Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845881 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #4320 -: Март 02, 2017, 10:21:23 pm »
Последно като се виждахме все говореше "ние не ядем това, ние пием онова, ние не харесваме....ние гледаме...." сякаш няма самоличност вече, тотално обсебена от него.

Не знам дали има загуба на идентичност – зависи от типа връзка, но има заедност. В двойка хората правят общи планове, съпреживяват, синхронизират си потребностите и свободното време. А и кое е по-важно за една жена – някакви си приятелки или мъжът до нея? Досега не съм видяла нито едно изключение. Ситуацията с всяка приятелка, след като се обвърже със сериозни отношения, се развива по повтарящ се модел. Ангажиментите се променят, приоритетите също. През различни лещи започвате да гледате света – тя като обвързана/задомена, ти като необвързана. От личен опит ще те посъветвам да не прекаляваш с очакванията, ще си спестиш доста по-нататъшни разочарования. В интерес на истината и за мен мъжът до мен, ако сме в синхрон и се разбираме, би бил най-добрият ми приятел. Приятелките отиват на заден план, но и без тях не може. Понякога имаш нужда да споделиш нещо "по женски", макар че в редица случаи такива споделянки резултират в проблеми. В повечето случаи обвързани приятелки са ме търсили за патерица, т.е. за да споделят нещо лошо, когато имат проблеми, нужда от подкрепа. Когато са добре, рядко се сещат.





Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Събития и транзити
« Отговор #4321 -: Март 02, 2017, 10:24:29 pm »
Знам какво ти е. По-скоро е до мироглед и приоритети. Моята водолейска Венера никога няма да обърне гръб на приятелите си, нито да разтвори самоличността си в някой като степче. Но някои пък си умират за това, особено по-безхарактерните/флуидните/двойните типажи.
И аз хора, които не са ми близки, не ги броя за приятели. Обичай повече себе си и цени енергията си само за онези, които реално заслужават;

//знам, че коментарът ми е спам, но ми се прииска да го напиша;

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #4322 -: Март 02, 2017, 10:31:10 pm »
И аз да наспамя  ;D

За мен най-неприятното е, че ме търсят да споделят лошото. Ако има нещо добро за споделяне, палачинката се обръща и често съм последният човек, който ще научи. Нито завиждам, нито урочасвам. Бих казала, че умея искрено и дълбоко да съпреживявам. Освен това жени с беден социален и духовен живот, които стоят до г*за на партньора си и възприемат приятелството през призмата на полезността, на мен не са ми интересни.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Събития и транзити
« Отговор #4323 -: Март 02, 2017, 11:01:17 pm »
art7ess, де и тя да разбираше така нещата  :)
Лила, не е въпросът в това, че са заедно. И аз като имам приятел прекарвам много време с него. Въпросът е, че бяха едва от 2 седмици заедно, когато реши, че ще живее с него в чужбина и ние останалите не й трябваме. Твърдо голямо обсебване според мен за хора, които едва се познават. Това й е първото гадже всъщност. А пък аз съм имала няколко връзки, 2 от които сериозни, дълги. А през останалото време все съм излизала по срещи и тн., докато тя никога. Сега имам чувството, че ми "отмъщава", ако мога така да кажа. Макар че аз никога не съм я пренебрегнала, даже напротив. Явно се е чувствала така, не знам. Обаче я познавам най-добре от всички и знам, че нарочно и умишлено се държи така с мен и целеше да приключи тези отношения. Ама аз няма и да се опитвам повече - огорчена съм и  не мисля, че си заслужава. Не че не ми е гадно, но то това минава с времето..

Mirabella, и при мен така няколко пъти - разбират се да ходят някъде, обаче господина си промени плановете и тя ме вика мен. Е ходех, но ми е неприятно.

Синастрията ни с нея сигурно ще е взривоопасна. Много обича да прави напук, а аз пък много обичам да ми правят напук  :012: Трябва да й изровя картата..

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #4324 -: Март 02, 2017, 11:12:30 pm »
Щом ѝ е първа връзка, сега всичко изживява на високи обороти.

В интерес на истината често със "заедност" се оправдава очевидното зае*ателско и консуматорско отношение в женските приятелства. Днес си ѝ нужна, утре не. Особено след като вече си изпълнила предназначението си и приятелството не е било дълбоко. Има и едностранчиви приятелства – ти влагаш по-сериозни очаквания, човекът насреща няма такива.

Ама дайте някак да наместим тук и транзитите, за да мине покрай спама и да не го закачи.  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Събития и транзити
« Отговор #4325 -: Март 02, 2017, 11:43:44 pm »
Ами ето и натала с транзитите към март, но не й е правена ректификация. Тя си твърди, че е този часът.


Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #4326 -: Март 03, 2017, 12:11:31 am »
С този съвпад на Венера, Луна и Нептун в 5 дом, при това в един градус, любовният живот наистина е много важен. А и сега Плутон транзитира там, а Лунните възли – през оста АС/ДС. Там е фокусът сега, има някакви опитности за усвояване.

Не бих казала, че е човек, за който приятелството играе водеща роля, макар че за съвпада Луна/Венера казват, че съдейства за това да се създават добри приятелства. Също така с повече лекота и финес да се създават полезни контакти. Но зависи къде е позициониран и как е аспектиран съвпадът. При нея е водещ мотивът за лично задоволство. Има и тенденция в отношенията с близкото обкръжение да не е чак толкова искрен и открит човек. Има и доза егоизъм, себичност, себелюбие – срещу тези качества може да се изправи лице в лице, ако остане сама и изгуби подкрепа.

Остави я да си живее живота. За нея най-важният човек е тя. Истинската стойност на приятелството може да осъзнае на по-късен етап.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #4327 -: Март 03, 2017, 12:25:00 pm »
Ами ето и натала с транзитите към март, но не й е правена ректификация. Тя си твърди, че е този часът.
Прогресивното Слънце е навлязло скоро в нов знак- козирог, с диспозитор Сатурн, ако досега е била свободолюбив и волен стрелец, с многобройни приятелства и авантюристичен дух, следващите 30г ще е под влиянието на козирога, с неговите по-сериозни и строги изисквания за личностно развитие.
Дир. СЛВ върху Уран в 5д. - показва събитийност, свързана с любов и приятелства, внезапни, неочаквани, странни за околните, късане на веригите
Нейната дир. Луна отскоро е в действащ съвпад с нат. Сатурн, а Луната в натала е У11
Предстои  догодина да се активират аспектите съвпад на дир. Венера и дир. Нептун с нат. Сатурн

ВЕНЕРА СЪВПАД СЪС САТРУРН : Неблагоприятно за великодушие и свобода на духа, защото кара човек да е излишно жесток в стремежа си да обладае обекта на чувствата си. Склонност за привързване към по-възрастен. При някои условия: засилена РЕВНОСТ и подозрителност, при други - СКАНДАЛ. Смисълът на тази дъга е да се развива внимателността, икономичността, отговорността и предаността. Ако човек е егоистичен, аспектът го наказва със страдания в любовта.
САТУРН СЪВПАД С НЕПТУН : Основно тук е ДУХОВНОТО ВЛИЯНИЕ. Ново духовно разбиране. Благоприятно за достигане на нови духовни нива и способности. В ежедневието - благоприятно за професии и занимания, особено свързани с науката, изкуствата, изобретенията или усъвършенстване на човека.


666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Събития и транзити
« Отговор #4328 -: Март 03, 2017, 06:24:55 pm »
Прави сте в описанията си  :) Доста е егоцентрична, беше свободолюбива. От тези "на мен никой нищо не може да ми каже, камо ли някакъв си мъж, ще живея наопаки на правилата" и т.н. Винаги е казвала, че за никого не й пука на този свят. Не е особено социална, аз й бях единствената близка приятелка.
Аз не мисля, че това ще е  Мъжът за нея. След 2-3г. може и да създаде семейство, но сега не. Поне доколкото я познавам(х).

Пък и тр.Сатурн като влезе в 5д и направи съвпад с наталните планети може и да има някакви неочаквани обрати и събития в любовта..
« Последна редакция: Март 03, 2017, 06:29:20 pm от 666 »

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Събития и транзити
« Отговор #4329 -: Март 03, 2017, 07:46:59 pm »


Пък и тр.Сатурн като влезе в 5д и направи съвпад с наталните планети може и да има някакви неочаквани обрати и събития в любовта..

Аха, може да се омъжи и да роди.

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #4330 -: Март 03, 2017, 07:53:23 pm »
Със Сатурн върху Луна и Венера много е вероятно. Особено когато Юпитер пресече ИЦ и мине през Слънцето. Тя изначално към създаване на дом, семейство и комфортна лична среда е ориентирана.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Събития и транзити
« Отговор #4331 -: Март 03, 2017, 08:36:10 pm »
Може да. Макар че ако я слушаш хич не й пука ще умре ли сама или не. Аз обаче съм сигурна, че не е така и след 2-3г. ще се задоми и ще пее друга песен.
Какви интересни неща научаваш за човек от картата му..

Да ви питам нещо за себе си. Моя Плутон както казах е в 5д, след няколко месеца транзитния ще кацне на Десц и ще прави секстил към наталния. Смятам, че при мен тогава може да се случи сериозна връзка, нали така? Е,има и други предпоставки..мога да си кача картата, ако ще е по-лесно.
« Последна редакция: Март 03, 2017, 08:39:40 pm от 666 »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #4332 -: Март 03, 2017, 08:52:54 pm »
Смятам, че при мен тогава може да се случи сериозна връзка, нали така?

Възможно е, особено ако от 7 дом прави мажорен аспект с лична планета – Слънце, Луна, Венера, Марс.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Събития и транзити
« Отговор #4333 -: Март 03, 2017, 09:43:50 pm »
Не, обаче Сатурн У7 прави тригон към Венера,
транз. Юпитер е в 5 дом и по някое време прави съвпад с Плутон, транз. Плутон секстил натален, прогресивната Луна каца на Асц.
Качвам картата с транзитите, че е по - лесно.
« Последна редакция: Март 04, 2017, 06:16:18 pm от 666 »

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Събития и транзити
« Отговор #4334 -: Март 04, 2017, 12:05:55 am »
Бре Акрукс, направо не знам как го изрече- ако досега е била свободолюбив и волен стрелец  ;D Какъв Стрелец волен и авантюристичен-дръжки с ац дева и 4ри планети в Козирог, между тях луна и венетъ . Не си го представям :012: ,  но си мисля, че бързо би пренесла същата заедност веднага при следващ партньор без да страда много за настоящ или евентуален следващ.  Това което изглежда обсебващо е повърхностно с по-скоро материален, отколкото чувствен характер :012: При това мисля че е доста хлевоуста и неприятна със зъл зъл до жестокост език и трябва да е глух за да я търпи  :012: