Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845898 пъти)

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Събития и транзити
« Отговор #1320 -: Октомври 31, 2014, 07:23:22 pm »
Уран преобръща ситуациите. Хаос, ентропия.

п.п.Започвам, пак, да си мисля, че този ник ми вреди.  :012: Радиоактивност.
при мен Урана премина върху наталната ми Венера и Марс (те са в съвпад в 4 граудса Овен), периода Април 2011-Декември 2012 , общо вземото много кофти период , тогава срещнах , човека , който наи-много съм оби4ал го сега, и след последния транзит върху венерата ми , ме изостави внезапно , като се ожени за друг човек, и то внезапно. Съвет от мен , опитай се да не се влюбваш , сега, защото ще ти остави белези за цял живот.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #1321 -: Октомври 31, 2014, 07:24:26 pm »
п.п.Започвам, пак, да си мисля, че този ник ми вреди.  :012: Радиоактивност.
хаха, гледай на него астрологично- гениалност, не като хим. елемент  :29:

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Събития и транзити
« Отговор #1322 -: Октомври 31, 2014, 07:34:24 pm »
Уран преобръща ситуациите. Хаос, ентропия.

п.п.Започвам, пак, да си мисля, че този ник ми вреди.  :012: Радиоактивност.

Точно така, не знам дали си наясно колко си права. Затъмненията активираха транзита му върху Венера и се стигна до преобръщане на позиции в моя полза в отношенията с човек, който мислех, че е останал в миналото. След последното Слънчево затъмнение май пак остана в миналото, но когато става дума за Уран вече не смея да правя окончателни изводи. Любопитното е, че човека има по натал опозиция Луна-Уран.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Събития и транзити
« Отговор #1323 -: Октомври 31, 2014, 07:38:49 pm »
при мен Урана премина върху наталната ми Венера и Марс (те са в съвпад в 4 граудса Овен), периода Април 2011-Декември 2012 , общо вземото много кофти период , тогава срещнах , човека , който наи-много съм оби4ал го сега, и след последния транзит върху венерата ми , ме изостави внезапно , като се ожени за друг човек, и то внезапно. Съвет от мен , опитай се да не се влюбваш , сега, защото ще ти остави белези за цял живот.
Това, към мен ли е, като съвет? ???

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #1324 -: Октомври 31, 2014, 07:40:45 pm »
Точно така, не знам дали си наясно колко си права. Затъмненията активираха транзита му върху Венера и се стигна до преобръщане на позиции в моя полза в отношенията с човек, който мислех, че е останал в миналото. След последното Слънчево затъмнение май пак остана в миналото, но когато става дума за Уран вече не смея да правя окончателни изводи. Любопитното е, че човека има по натал опозиция Луна-Уран.

не би трябвало да е любопитно, щом Уран ти транзитира Венерка

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Събития и транзити
« Отговор #1325 -: Октомври 31, 2014, 07:49:30 pm »
Да, Венера ми е У5 и У10 и е в съвпад с Луната - У 7. Така че появата на човек с аспект Луна-Уран е доста буквална. Но не се изразих добре. Транзитът с случва в моя трети дом, но засега има проявления само по темите на Венера, не и по тези на дома.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Събития и транзити
« Отговор #1326 -: Октомври 31, 2014, 07:55:41 pm »
Не, Uran. Май съвета беше към мен. Ситуацията ми е доста близка до тази на грег. Е, никой не се е оженил. Обаче хем обичах, хем виждам, че отношения са невъзможни. В деня, в който срещнах този човек и Нептун е бил точно върху Слънцето ми. Имах много заблуди, много неясноти...с времето се поизясниха. Но до нормална връзка не смятам, че ще се стигне. А и вече...нямам енергията и желанието да се боря за това. Оставила съм всичко на обстоятелствата и на другия човек. Ето нещо ново, на което ме научи транзита - да спра да опитвам да планирам и да направлявам нещата. Просто вдигнах ръце и край.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Събития и транзити
« Отговор #1327 -: Октомври 31, 2014, 08:03:36 pm »
Не, Uran. Май съвета беше към мен. Ситуацията ми е доста близка до тази на грег. Е, никой не се е оженил. Обаче хем обичах, хем виждам, че отношения са невъзможни. В деня, в който срещнах този човек и Нептун е бил точно върху Слънцето ми. Имах много заблуди, много неясноти...с времето се поизясниха. Но до нормална връзка не смятам, че ще се стигне. А и вече...нямам енергията и желанието да се боря за това. Оставила съм всичко на обстоятелствата и на другия човек. Ето нещо ново, на което ме научи транзита - да спра да опитвам да планирам и да направлявам нещата. Просто вдигнах ръце и край.
Дори и да е невъзможна, това не пречи да го обичаш. По тази причина я наричат Любов, а не нещо друго.

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Събития и транзити
« Отговор #1328 -: Октомври 31, 2014, 08:21:10 pm »
Моята представа за любовта не включва думата "невъзможно". Затова писах, че управителите на петия и седмия ми дом са в съвпад - без "заедно" няма любов...има някаква агония. Безсмислена и безцелна. Втора година се точат тези неща. Ако се оставя мога да потъна днес и да се събудя след още пет, след десет години. Тази любов може да е много хубава по романите, но е пагубна в живота.
Предпочитам да си вкарам козирожкия асцендент в употреба и най-после да спра да бъда заспала Риба.
Не става? Ок, продължаваме напред. Следващият.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Събития и транзити
« Отговор #1329 -: Октомври 31, 2014, 08:35:38 pm »
Моята представа за любовта не включва думата "невъзможно". Затова писах, че управителите на петия и седмия ми дом са в съвпад - без "заедно" няма любов...има някаква агония. Безсмислена и безцелна. Втора година се точат тези неща. Ако се оставя мога да потъна днес и да се събудя след още пет, след десет години. Тази любов може да е много хубава по романите, но е пагубна в живота.
Предпочитам да си вкарам козирожкия асцендент в употреба и най-после да спра да бъда заспала Риба.
Не става? Ок, продължаваме напред. Следващият.
Под невъзможност, обикновено приемаме "незаедненето" т.е. "възможността" се дефинира от битово съжителство и физически контакти. Не, че съм против тях, напротив, но я приемам  и при липсата им. :)
Иначе, чудесно те разбирам.  :)

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Събития и транзити
« Отговор #1330 -: Октомври 31, 2014, 08:39:16 pm »
Благодаря ти, Uran.
Преди доста време, в един друг форум ти ми беше писала, че ситуацията ще се обърне. Беше още миналата година. И когато това се случи този октомври се сетих за теб и за думите ти :)
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Събития и транзити
« Отговор #1331 -: Октомври 31, 2014, 11:13:04 pm »
Понякога събитие (дори с незначителен характер) може да има при разпадане на точния аспект. Не е нужно да е точен по градус, ако това питаш. Може и транзитната Луна да бележи "началото", ако прави аспект с натална планета или конфигурация. Не съм сигурна, че правилно разбирам въпроса.

Започналпри апликация- половин- един градус преди, кулминира при точен съвпад и отзвучава/дава резултат/прояснява при разпад. Зависи и в каквъв знак се случва- мутабел, кардинал или фикс.

С една дума, вторник се оказа, че съм имал тр. Меркурий върху АЦ. Бях си взел ден неплатен отпуск за лични дела, свързани с много бумащина и ходене напред-назад, но чак вечерта се сетих да погледна транзитите. Като видях какво е било, направо ми се прищя да си изректифицирам АЦ-то до минути и секунди :012:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Събития и транзити
« Отговор #1332 -: Ноември 01, 2014, 12:21:25 am »
Утре ми предстои едно много важно събитие,за което съм мечтала много време,но нещо не стигах до там. За какво тръпна в нетърпение ще ви напиша утре или вдругиден вечер.
Точните транзити са трз МарсУ10 квадрат МЦ,
трз Хирон 30* Венера,
Трз Нептун 30* МЦ,
Уран съвпад с Венера,
трз Луна в 8Д,
трз Меркурий тригон К12,
трз Слънце/Венера квадрат натален Юпитер. 

;) Чак си завиждам. :)

 Събитието,на което бях беше "Риголето" в зала 1 на НДК-за него съм мечтала да го видя на сцена,а не в ЮТюб.  :) Компанията ми беше със Слънце в моя 8Д,но с големи заслуги по моя 9Д.Билетът ми беше подарък,а поканата неочаквана.  :)
 
    http://www.youtube.com/watch?v=O7oFtoc702w
Арията е да ви подсетя за...  :)
« Последна редакция: Ноември 01, 2014, 12:24:52 am от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Събития и транзити
« Отговор #1333 -: Ноември 01, 2014, 12:36:33 am »
Не, Uran. Май съвета беше към мен. Ситуацията ми е доста близка до тази на грег. Е, никой не се е оженил. Обаче хем обичах, хем виждам, че отношения са невъзможни. В деня, в който срещнах този човек и Нептун е бил точно върху Слънцето ми. Имах много заблуди, много неясноти...с времето се поизясниха. Но до нормална връзка не смятам, че ще се стигне. А и вече...нямам енергията и желанието да се боря за това. Оставила съм всичко на обстоятелствата и на другия човек. Ето нещо ново, на което ме научи транзита - да спра да опитвам да планирам и да направлявам нещата. Просто вдигнах ръце и край.

този транзит на Уран през Венера , все едно че преобърна нещо в мен , бъди наистина внимателна. Моля те , съвет от мен , не храни надежди за дълготрайни стабилни отношения.

Да и както казва , много добре Уран , просто остана в мен тази любов , към този конкретен човек , която мисля ще остане за дълго, мисля си дано в следващ живот , се срешнем отново , само че в други обстоятелства.
« Последна редакция: Ноември 01, 2014, 12:49:14 am от greg07 »

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Събития и транзити
« Отговор #1334 -: Ноември 01, 2014, 01:10:12 am »
не би трябвало да е любопитно, щом Уран ти транзитира Венерка
хмммм доста интересно и моят човек има УРан съвпад Луна в натала ...