Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845713 пъти)

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Събития и транзити
« Отговор #4290 -: Февруари 11, 2017, 10:39:02 am »
Да, Папи, Анаретен дирекционен, също като дир. Нептун.
Всъщност, какво бих очаквала от тези двамата според вас? Сатурн в Скорпион дава лишения на любовния фронт и прекалено фокусиране в дълбините на подсъзнанието и скелетите в гардероба, не ли?
Пък Нептун на К4...
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Selena

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 40
Re: Събития и транзити
« Отговор #4291 -: Февруари 11, 2017, 11:26:10 am »
Цитат
Да, Папи, Анаретен дирекционен, също като дир. Нептун.
Доколкото знам смяна на знак на дирекционна планета има най-голямо значение само за кардиналните знаци. При мен работи така. Смяна на знак се е усещала независимо от знака, но събитията са били жизнено важни само при вход към кардинален знак...
А по повод на Д Плутон/Марс, Ноел Тил дава това: Extreme force; persuasion; control; brutality'; excessive effort по темите на управление

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #4292 -: Февруари 11, 2017, 04:42:36 pm »
снощи нещата се усложниха извън мен. Причината не е в мен, но рефлектира върху мен пряко.
нещата отвън идват от външни планети, в случая дир. Плутон на Уран У4- човек от миналото се бунтува срещу желанието ти за промяна; дир Луна в 8д  квадрат Юпитер У3, съУ5 - реагирала си бурно и емоционално

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Събития и транзити
« Отговор #4293 -: Февруари 12, 2017, 09:02:37 am »
нещата отвън идват от външни планети, в случая дир. Плутон на Уран У4- човек от миналото се бунтува срещу желанието ти за промяна; дир Луна в 8д  квадрат Юпитер У3, съУ5 - реагирала си бурно и емоционално
както и ЛЗ в Лъв,емоциите и драмите ескалират

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #4294 -: Февруари 13, 2017, 03:32:32 pm »
Днес с Венера на броени минути от съвпад с нат. Слънце се убедих как работи принципът "дай/сподели, за да ти се отвори вратичка с възможности".  :)

Тази сутрин получих поръчка от агенция, която много рядко ме търси. За превод на език, който ми е пасивен и го владея само еднопосочно. Оказа се, че нямат друга алтернатива за преводач. Свързах ги с една позната преводачка. И след броени минути ми звънят от същата агенция, но вече с друга поръчка. После се обади и преводачката, поинтересува се как съм и ми предложи да ме включва в нейни проекти, ако не смогва и е затрупана с работа. Преди малко се обади столична агенция, която много рядко ми възлага поръчки. А току що още една, градска. Както беше затишие, дойдоха 4 поръчки за един ден.

Направи дребен жест от сърце, за да не блокира потокът с енергия. Не че и друг път не съм го правила, доста често се случва, но трябва да е на правилното място.

« Последна редакция: Февруари 13, 2017, 03:34:25 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Събития и транзити
« Отговор #4295 -: Февруари 13, 2017, 04:08:58 pm »
Това за дребните жестове и енергията е вярно. Човек винаги трябва да се старае да помогне ако може и доклкото може. Обикновено се връща, но не от този, на когото си помогнал. Има една руска поредица филми "Елхичка" - там беше застъпена тази философия. Доколкото знам, в Исляма има такъв обичай- ако си спечелил трябва да раздадеш на тези, които нямат, за да спечелиш пак.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #4296 -: Февруари 13, 2017, 05:44:06 pm »
Венера върху Слънцето, това е детелинката. А преди няколко дни, при транзитна квадратура на Венера към нат. Луна, се сбогувах с една сума. Принудително плащане, дълг по едно измамно съдебно дело. Тъй че монетата има две страни – вчера си дал, утре може да си взел.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #4297 -: Февруари 13, 2017, 06:46:48 pm »
Моята също е ретроградна, но не съм видяла да ми се излива рогът на изобилието по време на нейните ретро фази. Ако говорим обаче за събития, наситени с по-дълбок смисъл и дългосрочни последици – определено да.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #4298 -: Февруари 13, 2017, 06:55:53 pm »
Лили, много се радвам  :38: :29:
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #4299 -: Февруари 14, 2017, 01:03:15 pm »
Венера върху Слънцето, това е детелинката. А преди няколко дни, при транзитна квадратура на Венера към нат. Луна, се сбогувах с една сума. Принудително плащане, дълг по едно измамно съдебно дело. Тъй че монетата има две страни – вчера си дал, утре може да си взел.  ;D
Лили, какво стана с това дело, нали пускаше хорар за онзи наглец, какъв е изходът в крайна сметка, че на мене ми предстои да се сблъсквам с подобен проблем- племенникът ми не дойде на погребението, така както не дойде да види майка последните три години, а като цяло дали е отишъл при нея десетина пъти за всичките години, и то само като е бил закъсал за пари, но не пропусна по телефона да ме пита тя дали е приписала на някого къщата и да каже, че имал права. (А задължения?)

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Събития и транзити
« Отговор #4300 -: Февруари 14, 2017, 04:22:51 pm »
Извинявайте, че се намесвам по темата.
akruks, - да почива в мир душата на майка ти!
Доколкото зная пак от опит с имотни разправии и роднини, ако въпросният племеник не е полагал грижи и не е стопанисвал жилището 10 години, то той не може да има претенции за него.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Събития и транзити
« Отговор #4301 -: Февруари 14, 2017, 08:03:30 pm »
Реших да кача моя карта, надявам се, че е правилната, за да видим какви събития ми предстоят и дали ще са ползотворни. Ако някой иска да сподели мнение. Само да кажа, че нещата, които ме интересуват, са работа и мъж. Извинявам се, ако създавам дискомфорт.
да тази е ,утре ще погледна на свежа глава

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #4302 -: Февруари 14, 2017, 08:25:01 pm »
Хм, а този племенник чие дете е? Ако е дете на покойната ти сестра, трябва да се провери дали може да претендира за нейния дял. Но първа по ранг си ти, ти си роднина по пряка линия, дете на наследодателя. Дори ако зад гърба ти е прехвърлила на някой къщата, би следвало по закон и за теб да е предвиден "запазен наследствен дял", който не може да се накърнява, и тогава можеш да претендираш в съда. По този начин и оня наглец оспори дарението на майка ми в моя полза, а имотът си беше неин, придобит в първия брак. Иначе на самото дарение е присъствал и нямаше нищо против. Но десет години по-късно се възползва от тази вратичка в закона и настоя дареният имот да бъде включен в наследствената маса и да стане предмет на делба. В това отношение законът е бетон – щом ти се полага запазен дял, няма значение дали имотът преди това е бил дарен или завещан на друг човек. Можеш да искаш компенсация. За накърнен дял, ако такава претенция се включи в иска за делба, няма и опция за давност, каквато има за разваляне на дарение.
Да, завещание и дарение може да се оспорват след това, така ми каза преди време познат юрист, докато майка ти, ако ти беше прехвърлила жилището чрез покупко-продажба, фиктивна, онзи щеше сега да си отваря колкото ще вратички и да остане с пръст в уста.
Онзи ден отидох до Виваком да спра на майка телефона, искаха ми документ за наскледници, за да докажа каква съм- отидох в общинската служба, попълних бланка, а като я приеха веднага ме овикаха, защо не съм написала и починалата си сестра, че тя също била наравно с мен наследник, а след като е починала, нейните деца са наравно с мен. Това е законът!

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Събития и транзити
« Отговор #4303 -: Февруари 14, 2017, 08:26:15 pm »
vivi, аз съм още твърде начинаеща, за да коментирам, но понеже питаш за работа, а аз се загледах по картата и ми стана интересно, ако разбира се желаеш да отговориш- ти с финанси ли се занимаваш? Или да си завършила такова образование? Така като я гледам тази карта и ми изниква веднага счетоводител, че и със собствена счетоводна къща  :012: Но, пак казвам, че аз съм твърде нова и още се уча  :)

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Събития и транзити
« Отговор #4304 -: Февруари 15, 2017, 08:47:21 am »
Ясно. Мина ми през ума заради Луна, Хирон и Юпи в Рак в 8-ми дом, но от друга страна заради управителя на 6-ти и 10-ти заложих на финансите.  Всъщност сега се загледах, че Юпито прави тригон с Плутон в 12-ти дом, който е в Скорпион и си мисля, че добре си се ориентирала към психология. Благодаря, че сподели :)