Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845274 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #630 -: Май 24, 2014, 08:53:07 am »
при такива множествени аспекти (така да ги нарека), първия път само забелязваш, че нещо се случва, при втория започваш да разбираш, че и теб те засяга, а при третия вече си го приел и става част от живота ти.

Има добро описание в книжката на Бернадет Брейди - пуснала съм я в темата за електронните книги. Плутон се мота около ИЦ доста време вече и може би при това преминаване вече ще е последно и нещата ще се разрешат, но ако има още едно връщане, значи разрешаването ще е по-късно.

Цитат
при такива множествени аспекти (така да ги нарека), първия път само забелязваш, че нещо се случва, при втория започваш да разбираш, че и теб те засяга, а при третия вече си го приел и става част от живота ти. 

Happy,такава е тенденцията на теория,но на практика не всеки успява да я материализира ,особено когато едновременно външните планети активират планети/радикални точки,зависи какво се случва в натала.
Един общ пример:Натална карта с акцент на подвижен кръст,Риби/Дева ,тригони е лесно адаптивна към обстоятелства,външен свят ,така че няма как да усети тези споменати три етапа на транзит на външна планета и тук няма такава ярка събитийност,като катаклизъм /криза в живота на съответния човек. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Събития и транзити
« Отговор #631 -: Май 24, 2014, 10:47:53 am »
Опитът ми с Плутоновите транзити като че ли не позволява такова разграничение на етапите - по-скоро поражда общ мизансцен, който извиква определени теми на дневен ред и тия теми почват да се точат и нищят протяжно и подмолно, отколкото да мога да го отбележа с ясно отделени събития. Обаче, има едно голямо но - наталът ми е такъв, че Плутон откакто съм родена си пъпли върху най-натоварения квадрант в картата и вече е съвпаднал с 6 от десетте планети, включително с всички лични. Възможно е и заради това да не отделям ясно конкретен транзит. Спиралите му около десцендента (съответно опозиция със Сатурн и квадрат със Слънце) миналите две години не доведоха до промени или проблеми с партньора, драстични промени в по-широкото ми обкръжение също не се наблюдаваха. Появиха се за кратко разни люде с плутонов бекграунд покрай работата, но бързо се освободих от тях, евентуално бих могла да го свържа с внезапната смърт на бившия ми шеф поради аспекта със Слънце/Сатурн, но иначе Плутон няма права над МС и не прави аспект с него.

В долната картинка е спиралата на движението на Плутон през следващите три години - гледай какви врътки, за да мине някакви си 8 градуса. Тъй като вече няма да се връща по-назад от 12-тия градус, вероятно няма какво повече да го дебна освен да го чакам да кацне върху Юпитер или к8. Но това е далече.  :012:


Хахахха, пак ще ми мине върху у6, а крайния период, който си избрала е точно върху Луната ми, когато ще е. ПиснА ми от тоя - не пакости кой знае колко много, но все под стрес живея от него.  :57:

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #632 -: Май 26, 2014, 11:35:18 am »
Happy,такава е тенденцията на теория,но на практика не всеки успява да я материализира ,особено когато едновременно външните планети активират планети/радикални точки,зависи какво се случва в натала.
Един общ пример:Натална карта с акцент на подвижен кръст,Риби/Дева ,тригони е лесно адаптивна към обстоятелства,външен свят ,така че няма как да усети тези споменати три етапа на транзит на външна планета и тук няма такава ярка събитийност,като катаклизъм /криза в живота на съответния човек. :)

Рени, ами аз дадох теория. Едва ли мога да говоря от личен опит по наблюдения на карти. Вижте, че съм дала даже и източника. При нея вече има събитие - тя го е забелязала - и оттам нататък би могла да се ориентира.

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #633 -: Май 26, 2014, 11:37:20 am »
Опитът ми с Плутоновите транзити като че ли не позволява такова разграничение на етапите - по-скоро поражда общ мизансцен, който извиква определени теми на дневен ред и тия теми почват да се точат и нищят протяжно и подмолно, отколкото да мога да го отбележа с ясно отделени събития. Обаче, има едно голямо но - наталът ми е такъв, че Плутон откакто съм родена си пъпли върху най-натоварения квадрант в картата и вече е съвпаднал с 6 от десетте планети, включително с всички лични. Възможно е и заради това да не отделям ясно конкретен транзит. Спиралите му около десцендента (съответно опозиция със Сатурн и квадрат със Слънце) миналите две години не доведоха до промени или проблеми с партньора, драстични промени в по-широкото ми обкръжение също не се наблюдаваха. Появиха се за кратко разни люде с плутонов бекграунд покрай работата, но бързо се освободих от тях, евентуално бих могла да го свържа с внезапната смърт на бившия ми шеф поради аспекта със Слънце/Сатурн, но иначе Плутон няма права над МС и не прави аспект с него.

В долната картинка е спиралата на движението на Плутон през следващите три години - гледай какви врътки, за да мине някакви си 8 градуса. Тъй като вече няма да се връща по-назад от 12-тия градус, вероятно няма какво повече да го дебна освен да го чакам да кацне върху Юпитер или к8. Но това е далече.  :012:

Дияна, предполагам, че просто споделяш опит за влиянието на Плутон, защото в конкретния случай вече има събитие, както обясних по-горе на Рени. :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #634 -: Май 26, 2014, 01:32:30 pm »
Рени, ами аз дадох теория. Едва ли мога да говоря от личен опит по наблюдения на карти. Вижте, че съм дала даже и източника. При нея вече има събитие - тя го е забелязала - и оттам нататък би могла да се ориентира.

Happy,защо да не можеш да говориш-Плутон при теб по транзит е минал през ъгъл и то на една доста крехка възраст,
активирайки и двете ти Светила и У АСЦ ,през най-личният дом,мисля че има какво да споделиш ,разбира се ,ако имаш желание . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #635 -: Май 26, 2014, 03:11:55 pm »
Happy,защо да не можеш да говориш-Плутон при теб по транзит е минал през ъгъл и то на една доста крехка възраст,
активирайки и двете ти Светила и У АСЦ ,през най-личният дом,мисля че има какво да споделиш ,разбира се ,ако имаш желание . :)

а, аз личен опит мога да споделям, проблем няма, стига на някой да му е интересно :), но в поста си имах впредвид, че нямам практически опит с анализ на карти на други хора и събитията, които са се случили и затова не бих си и позволила да давам някакъв съвет - просто предадох инфо, което съм прочела :) Ти поне знаеш как го правя това :) - ето го наталния Плутон :)

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #636 -: Май 26, 2014, 03:21:26 pm »
Ето малко опит по Плутон :) - изследвам си картата за различни важни събития и установявам, че една от връзките ми се е осъществила при транзита на Плутон върху Вертекс, в 5 дом, и то докато е бил ретро, като в същия момент прави и полусекстил с куспидата на 5 дом. Да добавя, че Плутон е У5 и У на ЮЛВ. Това е била най-емоционалната ми, силна, изгаряща връзка (и най-кратката) и явно това е било планувано някъде там горе :)

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #637 -: Май 27, 2014, 10:43:14 am »
Happy,защо да не можеш да говориш-Плутон при теб по транзит е минал през ъгъл и то на една доста крехка възраст,
активирайки и двете ти Светила и У АСЦ ,през най-личният дом,мисля че има какво да споделиш ,разбира се ,ако имаш желание . :)

Рени, направих една ретроспекция на Плутон - според мен, действието му се изявява в съответствие с дома, през който транзитира. Положението 3 дом не мога да го усетя.
При транзитите през ИЦ и светилата - доколкото мога да установя, събитийността е сведена до там, че се разделям с родителите и ме взима баба ми да ме гледа. Аспектите не съвпадат с времената на събитието - имало е събития, но те са ставали някак встрани от мен, нямам някакви "рани" от това време. Като съм станала 1 г съм била в седмични ясли, после нашите се развеждат, но ... както казах - без особено влияние върху мен. Баща ми умира при съвпад на Плутон с прогр Слънце.
Оттам нататък, през 4 дом, определено се чувствах некомфортно, необичана - баба ми беше невероятна жена, но тази топлота, любов, я нямаше (тя си е знаела, защо). Това щастливо, безгрижно детство го нямаше, просто си бях вътрешно винаги тъжна. Какъв е бил смисъла на това, нямам идея.
И след 16г вече започва да си действа като У5 и съвпад Венера. Първата любов пристига на 1 градус преди да влезе в Скорпион (и квадрат Юпи в 1 дом). И оттам нататък, при съвпада с куспидата на 5 дом е първата истинска любов и продължава така до 2002, когато навлиза в 6-ти - тогава спряха връзките ми, приключи и изявата ми в професионалното поприще, започнаха леки проблеми със здравето и съответните лечения, но по алтернативен начин. Последният аспект е квадрата с Меркурий от миналата година, но не мога да го свържа с 6 дом.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Събития и транзити
« Отговор #638 -: Юни 03, 2014, 09:45:54 pm »
Тригоните при колко от вас работят?

За втори път имам тригони към Слънцето от Сатурн и Юпитер и нищо   :017:

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Събития и транзити
« Отговор #639 -: Юни 03, 2014, 09:51:14 pm »
Тригона на Сатурн към Слънцето и аз не го запомних с нищо съществено, освен като спокоен и градивен до някаква степен период.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #640 -: Юни 03, 2014, 09:52:14 pm »
Тригоните при колко от вас работят?

За втори път имам тригони към Слънцето от Сатурн и Юпитер и нищо   :017:

При мен същият тригон към Луната не даде резултат.

Да не би защото са ни във водни домове? Твоето Слънце в 12ти ли беше?
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Събития и транзити
« Отговор #641 -: Юни 03, 2014, 10:00:32 pm »
При мен същият тригон към Луната не даде резултат.

Да не би защото са ни във водни домове? Твоето Слънце в 12ти ли беше?

В 12-ти, да

Тригона на Юпитер към моята Луна преди време само засили негативното действие на Сатурн, който беше върху нея


Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #642 -: Юни 03, 2014, 10:04:41 pm »
Не че при мен е било много по-благоприятно - Юпитер върху нат. Луна и Сатурн в тригон към нея. Отключи ми здравословни проблеми в резултат на няколко години интензивно изживяван стрес.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #643 -: Юни 03, 2014, 10:06:07 pm »
Тригона на Сатурн към Слънцето и аз не го запомних с нищо съществено, освен като спокоен и градивен до някаква степен период.

Цитат
като спокоен и градивен до някаква степен период.

Това е същественото и тенденцията на ъгловото отношение тригон.
Защо не (си) ръкопляскаш ?!?  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #644 -: Юни 03, 2014, 10:11:52 pm »
В 12-ти, да

Имам чувството, че при доста притежатели на лични планети във воден дом тази конфигурация е изкарала на повърхността доста непрани ризи, трупани продължително в кофата за мръсно пране.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui