Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 846032 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #3060 -: Януари 18, 2016, 01:32:24 pm »
Плондерът Юпитер ми опозира Слънцето, ама не ми се вярва да е от него.

Сатинче, Марс към Луна е бърз транзит, но създава много напрежение, особено при съвпад или опозиция.

Спомням си как при точната му опозиция с нат. Луна се натресох в онзи гаден колектив, беше първият ми работен ден. Щяха да ми изгърмят бушоните от толкова женски негативизъм, събран на едно място.

За Юпитер вече сме говорили - не носи само благинки, носи и вълнения, от всякакво естество. В момента освен това не е в добро космично състояние - в знак на заточение, ретрограден и в съвпад с Раху.

Но виж кой господин ти минава през Слънцето - не кой да е, а Кету.  ;)

Миналата година, когато Кету ми минаваше през Слънцето, претърпях много стрес и напрежение. А при излизането му от знака на нат. Слънце /по тропикал/ получих съдебна призовка, бях "орисана" да изгубя това дело. При мен Слънцето е в 6 дом във ведическата карта, има логика.

При теб Слънцето е в 12 дом от Асцендента и сега естественият сигнификатор на 12 дом минава през него - Кету.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Събития и транзити
« Отговор #3061 -: Януари 18, 2016, 01:53:04 pm »
Да, има логика за Кету, въобще не ги бях видяла възлите къде са. То всъщност стреса започна с опозицията на тр Марс към Слънцето ми, после е минал във Везни, откъдето прави опозиции с овчата ми банда и минава през 7-ми дом. Май ми е бил на дсц, когато баба почина. Минаха 40-те дни, които бяха кошмарни, малко се успокоих, ама излиза нещо друго, което да се опитва да ме срива, явно този горе се опитва да ми изпробва издръжливостта, ама аз не съм никак издръжлива, не искам и да бъда.

Опитвам психически да се държа, плача през нощта за да не ме вижда никой, и никой да не се притеснява за мен, през останалото време се правя, че съм добре, дори себе си лъжа, че съм ок, ама не съм.

За Юпитер- благинки от него не съм видяла, освен някой балон, който като се спука ме полее със студена вода за изтрезняване :)

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #3062 -: Януари 18, 2016, 03:14:28 pm »
Сори, ама някъде трябва да помрънкам малко, че иначе ще ми гръмнат бушоните.

Тъкмо се успокоя за едно, то дойде нещо друго, този скапан стрес ми идва в повече вече, започна се от началото на ноември, по транзити, дирекции и прогресии нищо.
5 минути спокойствие да имам, то ми излиза през носа след това. Няма сфера, в който да няма проблем и нещо да е в ред.


Сатинче, как искаш да ти е спокойно, като тр Уран ти е на Асцендента ...... а той е У11,12. 11 дом е 6-ти от 6-ти - ако не се бъркам, това е здравето на домашния любимец. Но каквото и да е, случките са предизвикателство за теб и затова са ти опънати нервите. Вземи витамин В-комплекс, яж ябълки. Можеш да правиш и разходки сред природа - Уран идва от 9 дом.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Събития и транзити
« Отговор #3063 -: Януари 18, 2016, 03:29:37 pm »
Мина ми истерията, спокойно, ама в повечко ми дойде :) Наспа се лигавото и сега се разхожда като сърна из нас и ми мрънка да яде.
Няма по-ужасно да гледаш някой, който обичаш да се мъчи и плаче, а ти да си напълно безсилен. Мога да понеса мен да ме боли, но не мога да издържам болката на близките, това е по-гадно.

Хепи, преместих си асц на 12гр, така че Уран и Плутон би трябвало да ме пускат вече.

Цитат
Можеш да правиш и разходки сред природа - Уран идва от 9 дом.

Не разходки, а накрая гората ще хвана ;D

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #3064 -: Януари 18, 2016, 03:39:51 pm »


Хепи, преместих си асц на 12гр, така че Уран и Плутон би трябвало да ме пускат вече.

Не разходки, а накрая гората ще хвана ;D

А ходиш ли в гората ....???? къде я изразходваш цялата тази енергия от Уран в 1 дом, пък и Марс там ...

С този преместен асцендент .... от ноември досега разни неприятности, напрежение и "горене на бушоните" - не виждам какво друго може да е освен Уран, а той е далеч вече от Асц.

Доста си го преместила този асцендент ... странно.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #3065 -: Януари 18, 2016, 04:35:12 pm »
Мина ми истерията, спокойно, ама в повечко ми дойде :) Наспа се лигавото и сега се разхожда като сърна из нас и ми мрънка да яде.
Благодаря за ОВ по хорара, казвах ли ти, че му няма нищо на кученцето-сърничка (50кг)  :012:

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Събития и транзити
« Отговор #3066 -: Януари 19, 2016, 09:40:08 am »
Искам да питам винаги ли Плутон се възприема за "голямото зло"? При мен винаги е действал като феникс - първо всичко рухва,но после съм като нова. Но не е чак толкова тежко. Докато Сатурн каквото пипне  :o май той ми е причинявал повече беди и страдания.

