Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845599 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #840 -: Юли 21, 2014, 09:30:09 pm »
Рени, генът си казва думата - свикнали сме на зима с минус 20-30 градуса. При нас ако човек не си подготви грижливо "реколтата" (Луна в Рак в 8ми), зимата е дълга и се мре от глад - няма ла музика фиеста.  :d030:

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #841 -: Юли 21, 2014, 09:44:19 pm »
Рени, генът си казва думата - свикнали сме на зима с минус 20-30 градуса. При нас ако човек не си подготви грижливо "реколтата" (Луна в Рак в 8ми), зимата е дълга и се мре от глад - няма ла музика фиеста.  :d030:

Така е , не можеш да избягаш от заложеното,но можеш да заложиш на пролетта,защото тя пък не те кара да свикваш . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #842 -: Юли 21, 2014, 09:55:26 pm »
Не съм маниачка на тема контрол, но за мен е много важно енергията да бъде овладяна. Имаше време, когато и емоционалните изблици бях овладяла почти до съвършенство, ако съм поставена във външна (не-семейна и не-приятелска) среда. Но все се случваше така, че моята привидна индиферентност се тълкуваше погрешно. Хората започват да наглеят, ако не видят ответна реакция. И съвсем целенасочено се промених към по-експресивна - сега отправям ясни и недвусмислени сигнали, ако нещо не ми харесва. Толерантността не може да бъде безкрайна, не и в тази среда.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

3apa

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 99
Re: Събития и транзити
« Отговор #843 -: Юли 21, 2014, 10:19:50 pm »
Каре тр. Марс/ нат. Слънце - порязах се. Не е много драматично, ама така кърви, оплесках цялата баня с кръв :)
Марс и към АСЦ в порезни рани ми се отразява, сега и към Слънце мога да го потвърдя!

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Събития и транзити
« Отговор #844 -: Юли 21, 2014, 10:24:53 pm »
Каре тр. Марс/ нат. Слънце - порязах се. Не е много драматично, ама така кърви, оплесках цялата баня с кръв :)
Марс и към АСЦ в порезни рани ми се отразява, сега и към Слънце мога да го потвърдя!

ако  марс пресича сега асц. можеш да си видиш дали ти е точен градуса

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Събития и транзити
« Отговор #845 -: Юли 21, 2014, 11:20:49 pm »
Уран е (по)бутнал и при двете ви първо Луна  после Венера -реагирате  възмутително на/към другите (7/10 ) ,пускайки в действие ядосаният  си Марс ,когато тр.Нептун ви е показал ясната картина по казуса или пък не.И при двете Венера упр.ъгъл,а Марс е нептуново оцветен и във връзка с Меркурий (много шум за нищо),повтарят се натални предпоставки,които са били посочени от тр.Сатурн във Везни с "трябва" и тр.Плутон с "край на неудобствата" .Сега е резултата ,а какъв ще бъде -в натала.

Зададох въпроса си ,защото исках да разбера къде се цели Слънце в Близнаци и Слънце в Овен ,като първото е с АСЦ в Лъв ,а другото с АСЦ Скорпион,Луната е сходна -Рак ,психичен дом?!?
Марс опозиция Меркурий                 Марс в дом на Меркурий ... :)
Рени, не е точно уран. Наистина промяна-същностна усещам вече 2 години след луна опозиция плутон, по същото време вървеше и филма-венера опозиция сатурн.  Събития по други транзити нямам, на вътрешно ниво-да.
Слънцето вече се е прицелило по 11-домни теми, сега очаквам конкретни реализации, за мое удовлетворение, да, намерих си различен път точно и само мой, какъвто отговаря на вътрешните ми стремежи. Като си помисля, че не вярвах преди 10 години, от лъва дръзнах, от квадратите като ми се посмиваха ехидно и се опитваха да ми казват-кауза пердута ме амбицираха, понеже съм си ленива, но явно проклета. Още се разпилявам по новите хора, които идват чрез познати и приятели и си искам усамотението, но тук аз съм си проблема, въпрос на режим и организация.
Слънце в близнаци се цели в идеи, контакти, в 11 дом-цели гилдии от сходни професии познавам, психолози, психиатри, от тяхна гледна точка обединихме интереси към астрологията. С всички поддържаме приятелство, без оглед честотата на срещите. От лъва си позволих да си повярвам, че мога и нищо не е специално, за всеки е- стига да го  иска. Луната, след посочените транзити е друга, няма изливи, няма и емпатия, но съм си нормална, няма травми. Така че не я броя, плутон разреди и преразпредели женските роли. Нито съм така кардинална, нито лесно се променям, затова някои транзитите-вътрешно и без споделяне. Симптоматика има, събития -не.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #846 -: Юли 21, 2014, 11:29:54 pm »
Енигма ,благодаря за споделеното . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #847 -: Юли 22, 2014, 08:58:37 am »
Каре тр. Марс/ нат. Слънце - порязах се. Не е много драматично, ама така кърви, оплесках цялата баня с кръв :)
Марс и към АСЦ в порезни рани ми се отразява, сега и към Слънце мога да го потвърдя!

При мен Марс квадратира Луната, У1 - пак съм болна, а снощи беше доста неприятно - явно се бяха смесили/активирали признаци на две различни неразположения, а лекуването на едното изключва другото - едното предполагаше загряване и изпотяване, а на другото признака е силно изпотяване, което искаше намаляне на температурата - добре, че все пак имах представа какво се случва в небесата :) и не се панирах излишно. Марс май е по високата температура (такъв спомен имам от Саспортас). Надявам се, че това, което е причинено от Марс, ще премине за 2-3 дни.
« Последна редакция: Юли 22, 2014, 09:00:28 am от Happy58 »

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #848 -: Юли 22, 2014, 09:07:12 am »
Забелязах токущо, че днес транз Слънце е в точен съвпад с наталния Юпитер - дали ще ми се случи нещо хубаво? :) Или ще се наложи да поработя повечко (Юпитер е У6) :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #849 -: Юли 22, 2014, 09:17:30 am »
Бързите транзити, ако са благоприятни, често дават краткотрайни събития с преходен характер.

Вчера при транзитна Луна в съвпад с нат. Юпитер и транзитна Венера в сходящ съвпад с нат. Луна се поглезих с една придобивка - козметичен продукт. Оказа се, че в магазина има промоция с 20% намаление на скъпи продукти, тия дни смятам да се възползвам от съвпада Венера/Луна.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

3apa

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 99
Re: Събития и транзити
« Отговор #850 -: Юли 22, 2014, 09:35:24 am »
ако  марс пресича сега асц. можеш да си видиш дали ти е точен градуса

Не, не ми го пресича сега. АСЦ ми е на 24 в Рак. Но на точен квадрат на Марс с АСЦ преди време си порязах ръката с кошничка за прибори :). Не знам обаче, дали точно Марс е подходящ за ректификация, защото съм го забелязала, че при мен действа малко преди точният аспект.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Събития и транзити
« Отговор #851 -: Юли 23, 2014, 05:06:48 pm »
Аха, и големите шефове :)

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Събития и транзити
« Отговор #852 -: Юли 23, 2014, 09:39:49 pm »
Някой имал ли е опит с транзитен Плутон тригон натална луна , при мен управител 2-ри , но в 4ти дом. Плутон е управител 6 ти дом.? Следвайки логиката би трябвало при мен да даде стабилна заплата ...поне така си мисля ,до сега не се е проявил , но транзита ще трае близо три години

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #853 -: Юли 23, 2014, 09:50:50 pm »
Някой имал ли е опит с транзитен Плутон тригон натална луна , при мен управител 2-ри , но в 4ти дом. Плутон е управител 6 ти дом.? Следвайки логиката би трябвало при мен да даде стабилна заплата ...поне така си мисля ,до сега не се е проявил , но транзита ще трае близо три години
Имала съм този тригон- тр Плутон У3  в 3д тригон с Луна У11 в 7д- точно в този период пишех за в-к "Културизъм" на страницата за дамски фитнес  :012:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #854 -: Юли 23, 2014, 10:08:13 pm »
  Да беше продължила с журналистическата кариера.
изредих основните мускулни групи и за без пари толкова- хонорарът ми беше няколко книги подарък и честта да се гледам на снимка във вестника, но си беше тръпка  :)