Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845762 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #6015 -: Април 07, 2021, 06:33:10 pm »
Yaya, решения е добре да се вземат във фаза пълнолуние до последна четвърт.
Сатурн, Марс, Уран да не са в твърди аспекти мунданно и към натални Меркурий и Марс.
Това е общо. Ако Сатурн има отношение към покупката, не е най-благоприятният момент, ако и към Меркурий, и Марс и ма напрежение. Венера също не помага. Ти вече си го взела, значи е имало мотивация. Понеже Юпитер и Сатурн вървят заедно и тази година, единия уверява, другия задължава. Ако жилището е малко но скъпо, но там ще се чувстваш по-добре или ще вземаш по-изгоден наем, искаш да направиш практична инвестиция  е по Сатурн решение, но бавно, дълго и с повече усилия ще го изплащаш, ти си се натоварила; ако жилището е просторно, с повече  опции за промяна, разширение, с помощ, подкрепа -по Юпитер; ако е нещо средно и по двамата.:)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #6016 -: Април 07, 2021, 07:14:35 pm »
Сбърках ли, че снощи взех решение за покупка на жилище?
Тази седмица има каре Марс/Нептун.
Луната е естествен у-л на 4д, а тр Юпитер в 4д е в хармоничен аспект с твоята Луна, не си сбъркала
 Сатурн в 4д винаги показва промени- дом, населено място, семейството, нова работа и преместване, спомни си събития през 92ра година когато е минавал през 4д пак във Водолей

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Събития и транзити
« Отговор #6017 -: Април 07, 2021, 08:22:48 pm »
Да, в края на 91-ва се преместихме.
Жилището не е това, които исках, но е най-доброто, което мога да си позволя. А с този цикъл Юпитер/Сатурн рязко възникна жилищен проблем и за мен, и за родителите ми. Та, взимам по-голямо във входа, в който имам малко, в което живея. За да са ми наблизо родителите, като остареят. Проблемът е, че е панелно. Нищо, че е в центъра. Това е. Новите са ми безумно скъпи. И да го изплащам, докато имам възможност още.  Решавам си проблема, но не по най-добрия начин.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Събития и транзити
« Отговор #6018 -: Април 08, 2021, 04:39:44 am »
Искам да споделя странно за мен събитие от битова гледна точка, но обяснено астрологично и в тон с транзита на Сатурн във Водолей. При точни апликиращи аспекти на натални и транзитни Сатурн, Марс и Слънце замесени у12, 11, 1, 7, 3,4 и др., попаднах в група във ФБ тип "Изгубени в миналото" на снимка на мой прадядо, слънчев Козирог, как гласува и пуска бюлетина в урната, той е починал малко, след като съм се родила и тези дни има годишнина.
В коментарите с мен се свързва дядка от София, ние сме от морето, ама в час с новите технологии, около 80-годишен, с който си чатим сега на месинджър, съученик на сестрата на моя дядо, деца на лицето от фотографията.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Събития и транзити
« Отговор #6019 -: Април 08, 2021, 07:48:52 am »
Да, в края на 91-ва се преместихме.
Жилището не е това, които исках, но е най-доброто, което мога да си позволя. А с този цикъл Юпитер/Сатурн рязко възникна жилищен проблем и за мен, и за родителите ми. Та, взимам по-голямо във входа, в който имам малко, в което живея. За да са ми наблизо родителите, като остареят. Проблемът е, че е панелно. Нищо, че е в центъра. Това е. Новите са ми безумно скъпи. И да го изплащам, докато имам възможност още.  Решавам си проблема, но не по най-добрия начин.
ЯЯ,честито не го мисли,като влезем в евросъюза,ако...разбира се ,цените на имотите ще скочат,те и сега поскъпват постоянно, ще си направила добър избор в сравнение с днес  :)венера е у1,8,сатурн у4 я квадратира,уран ще я налази,първо юпитер я е активирал с идеята за разшираване
само да попитам при сатурн лъв-каре венера ли придоби предишното жилище или при опозето
« Последна редакция: Април 08, 2021, 07:58:03 am от strelicka »

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Събития и транзити
« Отговор #6020 -: Април 08, 2021, 08:57:24 am »
Стреличка, при карето. И него изплащах около 12г. Взехме го точно когато започнах да поскъпват, съвсем в началото. Тогава, месец по-късно, купиха съседното за 10 000 евро повече. Тогава Уран е правил секстил с Венерата ми, а Юпитер - опозиция.
Венерата ми е финансова планета, неведнъж съм го казвала. При мен тя не играе роля за отношенията.
Но не мога да намеря тази, която отговаря за тях :) сигурно е Марс като У7.
Сега чакам собственичката да се върне от чужбина в края на месеца и сигурно май ще придобивам.

Сега проблемът ми е дали не правя грешка, дали Нептун не замъглява, защото прави опозиция със Сатурна (У4) ми и по транзит има каре Нептун/Марс.
Сатурн се обръща в градуса на Венерата ми, после Уран също. Няколко пъти :) Въобще... не е скучно.
« Последна редакция: Април 08, 2021, 09:08:46 am от Yaya »
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #6021 -: Април 08, 2021, 06:23:16 pm »
Искам да споделя странно за мен събитие от битова гледна точка, но обяснено астрологично и в тон с транзита на Сатурн във Водолей. При точни апликиращи аспекти на натални и транзитни Сатурн, Марс и Слънце замесени у12, 11, 1, 7, 3,4 и др., попаднах в група във ФБ тип "Изгубени в миналото" на снимка на мой прадядо, слънчев Козирог, как гласува и пуска бюлетина в урната, той е починал малко, след като съм се родила и тези дни има годишнина.
В коментарите с мен се свързва дядка от София, ние сме от морето, ама в час с новите технологии, около 80-годишен, с който си чатим сега на месинджър, съученик на сестрата на моя дядо, деца на лицето от фотографията.
Това е много интересно събитие!

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Събития и транзити
« Отговор #6022 -: Април 08, 2021, 07:14:00 pm »
Искам да споделя странно за мен събитие от битова гледна точка, но обяснено астрологично и в тон с транзита на Сатурн във Водолей. При точни апликиращи аспекти на натални и транзитни Сатурн, Марс и Слънце замесени у12, 11, 1, 7, 3,4 и др., попаднах в група във ФБ тип "Изгубени в миналото" на снимка на мой прадядо, слънчев Козирог, как гласува и пуска бюлетина в урната, той е починал малко, след като съм се родила и тези дни има годишнина.
В коментарите с мен се свързва дядка от София, ние сме от морето, ама в час с новите технологии, около 80-годишен, с който си чатим сега на месинджър, съученик на сестрата на моя дядо, деца на лицето от фотографията.
Люба,бих заподозряла Цикъл Нептун/Меркурий съвпад с твоя Меркурий тук.

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Събития и транзити
« Отговор #6023 -: Април 08, 2021, 07:31:39 pm »
Мислиш ли? Защо именно това? Комуникация отдалеч върху фотография ли?

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Събития и транзити
« Отговор #6024 -: Април 08, 2021, 07:53:37 pm »
И все пак Юпитер в разходящ вече съвпад със Слънцето ме ощастливи.
В една група в соц мрежи успях да открия дълго търсена блуза , която си бях купила от чужбина и скъсах от носене. Харесам ли някоя дреха, я нося до откат.
Много, ама много съм доволна, наскоро пак я търсих, но без успех.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Събития и транзити
« Отговор #6025 -: Април 08, 2021, 08:13:48 pm »
Мислиш ли? Защо именно това? Комуникация отдалеч върху фотография ли?
Да,може да се каже.Името на групата "Изгубени в миналото"е толкова по Нептун,12 дом.....снимка,да .Меркурий -връзка,свръзка,у7,у1 ,дядовци.Съвпадът е най-мощният аспект.Разбира се,нужни са транзити.Но нещо започва,изкача от миналото.Виждаш,комуникираш,пишеш,говориш.Все по Меркурий.Разгледай и Луната,прогресивна.
« Последна редакция: Април 08, 2021, 08:15:37 pm от Сафо »

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Събития и транзити
« Отговор #6026 -: Април 08, 2021, 08:32:04 pm »
За казуса на Люба- южен възел натален или транзитен, замесен има ли ?

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Събития и транзити
« Отговор #6027 -: Април 08, 2021, 10:05:58 pm »
Ребека и Сафо, както казах, Сатурн и Марс участват. Транзит на Сатурн у11 в 12, ето го фотографския факс в ел група, Тригон Марс. Транзитен Марс Тригон Сатурн. (пфууу, как си пропилявам транзитите в глупости...).
Прогресивна Луна върху Марс, Сафо.
Ребека, Възлите аспектират Марса. Защо възли, Ребека?
Аз не мога много да си обясня участието на Марс в играта, тоест защо точно Марс, но останалото е точно.
Много добри догадки, момичета, браво!

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Събития и транзити
« Отговор #6028 -: Април 08, 2021, 10:21:07 pm »
Южният възел се свързва с миналото ,поява на хора свързани с миналото и тнт. Марс чии У е, кои домовве управлява .

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Събития и транзити
« Отговор #6029 -: Април 09, 2021, 03:54:30 am »
Ребека, работя с нова карта за себе си, хах
След като сама си бях натъкмила една, която ползвах много години и вярвах в нея, базирана на час от майка ми, но изместена от мен, както прецених, че ми подхожда ;D, отдавах го на грешка в миналото и на това тя да се е заблудила. Това ме загложди на рождения ми ден и докато ме поздравяваше, майка ми сама пое инициативата да говори за часа ми и настроя на нейния си. Затова една приятелка ми прави ректификация и сега свиквам с новата.
Марс е май съу1 и 8, ама... Така казват майка и приятелката.