Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845153 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #3165 -: Февруари 18, 2016, 01:23:35 pm »
Луната в риби и съвпад с Нептун в 8д- забрави ли упойката и възможната грешка с нея?
При мен на два пъти миналата пролет се случи да ми вадят зъби (кътници и мъдреци) при Луна в козирог- не съм имала абсолютно никакви проблеми- всичко си мина нормално- упойка за 10мин, вадене без болка и после за 20мин стисках тампона, а като го махнах не течеше кръв, ядох сладолед и пих студен нектар- избяхвах само пушенето един ден, понеже четох, че може да се разкървави, а после като казах на зъболекаря и той ми се смя, че вярвам на всичко, което пише в интернет  :) Може би не трябва да се правят интервенции на зъб при Луна в козирог, от рода на това да се лекува зъба, а при мен нямаше лечение, а раздяла с остатъци от зъбите.
На коя челюст ще слагаш имплант? Долната е по телец, така че избягвай Луна в този знак!

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Събития и транзити
« Отговор #3166 -: Февруари 18, 2016, 01:47:12 pm »
Лятото зъболекарката ми вади един зъб. Каза да не пуша 2 часа и дебело го подчерта, аз след първия си дръпнах. Не е истина как се подух цели 3 дена оток на лицето, болки нямаше и ваденето беше както си трябва. Явно за някои видове упойки не трябва да се пуши, да се спазва. Все още пр. ми луна беше в риби, ако има значение.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #3167 -: Февруари 18, 2016, 02:03:43 pm »
Лятото зъболекарката ми вади един зъб. Каза да не пуша 2 часа и дебело го подчерта, аз след първия си дръпнах. Не е истина как се подух цели 3 дена оток на лицето, болки нямаше и ваденето беше както си трябва. Явно за някои видове упойки не трябва да се пуши, да се спазва. Все още пр. ми луна беше в риби, ако има значение.
Не заради упойката, там където четох препоръката да не се пуши следващите два дни е заради това, че при засмукването на цигарата може да падне тапата (съсирека) и да се отвори раната/дупката от извадения зъб. И освен да потече отново кръв е възможно да се възпали, както се е получило при теб.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #3168 -: Февруари 18, 2016, 04:35:54 pm »
Луната в риби и съвпад с Нептун в 8д- забрави ли упойката и възможната грешка с нея?
При мен на два пъти миналата пролет се случи да ми вадят зъби (кътници и мъдреци) при Луна в козирог- не съм имала абсолютно никакви проблеми- всичко си мина нормално- упойка за 10мин, вадене без болка и после за 20мин стисках тампона, а като го махнах не течеше кръв, ядох сладолед и пих студен нектар- избяхвах само пушенето един ден, понеже четох, че може да се разкървави, а после като казах на зъболекаря и той ми се смя, че вярвам на всичко, което пише в интернет  :) Може би не трябва да се правят интервенции на зъб при Луна в козирог, от рода на това да се лекува зъба, а при мен нямаше лечение, а раздяла с остатъци от зъбите.
На коя челюст ще слагаш имплант? Долната е по телец, така че избягвай Луна в този знак!

Упойката ще е местна. При предната операция беше пълна, с анестезиолог и наистина имаше проблеми ...

Сега при мен няма да е вадене на зъби - пробва се костта и се вкарва метален имплант. Горна челюст - по Овен :) И Сатурн броя, защото е в костта. Тя трябва да приеме импланта, да не го изхвърли. Нали Луната не бива да е знака, който управлява органа, затова избягвам козирог - да не е под Сатурн :) и Марс/Овен :)
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #3169 -: Февруари 18, 2016, 08:03:17 pm »
Вие как се глезите?  :)

За мен вече е глезене, ако трябва да се гримирам за някъде, толкова рядко се случва  ;D :57:

Превърнах се в социопат  :o
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #3170 -: Февруари 18, 2016, 08:27:21 pm »
Вие как се глезите?  :)

За мен вече е глезене, ако трябва да се гримирам за някъде, толкова рядко се случва  ;D :57:

Превърнах се в социопат  :o

Глезенето ми е в това, което трудно си позволявам и когато се случи, мъркам доволно отвътре :) :

1. Да остана насаме със себе си (ей така да ме оставят на спокойствие за половин час - никой да не ми говори, мрънка, да иска нещо и т.н.).
2. Да съм в приятен разговор с някого (не по работа или "защото трябва")
3. Масаж, СПА, плуване, спорт, излизане сред природата.
4. Кино
5. Пътуване, шофиране

Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #3171 -: Февруари 18, 2016, 08:56:57 pm »
Освен това прави и квадрат със Сатурн - У10. Дали няма да има напрежение покрай някое служебно партньорство? А след това и секстил със стелиума в 10 дом - Слънце У5 и Венера У1 и У6. Може да ти дойдат креативни идеи :)
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #3172 -: Февруари 18, 2016, 09:12:30 pm »
Този пък май пак ще ме удари на агресия...Знам,че всички родени около моята дата го имат тоя аспект,но маля ви кажете мнение  :)
Защо да го удряш на агресия, като тр Марс не е на АСЦ нито пък е У1?
7д освен партньор, колеги, приятели е също на явните врагове, Марс  в 7д ще ги активира, а когато съвпадне с Плутон У7 ще станат още по-силни, за добро или зло.
Когато тр Марс съвпада с Плутон, в същото време квадратира Сатурн У10, У11- затова е пострадала репутацията ти и си скъсала с твоя приятелка по този бурен начин при предишния транзит на Марс.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Събития и транзити
« Отговор #3173 -: Февруари 18, 2016, 09:18:56 pm »
delphin ,мерси за картата,предполагам ползваш середновековни методи,понеже домофикацията е региомонтанус .Лично мисля,че домофикация Плацидус ми пасва следизвестни ректификации.Планетите са на тия градуси-сега виждам ,че съм спрял цигарите на тр.Уран у12 опозиция Меркурий у3,4-Меркурий,у3свъравам с белия дроб,дишането,опозиция/мислене,избор,решение .Уран-освобождение .Иначе за казуса със счупена верига остава само тр.Плутон,у8квадрат от 11д към Меркурий у3.

Бин, не бих казала, че използвам средновековни методи (как само звучи  :012:), но за мен тази система работи много добре и ми харесва да я ползвам. :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Събития и транзити
« Отговор #3174 -: Февруари 18, 2016, 09:42:38 pm »
Теоретично една система е добра за едно,друга-за друго .Както каза Папи-Кох е добра за хорари,Региомонтанус за определяне на алмутени,анарети и тн ,доколкото си спомням .Наталните карти са основно или ,по Кох или по Плацидус-типове личност .Лично аз гледам примерно при Региомонтанус Венера отива в 8д,а определено при мен има преобладаваща Венерина събитийност по 9д .По-точна ректификация ще правя по дирекции към куспиди.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #3175 -: Февруари 18, 2016, 09:46:03 pm »
Някъде бях чула за Региомонтанус и хорарни карти, но в интерес на истината не съм експериментирала с нея. Може би е по-приложима, ако се използват по-класически, традиционни методи за анализ? Плацидус и Кох перфектно вършат работа, особено по нашите географски ширини.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Събития и транзити
« Отговор #3176 -: Февруари 18, 2016, 10:04:58 pm »
Теоретично една система е добра за едно,друга-за друго .Както каза Папи-Кох е добра за хорари,Региомонтанус за определяне на алмутени,анарети и тн ,доколкото си спомням .Наталните карти са основно или ,по Кох или по Плацидус-типове личност .Лично аз гледам примерно при Региомонтанус Венера отива в 8д,а определено при мен има преобладаваща Венерина събитийност по 9д .По-точна ректификация ще правя по дирекции към куспиди.

За мен Региомонтанус, както казах, работи много добре и за натални карти. За хорари се използва също тя. :)
Отчиташ ли това, че при Региомонтанус последните 5* от дома се счита за следващ дом? Така че твоята Венера си е отново в 9 дом. :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Събития и транзити
« Отговор #3177 -: Февруари 18, 2016, 10:06:01 pm »
Има една страничка, която нагледно демонстрира различните системи какво мерят и кое как делят и къде проектират. Някъде из "Полезни връзки" може би беше. Логиката да се ползва Региомонтанус за хорари е, че при нея определящото е diurnal motion-ът. Аналогично за натални карти Плацидус и подобните изглеждат по-добре. Различни инструменти за различни цели. (Признавам, че това съм го взел на доверие, щото не ми се проверяват прогресии и дирекции с 15 различни системи, а хорарите си ги преизчислявам по Реджомонтано, когато има оставени данни.)

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Събития и транзити
« Отговор #3178 -: Февруари 19, 2016, 03:45:10 pm »
За мен Региомонтанус, както казах, работи много добре и за натални карти. За хорари се използва също тя. :)
Отчиташ ли това, че при Региомонтанус последните 5* от дома се счита за следващ дом? Така че твоята Венера си е отново в 9 дом. :)
[/quote-----Имам предвид 5те градуса,ректифицирал съм само Асц. и МЦ  оттам -ИЦ,ДСЦ.Система Плацидус съм избрал единствено,понеже при нея Венера е в 9д,което пасва .Венерина събитийност в 8д -единствено,че държа парите си в банка ,без ректификация на по-значими събития по дирекции към куспиди не мога да съм сигурен,проблемъте,че не си спомням точни дати,но все ще се сетя нещо подходящо .

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Събития и транзити
« Отговор #3179 -: Февруари 19, 2016, 04:03:31 pm »
Уран ми е на градус от Луната и пак почнах много, много да сънувам.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.