Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845406 пъти)

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Събития и транзити
« Отговор #4380 -: Март 14, 2017, 07:59:27 pm »
Честито Акрукс! Здраво и щастливо да ви расте детенцето! И много смях да носи вкъщи! :-*
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Събития и транзити
« Отговор #4381 -: Март 16, 2017, 02:04:48 pm »
Сатурн се приближава към точен квадрат с градуса на Слънецто ми. Ще се обърне половин градус по-рано, но пак си е съвпад. От 2 дни съм изчезнала от пространството - не влизам във ФБ, изклйчих мобилните данни на телефона, не чета преса, само си чатя с приятелка. Мислех, че ще мине, след като тр. Луна излезе от 12д, но уви. Продължава си с пълна сила :)
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #4382 -: Март 28, 2017, 11:09:34 am »
Какъв е този  засилен ентусиазъм  за "предсказване"(хорари, солари, лунари...  ::)) по време на ретро Венера и Юпитер и Сатурн в градуса на стационарност ?!?  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Събития и транзити
« Отговор #4383 -: Март 28, 2017, 12:24:25 pm »
Какъв е този  засилен ентусиазъм  за "предсказване"(хорари, солари, лунари...  ::)) по време на ретро Венера и Юпитер и Сатурн в градуса на стационарност ?!?  ;)

  по активността се вижда кой е ретрограден по рождение и от коя страна го стяга чепика,отвътре или отвън  ;) верността на осмисленото и казаното е спорна,зависи от гледната точка

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #4384 -: Март 28, 2017, 02:32:02 pm »
Какъв е този  засилен ентусиазъм  за "предсказване"(хорари, солари, лунари...  ::)) по време на ретро Венера и Юпитер и Сатурн в градуса на стационарност ?!?  ;)
ами явно има рожденици сега, за да пускат солари
на мен днес ми стартира лунара, заедно с новолунието, но си го пускам само у дома на компютъра

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #4385 -: Март 28, 2017, 03:05:32 pm »
Стреличка, аз съм ретроградна, но улових Меркурий/Уран в Овен върху Сатурн, по натал тримата имат индиректна връзка помежду си- информацията, която влиза към мен, излиза към другите с форма, разбираемо. Сънувам конкретни неща, конкретни хора и ситуации; мисля че мога да разчета вече проявата на тр. Нептун върху Меркурий. При точния аспект Меркурий/Уран Овен  сескиквадрат към Марс и тялото ми реагира с вирусна инфекция, ама бързо за 2 дена и се дразня от това, че хората просто питат, без да знаят какво да правят с отговора( с  това последното трябва да се справя ) .  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #4386 -: Март 28, 2017, 04:49:51 pm »
ами явно има рожденици сега, за да пускат солари

Спор няма, всеки ден се ражда някой.  ;)
Друга ми беше "чуденката", нали и тълкувателите в периода също са под влиянието на същите ретро планети, в същите онези няколко дни преди и след Новолуние- тогава колко обективна ще е прогнозата, може би е добре да се изчака няколко дни, това имах предвид. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #4387 -: Март 28, 2017, 05:01:50 pm »
Между другото, както вече споменах в друга тема, днес има здравословен инцидент в близкото ми обкръжение – счупена ръка, при много нелепи и глупави обстоятелства. Гледам картата на пострадалия, нищо не ми говори. Транзитният Марс вече е в разходящ съвпад с натална Луна – тя е в 9 гр. Телец, Марс сега е в 13 гр. Но в натала има опозиция Луна/Марс в ъглови знаци спрямо изгряващия. Тоя още от началото на годината подкара все със здравни проблеми, беше в критично състояние. Има една кофти дирекция, сходяща – дир. Марс в квадрат със Слънце. Но на него и в натала му е заложено да привлича конфликти и инциденти.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #4388 -: Март 28, 2017, 05:53:12 pm »
Друга ми беше "чуденката", нали и тълкувателите в периода също са под влиянието на същите ретро планети, в същите онези няколко дни преди и след Новолуние- тогава колко обективна ще е прогнозата, може би е добре да се изчака няколко дни, това имах предвид. :)
и що пък да не съм обективна, да не сме гаджета с тези, на които им гледам солар/лунар, дори не ги познавам реално/виртуално, че да имам някакво лично отношение

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #4389 -: Март 28, 2017, 06:01:49 pm »
Това за новолунието и обективността от хорарната астрология ли е взето?

Един астролог, ако го бива и е белязан с дарба, няма значение дали по новолуние, пълнолуние или парад на ретроградни планети анализира някой хороскоп. Даже такива фази могат да бъдат по-плодотворни, отваря се символична порта и можем да усетим по-силна връзка с невидимия свят, да има прилив на интуиция, ирационално/абстрактно възприятие.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #4390 -: Март 28, 2017, 06:16:46 pm »
Попитах, изказах предположения, защо подскачате веднага на "твърде лично", успокойте малко топката, прекалено е "овенско" там, навън  -значи все пак е навреме чуденката ми ?!? Как, колко  тълкувателя е обективен като приема твърде лично нещата и няма дистанцираност между него и питащия? !?  :)
Върнах назад темите, свързани с прогностика и разгледах кое, как, кога и какво се пита, в кои периоди и каква е била познаваемостта във времето за различните нативи. Въпрос като полезен казус.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #4391 -: Март 28, 2017, 06:27:19 pm »
Рени, какво лично, къде? Стига сте халюцинирали. Не търсете субективизъм там, където го няма.

И защо е овенско там навън? Може да е рибешко. Вдигнете поглед към небето и вижте какво реално се случва там.  :)

И кога се приемат "твърде лично" нещата по време на консултация? Свързваш го с определени фази ли?

Ако имаш такива лични наблюдения в практиката си, можеш да споделиш. Аз не съм усетила такова влияние, а уж всички сме подвластни на Луната и ретро Меркурий.  ;D

За мен някои фази даже са прилив на енергия – ментална, интуитивна, ако щете и ясновидска, тип прозрение. Не ми пречи нито новолуние, нито пълнолуние, нито някое ретроградие. По време на такива фази съм имала и интересни извънтелесни преживявания, които разбира се не се обект на коментар във форум като този.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #4392 -: Март 28, 2017, 06:50:32 pm »
Ще споделя, Лили, по-късно, разбира се, това е целта, да обменим наблюдения.  :08:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #4393 -: Март 28, 2017, 07:04:43 pm »
Обаче ако говорим за Хорарна астрология, новолунните хорари наистина са хлъзгави. Пълнолунните сякаш не са тъй. То и в наталната астрология е така – новолунните са скрити лимонки, такава карта трябва да се разгледа под лупа, не знаеш от кой храст заек ще изскочи.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #4394 -: Март 28, 2017, 09:26:13 pm »
Ретрото може да провокира прозрения, да извлече чистата есенция.

И за Меркурий, и за Венера важи – зависи в каква сфера прилагаме ретроградния принцип.

По същия начин и марсово ретроградие, ако засяга важна радикална точка, би могло да "измъти" някое важно, но дълго отлагано решение. Или друга проява, симптоматика.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui