Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 844839 пъти)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Събития и транзити
« Отговор #3090 -: Февруари 03, 2016, 08:48:21 am »
Днес една луминисцентна лампа отказа да работи ,при положение че всичко в ред-след 3-4 часа сама се оправи .,

Уран/опозиция/ към у3,4 Меркурий.

този транзит е виновен,защото тр.Уран/ток,луминисцентна светлина/ мунданно е в каре към Плутон/тъмнина/меркурий/,който е в  ВСФ - 25 януари до 14 февруари 2016

развръзка на възникнал проблем,сама се оправи,-тр.марс е на секстил към тях
но тр. уран дълго време ще ти дава пробеми с техника, осветление ,коли, и пр.меркуриеви салтанати  ;)

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #3091 -: Февруари 03, 2016, 09:00:19 am »
Аз имам питане по една мунданна конфигурация - забелязах, че точно преди новолунието предстои Марс и Венера да направят секстил и реших да погледна какво още ще бъде в аспекти. Оказа  се - не малко планети :)

1. Венера в съвпад с Плутон, заедно в сесктил с  Марс и в квадрат с Уран.
2. Слънцето - троново по знак - в секстил с Уран и в квадрат с Марс
3. Меркурой в тригон с Юпитер и СЛВ.
4. Да добавя и че следва новолуние :)

Как бихте разгледали ситуацията? Може ли да се каже по т.1, че ще има заиграване между половете със сексуален подтекст, а поради близостта на Меркурий до стелиума - вероятно и словесна :) По т.2 - ще имаме провокация за нещо, но няма да имаме сили и енергия да го свършим?

Аз я гледах в своята карта, при мен наталът е доста засегнат. Транзитното Слънце е в опозиция на наталната ми Луна, а МАрс в съвпад с натална Венера и СЛВ - оформят тао квадрат. Очаквам напрежение между разум и желание - какво искам и какво трябва, в центъра на вихъра - Марс, Венера и СЛВ - като ценностите?

Отделно върху - наталния ми огнен тригон са застанали - Уран върху Юпитер и Сатурн върху Нептун. Нат. Марс и той в секстил с Уран и тригон със Слънцето.

Много става, знам, че може даден аспект да не се усети, особено благоприятен и осмислям как да си приоретизирам взора :) Примерно - първо да гледам планетите, които аспекти и като натални и като транзитни (Марс и Венера). Също светилата и ако има други лични планети. След това по-далечните - Сатурн, Уран - те правят и разходящи аспекти - влиянието им по-скоро отшумява, преминало е - само има вибрация :)

P.P Цикълът между Марс и Венера мисля започна през ноемрви в Дева  ::) Ще проверя  :)

Алена, първо се гледат бавните планети и затъмненията - те носят по-значими процеси и случки. Бързите са за по 1-3 дни, или пък ако минават през градус, в който тежка планета прави аспект към натала. Лунациите също са си само с месечно действие.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Събития и транзити
« Отговор #3092 -: Февруари 03, 2016, 09:03:16 am »
И кое слънце е троново по знак? В момента транзитното е в падение ::)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #3093 -: Февруари 03, 2016, 09:10:29 am »
Добър вечер! Влизам с един здравословен въпрос..днес получих някаква криза, от няколко месеца се повтаря..Освен проблемите със зъбите, започнах да съм вечно настинала, с болки в главата, корема, яйчниците и какво ли не..няма ден да съм физически разположена, но днес се уплаших. Някой би ли погледнал транзитите за момента, какво става..до кога ще е така? Много е неприятно положението  :(


пп- по това, което аз гледах забелязах някои кофти здравословни аспекти, но странното е, че проблемите са всестранни - гинекологични, стомашни, стоматологични......и много ме притесняват вече. Не знам дали само по транзити е достатъчно да се видят здравословните въпроси.


Ние с теб нали сме с много точно съвпадение на домовата система в картата - при мен нещата също са тежки от началото на септември. И естествено, също търся обяснение в картата. Като виновници съм подхванала:
- тр Плутон, който мунданно си е още в квадрат с Уран, минава през 6 дом - дома на здравето - става прочистване на всички нива
- Уран, при теб в 6 и У8 - транзитния прави квадрат към К1/К7 и към натални Уран+Нептун в 6 дом и секстил към Сатурн в 8 дом.
- Юпитер е У6, при теб в 3 дом, но е в Дева - здравето. Имаш възврат тази година.
- в момента тр Сатурн минава през К6
- ЛЗ от септември е в съвпад с твоя натален Марс, който пък е в квадрат с оста на възлите, като СЛВ ти е в 6 дом, и в куинконс с наталния Юпитер У6 - обръща ти се внимание още веднъж на здравето

Трудно ми е да интерпретирам всичко това, но определено има причина за случващото ни се. Като начало можеш да отидеш на лекар, за да стабилизираш физическите прояви, и след това да обмислиш някакъв вид прочистване, нова нагласа към живота - емоционални причини.

Всичко, което е по Уран е непредсказуемо. Аз освен нормалните медицински проблеми, си имам и друг - вече няколко месеца тялото ми вибрира вътрешно - все едно са прокарани жички навсякъде и те са нагряти и "жужат".

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Събития и транзити
« Отговор #3094 -: Февруари 03, 2016, 09:10:50 am »
Стреличка,Уран у12 опозиция Меркурий у3,4 е вече разпадащ се,Уран на 17,10*,натален Меркурий на 16,10*везни ,доколкото знам разпадащ се аспект се активира от нещо друго .Може да е Плутон който прави точен квадрат с Меркурий да ,но токът по Уран дефакто не е спирал,а сигнификатор на спрялата светлина на лампата е Слънце,огледах му аспектите-само пр. Луна прави точен квадрат със Слънце .Иначе Меркурий у3,4 задължително замесен-Меркурий,посредника управлява черва в човека,предполагам и проводници и междинни контакти,като у3,у4 -дом общо .Меду другото проблеми в периода има и с бойлер,уж задействана термозащита от натрупан калций по нагревателя,но след почистване днес пак отказа,един спирателен кран също пръска,а уж тр.Нептун тронов в 12д,риби прави точен тригон с Луна в 8д,скорпион  .

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #3095 -: Февруари 03, 2016, 09:15:21 am »
Днес една луминисцентна лампа отказа да работи ,при положение че всичко в ред-след 3-4 часа сама се оправи .Спусък мисля е пр.Луна квадрат Слънце/лампа,светлина/.Това на фона на бавните транзити на плутон/квадрат,Уран/опозиция/ към у3,4 Меркурий.Забелязвам как аспекти от бавни планети се активират от различни спусъци .

тр Меркурий "закача" цялата комбинация - но едва ли ще трае дълго. Естествено, може да се прояви и по друг начин. Аз също я имам, но не ми горят крушки и т.н. - но за сметка на това тялото ми е като реотан :)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Събития и транзити
« Отговор #3096 -: Февруари 03, 2016, 09:29:10 am »
Добър вечер! Влизам с един здравословен въпрос..днес получих някаква криза, от няколко месеца се повтаря..Освен проблемите със зъбите, започнах да съм вечно настинала, с болки в главата, корема, яйчниците и какво ли не..няма ден да съм физически разположена, но днес се уплаших. Някой би ли погледнал транзитите за момента, какво става..до кога ще е така? Много е неприятно положението  :(


пп- по това, което аз гледах забелязах някои кофти здравословни аспекти, но странното е, че проблемите са всестранни - гинекологични, стомашни, стоматологични......и много ме притесняват вече. Не знам дали само по транзити е достатъчно да се видят здравословните въпроси.



тр.Марс в Скорпи ти е активирал картата с квадрат,

-първо към  У1 Луната в 1 - настинки,грип,температура,стомашни,жлъчка, гинекологични свързани с месечният цикъл,ляво око, слаб имунитет,виталност,лесно можем да станем плячка на вируси :) - гадене, повръщане, виене на свят
тр.Нодална е в знака на У6 Юпитер- те носят вирусни инфекции  дето ни ги носят другите

после в опозе към натални :

-Венера ,гърло,врат,настинки ,жлезите ,бъбреци
-Слънцедопълва рож.квадратура Слънце/Сатурн до т-каре - гняв или преумора ,сърце,сърдечно-съдови с-ми,дясно око,слаба виталност,липса на енергия

тр.Марс съвпад Плутон ,каре Сатурн- проблеми със зъбите,кости,стави

но всичко ще бързо преходно защото тр.Марс е на секстил към У6 Юпитер, възврат имаш там,в Дева може просто страхове,психосоматика да даде
и на секстил към планети в 6 дом

парада на тр.планети в Козирог също активира тема-здраве и работа
« Последна редакция: Февруари 03, 2016, 09:31:22 am от strelicka »

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #3097 -: Февруари 03, 2016, 09:32:14 am »
Стреличка, момичето говори за проблем, който продължава няколко месеца ..... а това тук са си бързи транзити ....

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Събития и транзити
« Отговор #3098 -: Февруари 03, 2016, 09:38:54 am »
1. Венера в съвпад с Плутон, заедно в сесктил с  Марс и в квадрат с Уран.

Как бихте разгледали ситуацията? Може ли да се каже по т.1, че ще има заиграване между половете със сексуален подтекст, а поради близостта на Меркурий до стелиума - вероятно и словесна :)

Алена, кога не е имало заиграване между половете със сексуален подтекст, че и директно сексуално общуване?  :012: И обикновено е придружено със словесна комуникация - флирт :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #3099 -: Февруари 03, 2016, 12:13:24 pm »
Благодаря на всички за коментарите по моето питане :)

Happy_58, изходих от това, че бавните планети дават фон за дълъг период, създават среда, а бързите - бум-тряс и хайде в реката. Понеже в ситуацията има аспектирани бързаци - умувах как ще се изявят в момента на аспекта. А бавните един вид осигуряват сцената :)

Ами ще огледам пак довечера :)



И кое слънце е троново по знак? В момента транзитното е в падение ::)

Съвършено правя, на моменти избудалявам тотално :) :012:



Алена, кога не е имало заиграване между половете със сексуален подтекст, че и директно сексуално общуване?  :012: И обикновено е придружено със словесна комуникация - флирт :)

Хи хи, ами флиртът в един бар, например е основно визуален и в главите на двамата - не толкова вербален - то нищо не се чува, няма омайни приказки :) Докато в нета например или на живо в спокойна атмосфера е различно, особено, ако хората имат какво да си кажат :)

 :)



starinthenightsky, много благодаря :) При мен цикълът на Венера и Марс започна в 7 дом и върху Вертекс с Юпитер на ДС. Секстилът е първият мажорен аспект в цикъла. Но пък ще погледна кога са били на 30 и 45 градуса - чисто изследователски ми харесва.

По темите на цикъла следва да има съзнателни градивни усилия по темите му. 1/7 и 2/8 дом - мъжът ми ми преведе цялата сума за лечението, която си беше определил да ми отпусне, като заем, а аз ще си дофинансирам разликата. Та ще си разгледам добре периода, както и ще видя кога ще квадратурата :(
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #3100 -: Февруари 03, 2016, 04:24:50 pm »
И кое слънце е троново по знак? В момента транзитното е в падение ::)
В момента е в заточение, а във везни е в падение- последното няма как да не помня, нали съм везничка-добричка  :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #3101 -: Февруари 03, 2016, 04:43:58 pm »
пп- по това, което аз гледах забелязах някои кофти здравословни аспекти, но странното е, че проблемите са всестранни - гинекологични, стомашни, стоматологични......и много ме притесняват вече. Не знам дали само по транзити е достатъчно да се видят здравословните въпроси.

Атаките са от различни места, затова и са всестранни проблемите ти- главата и зъбите може да те болят например от тр Марс, който квадратира Сатурн У8 в 8д, гинекологичните също може да са от него, но от съвпада му с Плутон в 5д скорпион, освен това тр Плутон в 6д е съвпад с Уран У8, тр Уран в овен квадрат Уран У8 в 6д- глава, зъби, невралгии, отминалото Пълнолуние е върху Луната У1 в 1д- стомашните проблеми заради Луната, главоболие заради 1д.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #3102 -: Февруари 03, 2016, 04:54:34 pm »
 тр Марс точен квадрат Сатурн У6, тр Слънце У12 на К12 опозиция Сатурн У6- днес се събудих с хрема, леко повишена температура, боцкане в гърлото, болки в носа и очите, схванат врат и плешки  :(
Напреди бях чела някъде, че когато човек има такива симптоми и върне седмица назад, ще установи причините за появата им- точно преди седмица чистих леда на балкона, че времето беше омекнало и снега се топеше, а от рязката смяна на времето, след големия студ, тогава ми се стори много топло- бях с тениска с къс ръкав, както се бях измъкнала затоплена от леглото. След това ходих до една банка, че имах да свърша една работа и вътре ме домързя да си сваля връхната дреха, която ме изпоти- излязох от банката потна и се мотах из града с разкопчано палтенце, а си духаше студничък вятър, макар да беше слънчево и капчуците весело да пееха. Друг път през април времето ме е подлъгвало да ходя неадекватно облечена и да простина, а сега края на януари  ;D

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Събития и транзити
« Отговор #3103 -: Февруари 03, 2016, 06:07:06 pm »
Изчетох всичко, което сте писали по моята карта и много,много благодаря  :58:
Тази нощ пак направих криза..вече се психясвам и започвам да рева от безпомощност...имам часове при какви ли не лекари вече, за какво ли не. Наистина много аспекти в здравето са ми засегнати, всичко започна преди 5-6 месеца, а сега е кулминацията явно. на никого не го пожелавам това..само чакам да отмине възможно най-бързо   ::)


Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Събития и транзити
« Отговор #3104 -: Февруари 03, 2016, 06:43:03 pm »
Ама...то зависи и какви кризи
Да не са всички истории на нервна почва?