Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 846490 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Събития и транзити
« Отговор #6120 -: Януари 23, 2022, 02:49:33 pm »
В астроком релокацията се получава само за солара, който за него започна тук.
Аз не успявам да направя настройките. Ако някой може, ще съм благодарна.

 Free Horoscopes - Locational Astrology - AstroClick Travel

Акрукс мерси. Имам Плутон на ИЦ и Луна на МЦ. Описанието съвсем точно отразява това, което чувствам и което се случва. Това е връзка, която трябваше да бъде прекъсната още миналата година, но явно аз не я пусках.
Рени, в миналогодишния солар за 2021 няма предпоставка за раздяла, но в този за 2022 имам Уран в 5 сол  върху натална Венера. В лунара за февруари имам, но там само оста 1-7 е върху нодалната ос и Марс, а в 5 лунарен е и Плутон, освен Марс и Венера.
По дирекции имам - дир Плутон каре натален Юпитер У5 (все пак с него нямаме брак, за да е 7д, така си мисля)
Интересно, май нямам категорични предпоставки за раздяла, а за мен нещата приключиха.
Yaya,по ретро Венера и ретро Меркурий не е ясно какво и дали приключва.Ако искаш да разгледаме новия солар ,прикачи го в съответната тема.

ivan_ivanov1991

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 9
Re: Събития и транзити
« Отговор #6121 -: Януари 23, 2022, 06:12:41 pm »
ivan_ivanov1991, по рождение ти е трудно да избираш- "тук" или "там". Опозиция от Сатурн, извън секта, ъглов, есенциално силен изисква време, натива да схване с какво, наистина, разполага като ресурс, с който да постига резултати, в противен случай непрекъснато ще обвинява външните условия. Марс е годишен управител, но е подвластен, съобразява с Меркурий. След 24.02. пътуване до място, среща с потенциален работодател, където след 10.03. ще се градят основи за нов професионален и личен статус. За да се чувстваш свободен е нужно да се освободиш от някои твои слабости и зависимости. 3-6.03 ., може да го наречем късмет, нещата, които са били в застой, рязко  да се оправят като че от само себе си. Венера, която има управление над 1 дом, е изгряла в 10-ти дом, прецени колко ще ти струва една нова работа, една промяна на местоживеене, личен живот, инвестиция в имот, когато Венера и Марс започнат новия цикъ в 10 ти дом.
Днес, новия цикъл Слънце/Меркурий е започнал върху натален Сатурн, който носи неприятности в картата, значи мисли, намерения, свързани с  авторитети, шефове, стабилност, амбиции и т.н. да се контролира, изяснява с факти, проверява няколко пъти. Периодът на не радост е дълъг и следва да се прояви разбиране, търпение, последователност.
Кажи ми нещо по-конкретно свързано с въпросните дати, че ми стана доста интересно...  :-*

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #6122 -: Януари 24, 2022, 02:41:21 pm »
ivan_ivanov1991, по рождение ти е трудно да избираш- "тук" или "там". Опозиция от Сатурн, извън секта, ъглов, есенциално силен изисква време, натива да схване с какво, наистина, разполага като ресурс, с който да постига резултати, в противен случай непрекъснато ще обвинява външните условия. Марс е годишен управител, но е подвластен, съобразява с Меркурий. След 24.02. пътуване до място, среща с потенциален работодател, където след 10.03. ще се градят основи за нов професионален и личен статус. За да се чувстваш свободен е нужно да се освободиш от някои твои слабости и зависимости. 3-6.03 ., може да го наречем късмет, нещата, които са били в застой, рязко  да се оправят като че от само себе си. Венера, която има управление над 1 дом, е изгряла в 10-ти дом, прецени колко ще ти струва една нова работа, една промяна на местоживеене, личен живот, инвестиция в имот, когато Венера и Марс започнат новия цикъ в 10 ти дом.
Днес, новия цикъл Слънце/Меркурий е започнал върху натален Сатурн, който носи неприятности в картата, значи мисли, намерения, свързани с  авторитети, шефове, стабилност, амбиции и т.н. да се контролира, изяснява с факти, проверява няколко пъти. Периодът на не радост е дълъг и следва да се прояви разбиране, търпение, последователност.
Кажи ми нещо по-конкретно свързано с въпросните дати, че ми стана доста интересно...  :-*

Ти ми кажи, по-конкретно, ситуации, свързани с въпросните дати, когато му дойде времето.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

zora

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 39
Re: Събития и транзити
« Отговор #6123 -: Януари 29, 2022, 06:57:15 pm »
Дирекция Слъце - н. Юпитер следя,почти точна, тр. Сатурн ще я  квадратира скоро.   Пр. Ас съвпад Луна. - тригон от  транзитен  Плутон. Пр. Мц и пр. Иц квадрат н. Слънце и н. Луна ... не е  добре.. .Питам за ваша гл. точка относно дирекцията на Слънцето?
При пр. Венера съвпад Юпитер преди няколко години - голяма сума пари всеки месец за 1 год...имаше и др. събития, но мисля, че по пр. Венера, Юпитер бяха паричните доходи. Благодаря!
« Последна редакция: Януари 29, 2022, 07:00:39 pm от zora »

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Събития и транзити
« Отговор #6124 -: Януари 30, 2022, 12:12:47 am »
Зора, мисля, че може да става въпрос отново за пари  но по-скоро като наследство или получаване на голяма сума накуп. Или не сума, а нещо остойностяемо.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Събития и транзити
« Отговор #6125 -: Януари 30, 2022, 03:31:47 pm »
Зора,и аз мисля,че наследства,притежания,завещания,издигане,но Луната идва на ъгъл,може да придобиеш имот,като се разделиш с някой.Слънцето идва от 8ми дом,Юпитер е упр.на 5ти ,8ми и 1ви домове,дирекцията е в 10ти дом-ще се разбере,ще има видимост на това,което ще се случи.Родителка ос,статус,6ти дом на дете и т.н.Интервенция.По слънце дясно око при мъж,ляво при жена.
« Последна редакция: Януари 30, 2022, 03:35:58 pm от Сафо »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #6126 -: Януари 30, 2022, 05:17:06 pm »
Дирекция Слъце - н. Юпитер следя,почти точна, тр. Сатурн ще я  квадратира скоро.   Пр. Ас съвпад Луна. - тригон от  транзитен  Плутон. Пр. Мц и пр. Иц квадрат н. Слънце и н. Луна ... не е  добре.. .Питам за ваша гл. точка относно дирекцията на Слънцето?
Слънцето по дирекция върви заедно с прогресното Слънце
 СД Слънце върху Юпитер- анализира се къде е натален Юпитер, в случая в 10д. - служебно повишение, наследство, женитба, от която роденият е щастлив и богат.
След 2г. СД Юпитер тригон Венера - приходи, привилегии, заемане на стабилно положение в обществото. Възникване на нова дружба, обогатяване и задълбочаване на стари отношения. Удоволствие и изгода от пътувания. Период, плодотворен за духовни размисли.
Прогресивни АС и МС са подминали квадрата със Слънцето - нещо случили се, свързано с твоята личност, дом, семейство, кариера? Преди малкко повече от 2г. и половина си имала прогресивно Пълнолуние, имаше ли някаква раздяла - с мъж, шеф, син, баща, с нещо важно за теб личностно?


Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Събития и транзити
« Отговор #6127 -: Януари 31, 2022, 03:57:35 am »
Към поста на Сафо - и аз имах предвид недвижим имот, но по-скоро обогатяване, увеличение на ричното имущество с нещо остойностяемо. Може да не е само имот.
Към поста на Акрукс - относно раздялата - бих добавила раздяла с жена. Или да си направила някакъв компромис да приемеш нищо, което не ти е по сърце.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Събития и транзити
« Отговор #6128 -: Февруари 10, 2022, 09:50:48 pm »
Опозицията на Марс към АЦ почти не я усетих, освен едно леко сдърпване с една колежка, не беше разбрала правилно смисъла на думите ми, но без проблем се изяснихме.
Викам си, е , следва и опозе към Луната, дано пак така минимално да мине. Писах, че друго усещам и не усещам , но откак прогресивен Марс наближи опасно АЦ ми, транзитите на Марс ги усещам без грешка, както съм кардинално кръстосана.
Е, Марс срещу Луна донесе цяла нощ безсъние . Като задуха оня ти ми вятър, като затропа всичко, що можеше да тропа, не можах да мигна изобщо и имах гадното чувство, че аха всеки момент ще се срутят стените. Без майтап, такъв вятър не помня , с такава продължителност.
Мина и това, де, но Марс си е Марс- разписа се подобаващо.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Събития и транзити
« Отговор #6129 -: Февруари 15, 2022, 04:09:28 pm »
При Луна в 7гр. Дева (на картата не се вижда), в точна опозиция с Меркурий, но намаляваща, ще подписвам докумети за ипотечен кредит. Транзитното Слънце е върху мой ЮЛВ.
Асцендента на кредита е Близнаци :) Аз съм Стрелец в картата му и съм в опозиция с Луната У2 на кредита :) Никак не съм доволна, че ще го тегля, но ще се опитам да го изплащам предсрочно, което май показва напрегнатият аспект.
Играя си на астрология...  :)
« Последна редакция: Февруари 15, 2022, 04:13:22 pm от Yaya »
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Събития и транзити
« Отговор #6130 -: Февруари 16, 2022, 12:09:07 pm »
Здравейте.. Онзи ден разбрах, че съм бременна. За съжаление има проблем със задържането и не знам как ще се развият нещата.. Плаша се, страх ме е, искам да задържа плода...  ??? Направих карта транзити и прогресии, някой може ли да погледне какви аспекти има, дали ще са успешни нещата... Не знам какво да кажа просто, имам си проблеми в тая област, знам, но дали ще имам успешна бременност....

AlphaTauri

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 235
Re: Събития и транзити
« Отговор #6131 -: Февруари 16, 2022, 12:29:55 pm »
При Луна в 7гр. Дева (на картата не се вижда), в точна опозиция с Меркурий, но намаляваща, ще подписвам докумети за ипотечен кредит. Транзитното Слънце е върху мой ЮЛВ.
Асцендента на кредита е Близнаци :) Аз съм Стрелец в картата му и съм в опозиция с Луната У2 на кредита :) Никак не съм доволна, че ще го тегля, но ще се опитам да го изплащам предсрочно, което май показва напрегнатият аспект.
Играя си на астрология...  :)

Дори и без да се гледа астрологично момента е изцяло неподходящ за теглене на ипотечни кредити без допълнително подсигуряване. Чака ни невиждана инфлация, можеш да изчакаш до Март-Април и след събитията тогава да прецениш.
What you know about rolling down in the deep?

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Събития и транзити
« Отговор #6132 -: Февруари 17, 2022, 08:53:43 am »
AlphaTauri, разбирам, но съм предплатила от април и вече жилището е построено и трябва да се купува :)
И от транзитите ясно се вижда, че не искам и че не е добра идея, но миналата година ме занимаваше рака, за да гледам това.
Засега знам, че без работа няма да остана. Фирмата ми е такава, че няма да ме съкратят, а и вече съм с телк. Въпросът е как ще се изплаща този кредит поне първите 5г, след това нещата ще се стабилизират.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #6133 -: Февруари 17, 2022, 09:50:17 am »

Yaya, управителите на 2-8 домове дават тази информация. При силно поставени такива, подкрепени по натал- нищо отвън не може да им вземе отново, което носят, може само временно да им развали рахатлъка. В картата пише кой може да изплаща кредит и кой не може. Толкова.  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #6134 -: Февруари 17, 2022, 10:47:38 am »
Здравейте.. Онзи ден разбрах, че съм бременна. За съжаление има проблем със задържането и не знам как ще се развият нещата.. Плаша се, страх ме е, искам да задържа плода...  ??? Направих карта транзити и прогресии, някой може ли да погледне какви аспекти има, дали ще са успешни нещата... Не знам какво да кажа просто, имам си проблеми в тая област, знам, но дали ще имам успешна бременност....
Затъмненията тази година ще са в 5-ти.11-ти дом при теб, така че може да станеш майка, пожелавам ти го !