Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845346 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #3435 -: Април 13, 2016, 10:29:55 am »
Е, няма да крия, че в началото плутонщината се обади и имах параноична реакция. После видях и леля ми в списъка с приятели, питах за нея /познава и майка ми/. Първоначалното ми предположение беше, че е бивш обожател на майка ми, от младите ѝ години.

Оказа се, че е внук на една моя прабаба /сестра на майката на дядо ми/, за която не съм знаела нищо. Стана ми интересно от астрологична гледна точка най-вече, да видя как са се разпределили повтарящите се доминанти в родата. И при него има плутоново, подчертаният огън също е отишъл при него. По-семплите представители на нашия род са земя и въздух.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Събития и транзити
« Отговор #3436 -: Април 13, 2016, 05:26:47 pm »
Наскоро бях писала за едно събитие, което АЗ не го виждам по транзити,но исках да изчакам малко. Започнах връзка с един човек и колкото и да гледам,не виждам кой знае колко силни индикации по тях. Бих искала помощ относно прогресиите, но не знам каква карта да кача. Всъщност как най-добре се виждат нещата, да се пусне натал,транзити и прогресии за деня ли?
Много ми е любопитно с какви предпоставки се случват нещата, тъй че ще съм благодарна за мнения  :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #3437 -: Април 13, 2016, 05:34:54 pm »
Съвсем без никакви индикации не би трябвало да мине, дори някои класически еднодневки /за по една нощ/ често са провокирани от някой транзит, от Марс или Венера. Зависи колко съществени за теб са тези отношения и колко те докосват, тогава ще се търсят и съответните астрологични предпоставки. За задоволяване на нагона и някой транзит може да свърши работа, а ако търсим започване на отношения, тогава би трябвало да има и други индикации в хороскопа.

При мен е имало и други случаи - има интересни транзити и прогресии, по това време се появява някой и тъкмо да го докараш до връзка /или среща/, изчезва яко дим. И транзитът остава неконсумиран. :012:
« Последна редакция: Април 13, 2016, 05:37:22 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #3438 -: Април 13, 2016, 06:50:32 pm »
Наскоро бях писала за едно събитие, което АЗ не го виждам по транзити,но исках да изчакам малко. Започнах връзка с един човек и колкото и да гледам,не виждам кой знае колко силни индикации по тях. Бих искала помощ относно прогресиите, но не знам каква карта да кача. Всъщност как най-добре се виждат нещата, да се пусне натал,транзити и прогресии за деня ли?
Много ми е любопитно с какви предпоставки се случват нещата, тъй че ще съм благодарна за мнения  :)

Можеш да разгледаш и лунациите, лунар и т.н., защото имат отношение към това как го преживяваш емоционално  :) Защо не и солара  :)
Над силата е само умението да я владеем!

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Събития и транзити
« Отговор #3439 -: Април 13, 2016, 07:12:26 pm »
Ами ето картата за самия ден, натал+транзити+прогресии. Уж сериозни намерения имаме,но ми е интересно с какви аспекти се случва... :)
x
« Последна редакция: Ноември 06, 2016, 07:23:25 pm от 666 »

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #3440 -: Април 13, 2016, 07:23:18 pm »
Прогресивното новолуние в съвпад с Меркурий и Венера е очеизваждащо ...
Над силата е само умението да я владеем!

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Събития и транзити
« Отговор #3441 -: Април 13, 2016, 10:49:40 pm »
По какво гледате губенето на предмети?
Аз днес си загубих една сребърна гривна. Какви транзити да търся? Луна, 2, 5 дом, какво още?

Не ме отразихте :) но аз разгледах картата за часа на "инцидента"и ще споделя какво ми направи впечатление :)

Луната за този час е в Рак и от К11 затваря тао с транзитна Венера, която е на транзитния ДСЦ и върху Слънце/Меркурий и натални Луна/Уран във 2 дом. Гривната имаше сантиментална стойност за мен.  :(
Транзитен Меркурий у 1,2 ляга точно върху натален Марс.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #3442 -: Април 13, 2016, 11:25:02 pm »
По какво гледате губенето на предмети?
Аз днес си загубих една сребърна гривна. Какви транзити да търся? Луна, 2, 5 дом, какво още?
Сребъро е по Луна/рак, гривна по Венера/2д, загубено от разсеяност се търси по Нептун и 4д, каквито имаш в натала, при теб тр. Меркурий У2 е върху Марс У4, тр Слънце У12 опозиция на Плутон У4 на К2, тр Нептун У7, У8 на СЛВ

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #3443 -: Април 13, 2016, 11:30:27 pm »
И аз имам едно събитийце днес на съвпад на тр.Слънце с нат.Хирон в 1 дом - свалиха ми конците и ме приведоха във вид за общуване, хранене и т.н. Малко събитие, голяма лична въздишка и радост :)
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #3444 -: Април 13, 2016, 11:32:17 pm »
И аз имам едно събитийце днес на съвпад на тр.Слънце с нат.Хирон в 1 дом - свалиха ми конците и ме приведоха във вид за общуване, хранене и т.н. Малко събитие, голяма лична въздишка и радост :)
Минала е значи операцийката, пропуснала съм събитието, за което толкова говореше предварително. Как мина?

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #3445 -: Април 13, 2016, 11:43:17 pm »
Мина миналия понеделник - на 4 април - 14-17ч. Бях много неспокойна, не ми излизаше от мислите месеци наред, хем е най-леката операция, хем съм го преживяла и не  нещо непознато... Необяснимо ми беше защо съм така разтревожена ... Обаче, като влязох в операционната и видях анестезиолога, като разбрах, че ще ме приспи .... направо изпаднах в екстаз - такова щастие  ;D . След като се събудих бях много по-добре, отколкото очаквах.  Лекарят беше изкл. доволен, явно е имал своите опасения, но всичко е минало прекрасно :) Та - всичко е супер за сега. И мъжът ми беше внимателен после. На другия ден предложи да се качим в планината. Аз мислех да проспя деня, за да не обезболявам, но разходката ми подейства много зареждащо :)

Най-голямото ми щастие беше, че утре ще мога да отида на тържеството в градината. Децата се готвят се от декември - всяко детенце търси с очички мама и щеше да ми е кофти, ако вместо мен е някой друг :)

Мисля, че квадратурите на тр.Сатурн към АС и на МЦ към тр. Хирон са точно този дискомфорт покрай интервенциите. Юпитер се върна за последно в 6 дом, за да се приключи това лечение.
Над силата е само умението да я владеем!

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #3446 -: Април 14, 2016, 08:52:02 am »
Минала е значи операцийката, пропуснала съм събитието, за което толкова говореше предварително. Как мина?

не си го пропуснала .... тя още не беше споделила. И аз чаках да се оправи, за да разкаже.

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #3447 -: Април 14, 2016, 08:52:38 am »
Мина миналия понеделник - на 4 април - 14-17ч. ....................

възстановявай се бързо и успешно  :08:

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #3448 -: Април 14, 2016, 09:04:54 am »
Благодаря Ви :) Тази плоча толкова я въртя, че ми се видя прекалено и да разказвам :)

Днес имам петодомни мероприятия - първо една среща с гримьори на Диор, която бях отказала, понеже мислех, че няма да съм в кондиция, ама много се радвам, че ще се случи :) Гримът го отмятам по 5 дом, като забавление, творчество, хоби :) А след това - тържеството в градината - деца, сценични изяви - пак 5 дом. Ще отида по-рано, за да помагам. Единственото, което намирам по темата е транзитна луна в 5 дом. По това време е на последен градус в Рак, пред ингрес в Лъв. Може би трябва да пиша в темата за Луната :) Тр.Венера ми е в знаков тригон с Луната и в опозиция на Плутон.
Над силата е само умението да я владеем!

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Събития и транзити
« Отговор #3449 -: Април 14, 2016, 09:16:19 am »
Сребъро е по Луна/рак, гривна по Венера/2д, загубено от разсеяност се търси по Нептун и 4д, каквито имаш в натала, при теб тр. Меркурий У2 е върху Марс У4, тр Слънце У12 опозиция на Плутон У4 на К2, тр Нептун У7, У8 на СЛВ

Благодаря :) Така картинката съвсем се оформи :)
Нептун ми е ясен, но четвърти дом по каква логика се разглежда в такива случаи?
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми