Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845529 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #4245 -: Февруари 06, 2017, 10:01:27 pm »
Юпитер се обърна във Везни и аз (с АЦ Везни) и колежката (слънчева Везна) бяхме атакувани от двама от колегите, които не слушат какво им се обяснява и се дразнят, че работата им се оказва неодобрена - залудо работи, залудо не стой :)
а аз бях атакувана от лекарката и сестрата на спешна помощ, които извиках- лекарката още с влизането започна да вика каква е тая мизерия, не можело да се диша, а сестрата си извади телефона и снима майка, както лежеше със свалено долнище на ангунг и напикани гащи на килима до печката- щяла да разпрати снимката насвякъде, дори на министъра, за да видел и той с какво се били сблъсквали- в крайна сметка лекарката само ѝ измери кръвното и пулса, което и аз можех да свърша- извиках ги, защото се притеснявах да няма нещо счупено, а на мен ми се обадиха от социален патронаж, понеже не се е показала днес да остави празните канчета и вземе пълните с храна. Всъщност тя е паднала, когато е подреждала измитите канчета.
Лекарката ( с погнуса я наричам такава) искаше да извика полиция, според нея червеното петно на челото не било от днес, майка ми била само кожа и кости ( което не е така, защото сама не мога да я вдигам) и накратко- била съм я малтретирала, на което отвърнах, че нямам нищо против да извика полиция, тъкмо да им кажа как сестрата е снимала пациент, за да му разпространява снимката в интернет. Тръгнаха си, а докато излизаха лекарката започна да ми разправя как имала баща на 91г, който гледала като писано яйце, бил охранен и т.н.
Майка ми си яде стабилно, като изключим последната седмица, когато не си ядеше цялото хлебче, което ѝ носят- обичайно го изяжда и дори си добавя от хляба, който ѝ аз нося да си има.
Иначе тази сутрин се събудих със сърцебиене, което овладях бързо, слава Богу!

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Събития и транзити
« Отговор #4246 -: Февруари 07, 2017, 09:00:00 am »
Подобно при мен, откакто дир. Плутон минаваше над Луната, а сега и дир. Марс влиза в 1*градус от Луна, дир. Луна около МС, все нащрек. Откакто тр. Сатурн около МЦ, а тр. Уран у12 съвпад със стар у12 Сатурн в 1д много ходене по болници, майка ми получи уж инсулт, знам какво е деменция, вследствие атеросклероза от диабет, не може много да се направи.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #4247 -: Февруари 08, 2017, 07:53:07 pm »
Ей такова ми е в момента:



Прогресивна депресия - с всеки ден по още една капка катран. Опитвам се да се самомотивирам, самоизвадя от дупката - май само се изморявам :(

Новолунието ми беше на К12. А Сатурн ми наближава Слънцето - на 4 градуса  е, в следващите 2 месеца ще измине само още 2 и ще се обърне. Пържене на бавен огън и усещане за застой. И на всичкото отгоре пр. Луна е в 12 дом - на 3 градуса от ингрес в Риби. При обръщането на Сатурн, тя ще е в критичен градус. Вече започвам да търся друга работа. Прагът ми на търпимост е изпилен ... Само здравият разум ме пази да не действам импулсивно, обаче и това ще е до време. Предстои Марс от 1 дом да застане в опозиция на Плутон в 7 дом и да направи съвпад с Юпитер. Ще разгледам по в детайли довечера, мисля, че ситуацията в мен излиза от контрол :(
Над силата е само умението да я владеем!

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Събития и транзити
« Отговор #4248 -: Февруари 08, 2017, 08:15:38 pm »
Сатурн съвпад слънце е лошо за мъжете в живота ти, така че преразгледай картинката и виж къде всъщност е коренът на потенциалната депресия

