Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845437 пъти)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Събития и транзити
« Отговор #3930 -: Август 03, 2016, 08:17:09 am »
То фотография ако се учеше с четене...фотоапарат с обектив трябва, от онези големите, дето излизат напред като ги включиш :D
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Събития и транзити
« Отговор #3931 -: Август 03, 2016, 12:40:45 pm »
Като начало може да отиде на нудистки плаж да се учи но по-дискретно да не си изяде боя  значи по-малко апаратче и евентуално урок по прикритие от филма с Луи дьо Финес ;D

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Събития и транзити
« Отговор #3932 -: Август 03, 2016, 01:05:58 pm »
То фотография ако се учеше с четене...фотоапарат с обектив трябва, от онези големите, дето излизат напред като ги включиш :D
ъъъъ, напротив, чете се, ако реално искаш да снимаш, а не просто да натискаш копче;
//спомням си като тийн като помолих татко да ме научи да снимам как мълчаливо ми връчи куп книжки:Д в последната ми лента има 4-5 снимани кадъра, Луна в Дева не е подходящо положение за фотограф. но пък около мен периодично се навъртат доста снимащи, които оценяват "усета" ми:Д

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Събития и транзити
« Отговор #3933 -: Август 03, 2016, 01:50:32 pm »
Според мен за фотографията са нужни усет към красивото, шанс да уловиш точния момент за някои кадри, изобретателност и малко технически умения .
Вероятно добре поставени Венера и Нептун с положителен аспект между тях.
Да, фотоапаратите с дългия обектив са страхотни за улавяне на нюанси, няма да забравя сравнвнието между моя залез, сниман с телефон и същия с Канон последен модел- кажи- речи нищо общо.
Важен е ъгълът, от който снимаш, срещу светлина не става нищо, но това са неща, които се учат с практика, не толкова с четене, както шофирането, примерно.
Аз следя  няколко фотографа , непонятно ми е защо постоянно пускат постове, че имали 46732 последователи, а само 50-60 лайка, че щяли да трият, че хората не разбирали от изкуство..
А веднъж се осмелих да пусна моя снимка, беше наистина интересна за сметка на качеството , събра стотици лайкове и няколко мърльовци, псевдофотографи възроптаха против нея.
Като им погледнах творчеството, мъка.

« Последна редакция: Август 03, 2016, 01:53:15 pm от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Събития и транзити
« Отговор #3934 -: Август 03, 2016, 11:20:09 pm »
Нептун - Луна се свързва с фотографията. Най-вече съпади и опозиция. Нептун в първи и Венера-Нептун са за кино.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Събития и транзити
« Отговор #3935 -: Август 04, 2016, 01:27:30 am »
Някои от вас™ имат толкова очарователно наивни разбирания, че чак се умилявам. За някакво там щракане, не, не се иска да си чел, апаратът си прави пжжжт и се самонаглася някак. За по-добри резултати обаче — препоръчително е да си.

По повод светлината:



На някои им се получава.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #3936 -: Август 04, 2016, 01:47:01 am »
Трябва да има връзка между 3-12, Нептун и акцента в картата.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #3937 -: Август 04, 2016, 09:59:58 am »
......................................

По повод светлината:

......................................

На някои им се получава.


Като съм с лятна рокля и застана на входа на метрото (още на улицата, пред стълбите) много добре виждам в очите на мъжете ефекта от светлината :). И на улицата става, но на стълби си е  :57:

Love-me

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 175
Re: Събития и транзити
« Отговор #3938 -: Август 04, 2016, 04:39:43 pm »
Постепенно започвам да навлизам в един период на интензивни астрологични аспекти и го усещам като затишие пред буря. Нищо не ми се прави, не ми се организира нищо (а в това винаги ми е била силата), не мога да се настроя и да работя. Сякаш седя и чакам.
Първото събитие вече е факт. Във вторник ми се роди племенник. :cheer: Новолунието в същия ден, разбира се, ми беше в 3-ти дом, много близо до ИЦ.
А оттук нататък от кое по-напред да очаквам проявления - квадрата на Сатурн към Слънцето, съвпада на Хирон със Слънцето, съвпада на Сатурн с Нептун и отключване хем на Тао квадрата, хем на огнения тригон, обръщането на Сатурн почти върху Десцендента и не на последно място връщане на осите...Въобще интересен период се заформя. ::)
« Последна редакция: Август 05, 2016, 10:45:05 am от Love-me »
Serve, love, give

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #3939 -: Август 04, 2016, 04:55:56 pm »
В Звезден навигатор ми попадна статия за стационарен Сатурн. Ако не върви - не напъвай, изчакай да тръгне директен  :)
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #3940 -: Август 07, 2016, 10:30:47 pm »
Преди време, когато Марс беше директен и направи ингрес в Стрелец - по много тъп начин одрах колата. Чак се изумих от себе си. Сега при същия аспект след ретрогрдието - спукахме гума - пак с моята кола. Не карах аз, но няма значение. Чак недоумявам какво пък толкова. При ингреса в Стрелец - Марс застава на К9, опозиция на К3. По дирекции вече е в точен съвпад с нат.Сатурн. Сега се замислям, че новият им цикъл съвпада и с този аспект, но това ли да е  ::)
Над силата е само умението да я владеем!

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Събития и транзити
« Отговор #3941 -: Август 11, 2016, 04:47:16 pm »
Мисля, че получих още едно потвърждение за това, че съм улучила точния час на раждане- вчера тр. Слънце е било на моя К 3 и съвсем неочаквано ме изненадаха с пътуване до хубав хотел със спа процедури.
Луната е в 5- дом, въпреки че е Скорпи, тригонира нашите и всичко се оказа наред.
Тр. Венера все още ми е в 3-ти дом и това се оказа период на много хубави срещи с приятели, роднини, хайманосване насам- натам.
Дано и тр. Слънце ми се отрази така.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Събития и транзити
« Отговор #3942 -: Август 11, 2016, 07:30:09 pm »
напротив, обръчът около мен се затяга
Марс/Сатурн обаче са в 12ти дом, преди да излязат от там надали, или поне Марс да излезе от сянка

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Събития и транзити
« Отговор #3943 -: Август 11, 2016, 07:49:12 pm »
Покрай стационарен Сатурн днес -попаднах на клипчета в нета за ефир ,пространство-време ,това което предполагах го казват и физиците-това покрай Тесла .Може би има роля предстоящото СЗ в позиция Нептун-лъжите,заблужденията и квадрат Сатурн-Марс,тр.Уран апликира съвпад с нат.Сатурн.Съвсем различен поглед ву етер-ефир .

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Събития и транзити
« Отговор #3944 -: Август 11, 2016, 07:53:08 pm »
И мен вместо да ме отпусне ме затяга, изпитвам ужасен гняв от безсилие, ако загубя контрол мога да срина света. Не знам как да приведа този гняв в нещо конструктивно, а трябва, защото оставя ли го в мен, ще се срина.