Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845673 пъти)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Събития и транзити
« Отговор #3705 -: Юни 25, 2016, 06:54:44 pm »
Сериозно ли сега ми стана жал за циганите как ще се предвижват те не са само цигани и много селяни и новоградски ползват файтони :012: Лилито да каже в техния град е пълно с кон каруца боклуци събира -разчистват стари перални един вид лешояди чистачи :012:
« Последна редакция: Юни 25, 2016, 06:59:13 pm от Ребека »

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Събития и транзити
« Отговор #3706 -: Юни 25, 2016, 07:00:36 pm »
По Нова ТВ ,Ничия зема,сега свърши,има запис в нета,не разбрах само в Сливен ли това .Абе знам аз че като ме ядосат скоро получавам отмъщение,което много не ме грее-колкото пъти са ме крали скоро ги наказва съдбата,обаче откраднатите пари не ми се връщат-наказание и за мен че съм блял :lol_hitting: .

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #3707 -: Юни 25, 2016, 07:08:58 pm »
Лилито да каже в техния град е пълно с кон каруца боклуци събира -разчистват стари перални един вид лешояди чистачи :012:

Имам една стара дограма за изнасяне и се чудя дали да не викна някой от бледоликите ви братя  :29: ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Събития и транзити
« Отговор #3708 -: Юни 30, 2016, 10:43:52 am »
Днес тр. Слънце У 3, намиращо се натално в 9-ти, е на АЦ ми.
Още рано сутринта получих покана от колежка - синдикален лидер, за семинар днес с лектор от Русия , касаещ въпроси относно работата ми.
Смело мога да си избера 9-я рачешки  градус за АЦ, защото имам известни колебания и за 7-я, но и при тр. Венера имаше събитие, така че вече няма какво да го мисля.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Събития и транзити
« Отговор #3709 -: Юни 30, 2016, 11:32:19 am »
И също виж ако термите се сменят, коя те описва по-добре

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Събития и транзити
« Отговор #3710 -: Юли 02, 2016, 11:21:57 am »
Тр. Марс куинконс Венера :

Проумях, че грешно мечтая. Бях се вкопчила в нещо много здраво, и болката от несбъдването, ме накара да прогледна. Всъщност, моят грешен начин на мислене ме е заблуждавал през цялото време, но добре че се осъзнах. Та, благодаря на Господ, че то не се сбъдна. След него нищо нямаше да е същото. И сега се възстановявам/ настройвам(куинконс) с новите мечти.
Успокоих "топката" и насочих енергията в друга посока.
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #3711 -: Юли 02, 2016, 11:40:17 am »
Скорпионче, ретро Марс показва и доколко някой или нещо ни е тръпка, дали в нечии взаимоотношения наистина има страст, както и доколко желаем някой или нещо силно. Ако Марс е спрял към планета, важни натални или прогресивни точки, може да е прекъснал ситуация, действие, отношения, дейност, на които им липсва перспектива. Аспектът показва само как ще гледаме, от кой тип ще ни е отношението към случващото се.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #3712 -: Юли 02, 2016, 01:12:24 pm »
Тр. Марс куинконс Венера :

Проумях, че грешно мечтая. Бях се вкопчила в нещо много здраво, и болката от несбъдването, ме накара да прогледна. Всъщност, моят грешен начин на мислене ме е заблуждавал през цялото време, но добре че се осъзнах. Та, благодаря на Господ, че то не се сбъдна. След него нищо нямаше да е същото. И сега се възстановявам/ настройвам(куинконс) с новите мечти.
Успокоих "топката" и насочих енергията в друга посока.

Аз го имам в натала с 2 гр орбис  :(
Над силата е само умението да я владеем!

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Събития и транзити
« Отговор #3713 -: Юли 02, 2016, 02:55:32 pm »
Аз го имам в натала с 2 гр орбис  :(

Как се проявява, как го усещаш, (изначално) натално?

Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #3714 -: Юли 02, 2016, 03:11:01 pm »
Не съм го изучавала до сега, може би, защото пренебрегвам куинкоксите, с този орбис вероятно няма голяма тежест, а и не е много благоприятен аспект.

При мен и двете планети са акцентирани - Марс е ъглов, най-ниско, рерто, диспозитор на Венера по старата система. А Венера е заточена и във взаимна рецепция с Плутон. Тази взаимна рецепция много съм я изучавала и мога много да говоря за нея.

Специално за куинкоса с Марс - мисля, че се изявява в едно разминаване между мен и партньорите, остават недоизказани неща и това се повтаря. Странното е, че аз не обичам такива неща и съм инициаторът да се говори, но вероятно, защото имам позиция - това действа стряскащо и се затварят в черупките си.

