Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845180 пъти)

Aquarius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 237
Re: Събития и транзити
« Отговор #5370 -: Август 07, 2018, 11:04:02 pm »
Не знам какво си чела за Юпитер през 1д, но при мене колкото пъти е минал през 1-вия ми дом, все ме разду, та после няколко години се боря с излишните кила, докато се побера в старите дънки (в момента съм пак в тази борба). А пр. Луна тепърва навлиза в 3д и ще започне екшъна, предстои да извърши тригон с диспозитора си Юпитер, преди да се заточи в Козирог.
Благодаря! Дано екшъна не е само скок с парашут(възнамерявам да го направя края на този или другия месец, мисля, че ще повдигне енергията и духа ми). Мен Юпитер също ме разду :012: - вдигнах 6-7 кила повече, но успях да ги смъкна. После Юпитер стана ретрограден и отново вдигнах, този път обаче само с 3кг повече. Само, че забелязах, това се случи, когато Юпитер мина не през наталния, а през прогресивния асцендент.
« Последна редакция: Август 07, 2018, 11:12:35 pm от Aquarius »

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Събития и транзити
« Отговор #5371 -: Август 08, 2018, 09:19:16 am »
Не, не е права и няма за какво да се извиняваш, че си задала астрологичен въпрос в астрологичен форум! Извиненя дължи тази с "глупостите" , но надали ще се случи да вдене  :(
Щеше да е хубаво, ако заедно със запитването беше добавила карта с прогресии, за да се види какво се случва, за транзити не е нужно- знаем ги  :)
При теб 3д, който е свързан с движението, и 6д, свързан със здравето, се управляват от Юпитер, който доскоро бе ретрограден, диспозиторът му Марс (натално и по транзит) също е ретрограден. Юпитер транзитира в твоя дом 1-ви и квадратира твоето Слънце и Уран в 4д, затова има недостиг на енергия, както и забавления, творчески изяви.

Кое е астрологичен въпрос бе Акрукс?!? "Не съм жизнена, не се чувствам добре, какво ми е" астрологичен въпрос ли е? Въпрос за доктор е.

Както въпросът как се хранят митохондриите е въпрос за биолог, въпросът за геометричните прогресии е за математик, въпросът за трептенето на вълните - за физик. Математиката не може да ти обясни митохондриите, биологията - трептенето на вълните и т.н.

Да смяташ, че дадена наука (или псевдонаука) може да обяснява всичко е сектантство и фанатизъм в лошия смисъл на думата.

Дъщеря ми като има въшки по кое е - по ретроградния марс в 6ти дом или ретроградния Меркурий в първи?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Събития и транзити
« Отговор #5372 -: Август 08, 2018, 09:46:29 am »
Дъщеря ми като има въшки по кое е - по ретроградния марс в 6ти дом или ретроградния Меркурий в първи? Зависи колко са големи, щото има едни безсмъртнича, хем не мрат хем са като кадилак  :012:

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Събития и транзити
« Отговор #5373 -: Август 08, 2018, 10:24:53 am »
Въшки по Меркурий и Марс,много дребни и хапещти.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Събития и транзити
« Отговор #5374 -: Август 08, 2018, 10:37:30 am »
Въшки по Меркурий и Марс,много дребни и хапещти.

А изтреблението по плутон ли е? :012:
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Събития и транзити
« Отговор #5375 -: Август 08, 2018, 10:45:57 am »
А изтреблението по плутон ли е? :012:
О, възможно е, но може и по 4 д и 9 дом,края на въшковазията. :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #5376 -: Август 08, 2018, 12:10:44 pm »
А изтреблението по плутон ли е? :012:

И по Сатурн – гробарят в традиционната астрология. 
Но ако пуснат кръвчица, включва се и Марс. По Сатурн са студени, обекървени мъртви тела. Препарирани и мумифицирани.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #5377 -: Август 08, 2018, 01:48:16 pm »
Кое е астрологичен въпрос бе Акрукс?!? "Не съм жизнена, не се чувствам добре, какво ми е" астрологичен въпрос ли е? Въпрос за доктор е.


Да смяташ, че дадена наука (или псевдонаука) може да обяснява всичко е сектантство и фанатизъм в лошия смисъл на думата.

Като е псевдонаука и не вярваш в планетарното влияние на физично ниво, чий го дириш тука? Има медицински форуми колкото щеш, пък най-добре бг.мама- идеално се вписваш там  :012: Въшките на дъщеря ти не ги търси като болест, макар че са зараза, но ще излязат при теб като дребни грижи и проблеми, свързани с детето- моите деца като ходеха на градина и се случваше да въшлясат, се налагаше да излизам в отпуска и да си ги гледам у дома, докато им изчистя хубаво дългите коси, че баща им не ни дава да се стрижем.
Ето го коментара и културното запитване на момичето, не извъртай и не преиначавай написаното от другите:
Здравейте, хрумна ми да попитам може ли чрез транзити/прогресии да се предположи защо от месеци насам(мисля, че още от началото на тази година) се чувствам необичайно изтощена, а не извършвам никаква трудна физическа работа? Никога досега не съм усещала такава липса на жизненост, толкова продължително без видима причина.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Събития и транзити
« Отговор #5378 -: Август 08, 2018, 02:04:08 pm »
Виж какво! Не се ли усещаш, че прекаляваш с етикирането на потребителите, указанията кой къде да пише, кога и за какво да се извинява? Девата няма да стане везни, по-кротко. :57:
Frankly, my dear, I don't give a damn.

liamfieta

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 81
  • "Това, което трябва да се случи - то се случва.Вся
Re: Събития и транзити
« Отговор #5379 -: Август 12, 2018, 08:50:59 pm »
Здравейте, много отдавна не съм писала тук,но ето че интересът ми към астрологията отскоро се възобнови :).Искам да попитам някой от вас има ли наблюдение върху стационарните фази при транзитните и по точно, имаме ли събитие ако стационарна фаза на транзитна планета съвпада по градус със натална планета?Или ако речем Юпитер стационарно -директен е на 14градуса и имаме планета на 14градуса независимо от знака,би ли следвало някакво събитие?
"Това, което трябва да се случи - то се случва.Всяко нещо си стои в пространството и си чака времето и мястото, за да се случи." - Ванга

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Събития и транзити
« Отговор #5380 -: Август 12, 2018, 10:59:32 pm »
Здравейте, много отдавна не съм писала тук,но ето че интересът ми към астрологията отскоро се възобнови :).Искам да попитам някой от вас има ли наблюдение върху стационарните фази при транзитните и по точно, имаме ли събитие ако стационарна фаза на транзитна планета съвпада по градус със натална планета?Или ако речем Юпитер стационарно -директен е на 14градуса и имаме планета на 14градуса независимо от знака,би ли следвало някакво събитие?
Да

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Събития и транзити
« Отговор #5381 -: Август 13, 2018, 08:56:30 am »
Вчера Марс смени знака и при много хора (включително и при себе си) видях някакво раздразнение в поведението, дори гняв. Забелязали ли сте нещо по-различно у вас и у околните през последните 2 дни?

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Събития и транзити
« Отговор #5382 -: Август 13, 2018, 09:20:14 am »
По принцип тази година нямаше да ходя на море, причината заради което е, че нямаше с кого. В крайна сметка отидох с близък приятел, на когото уж имах пълно доверие. Ще пресиля, ако кажа че се е опитал да ме изнасили, но беше прихологически и физически тормоз. Държа да кажа, че повод не само, че не съм давала /отделни стаи и т.н./, а и ме познава достатъчно добре, че да е наясно, че не би могъл да има каквито и да било интимни отношения с мен. Ако беше употребил алкохол, да го оправдае човек, ама не. Безумно разочарована съм и отвратена. Това е третата ми поред почивка за последната година, при която насилвам нещата да се случат и ми излиза през носа после. То добре са казали хората, че насила хубост не става, ама пуст овенски инат. Естествено хванах и някакъв вирус с повръщане. То тва си е традиция, отида ли някъде да се разболея, иначе може за цяла година веднъж да не кихна. Тоя тр. Юпитер в 7-ми съвсем ще ме остави без жив човек около мен, а тр Марс ми разказва играта от всякъде, направо не се търпи.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Събития и транзити
« Отговор #5383 -: Август 13, 2018, 09:43:52 am »
Сатин, явно имаш силен Нептун, за да вярваш в приятелството между мъж и жена, особено пък насаме и далеч от общи познати.
Аз имах същото намерение в началото на лятото  поради същите причини, но овреме се осъзнах- мъжете имат друга логика- по- точно я нямат, а ние сме наивни до глупост.
Там няма приятел, шеф, съсед- Марсовото си е в сила, доближи ли Венера.
И преди малко ми попадна тази картинка:
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #5384 -: Август 13, 2018, 10:50:34 am »
Корея, споделям коментара ти за Нептун, защото той размива границите. Аз  съм с така поставен Нептун  и имах същия поглед към мъжете, но при квадрата на тр. Нептун към оста АСЦ-ДСЦ прогледнах и разбрах, че не съществува чисти приятелство между мъжа и жената и това е някак изкривено женско намерение, освен ако мъжа не е хомо, имам такъв приятел. Освен това и Уран трябва да е намесен  защото той пък не признава разделението на половете. При аспект между Венера и Марс, същите към АСЦ-ДСЦ, няма как да има приятелство между двата пола, защото привличаме на друго ниво противоположния пол, а Сатин доколкото си спомням има такъв аспект.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“