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #4249 -: Февруари 08, 2017, 08:26:56 pm »
Засега проблемите са само на работа, съвпадът е в 10 дом. Ама то не е изключено нещо да зацикли и у дома :(
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #4250 -: Февруари 08, 2017, 08:30:41 pm »
По мои наблюдения Сатурн в напрегнат аспект към Слънцето е по-добрият вариант – и по транзит, и в натал. Сатурн към Луната е по-тежък случай, там има повече лична фрустрация. Сатурн/Слънце надъхва за повече постижения във външния живот, в социума.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Събития и транзити
« Отговор #4251 -: Февруари 08, 2017, 10:39:57 pm »
Уфф, аз чак немога да опиша всичко гадно и като аспекти, и като събития., Съвпад на тр. Сатурн с нат. Уран и квадрат натални Юпитер и Луна. В работата има един, който плете интриги на мой гръб. Мисля че всички са срещу мен, пълен ад. Няма такива актьори. С парите съм назад и то много. Отделно се чувставам като в затвор, толкова нещастна. Лошото е, че и нищо немога да направя кой знае какво. Съжалявам, че се оплаквам, ама е много тежко вече. Скоро ще имам и марсов възврат, като Марс по натал сключва тригон със Сатурн. Явно ще има кулминация на текущи събития или да даде малко сили да се боря с/у несправедливостта.
Имам чувството, че провокирам хората по някакъв начин към агресивно и лицемерно отношение към мен, но със сигурност не го правя съзнателно. Все се опитвам да оправадам другите, че аз съм сбъркала, ама не е това. Дори толкова се смирявам, че сега съм подтисната, а те пируват.
« Последна редакция: Февруари 09, 2017, 05:13:29 pm от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #4252 -: Февруари 08, 2017, 10:43:32 pm »
Все се опитвам да оправадам другите, че аз съм сбъркала, ама не е това.

А другите никога няма да пропуснат да ти вменят такива мисли.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #4253 -: Февруари 08, 2017, 11:44:00 pm »
Ей такова ми е в момента:

Прогресивна депресия - с всеки ден по още една капка катран. Опитвам се да се самомотивирам, самоизвадя от дупката - май само се изморявам :(

Новолунието ми беше на К12. А Сатурн ми наближава Слънцето - на 4 градуса  е, в следващите 2 месеца ще измине само още 2 и ще се обърне. Пържене на бавен огън и усещане за застой. И на всичкото отгоре пр. Луна е в 12 дом - на 3 градуса от ингрес в Риби. При обръщането на Сатурн, тя ще е в критичен градус. Вече започвам да търся друга работа. Прагът ми на търпимост е изпилен ... Само здравият разум ме пази да не действам импулсивно, обаче и това ще е до време. Предстои Марс от 1 дом да застане в опозиция на Плутон в 7 дом и да направи съвпад с Юпитер. Ще разгледам по в детайли довечера, мисля, че ситуацията в мен излиза от контрол :(
Мм, даа, Сатъра е безпощаден, Слънцето е естествен у-л на 5д, свързан не само с деца, таланти и т.н., а и с харесването- в момента те учи на това да се харесваш и заобичаш заради самата себе си, че съвършенство се постига отвътре навън, а не обратното, на което наблягах на твоите години- така си бях изваяла тялото, сложих холивудското чейне, грим, дрехи- класа, а имах усещане за непълнота и се чувствах нещастна.

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Събития и транзити
« Отговор #4254 -: Февруари 09, 2017, 09:17:18 am »
второто е по 7д, тр Сатурн и Уран са в сходящ хармоничен аспект с У7, както и тр Юпитер

Ти кво искаш да кажеш... предупреждаваш ме да се пазя да не забременея ли?  :-\
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Събития и транзити
« Отговор #4255 -: Февруари 09, 2017, 09:23:29 am »
Хм, Сатурн съвпад слънце казват, че е периодът, в който получаваш това, което си заслужил, най-високата точка в професионално отношение, а при теб, Алена е и в 10ти дом. Но май точният съвпад е чак края на годината ::) стискай зъби...или пък недей. Човек като стигне едно положение не трябва да прави определени компромиси.

Маймунка, в работата ако се оставяш да те тъпчат като си мислиш, че си добра, никога няма да са добре нещата - за теб. Сатурн съвпад уран е труден транзит, в кой дом е?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Събития и транзити
« Отговор #4256 -: Февруари 09, 2017, 02:59:53 pm »
Маймунка, в работата ако се оставяш да те тъпчат като си мислиш, че си добра, никога няма да са добре нещата - за теб. Сатурн съвпад уран е труден транзит, в кой дом е?

