Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 846354 пъти)

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Събития и транзити
« Отговор #3735 -: Юли 03, 2016, 01:33:48 am »
 :17:
« Последна редакция: Юли 03, 2016, 01:39:43 am от enigma »

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Събития и транзити
« Отговор #3736 -: Юли 03, 2016, 12:01:34 pm »
Принципно погледнато не е ли възможно в класическата астрология да е пропуснато нещо,правилата и не подлежат ли на промяна,развитие?Да не бъркаме вселенските,физични закони с тяхната несъвършена човешка интерпретация .Пред корифеите в астрологията от уважение бих ударил глава в пода без проблем,но това са хора,с ограничено съзнание и сетива,зависими от степента на развитие на съвременната им наука .Грешка е да се абсолютират хора,каквито и да са .Аз изказвам някаква хипотеза,може и да греша ,нормално е всеки да защитава своята позиция,но не и отчаяно .Има несъотвестствия в теорията за сила на планетите-Естествено Марс ще се понася по-добре когато е хармонизиран в нощната половина-но дали това е неговата сила-Става въпрос за оценяване СИЛАТА на планетите,не дали са хармонични и удобни .Моля не приемайте предположенията ми за лични нападки,защото не са!Който има проблеми с нервната система първо да оди па да се лечи,тогава да води дискусия!Достатъчно съм мек и уважителен,например скоро четох спор в някакъв философски сайт за преподаването на астрология във философския факултет в СУ-от Филип Филипов мисля-доста по хард са,за мен е нормално,чувствителни егота не биха понесли обаче ,което ограничава техниките в спора .Все ми е тая какво ви е мнението за моята скромна личност,не съм тръгнал да правя дисертации ,просто изказвам мнение,градивна дискусия би била полезна,ако не -здраве да е,няма си троша главата я :lol_hitting:За в бъдеще имайте предвид че дискусия без известна провокация няма как,ако го обърнете на лично отношение аз нося на обиди,не ми дреме - а вие ?
« Последна редакция: Юли 03, 2016, 12:03:05 pm от Bin »

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Събития и транзити
« Отговор #3737 -: Юли 03, 2016, 12:33:15 pm »
Кощунство е да смяташ нещо по-различно от това, че древните астролози притежават философския камък.  :57:

Глупости, има много противоречия дори в писанията на един и същи автор, и нищо общо между теориите и практическите казуси вътре в една и съща книга. Кой точно знае със сигурност астрологичната им система в нейната цялост?
De omnibus dubitandum est

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Събития и транзити
« Отговор #3738 -: Юли 03, 2016, 12:41:13 pm »
Няма такъв сред човеците, но във форума има и такива мнения, че едва ли не там е Извора, Истината, Те знаят.

Ако отричаш или защитаваш нещо, редно е да си го прочел поне, иначе спориш само със собствената си заблуда за нещото.
De omnibus dubitandum est

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Събития и транзити
« Отговор #3739 -: Юли 03, 2016, 12:53:25 pm »
Star,ако не ни дреме,ако ни е все тая няма как да предвижим нещата ,в спора се ражда истината,но не разбирам защо се приема лично :017: Наистина не разбирам колкото Диана и Папи средновековната астрология,но забелязвам не само това,забелязвам хиляди несъответствия .Не отричам някои от тях са от недостатъчно информация-това е и провокацията-който знае нещо повече,при добра воля- да каже-благодарско :72: .Обаче това което казвам въобще дори не се поглежда,поглед встрани-забранен-е това ме е яд :57: Не мога да приема Марс сух и горещ да управлява влажния и студен скорпион,няма качества за това .Да се абстрахираме от Плутон,говорим за септенера -аз го разбирам че е било въпрос на време да се уточни това за силата на Марс като у явен, и отделно Марс като у скорпион-естествен процес е .Обаче откриват Плутон и разработването на принципите за сила се стопира и замразява-остава класика,която не се пипа,само се уважава безпрекословно .Това като латинския език-мъртъв език,няма думи за нови понятия,което го прави ограничен .

