Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845532 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #1050 -: Август 28, 2014, 08:48:00 pm »
Как би трябвало да се прояви транзитен Сатурн в съвпад с натално Слънце? Наистина ли е толкова лош този период?

При теб -отрезняващо и да поемеш отговорност за действията си.
По принцип,край на нещо и след около половин година след съвпада ,нов старт; сферата /и ,които активира поставяне на основи в същите,да научиш повече за работите на дома и да структурираш живота си в тази област,да изразиш себе си ,постижение.Имаш почти година да се подготвиш за предстоящия Сатурнов период при теб .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #1051 -: Август 29, 2014, 03:57:08 am »
А отговорност за какви действия?
И защо почти година - съвпада е още в края на тази година?
Иначе, възможно ли е да показва напускане на дома и преместване на друго място?
За твоите действия, Весо, нали на твоето Слънце му предстои среща с дедовия   :012:
Влиянието на тр Сатурн се усеща година и половина преди точния аспект, а после може и години след аспекта.
За напускане на дома тр Сатурн трябва да квадратира от 4д Слънцето, поставено на АСЦ или да транзитира през 4д в натала.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #1052 -: Август 29, 2014, 08:00:58 am »
Веско , Akruks ти даде достатъчно изчерпателен отговор,аз само ще добавя-за напускане на дома ,Луна ,у4-ти,активиране на 4-ти дом  . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #1053 -: Август 29, 2014, 09:03:51 am »
Е добре де, а на брат ми как не му бяха нужни подобни аспекти, за да напусне дома? Разликата ни според майка ми е не повече от 5 минути, според мен е не повече от 10 минути.

Веско ,тенденции за същото има от 2 г. ,това ,че ти не си ги  ползвал е твой избор .След като се интересуваш от тази материя ,би трябвало сам да си даваш отговори -защо ?1?
Човек винаги може да напусне дома си,града,страната и всякакви промени в различни посоки,астрологията ще ти каже ,кога е най-подходящия момент и благоприятен за теб. Аз не знам дали това е подходящия момент за преместване на брат ти от дома и той как се чувства от това . Правиш разлика нали ?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Събития и транзити
« Отговор #1054 -: Август 29, 2014, 09:13:47 am »
Е добре де, а на брат ми как не му бяха нужни подобни аспекти, за да напусне дома? Разликата ни според майка ми е не повече от 5 минути, според мен е не повече от 10 минути.
4 мин са достатъчни, за да се прояви разлика от 1 година за събития при прогностика, а както знаеш събития се случват ако се виждат и при транзит, дирекции, прогресии, солар. Явно при брат ти този момент за отделяне от дома е настъпил. То може и при теб да е, но погледни всички методи за да си сигурен.

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #1055 -: Август 29, 2014, 09:15:08 am »
Веско, всичко си зависи от вътрешната настройка на човека - при близнаците, които има само няколко мин разлика, това е особено очевидно. Преди няколко дни правех консултация на една дама, която има близначка и на които за късмет, са им вписали точния час на раждане. Оказа се, че от часа всъщност може да се направи наистина добър анализ, кой как ще си отработи цифрите/планетите. Нагласата на двете към случващото се беше драстично различна, и като резултат - разлика в това, което са постигнали и имали. Но пък като цяло, живота им се движи горе-долу в един коловоз.

При положение, че не знаете часа на раждане, просто опитай да анализираш, как се отнася всеки един от вас към случващото се с вас. По това, което си споделял, може да се направи някакъв анализ, но нека да навлизам толкова дълбоко.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #1056 -: Август 29, 2014, 10:53:34 am »
А кои са тези тенденции? Някакви транзити, аспекти ли? Иначе, и аз съм правил опити да се преместя да живея в друг град (изключвам София), но не успях да си намеря работа, а и нямах нужните финансови средства за това.

Транзити :
Плутон опозиция Луна
Уран квадрат Луна
Уран опозиция Венера
Нептун квадрат Слънце
Нептун куинконкс Марс
Възврат на Сатурн
Юпитер съвпад ИЦ (там е бил стационарен)
Юпитер съвпад СЛВ ,Луна,квадрат Венера

Тр.Уран съвпад пр.АСЦ ,квадрат пр.Меркурий,опозиция пр.Марс
Тр.Сатурн съвпад пр.Венера ,квадрат пр.Луна
Пр.Луна в Лъв с аспекти към всички планети /главни оси в натала

2013 г :
Уран стационарен в градуса на Луна,Уран
2014 г.;
Сатурн стационарен в градуса на нодална ос,пр.Меркурий
Плутон стационарен в градуса на Меркурий
Нептун стационарен в градуса на Луна/Уран
Уран стационарен в градуса на нодална ос,пр.Меркурий
Юпитер стационарен в 5-ти дом

Ти сам можеш да си сглобиш пъзела като знаеш ,на какво са сигнификатори в твоята карта .

Много често за да се видят различните темпераменти в карти на близнаци ,се ползва техниката комбин ,като този ,който е по-голям/а е отразен с АСЦ ,а другият/а с ДСЦ .


„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #1057 -: Август 29, 2014, 11:29:52 am »
Всичко това го има в картата на Веско? И той пита само за съвпада на Сатурн и Слънце и се пита защо и как и какво?

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Събития и транзити
« Отговор #1058 -: Август 29, 2014, 02:16:23 pm »
На близка приятелка й предстои пътуване в чужбина с идеята да остане там за постоянно. Какво трябва да гледам в картата - У4, У9, У10, нещо друго сещате ли се?
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #1059 -: Август 29, 2014, 02:32:57 pm »
На близка приятелка й предстои пътуване в чужбина с идеята да остане там за постоянно. Какво трябва да гледам в картата - У4, У9, У10, нещо друго сещате ли се?

може и У12 да гледаш - и според мен задължително трябва да имаш нещо по прогресиите или дирекциите.

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Събития и транзити
« Отговор #1060 -: Август 29, 2014, 02:34:18 pm »
може и У12 да гледаш - и според мен задължително трябва да имаш нещо по прогресиите или дирекциите.
Соларния асц е в 12-ти натален.
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #1061 -: Август 29, 2014, 02:42:16 pm »
Соларния асц е в 12-ти натален.

е, то това вече е друго - може би трябва да има аспект с останалите споменати домове, за да означава оснаване в остр. държава или пък емиграция. Виж прогресиите и дирекциите.

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Събития и транзити
« Отговор #1062 -: Август 29, 2014, 02:55:19 pm »
е, то това вече е друго - може би трябва да има аспект с останалите споменати домове, за да означава оснаване в остр. държава или пък емиграция. Виж прогресиите и дирекциите.
Тя заминава със сигурност, но се притеснява, дали ще успее да се устрои там. Иначе, точно за островна държава става въпрос.
Транзитен Уран е точно на ИЦ. Има и Плутонова квадратура от 1-ви към наталния Плутон на МЦ. Сатурн квадрат Марс У4.
Прогресивното Слънце е в 4-ти дом и сменя знак - 1гр. Телец. Прогресивната Луна отскоро е в Близнаци.
Дирекционна Венера У10 е на 1 гр. Близнаци, точно на К6. Дирекционен Меркурий У9 също сменя знак.
Има и разходящ възврат на възлите по оста 10 / 4.
« Последна редакция: Август 29, 2014, 02:57:11 pm от Tanya »
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #1063 -: Август 29, 2014, 03:05:07 pm »
Тя заминава със сигурност, но се притеснява, дали ще успее да се устрои там. Иначе, точно за островна държава става въпрос.
Транзитен Уран е точно на ИЦ. Има и Плутонова квадратура от 1-ви към наталния Плутон на МЦ. Сатурн квадрат Марс У4.
Прогресивното Слънце е в 4-ти дом и сменя знак - 1гр. Телец. Прогресивната Луна отскоро е в Близнаци.
Дирекционна Венера У10 е на 1 гр. Близнаци, точно на К6. Дирекционен Меркурий У9 също сменя знак.
Има и разходящ възврат на възлите по оста 10 / 4.

е то при тези положения, особено прогресивни и дирекционни, оставаше и да не замине :) - а поне работата сигурна ли е? че тази квадратура на Плутон ... по принцип се дава, че това е най-тежкия аспект - Плутон какво й управлява?

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Събития и транзити
« Отговор #1064 -: Август 29, 2014, 03:06:56 pm »
може и У12 да гледаш - и според мен задължително трябва да имаш нещо по прогресиите или дирекциите.
да при мен при заминаването ми в Белгия , дирекционния Връх на 12 ти дом е бил тригон на натален Меркурии управител на Асцедента и 4 ти дом и Дирекционния Меркурии е бил съвпад на МЦ , вече 7 години живея тук.