Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845130 пъти)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Събития и транзити
« Отговор #2220 -: Юни 11, 2015, 08:37:49 pm »
Холандският ли те спъва?

За Холандия, една приятелка завърши и работи там, само с английски е, не говори нидерландски. Друга също, но тя се прибра.

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Събития и транзити
« Отговор #2221 -: Юни 11, 2015, 08:37:58 pm »
Романтика има голям проблем ... граница до наречи ,за всяка кандидатура ми искат три езика минимум , няма значение позицията.

Проблема е свързан с бариера, два от тях ги знам , хубаво , но третия език не се научава от днес за утре.

Ти защо си мислиш , че до сега това не е направено. Почти не остана керемидка , под която да не съм проверил.

Само като ми видят името на CV-то и до там всичко приключва безславно с кандидатурата.

Днес ги броих , над 7000 кандидатсвания съм имал за две години.

Грег, аз напълно ти вярвам и казвам на другите, които не вярват- възможно е . Да , възможно е в чужбина и 1000 кандидатури да изпратиш и пак да не те вземат на работа. И тука няма значение колко си кадърен, опитен и тн. Понеже понякога  съм имала и по-доброто образование, и повечето опит и тн, но не са ме взимали. И тук за Европа мога да говоря- винаги ще си взимат първо техните кадри, независимо колко по-некадърни от теб са. Естествено с упорство и труд, и малко късмет, накрая можеш да успееш и някой да повярва в теб. Преживяла съм го всичкото това и му съчувствам.  Но не трябва да се отказваш. На мен още преди 10 години ми стана ясно, че ще е така. Понякога съм си мислила ако имам едно тукашно име, ако бях изобщо родена в тези държави къде щях да съм сега. И като гледам толкова хора как са си пропиляли шансовете, лошо ми става. Това е- цял живот трябва да си 200 пъти по-добър от тях, че поне да ти дадат някакъв шанс. Пък и триезичен да си- решили ли са, че не искат чужденци , нищо няма да те оправи. Доста често дори и акцента е проблем. 
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Събития и транзити
« Отговор #2222 -: Юни 11, 2015, 08:41:34 pm »
не Френския, не съм учил в Романо-езична среда , с Холандския се справям доста добре даже.
Вчера кандидаствах във фирма-партньор на старата ми работа, наистина доста си разбирам от работата, и би било идеално и за тях честно казано.

HR-ката ми каза , вижте какво няма какво да ни занимавате ние си работим на три езика като е при нас и точка , писах и на мениджъра , ни вест ни кост естествено. Само като видят името ми и до там спира всичко , унизително и обидно.

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Събития и транзити
« Отговор #2223 -: Юни 11, 2015, 08:42:59 pm »
Защо гледаш на това като проблем! Език се учи. Нищо не пречи в CV да отбележиш, че си в момента на учене и ходиш на курс, например?!
И не ми се вярва за всяка длъжност, дори и консултант в магазин да искат мин. 3 езика?!! Ако кандидатстваш за по-висока позиция ще  приемеш по-ниската, ще се запишеш на курс за 3-ти език и ще учиш, ако трябва и онлайн!

Според мен ти правиш някаква грешка някъде - помисли къде, може в CV, я в мотивационното писмо и т.н.

Ти постоянно говориш за неуспехи, депресии, бариери, проблеми, жалвания и т.н. И това привличаш - отсрещен упор, т.е. сам си го правиш! Влагаш негативни емоции, е как очакваш да има позитивен резултат?!!

Ти си добър човек, можещ и заслужаваш хубава, и добре платена работа - просто го повярвай и се изтласкай нагоре!!!