Примерно - има проблем, аз се изправям и казвам, проблемът е такъв - ясно го дефинирам през моите очи, виждам такива и такива варианти за разрешаването му, от тях предпочитам този и/или този, защото - обосновавам се. И мъжът насреща - вместо да изрази своята позиция - се спича, запецва и скрива. Или темата се отлага за някога си и проблемът зрее. Това се случва, както за ежедневни дреболии, така и за съществени неща.

И с времето се трупа напрежение - при мен, защото виждам инертност и бездействие, а при мъжете - страх, че командвам и се налагам. И не бих казала, че държа да е на моята, но не обичам да отлагам до последния възможен момент, когато повечето хора се задействат.
Над силата е само умението да я владеем!

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Събития и транзити
« Отговор #3715 -: Юли 02, 2016, 03:48:52 pm »
Благодаря ти, Алена :)
Интересно, този проблем, за който споделяш  го имам и аз. Но при мен Венера и Марс са във взаимна рецепция, не следва да е от там.
При себе си бих разгледала Меркурий за начина на изказване на проблема, а също и Плутон, който по дом е управител на Венера в моя натал и е в първи дом - отново начин на изразяване и дали не е с лек нюанс на манипулация, т.е. така да изглежда, така да звучи на другия и в отговор той да се затваря, усещайки някакъв натиск върху себе си, който е непопределим за него.
Аспекти на Марс също, но предвид че те двамата са си управители един на друг, каквото чувства единия, ще го предаде на другия.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #3716 -: Юли 02, 2016, 04:41:45 pm »
Ами на работа нямам никакъв проблем с това, дори напротив. Инициативата обичайно е у мен. За манипулациите - на работа - има нещо такова, но не и злонамерено в следния смисъл. Когато се натъкна на проблем - никога не отивам при шефа с думите:"Лелееее, такъв проблем има - какво ще правим?!?!" Разглеждам го, оценям рисковете, идентифицирам възможните решения, избирам удачното за мен и влизам за шефа с предложение. Може би дори не отварям дума, че има проблем, а по-скоро възможности за подобрявне. Разбира се, представям възможностите така, че тази, която ми допада да изглежда най-удачната. Тук мога да кажа, че има елемент за манипулация :) Почти винаги получавам зелена светлина, действам и всичко отминава.

Но в крайна сметка - на работа сме безполови и просто вършим работа, аз съм крайно марсов тип там.

При мен Венера е осмодомна и скорпионова, във взаимна рецепция с диспозитора си плутон - във Везни, в 7 дом; при това Везни са интерсептирани. Чувствам ги, като във взаимна хватка - тя е в неговие мрежи, той е нейните и са взаимозависими. Дори ми се струва, че не искат да се освободят от хватката и оплитането. Тя има нужда да се чувства обсебена и принадлежаща - само на него. А той се чувства в капан - заради обсесията от нея.

Над силата е само умението да я владеем!

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Събития и транзити
« Отговор #3717 -: Юли 02, 2016, 07:42:41 pm »
Алена, Венера и Марс - женски и мъжки принцип. Ако са в хармония двете планети в наталната карта, нямаш проблем да изразяваш тези два принципа добре - за себе си, за другите. Ако не са в хармония, ти сама имаш проблем при изразяване на женско и мъжко. Същото като със светилата.
Не е случайно натегнат аспект на Марс и Венера е достатъчен за обяснение на курварство. А реалността е, че този човек изначално не си е хармонизирал нуждите на Венера и Марс. И това води до повече търсене. Ту угаждаш на Венера, ту на Марс. Но между тях тече по-специфична енергия.

Ти казваш, че с всички мъже в живота ти проблем е един и същ. Нормално, куинконс е постоянно действащ и връща ситуации от миналото. Които трябва да надградиш - да има положително израстване. При теб планетите са Венера и Марс - чисто символично, женското и мъжкото начало.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Събития и транзити
« Отговор #3718 -: Юли 02, 2016, 08:13:25 pm »
Хубаво е да се види и дали са в секта, при мен например са в секстил, но и двете планети са извън секта. При Алена марс е в сектата си.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Събития и транзити
« Отговор #3719 -: Юли 02, 2016, 08:39:22 pm »
Мъжка, дневна планета (Марс) при дневно раждане трябва да е над хоризонта, в мъжки знак и градус, нали така? Пробвам добре ли съм разбрала принципа.   ::)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми