Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845205 пъти)

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Събития и транзити
« Отговор #210 -: Март 06, 2014, 02:34:11 pm »
"Черешката" според това, което чета по ведическите форуми, е не това, че Марс е върху нодалната ос, а че трите най-страшни малефика се събират заедно в знака на екзалтация на Сатурн - в сидералната карта това е целият период от 4 февруари до 24 март. (Сатурн и Раху са там още от януари 2013-та, но сега Марс ги нагнетява до точката на кипене.) Това е сравнително рядка ситуация - веднъж на 11 години се случва и обичайно се свързва с военни конфликти, терористични атаки и бедствия.

Достатъчно са далече един от друг, за да не се манифестира "Войната" наистина според някои, но като цяло се счита за асторономическото събитие на 2014.
De omnibus dubitandum est

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #211 -: Март 06, 2014, 02:48:13 pm »
"Черешката" според това, което чета по ведическите форуми, е не това, че Марс е върху нодалната ос, а че трите най-страшни малефика се събират заедно в знака на екзалтация на Сатурн - в сидералната карта това е целият период от 4 февруари до 24 март. (Сатурн и Раху са там още от януари 2013-та, но сега Марс ги нагнетява до точката на кипене.) Това е сравнително рядка ситуация - веднъж на 11 години се случва и обичайно се свързва с военни конфликти, терористични атаки и бедствия.

Достатъчно са далече един от друг, за да не се манифестира "Войната" наистина според някои, но като цяло се счита за асторономическото събитие на 2014.

Благодаря ти -за мен това е интересен и полезен прочит.

Марс,Сатурн и кой е третия малефик -възела ли ?!?  ::)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Събития и транзити
« Отговор #212 -: Март 26, 2014, 04:57:24 pm »
За уволнение кои аспекти да търся?

У6 и 7 в 12д върху Плутон като 2д?  :57: Чудя се дали ще ме изгонят от работа заради един проблем с авторски права.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #213 -: Март 26, 2014, 05:16:56 pm »
Нещо от/към Нептун или Юпитер?  :017:

Както сме го подкарали тука и моят стол се клати, освен ако не се преквалифицирам... Не че ми се случва да пръв път да си сменя професионалната ориентация и занаята. Да му мислят тия, дето могат да правят само едно нещо.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Събития и транзити
« Отговор #214 -: Март 26, 2014, 05:26:39 pm »
Ами има... тр Юпитер ми е в 9д, а Нептун е в 5 върху Мерка, който пък е У9. И в момента ЮпитерЪТ ми и тр. Нептун са в опозиция. Други аспекти нямат....
Освен квадрат между транзитен Юпитер в 9д и пр. Меркурий У9...

Каква съм хубава, с този соларен Плутон в 1д в опозиция на Юпитер в 7 сол и със Сатурн в 10 сол. да остана без работа....  :57:
Хубавото е, че не виждам сътресения във финансовите домове.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Събития и транзити
« Отговор #215 -: Март 26, 2014, 05:28:08 pm »
Ако добре помня, някъде четох, че за рахувските Луни не е необичайно да променят няколко пъти професионалната си насоченост. За тяхно щастие те наистина умеят повече от едно-две неща. В добавка на това не губят желанието си да учат и да се развиват, а и са доста гъвкави. Предполагам, че важи в по-голяма степен, в случаите, когато Луната или Раху са свързани с 10-тия с дом или караката за професия Сатурн.

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Събития и транзити
« Отговор #216 -: Март 26, 2014, 05:37:18 pm »
Блазе им тогава... аз съм от тези, които могат само едно и също  :d030:
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #217 -: Март 26, 2014, 05:40:04 pm »
За уволнение кои аспекти да търся?

