Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845378 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #1395 -: Ноември 06, 2014, 07:35:17 pm »
Само да вметна :012:
имам Плутон и У8(Уран) в 4Д,което е аналогично на У4 в 8Д и съм си много добре.  :012: Е,не е минало без трансформации,но си струваше. :)
Все пак при теб Уран е в хармоничен аспект със Сатурн У8, а Плутон с Нептун в 5д

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Събития и транзити
« Отговор #1396 -: Ноември 06, 2014, 07:47:45 pm »
Все пак при теб Уран е в хармоничен аспект със Сатурн У8, а Плутон с Нептун в 5д
Така е.Плутон получава тригони от Марс/Юпитер и секстил от ЛФ.Но точно Плутон и У8,трябва да бъдат събудени,за да действат съзидателно,а това става със силни впечатления,които не винаги са били положителни. ;)
Сигурно това е една от причините да съм толкова заинтригувана от темата Скорпион.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #1397 -: Ноември 07, 2014, 04:24:14 pm »
Забелязвам ново проявление на съвпада тр Сатурн натален Марс. Започвам да разбирам какво значи да сервираш отмъщението си студено. Гнева от Скорпионския ми Марс и от квадрата на Рождените ми Слънце и Венера към Плутон, от Южния ми възел В Скорпион на всичкото отгоре в съвпад с Плутон ми... целия този гняв преминава на ново ниво! Разбирам, че не е нужно да повишаваш тон, за да те чуят... Така само губиш ценната си енергия, която би ти послужила, за да правиш с нея любимите си хора щастливи. Вместо това правя друго. Излагам безмилостните си аргументи спокойно, за да ядосам врага максимално, а когато се ядоса прекратявам комуникацията си с него. Той не може да излее лошата си енергия върху мен и тя го залива обратно. Другия ми трик-правя се, че не си спомням някои определени хора. Примерно някой, който ми е антипатичен ми казва-"Онзи ден се видяхме с теб", а аз с нескрита почуда отвръщам-"Така ли? Хич не си спомням". По този начин идеално показвам колко незначителен, незабележим и маловажен е въпросния човек за мен! Другия ми трик е за хората, които непрестанно се оплакват. В момента, в който започнат с обичайния си репертоар на мига ги прекъсвам и сменям темата, ако все пак са тъй нахални и неблагоразумни да повторят опитите си да изсмучат енергията ми пак ги прекъсвам докато спрат да ме занимават с тъй безинтересните им за мен проблеми.Не желая да слушам за ничии проблеми и болежки освен тези на любимите ми хора. На тях бих дала с удоволствие цялата си енергия! Сатурн в съвпад с Марс е велик стратег, той не вика и не се бори за изгубени каузи. Той ранява с жилото си право в целта и винаги сервира отмъщението си... Студено!  :)
« Последна редакция: Ноември 07, 2014, 04:26:28 pm от Just_a_Dream »

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #1398 -: Ноември 07, 2014, 05:14:28 pm »
С показване на емоционална реакция винаги ти дърпат от енергията. Решение може да бъде само игнорирането и безразличието, липсата на реакция, равния тон. Да се впускаш в неконструктивни дискусии, само и само за да натриеш носа на някого, също е загуба на енергия. Когато някой си излее яда на теб също ти точи от енергията,защото "замърсява" с енергия с отрицателен заряд енергийното пространство, в което се намирате.
Абсолютно си прав/а! Точно това имам предвид. Жалко, че го осъзнах чак на 28 години и през цялото това време не съм използвала рационално огромния потенциал на Скорпионския си Марс. Колко жалко, че съм хабяла енергията си в опити да убедя някой в моята позиция, когато хората така или иначе не променят своята, колко жалко, че съм повишавала тон и съм показвала видимо раздразнение и а също така е жалко и че съм изслушвала от куртоазия хорските проблеми. Но съвпада ме научи, че безразличието е по-силно от омразата и че равния и спокоен тон ядосва повече от гневните викове! Да говориш спокойно докато отсрещния крещи-това е истинско превъзходство, майсторски клас!  :)
« Последна редакция: Ноември 07, 2014, 05:24:15 pm от Just_a_Dream »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #1399 -: Ноември 07, 2014, 07:56:37 pm »
Да говориш спокойно докато отсрещния крещи-това е истинско превъзходство, майсторски клас!  :)

С тоя майсторски клас съм родена, не е придобит с времето. В конфликтна ситуация, при скандал не умея да крещя и да говоря на висок тон.  :)

Не понасям кресливи истерички  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Събития и транзити
« Отговор #1400 -: Ноември 07, 2014, 07:59:23 pm »
С тоя майсторски клас съм родена, не е придобит с времето. В конфликтна ситуация, при скандал не умея да крещя и да говоря на висок тон.  :)

Не понасям кресливи истерички  ;D

Лили , как е новата работа , запо4на ли? Може ли да видя транзитите ти в деня на запо4ване на работа?

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Събития и транзити
« Отговор #1401 -: Ноември 07, 2014, 08:05:43 pm »
С тоя майсторски клас съм родена, не е придобит с времето. В конфликтна ситуация, при скандал не умея да крещя и да говоря на висок тон.  :)

Не понасям кресливи истерички  ;D

И аз съм така. Когато съм ядосана говоря отчетливо и подредено, но още по-тихо. Нищо не ме напряга и изважда от равновесие, както крясъците, но ги парирам в зародиш именно с равния тон. На мен ми доставя някакво удоволствие, когато виждам, че някой се пени насреща ми, аз да бъда непоклатима стена:) Това е разграничаване от чуждото състояние - тоест, не позволяваш да те въвличат в чуждо емоционално състояние.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #1402 -: Ноември 07, 2014, 08:06:01 pm »
Може ли да видя транзитите ти в деня на запо4ване на работа?

Започнах работа при много неприятен транзит - още в началото на годината, когато на старата работа правихме график на платените отпуски, бях планирала за същата дата 5 работни дни отпуска. И по ирония на съдбата започнах работа в деня, в който транзитният Марс беше в абсолютно точна опозиция с Луната ми. Първите два дни ми идваше да се гръмна. Последва квадрат с нат. Слънце. И от четвъртък нататък взе да се потушава напрежението. Дори имам чувството, че в началото на седмицата нарочно са си говорили с такъв тон в офиса и са създавали напрежение, за да ме тестват как реагирам в такива ситуации и как/дали ще се включа. Правех се, че нищо не забелязвам, но през цялото време усещах силен натиск в слънчевия сплит, направо се бях свила на топка. От вчера всичко се преобрази - държат се човешки и дори се шегуват, станаха по-дружелюбни и по-ведри някак.

За пет работни дни свалих един размер.  ;D

 

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Събития и транзити
« Отговор #1403 -: Ноември 07, 2014, 08:24:14 pm »
Лили , а удобрението ти за новата работа, при какво дойде? предполагам е замесен управител 6 ти? Може ли да споделиш?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #1404 -: Ноември 07, 2014, 08:27:45 pm »
Не помня датата, но може и в хорарите да съм споделяла. Спомням си, че в края на септември бях на интервю и след броени дни ме извикаха на второ и ме питаха кога мога да започна при тях. Застраховах се с едномесечно предизвестие, за да не почвам по ретро Меркурий. Подадох молба за напускане на 8 октомври, когато беше лунното затъмнение, за да има по-силен ефект върху шефа.  ;D

И тази работа ретро Меркурий ми я донесе.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Събития и транзити
« Отговор #1405 -: Ноември 07, 2014, 08:29:41 pm »
може ли да си спомниш поне какви транзити за Септември си имала, важно ми е наистина , моля те опитай да си спомниш?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #1406 -: Ноември 07, 2014, 08:34:31 pm »
Тр. Юпитер в сходящ тригон с нат. Меркурий - у10. Тр. Марс в секстил с нат. Плутон - упр. на АС.
Започнах работа при сходящ тригон на Юпитер към нат. Венера - у7/у11.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Събития и транзити
« Отговор #1407 -: Ноември 07, 2014, 08:36:08 pm »
Тр. Юпитер в сходящ тригон с нат. Меркурий - у10. Тр. Марс в секстил с нат. Плутон - упр. на АС.
Започнах работа при сходящ тригон на Юпитер към нат. Венера - у7/у11.
мерси много Лили , доста ми е важно да знам

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #1408 -: Ноември 07, 2014, 08:39:34 pm »
Забелязвам ново проявление на съвпада тр Сатурн натален Марс. Започвам да разбирам какво значи да сервираш отмъщението си студено. Гнева от Скорпионския ми Марс и от квадрата на Рождените ми Слънце и Венера към Плутон, от Южния ми възел В Скорпион на всичкото отгоре в съвпад с Плутон ми... целия този гняв преминава на ново ниво! Разбирам, че не е нужно да повишаваш тон, за да те чуят... Сатурн в съвпад с Марс е велик стратег, той не вика и не се бори за изгубени каузи. Той ранява с жилото си право в целта и винаги сервира отмъщението си... Студено!  :)
Щом говориш за отмъщение, гняв, врагове, воюване- на нищо не те е научил Сатурн, ама нейсе- има още близо 18' до точния съвпад и може пък да сколаса да те озапти строгия Сатурн по отношение на третодомни и осмодомни теми, че нали си с Марс У3, У8 като мен :)
Сатурн У5, У6 и Марс У3, У8 в скорпион- използвай енергията на този твърд аспект градивно за  работа, както и секс за продължаване на рода  :29:

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #1409 -: Ноември 08, 2014, 06:48:42 am »
.Лили и Дъ Уан евала, мацки! Бихте ли споделили нещи повече за наталните си Марсове? Знаци, домове, аспекти? Дъ Уан, да не се въвличаш емоционално в ожесточен спор е проява на изключително високо самообладание. Че вие сте живи йоги бе!   :clap: