D И при други хора си личи рязка промяна в поведението след ваксинация. Някои стават по-агресивни. Подобно на зомбита.  :D

Пък някои без да са ваксинирани пак не могат да четат.

Аз не виждам Рени да е написала, че се е ваксинирала.

Не е ли логично щом казва, че ги признава, да е ваксинирана? Не вярвам да отрече. :)

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: ЗА и Против ваксинацията
« Отговор #52 -: Октомври 27, 2021, 07:06:44 pm »
Подкрепям това мнение
Този да си работи в клиниката , да си учи вкъщи дъщерята, да я ваксинира още при първа възможност и да си гледа работата.
Получил е своите 5 минути слава вече.
Аман от умници, които оплюват колегите си.
Само това ми е достатъчно, толкова категоричен , че чак прост.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: ЗА и Против ваксинацията
« Отговор #53 -: Октомври 27, 2021, 08:25:19 pm »
Подкрепям това мнение
Този да си работи в клиниката , да си учи вкъщи дъщерята, да я ваксинира още при първа възможност и да си гледа работата.
Получил е своите 5 минути слава вече.
Аман от умници, които оплюват колегите си.
Само това ми е достатъчно, толкова категоричен , че чак прост.
"Умнице", колегите ви сами се обиждат с демонстрираното невежество!
И това, че са цитирали какво е написал в личната си страница във Фейсбук, не го прави търсач на слава- всеки е свободен да изрази мнението си в социалните мрежи, в рамките на добрия тон.
Да наричаш някого прост не е добър тон, във фейсбук за това наказват  :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: ЗА и Против ваксинацията
« Отговор #54 -: Октомври 27, 2021, 08:32:31 pm »
И на мен ми направи впечатление, че Рени разсъждаваше по-добре преди да се ваксинира. ;D И при други хора си личи рязка промяна в поведението след ваксинация. Някои стават по-агресивни. Подобно на зомбита.  :D
Дали пък антиваксърите не се държат като зомбирани, а?
не съм забелязала да са по-агресивни ваксинираните около мене в Мадрид, а понеже трети месец съм в София, проявите на агресия на които съм пряк свидетел, са все от неваксинирани.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: ЗА и Против ваксинацията
« Отговор #55 -: Октомври 27, 2021, 08:47:27 pm »
Akruks, не знам дали съм “ умница”, ама това не е ФБ и сама си казала , че всеки има право да си изрази мнението.
Мен не знам кой ще ме накаже за “прост”, ама от твоята клавиатура доста попръжни съм виждала написани.
Моите колеги не ги оплювам, обаче ти твоите- редовно.
Разбрахме, че средата ти е Мадрид- София, дишай спокойно, невежите сме далече .
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: ЗА и Против ваксинацията
« Отговор #56 -: Октомври 27, 2021, 09:50:53 pm »
Akruks, не знам дали съм “ умница”, ама това не е ФБ и сама си казала , че всеки има право да си изрази мнението.
Мен не знам кой ще ме накаже за “прост”, ама от твоята клавиатура доста попръжни съм виждала написани.
Моите колеги не ги оплювам, обаче ти твоите- редовно.
Разбрахме, че средата ти е Мадрид- София, дишай спокойно, невежите сме далече .
написала съм ясно, че наказват във Фейсбук, от личен опит го казах- един месец нали бях със забрана да публикувам, коментирам и реагирам на чужди публикации/коментари, понеже бях написала на една, че е тъпа, след като тя ме беше обидила много по-напоително, обаче хитрушата си изтрила нейните коментари и докладвала моя...
 И аз колежки нямам, а невежите са около мене, за огромно мое съжаление- дъщеря ми цяло лято я карам да се ваксинира, след като на 1 април почина неин състудент, в един период беше неин съквартирант когато завършиха и трябваше да освободят общежитието https://blitz.bg/sport/ekskluzivno/tragediyata-e-ogromna-razkrikha-ot-kakvo-e-pochinal-30-godishniya-ni-sportist_472678.html
И нейната реакция всеки път е "абе не искам да ми вкарват чуждо тяло в мене"  :( Миналата седмица се разболя,  лекарката казала грип, изписала ѝ антибиотици, а днес дъщерята отиде при същата лекарка да каже, че не се чувства добре все още и не може да отиде на работа, предните дни беше хоум офис. Пуснаха ѝ тест и излезе положителен.
Младши инспектор е в мон, нейна колежка цял месец кашляла в канцеларията, та за какъв интелект ми говориш?
Това, че съм в София не е изобщо за хвалба бе мила моя попръжня - внука ми го диагностицираха и изключиха от частната немска градина понеже не разполагат с ресурсен учител. За държавна градина със соп не се класира, понеже телк комисията му беше насрочена на 13 септември, а класирането за градини беше на 29 август. Не му признаха 7-те точки, които му се полагаха заради баща му, който е в клиника в Холандия с тумор в мозъка и начална фронтова деменция, понеже епикризата от болницата била на английски, а не на стандартна бланка на български. И за финал- подпалиха ми част от имота, два дни след като се е продал от чси на публичната продан. Та за хвалба ли е това, а? Не парадирам с местонахождението си, а само споделям разликите в отношението на хората към пандемията тук и там, а там мангъровците са все румънци, латино и българи, електората на итн


Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: ЗА и Против ваксинацията
« Отговор #57 -: Октомври 28, 2021, 03:52:09 am »
Пешо от село се събуди посреднощ с пълен мехур, наметна балтона, че навън беше студено, и се запъти към външната тоалетна! Докато се облекчаваше усети леко парене в лявото си рамо, точно където бяха поставили ваксината против Ковид!
"Следят ме", помисли си Пешо!
"Пикае", помисли си Бил Гейтс  ;)

Аз тази история я считам за достоверна поради няколко възможни сценария, например:
-Пешо може все пак да притежава някакъв личностен потенциал, който да е в интерес или заплаха за Бил.Бил е бил в 600 села и знае, че има бисери в калта, които свинете ринат. Бил знае, че някои животни са по-равни от други.
-Бил не се интересува от индивидуалната особа на Пешо, а от видовата му принадлежност, пихтията, към която принадлежи. А Бил знае, че масовката е опасна. Количеството побеждава качеството. Осанна и разпни го. Битката при Сталинград. Патриции и плебеи.
-Пурко, издънка на Пешо, е млад, напорист оптимист, идеалист. Той жадува крушата да падне по-далеч от дървото, магарето да роди кон. Ходи в чужбина, вдъхновява се, учи, вярва в евроценности, бачка по 20 часа на ден за някой модерен чорбаджия и е сигурен, че Бил е започнал империята си от гаража и ако не стане като Бил, то поне Бил ще го покани в Борда на директорите, защото Пурко е надеждно и лоялно юпи и кучИ. Пурко не знае, че това е филмов сценарий и бърнаутва, а Бил много държи кастата на Пешо никога да не си построи тоалетната в къщата и да си знае мястото или поне ако ще я строи тази тоалетна, то да е с кредит от банката на дядото на Бил.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: ЗА и Против ваксинацията
« Отговор #58 -: Октомври 28, 2021, 05:41:20 am »
Акрукс, кога в началото на пандемията се присмиваше на хората, които носят маски и ръкавици по летищата, кога стана и то безусловен фен на ваксина, поставянето на която върви срещу подпис на лична отговорност ?! Казват, че ваксинираният разпостранява вируса и ако той е лекар, как това предпазва пациентите му ? В такъв смисъл тези, които не искат да се ваксинират с тази ваксина, вероятно също си имат своите основания. И вероятно повечето нямат против ваксините по принцип.
« Последна редакция: Октомври 28, 2021, 06:20:51 am от starinthenightsky »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: ЗА и Против ваксинацията
« Отговор #59 -: Октомври 28, 2021, 08:08:20 am »
Акрукс, кога в началото на пандемията се присмиваше на хората, които носят маски и ръкавици по летищата, кога стана и то безусловен фен на ваксина, поставянето на която върви срещу подпис на лична отговорност ?! Казват, че ваксинираният разпостранява вируса и ако той е лекар, как това предпазва пациентите му ? В такъв смисъл тези, които не искат да се ваксинират с тази ваксина, вероятно също си имат своите основания. И вероятно повечето нямат против ваксините по принцип.

Значи съм се подигравала на самата себе си, защото още не беше обявена пандемията, когато на 10 март на летището бях дегизирана с маска, гумени ръкавици и очила, и смених маските няколко пъти, докато пристигна  ;D

А това, че ваксинираният разпространява вируса къде го чу, в 7/8 ли? Те там са все от учен нагоре, нямам нужния капацитет да коментирам подобни твърдения, а и желание нямам;
И най-важното, няма смисъл  :-X