Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845164 пъти)

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Събития и транзити
« Отговор #510 -: Май 13, 2014, 05:50:50 pm »
Според определението Бог е Истината,Абсолюта,аз търся абсолютната истина,следователно така се приближавам до Бог ,божествените закони не се променят-следователно физичните са такива .Човек е грешен-прави грешки,не знам доколко един събор/група хора/са способни да дефинират Законите на Господ,особено в 6 век,техните закони са догми-правила наложени насила ,аз самия не съм 100% сигурен че има прераждане,но това е хипотеза която трябва да се провери,обявена е за ерес понеже отклонява от Христос,който и без това е голяма хапка,това не значи обаче че не може   да е истина.В Библията пише - не си създавайте идоли,какво обаче са светците и иконите тогава,не че ги отричам-нужни са като патерица,помощно средство ,просто насила догми не признавам,търся Истината,понякога е много далече от домите,създадени с политическа цел .Библията познавам много добре,благодарение на друга,,ерес,,-свидетелите на Йехова,най добрите познавачи на Библията,без ангажимент към тях обаче-просто добро средство ,човек трябва да е непредубеден и с критичен, научен подход .
« Последна редакция: Май 13, 2014, 06:03:10 pm от Oposit »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Събития и транзити
« Отговор #511 -: Май 13, 2014, 06:09:45 pm »
И аз така, Опозит, търся истината
Под дърво и камък :)

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Събития и транзити
« Отговор #512 -: Май 13, 2014, 08:49:58 pm »
Съгласна съм с Оposit. Предполагам, че желанието за смърт е немощ да проявиш инициативност, характер и да се промениш.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Събития и транзити
« Отговор #513 -: Май 13, 2014, 08:54:23 pm »
Съгласна съм с Оposit. Предполагам, че желанието за смърт е немощ да проявиш инициативност, характер и да се промениш.

понякога се случва и при хора, които дълго време са контролирали всичко покрай себе си, изпадат в някаква нова, непозната ситуация, уморени са, не им стигат силите да докопат познатия модел, и тогава идва желанието да захвърлиш всичко по един категоричен начин. Тоест - не е истинска депресия, нито истинска безизходица, просто умора. И урок - не може винаги да печелиш - и това е също толкова ок, както и ако беше.

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Събития и транзити
« Отговор #514 -: Май 13, 2014, 09:08:49 pm »
И пак- като преди 12 г., охърбавях за кратко време.
И в двата случая беше и е свързано с физическа активност и нерви. Единственото общо е Юпитер в 12 дом.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #515 -: Май 13, 2014, 09:11:55 pm »
И пак- като преди 12 г., охърбавях за кратко време.
И в двата случая беше и е свързано с физическа активност и нерви. Единственото общо е Юпитер в 12 дом.

Виж аспекти към АСЦ-управител;Марс от/към и Сатурн ,както и Венера в посока " френска " фигура. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #516 -: Май 14, 2014, 09:07:38 am »
И пак- като преди 12 г., охърбавях за кратко време.
И в двата случая беше и е свързано с физическа активност и нерви. Единственото общо е Юпитер в 12 дом.

добре де, Акрукс нали ти каза - виж къде е Юпитер в радикса, на кой дом е управител и съуправител ... и ще разбереш (или поне се предполага), защо се случват разните там неща. Рени ти допълни - виж аспектите - естествено, че преди 12 години от това място Юпитер е правил същите аспекти и ефекта ще е пак същия (поне що се касае до физическо тяло).

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Събития и транзити
« Отговор #517 -: Май 14, 2014, 11:40:21 am »
Господар на годината-венера, заточена, ранена от юпитер, съвпад с възел, по профекция-в 6-ти натален, управител на 10 натален по цял знак. В соларната карта-в седми соларен, съвпад с плутон, опозиция на ретро юпитер в първи. Явява се част от кардинален голям кръст, с участието на плутон, юпитер, уран и марс. Битки на егото, кариерна промяна, промяна в ежедневието, възможни здравословни проблеми, липса на подкрепа от партньори и колеги. Също по профекция Господарят на Годината остава в 12-ти, заедно със сатурн, докато малефикът марс, който я управлява е в 7-ми префекционен, което пак води до партньорски неуредици, а соларният сатурн също е там
С една дума-картата е активирана по 1/7, 6-ти и 10-ти, 12 също е замесен, не знам преди 12 год каква е била соларната карта, но сегашната ситуация не е много оптимистична. Марс като основен малефик в дневна карта може да донесе някое неприятно събитие или развръзка при завръщането си в наталната позиция, както се казва-предупреденият е въоръжен

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Събития и транзити
« Отговор #518 -: Май 14, 2014, 11:43:44 am »
П.п. Пълнолунието на 14.05 също е близо, макар че аз леко ги неглижирам...

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #519 -: Май 14, 2014, 03:16:01 pm »
Господар на годината-венера, заточена, ранена от юпитер, съвпад с възел, по профекция-в 6-ти натален, управител на 10 натален по цял знак. В соларната карта-в седми соларен, съвпад с плутон, опозиция на ретро юпитер в първи. Явява се част от кардинален голям кръст, с участието на плутон, юпитер, уран и марс. Битки на егото, кариерна промяна, промяна в ежедневието, възможни здравословни проблеми, липса на подкрепа от партньори и колеги. Също по профекция Господарят на Годината остава в 12-ти, заедно със сатурн, докато малефикът марс, който я управлява е в 7-ми префекционен, което пак води до партньорски неуредици, а соларният сатурн също е там
С една дума-картата е активирана по 1/7, 6-ти и 10-ти, 12 също е замесен, не знам преди 12 год каква е била соларната карта, но сегашната ситуация не е много оптимистична. Марс като основен малефик в дневна карта може да донесе някое неприятно събитие или развръзка при завръщането си в наталната позиция, както се казва-предупреденият е въоръжен

Папи, това за кого/какво става въпрос?

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Събития и транзити
« Отговор #520 -: Май 14, 2014, 03:27:54 pm »
За Уран, най-важното съм пропуснала

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #521 -: Май 14, 2014, 03:33:10 pm »
Бейбиблу, не се самоубивай, после ще съжаляваш.

Кажете нещо за транзит на Юпитер през 12, пък ако има някой и в дева или лъв, още по-добре.

Не използвай "кошничката с късметчета" на Юпитер за лични цели;какво ще съдържа бъдещето ти в следващите 12 г.;колкото и безнадеждни , и мрачни да ти изглеждат нещата,"Спайдермен" (Юпитер ) се появява изневиделица и спасява ситуацията;откриване на истината,която търсиш;можеш да превърнеш всичко негативно,препятствия и въобще всички "отпадъчни случки"  по 12 -ти дом в периода ,в смисъл.Тук Юпитер е в дрехата на благодетел ,виж в кой дом е поставен и как ,къде е домът със знака Стрелец и ще получиш вълшебната пръчка ,нали си Рибка -ти би трябвало да знаеш как да плуваш ,без да се удавиш. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Събития и транзити
« Отговор #522 -: Май 14, 2014, 04:31:34 pm »
Реинкарнацията е "премахната" през 553г на един Константинополски събор - обявена за ерес, дотогава я има във всички разпостранени религии по света
....също и учението за карма и астрологията...на същия събор.

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Събития и транзити
« Отговор #523 -: Май 14, 2014, 08:10:01 pm »
Тр. Юпитер е в куинконс от 12 дом с У1 и У2- Слънце (в 7 радикален). Натално управлява 5, 6 и 9 домове. Куинконсът е доста хлъзгав аспект. Заслабването, предполагам, дължа на това, че Слънчо управлява асцендента ми.
Мда, заслабнах и..погрознях :). Като навлезе в 1 дом, може и да ми се пооправи малко фацата. :012:

п.п. Не му хващайте вяра на този аспект (150 гр). :)

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Събития и транзити
« Отговор #524 -: Май 14, 2014, 08:19:04 pm »
Папи, благодаря.
Много хубав анализ.