Романтика , ти току що каза виц , точно за продавачи особенно в градска среда :) мислиш ли , че не искат три езика :)

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Събития и транзити
« Отговор #2224 -: Юни 11, 2015, 08:43:30 pm »
Специлано в държавата, в която се намира Грег дори и чистачките са полиглоти. И повярвайте ми - владеят по 2-3езика по -добре от доста шефове в други държави. Зависи от държавата.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #2225 -: Юни 11, 2015, 08:44:16 pm »
Щом тези на по-ниски позиции, служащите трябва да са полиглоти, вероятно ако искаш да работиш шеф е достатъчно да знаеш само майчиния си език.  :D

И в България е така. Свръхпретенции към служители от най-ниско ниво /говорим за офис кадри/, за сметка на тях шефовете могат да знаят само майчиния си език.  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Събития и транзити
« Отговор #2226 -: Юни 11, 2015, 08:45:43 pm »
Greg 07,след като е така защо губиш време да стреляш нахалост,учи необходимия език интензивно,през това време изкарай някой подходящ курс от бюрата по труда,всъщност там може и този езиков курс да запишеш,доколкото разбрах имаш документи,знам доста хора без документи си работят в Белгия,там имат най-ниска сума за регистрация на фирма,5ооо евро беше,където бях аз искат 25 000,някои правят номер- събират тия пари колкото за регистрация на фирма със заеми,после ги връщат с малка лихва , с тази фирма можеш например да си посредник на българи строители без фирма,познавам такива хора,печелят мн. добре,има търгове за гипскартон на голяма сграда,печели,който предложи най-ниска оферта ,има начини струва си да се проучи .Познавам някои печелят търгове за поддръжка,почистване на стадиони,а и всякакви други дейности .Аз самия бях подобен,но без фирма,за по-малко данъци с т.нар. ,,гевербе,,-занаят,имал съм право да имам работници,не съм го бил разбрал тогава,а си е вариант .

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Събития и транзити
« Отговор #2227 -: Юни 11, 2015, 08:45:50 pm »
Щом тези на по-ниски позиции, служащите трябва да са полиглоти, вероятно ако искаш да работиш шеф е достатъчно да знаеш само майчиния си език.  :D

Да колкото и да е пародоксално е така. Защото като си шеф сам си определяш правилата, а като си на по-ниска позиция се налага да комункираш с външни партньори , било то одитори или някакви други.

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Събития и транзити
« Отговор #2228 -: Юни 11, 2015, 08:49:11 pm »
Другото смешно , малко да се посмеете :) кандидаствам за една фирма само с един език и ми се обаждат, ами няма да вземем , питам защо , ами защото шефа е португалец  и като ходите заедно на обяд той иска да си говорите на португалски  :85: :57:

След този разговор останах безмълвен.

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Събития и транзити
« Отговор #2229 -: Юни 11, 2015, 08:50:06 pm »
Специлано в държавата, в която се намира Грег дори и чистачките са полиглоти. И повярвайте ми - владеят по 2-3езика по -добре от доста шефове в други държави. Зависи от държавата.

Флора , разбра ме за коя държава говоря, това е така наистина :)

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Събития и транзити
« Отговор #2230 -: Юни 11, 2015, 08:50:49 pm »
Ми земи го научи тоя френски, бе! Да не е финландски или естонски пък. Тогава наистина щеше да ти се отели волът. При условие, че досега така или иначе знаеш поне три езика — български, английски, холандски — граматиката няма с какво да те учуди, имаш скелета, остава да сложиш отгоре месото, да научиш думите.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Събития и транзити
« Отговор #2231 -: Юни 11, 2015, 09:02:53 pm »
Романтика , ти току що каза виц , точно за продавачи особенно в градска среда :) мислиш ли , че не искат три езика :)

Нека така да е! От мен успех :)

Не знаех, че съседските семейства, които заминаха преди няколко месеца в страната, в която си ти, са били неподозирани полиглоти. Въпреки, че идваха баща ми да им превежда. Та успяха да си намерят работа в известна фирма за почистване...

Може би зависи кой какво разбира под знание и разбиране на чужд език... :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #2232 -: Юни 11, 2015, 09:05:16 pm »
За чистачка и миячка може да искат едно ниво, за друга позиция - друго.  ;)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Събития и транзити
« Отговор #2233 -: Юни 11, 2015, 09:12:23 pm »
greg Каква професия упражняваш ?

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Събития и транзити
« Отговор #2234 -: Юни 11, 2015, 09:14:24 pm »
Добре де, чистачките знаят 3 езика, грег не може да донаучи последния
Давай, грег, сядай и учи-да им се невиди и специалните изисквания
А няма ли да е по-просто да смениш държавата?