Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845801 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Събития и транзити
« Отговор #5745 -: Юли 08, 2020, 06:38:56 am »
Само Плутон каре Венера ли действа така или може и Сатурн?
При мен дирекция Сатурн съвпад Луна в 1ви,транзитен Сатурн стац.опозиция нат.Луна.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Събития и транзити
« Отговор #5746 -: Юли 08, 2020, 10:05:24 am »
Не е от скоро, да ще проверя различни хормони ,с които си имам проблем и отново за щитовидна. Иначе проблемът мисля е тъга и доведе след себе си плодовете на подтисканата болка-сушата  :)

Почти винаги е генетично определено, малко може да се направи

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Събития и транзити
« Отговор #5747 -: Юли 08, 2020, 12:15:07 pm »
Д-р Брус Липтън в своята книга "Биология на увежденията" казва друго, че гените ни са контролирани от средата, в която живеем.

Доста взаимовръзки е добре да се проследят в подобни случаи, но най-общо ранната поява е свързана с "гняв на една жена към мъж".

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Събития и транзити
« Отговор #5748 -: Юли 08, 2020, 02:08:22 pm »
Мисля си, че след тази толкова натоварена астрологично година, следващата година ще ни се види доста скучна   :)
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Събития и транзити
« Отговор #5749 -: Юли 08, 2020, 02:28:22 pm »
Мисля си, че след тази толкова натоварена астрологично година, следващата година ще ни се види доста скучна   :)
Толкова бързо да се размине като майски сняг   :)-надали. То, тепърва ще се разгръща действието, сега е само забързаната увертюра и тепърва ще почнат стръмните пътища . Плутон и Сатурн са сериозни момчета -ебават те и дълго и мъчително  ;D

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Събития и транзити
« Отговор #5750 -: Юли 08, 2020, 03:00:54 pm »
Догодина Венера ще е ретро чак декември, Марс няма да е. Тежкарите ще се разпръснат, Марс няма да е на трон половин година, както сега, затъмненията ще са по-малко, нодалната ос ще е интелектуална (нищо, че на мен ще ми минава през 8д, а Плутон ще ми квадратира Луната...).
Опитвам се да съм оптимист. На всички ни е тегава тази година.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Събития и транзити
« Отговор #5751 -: Юли 08, 2020, 04:49:55 pm »
Тери, ти имаш по натал Уран квадрат у6 и сега транзитния ще затвори в тао- каквото и да те притиска, притеснява по 6,7, 10 ти домове ще рефлектира върху личния ти живот. Дето се казва неизбежното, ще ти се случи. Уран винаги ускорява, там, където вече тече процес. Тр. Уран миналата година е бил стационарен върху МЦ при теб, значи темата 10 ти е на преден план още преди година . Венера и Луна управители на МЦ тази година са бутнати- цикъл Юпитер/ Плутон към Венера, стационарно -ретроградна  Венера срещу Луна, стационарно-директна към МП Венера/Луна, СЗ 23 * Стрелец върху Луна.Сега ЛЗ е срещу ПР Луна, нормално е да реагираш с грижа по темите, управлявани от Луна. Но, според мен, повече вътрешно се притесняваш за личния си статус-там, не си доволна или си разочарована, неоценена ? Виж къде вървят времевите управители Марс и Сатурн , имат отношение към главните оси, в западната половина, Марс в 7-8-9 домове и януари влиза в 10-ти, Сатурн е в 6-ти, но там е започнал цикъла Сатурн-Марс и вижда, едновременно и АЦ и МЦ, а  Нептун стационарен върху ПР ДСЦ, " Марс ще мине 3 пъти през Венерата ти , Сатурн също. Промяната ще има и то на определена цена, но ще е видима, предполагам, чак когато ПР Луна влезе в 1-ви дом. Уран събужда у човека прозорливостта и умението да вижда предварително събитията- ПР Луна в 12 ти, Нептун 3 пъти върху Меркурий. Има много действащи квадратури и са с участието на ъглите- кризите ги има, значи нещо окончателно в твоя живот се затваря/ край и чака старт. Прогресивната Луна във фаза първа четвърт, значи подкрепя динамиката от наложителни действия. Венера е спряла стац- дирек. върху ПР Юпитер, най-точния аспект Венера- Марс активиран от Марс, СД възел върху К5, СД Уран към Венера- Марс, СД Меркурий на МЦ, Сатурн стац-дир, към Венера-Марс.
Имаш лунация към Венера и нодална ос тази година и нодална ос към Луна- посоката, която си държала или си искала да те виждат като определен образ жена, вече няма да е същия и това те среща с  човека Х. и/или професионално поприще У.
Има и лунация към у8 квадрат Марс у4, а Марс ти е времеви упр. по натал носи белички тук може да следиш .

Благодаря, Рени! Никакво ново поприще не искам, ни нови хора, честно казано. Да си задържа работата и да мога да си отгледам детето само и затова промени не ща. Много крехък се оказва живота и плановете ни...
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Събития и транзити
« Отговор #5752 -: Юли 08, 2020, 07:49:54 pm »
Д-р Брус Липтън в своята книга "Биология на увежденията" казва друго, че гените ни са контролирани от средата, в която живеем.

Мдаа, да се обърне особено внимание на последното изречение:
Цитат
In his book The Biology of Belief, he claims that beliefs control human biology rather than DNA and inheritance.[1] Lipton's extraordinary claims have not received attention from mainstream science.[2]

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Събития и транзити
« Отговор #5753 -: Юли 08, 2020, 07:50:29 pm »
Догодина Венера ще е ретро чак декември, Марс няма да е. Тежкарите ще се разпръснат, Марс няма да е на трон половин година, както сега, затъмненията ще са по-малко, нодалната ос ще е интелектуална (нищо, че на мен ще ми минава през 8д, а Плутон ще ми квадратира Луната...).
Опитвам се да съм оптимист. На всички ни е тегава тази година.
Ти пък...
Маргарита Паскалева днес е пуснала един пост, предупреждава , че лошо ни се пише догодина и блокира наред посмелите да се присмеят .
Аз също забелязвам при мен някои от проявите на климакс- преди учирах от студ и спях с чорапи, сега все ми е топло, наспивам се по- бързо и цикълът ту избързва, ту забавя.
Отделно ми изчезнаха всякакви сексуални мераци- мъж като Аполон насреща, а пък аз все съм уморена и намирам оправдания.
Явно процесите се забързват - и тийнейджърство, и климакс , и всичко.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Събития и транзити
« Отговор #5754 -: Юли 08, 2020, 10:00:55 pm »
Догодина Венера ще е ретро чак декември, Марс няма да е. Тежкарите ще се разпръснат, Марс няма да е на трон половин година, както сега, затъмненията ще са по-малко, нодалната ос ще е интелектуална (нищо, че на мен ще ми минава през 8д, а Плутон ще ми квадратира Луната...).
Опитвам се да съм оптимист. На всички ни е тегава тази година.
Ти пък...
Маргарита Паскалева днес е пуснала един пост, предупреждава , че лошо ни се пише догодина и блокира наред посмелите да се присмеят .
Аз също забелязвам при мен някои от проявите на климакс- преди учирах от студ и спях с чорапи, сега все ми е топло, наспивам се по- бързо и цикълът ту избързва, ту забавя.
Отделно ми изчезнаха всякакви сексуални мераци- мъж като Аполон насреща, а пък аз все съм уморена и намирам оправдания.
Явно процесите се забързват - и тийнейджърство, и климакс , и всичко.
Маргарита Паскалева от години е влюбена в бб и е нормално да пише всичко, което му е угодно на него. 
От всички така наречени експерти, които са ми гледали наталната карта, само тя и Марая не са ми казали абсолютно нищо вярно по нея.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Събития и транзити
« Отговор #5755 -: Юли 08, 2020, 10:04:45 pm »
Догодина Венера ще е ретро чак декември, Марс няма да е. Тежкарите ще се разпръснат, Марс няма да е на трон половин година, както сега, затъмненията ще са по-малко, нодалната ос ще е интелектуална (нищо, че на мен ще ми минава през 8д, а Плутон ще ми квадратира Луната...).
Опитвам се да съм оптимист. На всички ни е тегава тази година.
При мен следващият Солар асцендентът попада в 12-ти натален дом, а в 12-ти соларен дом пък са Сатурн, Плутон и Юпитер. Нептун и луната ще са ми в първи соларен дом, така че годината едва ли ще е много приятна и хубава за мен. Сигурно по-скоро ще ми се плаче и ще е толкова тегава и гадна, че няма да виждам никакъв изход.

kalina_1986

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #5756 -: Юли 09, 2020, 09:42:04 am »
Случвало ли ви се е при кофти транзит да не се случи нищо лошо? Мина и замина опозицията на транзитен Уран с наталния ми Плутон и нищо, ама нищо не се случи. Забелязвам, че и и при други лоши аспекти, пак няма проявление. Възможно ли е да съм си изчистила кармата и затова да няма проявления във физическия свят?
Ако се случва нещо при мен изобщо е на много фино ниво, по-скоро вътрешно.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #5757 -: Юли 09, 2020, 10:25:02 am »
Уран и Плутон са външни планети, аспектите помежду им оказват влияние на цяло поколение и няма как да очакваш лична проява, след като не аспектират лична планета/светила.
При мен тази опозиция ме засегна лично, тъй като Плутон ми е на АС и тр. Уран беше в опозиция на АС, отделно периодът съвпадна със Сатурнова опозиция, беше много щуро лято и шантава година  :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #5758 -: Юли 09, 2020, 10:58:20 am »
Всъщност сега видях, че при точната опозиция почина внезапно моето морско свинче, буквално в ръцете ми.

Месец преди това пък научих отвратителни семейни тайни.

Не знам дали се брои...
не съм запозната с натала ти, тъй че не мога да коментирам и правя генерални заключения
Общо, аспектите на тр.  Уран с Плутон са:
Квадрат, опозиция на Уран с Плутон – също влияе на цяло поколение. През този период може да се случат радикални промени в обществения и политически живот. Те от своя страна могат да разрушат основните цели на хората и да ги принудят да търсят нови перспективи. Живота се променя от мащабни и неподвластни на контрола на отделния човек сили. Възниква необходимоста от приспособяване към тези промени и използването на всички възможности за оцеляване и пренасочване на силите и енергията. Това е стресова ситуация и може да засегне както финансовото състояние, така и отношенията в големи групи или организации. При тригон и секстил на Уран към Плутон хората са много по – подготвени и могат да направят важни промени в своите цели и перспективи. В този случай има личен мотив, самозадвижване и желание да се приключи със старите и остарели условия на живот и да се постигне нещо ново. Този транзит стимулира изобретателноста и предприемчивоста. Засилва волята и желанието за реформи. Съществуващите социални, обществени и политически условия са благоприятни за това поколение на което действа транзита.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #5759 -: Юли 09, 2020, 12:11:51 pm »


Благодаря, Рени! Никакво ново поприще не искам, ни нови хора, честно казано. Да си задържа работата и да мога да си отгледам детето само и затова промени не ща. Много крехък се оказва живота и плановете ни...

Тери, само ще помоля за обратна връзка, дали е имало от посочените възможности, а ти си ги подминала, преди ПР Лунада напарви аспект или да влезе в 1-ви дом.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“