У6 и 7 в 12д върху Плутон като 2д?  :57: Чудя се дали ще ме изгонят от работа заради един проблем с авторски права.
за уволнение днес случайно прочетох в книгата на Ръшман, като проверявах за Пълнолуние в 7д- пише, че е виждала хора да бъдат съкращавани или уволнявани, когато лунацията от 7д образува квадрат, дала е пример за нейна позната, при която Пълнолунието от 7д е квадратирало У6 и са я уволнили, но то не е било обикновено Пълнолуние, а ЛЗ
При теб в момента тр ретро Марс У6, У7  е в 12д- показва затруднения в работа, неясноти, но предстоящото Новолуние в 6д показва, че ще имаш ново начало в работата, така че ще ти се размине уволнението и ще започнеш на чисто
« Последна редакция: Март 26, 2014, 05:41:51 pm от akruks »

Samoella

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 104
Re: Събития и транзити
« Отговор #218 -: Март 26, 2014, 05:47:00 pm »
Рени, за характера или по-точно проявлението на събитието е важно с кой от двата възела е съвпада.
Аз миналата година имах тр Сатурн върху ЮЛВ и въпреки че ставаше въпрос въобще за оста, се прояви като осъзнаване на ЮЛВ и преработката му. Сега като се върне, пак ще си имам сигурно случки, а може пък и вече да съм се справила :)


Happy,и за двете има значение  ;)

Искам да споделя, че при мен предстои съвпад на транз. Юпитер с ЮЛВ, не знам как става проработката и проявлението, и се опитвам да направя връзката с Юпитер..

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Събития и транзити
« Отговор #219 -: Март 26, 2014, 05:51:43 pm »
Акрукс, ще се чуе... тази година трябва да раста професионално, та да видим  :D

Самоела - виж другите аспекти и какво е било преди 12г. Този съвпад ти се случва има-няма на всеки 12г
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #220 -: Март 26, 2014, 06:10:34 pm »
Искам да споделя, че при мен предстои съвпад на транз. Юпитер с ЮЛВ, не знам как става проработката и проявлението, и се опитвам да направя връзката с Юпитер..
според мен е от значение в кой дом ще се случи- при мен преди години при съвпад на тр Юпитер с ЮЛВ в 5д един, който беше прекъснал всякакви отношения с мен, без никакви обяснения, се беше присетил и ми изпратил по електронната поща една песен, с текст, който подсказва как се чувствал 

Samoella

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 104
Re: Събития и транзити
« Отговор #221 -: Март 26, 2014, 07:56:48 pm »
според мен е от значение в кой дом ще се случи- при мен преди години при съвпад на тр Юпитер с ЮЛВ в 5д един, който беше прекъснал всякакви отношения с мен, без никакви обяснения, се беше присетил и ми изпратил по електронната поща една песен, с текст, който подсказва как се чувствал

Съвпада ще се случи в 11 дом на 24 в Рак.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #222 -: Март 26, 2014, 08:16:49 pm »
За уволнение кои аспекти да търся?

У6 и 7 в 12д върху Плутон като 2д?  :57: Чудя се дали ще ме изгонят от работа заради един проблем с авторски права.

Статус на Юпитер/Сатурн към момента във връзка Слънце/6-ти дом /Меркурий и 4-ти дом /Луна .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #223 -: Март 26, 2014, 08:21:03 pm »
Ако добре помня, някъде четох, че за рахувските Луни не е необичайно да променят няколко пъти професионалната си насоченост. За тяхно щастие те наистина умеят повече от едно-две неща. В добавка на това не губят желанието си да учат и да се развиват, а и са доста гъвкави. Предполагам, че важи в по-голяма степен, в случаите, когато Луната или Раху са свързани с 10-тия с дом или караката за професия Сатурн.

За Ардра важи с пълна сила, тя е мултифункционална.  :)

При мен Луната е в тази накшатра, управлява 10 дом, получава аспект от Раху в Лагна, в 10 дом е разположен Сатурн - пълна програма за професионална нестабилност и разнопосочност, нося по две дини под една мишница.  ;D

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #224 -: Март 26, 2014, 08:24:53 pm »
Искам да споделя, че при мен предстои съвпад на транз. Юпитер с ЮЛВ, не знам как става проработката и проявлението, и се опитвам да направя връзката с Юпитер..

Инстинктивно ще реагираш на всяка ситуация с увереност по-скоро по навик ,отколкото да да приемеш кризата и да започнеш нещо ново.Според това ,в кои знаци е нодалната ти ос по натал,ще се засили експанзията в изразяването на същите ,но по малко арогантен начин.Може да срещнеш/пътуваш до някой или някъде ,като сбъдване от преди години. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“