Тери, мисля че те разбрах. Промяната трябва да дойде от мен, а не да се озлобявам и да търся вина в другите. Имам много трески за дялане и хората винаги ще се възползват от тези ми слабости, ако сега не се изправя пред себе си и страховете си. Достатъчно работа имам, за да влагам толкова енергия за дребни неща. Не е случайно, че ми се случва всико това по този начин, точно когато се чувствам най-уязвима. Сатурн ми показва, какво ще е в бъдеще, ако продължавам да бягам от реалните проблеми.
В 8-ми дом е съвпада, като предстои и точен такъв с Венера.

Попрявам се от предния пост, в който бях написала, че ичам опозиция на тр. Юпитер с натален. Е, нямам.  :012:
« Последна редакция: Февруари 09, 2017, 05:50:09 pm от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #4257 -: Февруари 09, 2017, 04:17:55 pm »
Хм, Сатурн съвпад слънце казват, че е периодът, в който получаваш това, което си заслужил, най-високата точка в професионално отношение, а при теб, Алена е и в 10ти дом. Но май точният съвпад е чак края на годината ::) стискай зъби...или пък недей. Човек като стигне едно положение не трябва да прави определени компромиси.

Маймунка, в работата ако се оставяш да те тъпчат като си мислиш, че си добра, никога няма да са добре нещата - за теб. Сатурн съвпад уран е труден транзит, в кой дом е?

Точно стискам зъби ... има доста време - първо да ме измъчи до смърт, после да раздава почести и награди  :29:
Над силата е само умението да я владеем!

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Събития и транзити
« Отговор #4258 -: Февруари 10, 2017, 09:49:21 am »
Събития и транзити....

След 12-годишен период Юпитер отново ми е в 12 дом. И отново върви ретроградно. Преди 12г по това време се загаджих с бившия съпруг.
Тази нощ ми е писал прочувствен мейл... Много прочувствен. С извинения за миналото, с мисъл за детето... разни странни неща. Юпитер в момента му е в съвпад с Венерата във 2д. Управлява му 7 и 4д. Може би има някакви промени, проблеми... не знам. Венерата му е опозирана и от Тр Уран. :)

Снощи се обади настоящия, с който все си мисля, че ще се разделяме. Този човек обаче ме загражда - по никакъв начин не дава индикации да късаме. Дори напротив, нещата се задълбават.
Мисля си за едни бавни транзити в съвпад с Нептун У5 - имала съм Юпитер, Плутон и сега е Сатурн. И при трите транзита съм имала поява в живота ми на мъж, изразяващ характеристиката на планетите - с АЦ Риби, слънчев Скорпион и сега с АЦ Козирог и силен Сатурн. Чудя се дали не е дошло време този сатурнов тип окончателно да се настани до мен...
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Събития и транзити
« Отговор #4259 -: Февруари 10, 2017, 11:02:53 am »
Тери, мисля че те разбрах. Промяната трябва да дойде от мен, а не да се озлобявам и да търся вина в другите. Имам много трески за дялане и хората винаги ще се възползват от тези ми слабости, ако сега не се изправя пред себе си и страховете си. Достатъчно работа имам, за да влагам толкова енергия за дребни неща. Не е случайно, че ми се случва всико това по този начин, точно когато се чувствам най-уязвима. Сатурн ми показва, какво ще е в бъдеще, ако продължавам да бягам от реалните проблеми.
В 8-ми дом е съвпада, като предстои и точен такъв с Венера.

Попрявам се от предния пост, в който бях написала, че ичам опозиция на тр. Юпитер с натален. Е, нямам.  :012:

Във воден дом и то осми ще да е много неприятен транзит. И съвпада с венера - всякакви отношения, пари, вземане даване - парично или емоционално ще са трудни. Съвпадът с уран носи внезапни събития, по посочените теми.

А иначе не мисля, че съвсем ме разбра - имах предвид, че ако ти не се защитиш и погрижиш за себе си, няма кой да го направи. Човек трябва да се отстоява като личност и индивидуалност и да не оставя да го тъпчат.
Търсенето на собствени грешки и оправдаването на другите не е добра стратегия. Да, трябва да признаваме, когато сме сгрешили, но не и постоянно да намираме вината в себе си.
Frankly, my dear, I don't give a damn.