Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845234 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #1485 -: Ноември 22, 2014, 11:15:52 am »
Рени, как да разбирам тези игри на Меркурий?
Сега ли греша или- по-преди или пък...няма грешка. :017:

Всичко това ми пречи да се концентрирам в това, което върша.

Това е в природата на Меркурий -много често оформяне своя живот съобразно убежденията си и собствените правила за "реалността", така в един момент се оказваме заключени от собствените си възприятия.Умът ни (Меркурий ) играя важна роля при определянето на представата ни за света, нали ? Същият е свързан с умствената ни нагласа и ако се чувстваш приклещена, неудовлетворена в сферата, заемана или управлявана от Меркурий, значи не правиш нещо както трябва в тези области.При теб същия е по оста 1/7-ми в собствен знак и достатъчно аспектиран, в смисъл непрекъснато "под пара, неспокоен", но много производителен .Всеки път, когато си на кръстопът в живота си , винаги ще срещаш Меркурий, като че ли си на прага, нито вътре, нито вън и то най-вече в сферите по Венера/ Марс при теб.И понеже ти си Слънчев Водолей с Венера в Овен и доволно много опозиции , чувството ти за справедливост е силно изострено и когато се активира нещо в картата ти, веднага пращаш позивни на Меркурий да преценява ситуацията. Как да постъпиш, по"мъжки " ,което е познатото за теб или по "женски"-новото за теб ?!? Затова изживяваш всички тези ситуации, като "болка", защото им се съпротивляваш,имаш нужда да изживееш двойствеността  в Меркурий, чрез връзките си, без да търсиш логично обяснение на случващото се,живееща предимно в ума си и нежелаеща да разбираш по-примитивните, инстинктивни страни на природата си, имаш Меркурий /Луна.Или иначе казано, много добре умееш да тълкуваш другите, но не и себе си.
Ти сама можеш да си разгледаш какво е активирал Уран в периода, за теб същия е много важен, както и Сатурн заедно с Нептун,а Юпитер(тр. 1-ви дом)  през това време уверено е отворил вратите за разбиране на случващото се и иска да раздаде правосъдие, заедно със Сатурн( разходящ съвпад с Марс) :).
« Последна редакция: Ноември 22, 2014, 11:18:19 am от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Събития и транзити
« Отговор #1486 -: Ноември 22, 2014, 06:18:53 pm »
на мен ми беше днес първия ден , от Сатурновия възврат, чувствам се все едно нещо от мен безвъзвратно умря, тази сутрин. Много ми е странно това чувство , отделно при всеки транзит на Сатурн , усещам странно стомаха си , днес все едно , че някой , ми е напълнил стомаха с памук. При мен Сатурн управлява 8 ми дом , а разположен в 6 ти дом.

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Събития и транзити
« Отговор #1487 -: Ноември 22, 2014, 07:54:20 pm »
Това е в природата на Меркурий -много често оформяне своя живот съобразно убежденията си и собствените правила за "реалността", така в един момент се оказваме заключени от собствените си възприятия.Умът ни (Меркурий ) играя важна роля при определянето на представата ни за света, нали ? Същият е свързан с умствената ни нагласа и ако се чувстваш приклещена, неудовлетворена в сферата, заемана или управлявана от Меркурий, значи не правиш нещо както трябва в тези области.При теб същия е по оста 1/7-ми в собствен знак и достатъчно аспектиран, в смисъл непрекъснато "под пара, неспокоен", но много производителен .Всеки път, когато си на кръстопът в живота си , винаги ще срещаш Меркурий, като че ли си на прага, нито вътре, нито вън и то най-вече в сферите по Венера/ Марс при теб.И понеже ти си Слънчев Водолей с Венера в Овен и доволно много опозиции , чувството ти за справедливост е силно изострено и когато се активира нещо в картата ти, веднага пращаш позивни на Меркурий да преценява ситуацията. Как да постъпиш, по"мъжки " ,което е познатото за теб или по "женски"-новото за теб ?!? Затова изживяваш всички тези ситуации, като "болка", защото им се съпротивляваш,имаш нужда да изживееш двойствеността  в Меркурий, чрез връзките си, без да търсиш логично обяснение на случващото се,живееща предимно в ума си и нежелаеща да разбираш по-примитивните, инстинктивни страни на природата си, имаш Меркурий /Луна.Или иначе казано, много добре умееш да тълкуваш другите, но не и себе си.
Ти сама можеш да си разгледаш какво е активирал Уран в периода, за теб същия е много важен, както и Сатурн заедно с Нептун,а Юпитер(тр. 1-ви дом)  през това време уверено е отворил вратите за разбиране на случващото се и иска да раздаде правосъдие, заедно със Сатурн( разходящ съвпад с Марс) :).

Aбсолютно права си. Не мога да бъда така хладно-разсъдлива по моите теми. Заливам ги с емоции, които уж ненавиждам у другите.
Благодаря ти. :58:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Събития и транзити
« Отговор #1488 -: Ноември 22, 2014, 09:02:58 pm »
Uran, началото на декември ще имаш случка, която ще те накара да разбереш как да излезеш от тези състояния, а и всъщност очаквам подобряване на обстановката

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Събития и транзити
« Отговор #1489 -: Ноември 22, 2014, 09:04:51 pm »
С учебна цел слагам картата ми с транзитите за днес, денят в който мъжа ми замина.

Няма да е задълго според мен.

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Събития и транзити
« Отговор #1490 -: Ноември 22, 2014, 09:17:57 pm »
Бейби , не би ли трябва след като УРан премина през МЦ , отношенията ви с този човек да прекъснат завинаги? По това време долу горе Плутон ще квадратира и наталния ти УРАН също, поне според мен. Ако допуснем че 9 ти дом е втори съпруг , ако има такъв , би трябвало да си по-щаслива , заради Слънцето там?

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Събития и транзити
« Отговор #1491 -: Ноември 22, 2014, 09:20:02 pm »
Уран ще премине през МС след доста време.....
И аз се надявам ако има друг да съм по-щастлива :)

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Събития и транзити
« Отговор #1492 -: Ноември 22, 2014, 09:29:45 pm »
Бейби не е вярно 4е ще мине ,след много време , още края на 2015 ще е на 20 градуса и 2016 също , това не е толкова далеч

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Събития и транзити
« Отговор #1493 -: Ноември 23, 2014, 12:50:04 am »
Вчера,днес трз Уран(У8) и Плутон(У5) ми скроиха в известна степен голяма изненада.Още премигвам на парцали.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #1494 -: Ноември 23, 2014, 02:08:06 am »
Уран ще премине през МС след доста време.....
И аз се надявам ако има друг да съм по-щастлива :)
А къде остави Сатурн, който е също У7 и е в производен 10д , броено от 7ми

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Събития и транзити
« Отговор #1495 -: Ноември 23, 2014, 12:26:20 pm »
Абе всички както говорят за лотарии и тото( никога не съм била привърженик и не играя)  :012: , да взема и аз да пусна едно с моя транизт на юпитер в момента. Тази седмица аспекта транизтен юпитер тригон нат уран става точен  :29:Дано наистина има някакво проявлние този уж  "неочакван късмет"
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Събития и транзити
« Отговор #1496 -: Ноември 23, 2014, 01:13:40 pm »
Бейби блу, с какво се занимаваш? Имаш показатели да печелиш добре от творческа дейност?

п.п.Имаш същата домификация като моята, а и сме близки по възраст. :017:

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #1497 -: Ноември 24, 2014, 07:25:10 pm »
При мен Новолунието се комбинира с точни аспекти на две бързи планети, като едната от тях е краен диспозитор в картата ми и ми се случиха приятни случки и емоции - много буквални :) най-накрая и аз да се похваля с нещо :)  :58:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #1498 -: Ноември 24, 2014, 07:39:33 pm »
При мен Новолунието се комбинира с точни аспекти на две бързи планети, като едната от тях е краен диспозитор в картата ми и ми се случиха приятни случки и емоции - много буквални :) най-накрая и аз да се похваля с нещо :)  :58:
Радвам се за теб, добре си се похвалила, но ако може малко повечко подробности- кои са тези планети и кои къщи в натала стопанисват  :29:

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #1499 -: Ноември 24, 2014, 07:50:55 pm »
Радвам се за теб, добре си се похвалила, но ако може малко повечко подробности- кои са тези планети и кои къщи в натала стопанисват  :29:

Ами не исках да ви занимавам излишно със себе си, но ... ще кажа :)

новолуние в 5 дом, в секстил със Слънце в 4, У2 и тригон към Юпитер, У6
тр меркурий съвпад Нептун, в 5 дом - първия У3,12,4, а втория У9
тр марс тригон Уран - У10 (съупр5) към У8

В петък, изведнъж, заради моите здравословни проблеми, моята приятелка реши да отидем за 2-3 дена на почивка. Тръгнахме в събота сутринта - за язовир Батак. Пътьом случайно установихме връзка с един наш познайник/приятел от миналото ни като ученички, който се оказа, че е мениджър на един спа-хотел във Велинград. Стигнахме до хотела на язовира, насладихме се на прекрасната гледка и въздух, обадихме се на този господин за по едно кафе, но той ни покани във Велинград при него и там вече изкарахме 2 прекрасни релаксиращи дни - беше невероятно :) :). За да впиша 2 дом -  нощувките бяха с 30% намаление, а храната безплатна.

Сега виждам и точния квадрат на тр нодална ос към моята ос Асц/Десц, но го тълкувам, че ми се наложи просто да имам поведение по моя СЛВ - друго не ми идва на акъла :)
« Последна редакция: Ноември 24, 2014, 08:30:29 pm от Happy58 »