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Събития и транзити
« Отговор #3740 -: Юли 03, 2016, 01:04:37 pm »
Bin, това не е провокация, а чиста проба мързел :19:
De omnibus dubitandum est

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Събития и транзити
« Отговор #3741 -: Юли 03, 2016, 01:11:41 pm »
Еми добре де-провокация от мързел :D Нещо против мързела ли имате ;D Великите открития най-често стават като накарат някой мързелив да работи-от мързел търси по-ергономичния вариант :19:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #3742 -: Юли 03, 2016, 01:20:29 pm »
На мен винаги ми е било любопитно как хора без философска основа могат да практикуват астрология, говорим за едно по-задълбочено ниво. Освен да си упражнят математическите способности или малко да се заиграят с интуицията, кой знае какво надграждане не виждам. Ако се сравняваме с античните предшественици, техният подход е бил по-различен и синхронизиран с духа на времето, на съответната епоха. Живеем в съвсем различни времена, човешките способности и потребности са доста по-различни, оттам идват и съществените разлики в подхода и интерпретацията.

Ако говорим за т.нар. богове, има една хипотеза, че в античността /преди хиляди години/ е имало и "божествени" инкарнации. Христос, Мохамед, Буда и други пророци какви са били? А около тях се е изграждал тесен кръг от посветени адепти, доверени ученици. Сакрални знания не са се предавали по жицата и по уебинари с няколко стотин души аудитория /и всеки да си плати "билета" за мероприятието/. Изтъкнати астролози /и респ. астрономи, учени/ е имало сред жреческото и по-аристократичното съсловие, астролог и учен не са ставали сульо и пульо.

А сега живеем във времена, в които информацията е станала много достъпна и ни залива като лавина. Разнообразие да искаш. В наши времена проблемът не в това как да се сдобиеш със зрънце познание, как да бъдеш допуснат в едно подбрано затворено общество от духовници и интелектуалци, а как сред целия този информационен наплив да отсееш зърното от плявата.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #3743 -: Юли 03, 2016, 01:45:12 pm »
Не съм видяла стопроцентово разбиране, все някъде нещо може да куца - ако не в теоретичната, то в практическата подготовка, в подхода, в умението правилно да улови тенденцията, вярната посока. Факт е, че мнозина опитни теоретично подготвени астролози се дънят в анализа и прогнозите. Да прогнозираш събитие е едно, но има и друго - доста често се получава неправилно тълкуване на указанията в наталната карта. А често и с доза пристрастие.

Ами то не може всички да разбират, не може и всички да разтълкуват в дълбочина и по същество. Има разбирачи на теория, има практици, има и изследователи, мислители. А, забравих да добавя и съставители на красиви, но несбъднати приказки.  :)
« Последна редакция: Юли 03, 2016, 01:51:51 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Събития и транзити
« Отговор #3744 -: Юли 03, 2016, 02:54:33 pm »
Шухари.

Без разбиране е възможна само употреба. За прогресия на правилата вече е нужно разбирането им :)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Събития и транзити
« Отговор #3745 -: Юли 03, 2016, 03:12:52 pm »
Относно кой знае-Румен Колев месопотамската я владее.
Относно марс-Диана ви е написала-марс е сух и горещ, смята се по-маловреден когато е охладен и влажен
Аналогично сатурн
Относно философията и историята-аз не ги владея/чета/помня, но е добре да се познават, за да се разбират нещата в цялост от древна гледна точка
А относно глупостите-ще бъдат изтрити

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Събития и транзити
« Отговор #3746 -: Юли 03, 2016, 03:27:12 pm »
Абе аз намирам, че с по-малко метафори и сравнения и повече ясни, прости изречения, може би ще има по-малко взаимно неразбиране. Това не е адресирано до никого, сакън да няма обидени :)

Бин, обичам да има една дума, която да изразява цяла сложна идея :)

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Събития и транзити
« Отговор #3747 -: Юли 03, 2016, 03:37:30 pm »
Reptil,хареса ми това с едната дума-пести време,моята дума в такъв случай е рихашу-така прочетена спестява още излишно време .Не е за всеки обаче ,само за тези отработили достатъчно шу стигнали до принципа на трансцендентното -ри .

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Събития и транзити
« Отговор #3748 -: Юли 03, 2016, 03:38:43 pm »
Рени, няма проблем докато си ядеш ябълката. Като почнеш обаче само на база на вкусовите си рецептори да учиш хората как да садят круши, за да ядат ябълки, се получават сакатлъците.
De omnibus dubitandum est

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #3749 -: Юли 03, 2016, 04:17:32 pm »
Diyana, аз съм засадила едно дърво в живота си и то ябълково, но ябълки не ям. Дядо ми беше дърводелец  и учеше хората как се правят масло и сирене, никога не е вкусвал тези продукти. Лили Иванова не е учила пеене, но е е явление в музикалното изкуство-това казах около ябълките и Венера, оста Телец-Скорпион и защо Марс в Скорпион преди еди колко си години са му поставили достойнство.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“