Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845799 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #3075 -: Февруари 01, 2016, 02:51:29 pm »
При мен е целогодишен пост  ;D

Затова, когато са официалните пости, не се срамувам да си позволя да отпусна колана  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Събития и транзити
« Отговор #3076 -: Февруари 01, 2016, 02:54:46 pm »
Тез целогодишни пости, останаха в тъмното ми минало, не знам дали ме е налегнала някоя телешка прогресия, но не търпя :012:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #3077 -: Февруари 01, 2016, 02:57:19 pm »
При мен е целогодишен пост  ;D

Затова, когато са официалните пости, не се срамувам да си позволя да отпусна колана  :012:
За това си и елегантна свежарка целогодишно, пък аз не мога си вляза в зимния панталон, та изкарах зимата с клин  :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #3078 -: Февруари 01, 2016, 03:00:58 pm »
През последните 2-3 години наблюдавам странна тенденция - през топлите месеци напълнявам, лятото съм като поничка, а през зимата, когато всички нормални хора трупат сланинки, аз се вталявам. Страх лозе пази  ;D - толкова се притеснявам през студените месеци да не кача излишни килограми, че се подлагам на много стриктни ограничения.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Събития и транзити
« Отговор #3079 -: Февруари 01, 2016, 04:26:35 pm »
Един ден след пълнолуние, като си избираш кога да почнеш, според планетарният владетел на деня-евентуално да придобиеш повече от неговите качества и пр. Преди ми се струваше много дневната дажба, но по настоящем мисля ,че ще освирепея от глад.. иначе много е полезно, веднъж чух музика на сферите от глад :012:
Не е малко дажбата, житцето засища. Може би страхът е от еднообразието в диетата изглежда ограничение, въпреки орехи, мед. лимон. Иска си вътрешна нагласа и хармония, а аз нещо ми се наслоява зимата винаги натрупано премълчано заради разбирателство. Трябва да помисля къде и как да каталясам физически, ще помогне. Иначе трябва да каталясам някого, при това е заслужено. ;)
« Последна редакция: Февруари 01, 2016, 04:29:04 pm от enigma »

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Събития и транзити
« Отговор #3080 -: Февруари 01, 2016, 07:45:40 pm »
През последните 2-3 години наблюдавам странна тенденция - през топлите месеци напълнявам, лятото съм като поничка, а през зимата, когато всички нормални хора трупат сланинки, аз се вталявам. Страх лозе пази  ;D - толкова се притеснявам през студените месеци да не кача излишни килограми, че се подлагам на много стриктни ограничения.

Това е и правилната реакция на организма - лятото се пълнее, защото се ядат повече захари от плодовете, зимата тялото хаби много енергия за да се топли и логично отслабва.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Събития и транзити
« Отговор #3081 -: Февруари 01, 2016, 10:20:25 pm »
Не е малко дажбата, житцето засища. Може би страхът е от еднообразието в диетата изглежда ограничение, въпреки орехи, мед. лимон. Иска си вътрешна нагласа и хармония, а аз нещо ми се наслоява зимата винаги натрупано премълчано заради разбирателство. Трябва да помисля къде и как да каталясам физически, ще помогне. Иначе трябва да каталясам някого, при това е заслужено. ;)
Когато се прави февруари, човек усеща все, че му е студено, особено първите дни, и да- еднообразието е най- тежко

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Събития и транзити
« Отговор #3082 -: Февруари 01, 2016, 11:16:26 pm »
Ми ок, само че ми изглежда много по-просто да не се тъпче човек
Аз съм ви казвала - не пълнея, ям всичко, но само когато ми се яде
Имам гастрит, който се лекува, но ме мързи, съобразявам се с него
Но пък забелязах, че колкото повече го глезя, по-лошо
А и мисълта ми беше за зимната диета-тотално противоречие-няма плодове, зеленчуци, мляко, яйца, остава осолено месо и зърно

Почти не ям печени ядки, захарни боклуци, млечни, пържени

Ям месо, тесто, зеленчуци, малко плодове

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Събития и транзити
« Отговор #3083 -: Февруари 02, 2016, 08:54:22 am »
Папи, всекио организъм е индивидуален. И аз не се тъпча, това не е диета за слабеене, а за здраве, обновяване, резултатите са забележими и от околните. 15 години пих хапчета за гуша, омръзна ми дискомфорта. Тогава дойде и литературата за емоционални и др. причини за болестите. Четох, мислих, променях нагласи много дълго време, плюс лечебно гладуване. Ами, от 10-тина години нямам проблеми с щитовидката, няма гуша , нито възли, и камъните в бъбреците ги няма. Е, струвало си е усилията значи.
И депресивните състояния изчезнаха. Сатурн ми управлява 6 дом-хронифицира, в знак на венера-гуша, бъбреци, постоянство и режим завинаги-отпусна хватката. ;) Това е моят начин след години търсене, който се чувства добре и иначе-няма лошо, нека всички да бъдат здрави и щастливи! :58:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #3084 -: Февруари 02, 2016, 01:17:42 pm »
Има ли значение фазата на луната?
Миналата година правих, чудесно е, но съм забравила подробностите-по кое време, май имаше нещо за ден-два след "разсипа на луната".
Започва се на Пълнолуние
ето тук има описание на всичко, което трябва да се знае
http://www.beinsadouno.com/board/forums/forum/63-%D0%B6%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BD-%D1%80%D0%B5%D0%B6%D0%B8%D0%BC/

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Събития и транзити
« Отговор #3085 -: Февруари 02, 2016, 08:56:23 pm »
Добър вечер! Влизам с един здравословен въпрос..днес получих някаква криза, от няколко месеца се повтаря..Освен проблемите със зъбите, започнах да съм вечно настинала, с болки в главата, корема, яйчниците и какво ли не..няма ден да съм физически разположена, но днес се уплаших. Някой би ли погледнал транзитите за момента, какво става..до кога ще е така? Много е неприятно положението  :(


пп- по това, което аз гледах забелязах някои кофти здравословни аспекти, но странното е, че проблемите са всестранни - гинекологични, стомашни, стоматологични......и много ме притесняват вече. Не знам дали само по транзити е достатъчно да се видят здравословните въпроси.



Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #3086 -: Февруари 02, 2016, 09:47:31 pm »

пп- по това, което аз гледах забелязах някои кофти здравословни аспекти, но странното е, че проблемите са всестранни - гинекологични, стомашни, стоматологични......и много ме притесняват вече. Не знам дали само по транзити е достатъчно да се видят здравословните въпроси.


Ако около януарското новолуние си понатрупала повече стрес или някакъв негатив, сегашното състояние може да е някаква остатъчна реакция, но в по-изострена форма. Все пак да се надяваме, че когато транзитният Марс спре да ти ръчка наталния тау-квадрат, ситуацията ще се поизглади. Престоят на Марс в последните 5-6 градуса на знака може вече да не е толкова проблематичен за теб, но все пак вземи мерки и внимавай някой здравословен проблем да не се хронифицира дотогава.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #3087 -: Февруари 02, 2016, 09:49:12 pm »
Аз имам питане по една мунданна конфигурация - забелязах, че точно преди новолунието предстои Марс и Венера да направят секстил и реших да погледна какво още ще бъде в аспекти. Оказа  се - не малко планети :)

1. Венера в съвпад с Плутон, заедно в сесктил с  Марс и в квадрат с Уран.
2. Слънцето - троново по знак - в секстил с Уран и в квадрат с Марс
3. Меркурой в тригон с Юпитер и СЛВ.
4. Да добавя и че следва новолуние :)

Как бихте разгледали ситуацията? Може ли да се каже по т.1, че ще има заиграване между половете със сексуален подтекст, а поради близостта на Меркурий до стелиума - вероятно и словесна :) По т.2 - ще имаме провокация за нещо, но няма да имаме сили и енергия да го свършим?

Аз я гледах в своята карта, при мен наталът е доста засегнат. Транзитното Слънце е в опозиция на наталната ми Луна, а МАрс в съвпад с натална Венера и СЛВ - оформят тао квадрат. Очаквам напрежение между разум и желание - какво искам и какво трябва, в центъра на вихъра - Марс, Венера и СЛВ - като ценностите?

Отделно върху - наталния ми огнен тригон са застанали - Уран върху Юпитер и Сатурн върху Нептун. Нат. Марс и той в секстил с Уран и тригон със Слънцето.

Много става, знам, че може даден аспект да не се усети, особено благоприятен и осмислям как да си приоретизирам взора :) Примерно - първо да гледам планетите, които аспекти и като натални и като транзитни (Марс и Венера). Също светилата и ако има други лични планети. След това по-далечните - Сатурн, Уран - те правят и разходящи аспекти - влиянието им по-скоро отшумява, преминало е - само има вибрация :)

P.P Цикълът между Марс и Венера мисля започна през ноемрви в Дева  ::) Ще проверя  :)
« Последна редакция: Февруари 02, 2016, 09:51:35 pm от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Събития и транзити
« Отговор #3088 -: Февруари 02, 2016, 09:50:47 pm »
Днес една луминисцентна лампа отказа да работи ,при положение че всичко в ред-след 3-4 часа сама се оправи .Спусък мисля е пр.Луна квадрат Слънце/лампа,светлина/.Това на фона на бавните транзити на плутон/квадрат,Уран/опозиция/ към у3,4 Меркурий.Забелязвам как аспекти от бавни планети се активират от различни спусъци .

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #3089 -: Февруари 02, 2016, 10:29:51 pm »
А при мен с транзитен Марс, наближаващ Асцендента, се активираха навлеците - мъже в активна тестостеронна възраст, между 27 и 32 години  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui