Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845866 пъти)

Love-me

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 175
Re: Събития и транзити
« Отговор #615 -: Май 22, 2014, 04:16:14 pm »
А сега малко по темата за транзитите все пак.  ;)
Мъжът ми има транзитен Плутон на МЦ от известно време и само очаквах да видя кога най-после ще дойде промяната в работата му. От 7 години е на едно и също място. По-миналата година кандидатства по програмата "Аз мога повече" за курс по професионална преквалификация и едва вчера му се обадиха, че е одобрен. Гледам аз аспектите и какво да видя. Меркуриев възврат в 3-ти дом. В неговата карта Меркурий управлява 6-ти и 3-ти дом. Курсът му започва на 28.05 - точно на новолуние. Няма случайни работи и това е  :72:
Serve, love, give

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #616 -: Май 22, 2014, 04:25:16 pm »
Много ми е интересно защо свързвате кг-те с мазнини
Това е най-лошият вариант да се качва, трябва да се качва т.н. активно тегло, демек-мускул
И това не става с хляб, макарони и картофи
Разбира се, че всеки е индивидуален, и е препоръчително неговата диета да си е наистина негова

Тия, които спортуват-да кажат-правят ли мускули от мазни банички (каквато изядох преди малко :) )
а на мен ми е интересно защо свързвате размера с килограмите
гледат се обиколките, а не килограмите
отделно от това, всеки според вкуса си, решава дали да е загладен, т.е. да има подкожна мазнинка или да е сух като чируз, което предполага и бръчки по лицето
аз съм си избрала първия вариант- да съм леко пухкава и без бръчки, пред това да пъча плочки на корема, а да крия бръчки зад големи слънчеви очила  :D

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Събития и транзити
« Отговор #617 -: Май 22, 2014, 04:26:35 pm »
Там е работата-не е до избор

Пък и...обем=маса*обиколка

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #618 -: Май 22, 2014, 11:50:20 pm »
Там е работата-не е до избор

Пък и...обем=маса*обиколка
има един лаф сред културистите, че маса се прави на маса  :)

навремето и аз гледах само стрелката на кантара и след второто раждане се бях побъркала, че не си възвръщам теглото от преди забременяването- за месец и половина се потроших във фитнеса от тренировки и не ще, и не ще да мръдне кантара, а в един момент какво да видя- с цели 13см бях намалила обиколките на талията и ханша, от кеф отидох на кръщенето с клин и туника, пристегната с колан в кръста
сега не следя нито кантар, нито сантиметри- имам си едни дънки за мярка- щом ми стоят свободно и не стърчат навън паласки, значи съм добре и се възнаграждавам с нещо сладичко  :58:

rroza

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 213
Re: Събития и транзити
« Отговор #619 -: Май 23, 2014, 01:42:46 pm »
а аз питам какви има, защото няма начин тр Плутон на Иц и тр Уран на Дсц да не са довели до някакви промени по отношение на дом, партньорства..

В момента в картата  има същия аспект -събитие: напускане на семейството :)

През януари,2015 /картите са за тогава/,поради ретроградност на тр. Плутон и тр.Уран,аспектът пак ще го има ,но освен него има и квадратура на тр.Нодална ос с натална. Като нат.Нодална ос съвпада с оста 4-10.
Как може да се тълкува тази повтаряемост на аспекта?




 
« Последна редакция: Май 23, 2014, 01:44:39 pm от rroza »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #620 -: Май 23, 2014, 02:18:29 pm »
В момента в картата  има същия аспект -събитие: напускане на семейството :)

През януари,2015 /картите са за тогава/,поради ретроградност на тр. Плутон и тр.Уран,аспектът пак ще го има ,но освен него има и квадратура на тр.Нодална ос с натална. Като нат.Нодална ос съвпада с оста 4-10.
Как може да се тълкува тази повтаряемост на аспекта?
Аспектите на Плутон оказват влияние няколко години, поради бавното му движение, по принцип доста години напред ще се намира в 4д и ще оказва негативно влияние по отношение на дома и семейството, особено когато съвпадне с Марс. Уран също не е от най-бързите планети, докато е в 7д ще го подтиква към бързо създаване на връзки, които също така бързо ще приключват...
А ти защо конкретно за тази дата си построила картите? Познавах един, роден на тази дата, ожени се за една, родена в края на януари, но доколкото знам отдавна са разведени...

rroza

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 213
Re: Събития и транзити
« Отговор #621 -: Май 23, 2014, 02:38:45 pm »
Аспектите на Плутон оказват влияние няколко години, поради бавното му движение, по принцип доста години напред ще се намира в 4д и ще оказва негативно влияние по отношение на дома и семейството, особено когато съвпадне с Марс. Уран също не е от най-бързите планети, докато е в 7д ще го подтиква към бързо създаване на връзки, които също така бързо ще приключват...
А ти защо конкретно за тази дата си построила картите? Познавах един, роден на тази дата, ожени се за една, родена в края на януари, но доколкото знам отдавна са разведени...
Защото тогава има повтаряемост на аспекта и се чудех как би се проявил за втори път ,след като вече има събитие по него. Пък и този квадрат на Нодалните оси- по транзити и прогресии?

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #622 -: Май 23, 2014, 02:45:14 pm »
Защото тогава има повтаряемост на аспекта и се чудех как би се проявил за втори път ,след като вече има събитие по него. Пък и този квадрат на Нодалните оси- по транзити и прогресии?

при такива множествени аспекти (така да ги нарека), първия път само забелязваш, че нещо се случва, при втория започваш да разбираш, че и теб те засяга, а при третия вече си го приел и става част от живота ти.

Има добро описание в книжката на Бернадет Брейди - пуснала съм я в темата за електронните книги. Плутон се мота около ИЦ доста време вече и може би при това преминаване вече ще е последно и нещата ще се разрешат, но ако има още едно връщане, значи разрешаването ще е по-късно.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #623 -: Май 23, 2014, 03:51:44 pm »
Защото тогава има повтаряемост на аспекта и се чудех как би се проявил за втори път ,след като вече има събитие по него. Пък и този квадрат на Нодалните оси- по транзити и прогресии?
Плутон представлява силата и когато спре, за да стане е ретро битките за надмощие стават по-разгорещени, когато е стационарен и застанал върху лична планета, в случая Иц, преди да стане ретрограден или директен е възможно да преживее дълбока лична трансформация, ще засили властта си или напълно ще я загуби. Последствията може да са натрапчиво поведение или ситуации, в които има манипулации или борби за надмощие. Сам по себе си Марс в козирог е властен и манипулативен, начина на действие на този човек е такъв и Плутон ще го активира издълбоко. Каквото и да се случи ефектът ще е тотален, завършен и неизбежен, а то вече се е случило. Аз за това и попитах, тъй като при мен тр Плутон на 4гр разлика от Иц откъм 3д ми изкърти двете стаи до тухла и без прозорци- още са в този вид, така и не завърши ремонта моя мъж, който започна зад гърба ми, докато бях с децата на море, а това събитие влоши и семейните ни взаимоотношения тогава. Отношенията ги оправихме, но разбитата част от къщата не и най-вероятно в този вид ще я продавам след някоя година, когато майка ми си отиде... Все още семейството ми живеем пръснати в 3 града, в три квартири, но и все още тр Плутон е в 4д, макар в самия край на дома- след година ще е вече в 5д върху ЮЛВ, а това не знам какво ще донесе- дано трансформацията да е само творческа и положителна!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #624 -: Май 23, 2014, 03:54:34 pm »
при такива множествени аспекти (така да ги нарека), първия път само забелязваш, че нещо се случва, при втория започваш да разбираш, че и теб те засяга, а при третия вече си го приел и става част от живота ти.
картата не е нейна, така че нея лично може да я засегне в случай, че е част от дома и семейството на този човек, тъй като Плутон засяга тази област от живота му

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #625 -: Май 23, 2014, 04:01:20 pm »
картата не е нейна, така че нея лично може да я засегне в случай, че е част от дома и семейството на този човек, тъй като Плутон засяга тази област от живота му

аз не визирам директно нея :) - "ти" е човека, за когото е картата (на когото му се пада аспекта)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #626 -: Май 23, 2014, 04:25:18 pm »
аз не визирам директно нея :) - "ти" е човека, за когото е картата (на когото му се пада аспекта)
ами то  и въпросът ѝ не беше към теб, но ти се напъха в диалога ни  :)
като си имала желание да се включиш по поставените карти да го беше направила директно под поставените от нея въпроси към всички, а не да ми пресичаш пътя- добре, че не си черна котка, а още по-добре, че не съм суеверна  :012:

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #627 -: Май 23, 2014, 06:39:53 pm »
ами то  и въпросът ѝ не беше към теб, но ти се напъха в диалога ни  :)
като си имала желание да се включиш по поставените карти да го беше направила директно под поставените от нея въпроси към всички, а не да ми пресичаш пътя- добре, че не си черна котка, а още по-добре, че не съм суеверна  :012:

това вече е грубо

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #628 -: Май 23, 2014, 07:13:21 pm »
това вече е грубо
ти го каза  :)
чак грубо не, но не беше сдържано докато аз се обяснявам надълго и широко в отговор към отправени на мой коментар въпроси, ти да отговаряш вместо мене
Ето тук са картите, тук е попитала и помолила всички за мнение, не съм попречила на теб или друг да се изкаже по въпросите, мила ми съфорумке!
http://astra.la/forum/index.php?topic=141.msg26801#msg26801

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Събития и транзити
« Отговор #629 -: Май 24, 2014, 12:02:23 am »
при такива множествени аспекти (така да ги нарека), първия път само забелязваш, че нещо се случва, при втория започваш да разбираш, че и теб те засяга, а при третия вече си го приел и става част от живота ти.

Опитът ми с Плутоновите транзити като че ли не позволява такова разграничение на етапите - по-скоро поражда общ мизансцен, който извиква определени теми на дневен ред и тия теми почват да се точат и нищят протяжно и подмолно, отколкото да мога да го отбележа с ясно отделени събития. Обаче, има едно голямо но - наталът ми е такъв, че Плутон откакто съм родена си пъпли върху най-натоварения квадрант в картата и вече е съвпаднал с 6 от десетте планети, включително с всички лични. Възможно е и заради това да не отделям ясно конкретен транзит. Спиралите му около десцендента (съответно опозиция със Сатурн и квадрат със Слънце) миналите две години не доведоха до промени или проблеми с партньора, драстични промени в по-широкото ми обкръжение също не се наблюдаваха. Появиха се за кратко разни люде с плутонов бекграунд покрай работата, но бързо се освободих от тях, евентуално бих могла да го свържа с внезапната смърт на бившия ми шеф поради аспекта със Слънце/Сатурн, но иначе Плутон няма права над МС и не прави аспект с него.

В долната картинка е спиралата на движението на Плутон през следващите три години - гледай какви врътки, за да мине някакви си 8 градуса. Тъй като вече няма да се връща по-назад от 12-тия градус, вероятно няма какво повече да го дебна освен да го чакам да кацне върху Юпитер или к8. Но това е далече.  :012:
De omnibus dubitandum est