ПП-как се определя коя е най-силната планета в картата?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #3067 -: Януари 19, 2016, 11:36:54 am »
Искам да питам винаги ли Плутон се възприема за "голямото зло"? При мен винаги е действал като феникс - първо всичко рухва,но после съм като нова. Но не е чак толкова тежко. Докато Сатурн каквото пипне  :o май той ми е причинявал повече беди и страдания.

ПП-как се определя коя е най-силната планета в картата?

Ти на коя планета най-силно симпатизираш и обратно ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Събития и транзити
« Отговор #3068 -: Януари 19, 2016, 11:56:02 am »
Искам да питам винаги ли Плутон се възприема за "голямото зло"? При мен винаги е действал като феникс - първо всичко рухва,но после съм като нова. Но не е чак толкова тежко. Докато Сатурн каквото пипне  :o май той ми е причинявал повече беди и страдания.

ПП-как се определя коя е най-силната планета в картата?

Рени е права, трябва да определиш за себе си коя планета приемаш и коя отхвърляш. По-точно техните уроци.
Плутон чисти излишното, не пита, не дава възможност за избор. А Сатурн ти дава уроците, които или учиш или не. В този смисъл, след Плутон няма как да поправиш загубеното, а след Сатурн се налага да продължаваш да учиш, но по трудния начин.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Събития и транзити
« Отговор #3069 -: Януари 19, 2016, 04:52:31 pm »
Рени, като че ли Юпитер досега ми е донасял най-голямо щастие, макар че ми е слаб в картата  :017: но съм доста млада още, тепърва го чакам да видя в определени домове какво ще донесе. Сатурн най ме е притеснявал пък. Но на момента, след месеци осъзнавам колко ми е помогнал. Аспектите, които прави Плутон са дълги и ми е трудно да ги свържа с някакво събитие и да видя как ми действа. Ще гледам занапред, че сравнително от скоро се интересувам от астрологията.

Yaya, точно така е при мен.  :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #3070 -: Януари 19, 2016, 05:04:13 pm »
666, виж тогава как са поставени Юпитер и Сатурн в картата ти, силно аспектирани ли са, управляват ли главните оси, в кой дом са, имат ли близък аспект със Светилата, нодална ос. Проследи, когато са били активирани по транзит какви преживявания си имала или пък когато те са активирали планета, точка от картата ти и ще започнеш да усещаш, с природата и принципът на коя планета най-често изразяваш себе си в ежедневието, в ситуации. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Събития и транзити
« Отговор #3071 -: Януари 19, 2016, 05:19:06 pm »
666, виж тогава как са поставени Юпитер и Сатурн в картата ти, силно аспектирани ли са, управляват ли главните оси, в кой дом са, имат ли близък аспект със Светилата, нодална ос. Проследи, когато са били активирани по транзит какви преживявания си имала или пък когато те са активирали планета, точка от картата ти и ще започнеш да усещаш, с природата и принципът на коя планета най-често изразяваш себе си в ежедневието, в ситуации. :)

Благодаря! Не съм толкова запозната, но ще разгледам някой път по-подробно какво правят в натала и как е било по транзити последните години  :)


enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Събития и транзити
« Отговор #3073 -: Февруари 01, 2016, 02:38:14 pm »
http://www.spisanie8.bg/%D1%80%D1%83%D0%B1%D1%80%D0%B8%D0%BA%D0%B8/%D0%B7%D0%B4%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B5/1555-10-%D0%B4%D0%BD%D0%B8-%D0%BD%D0%B0-%D0%B6%D0%B8%D1%82%D0%BE-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D1%87%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B0%D1%82-%D1%82%D1%8F%D0%BB%D0%BE-%D0%B8-%D0%B4%D1%83%D1%85.html

Февруари дойде, време е за житна диета.
Има ли значение фазата на луната?
Миналата година правих, чудесно е, но съм забравила подробностите-по кое време, май имаше нещо за ден-два след "разсипа на луната".

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Събития и транзити
« Отговор #3074 -: Февруари 01, 2016, 02:46:53 pm »
Един ден след пълнолуние, като си избираш кога да почнеш, според планетарният владетел на деня-евентуално да придобиеш повече от неговите качества и пр. Преди ми се струваше много дневната дажба, но по настоящем мисля ,че ще освирепея от глад.. иначе много е полезно, веднъж чух музика на сферите от глад :012: