Автор Тема: Марс  (Прочетена 274285 пъти)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Марс
« Отговор #1200 -: Август 04, 2016, 04:50:58 pm »
Новият цикъл на Марс и Сатурн на 9-10 гр в Стрелец. Не съм у дома, иначе съм си отбелязала началото на цикъла - през август е  :) Мога да погледна, като се прибера в неделя.
Над силата е само умението да я владеем!

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Марс
« Отговор #1201 -: Август 04, 2016, 05:35:21 pm »
Звучи ужасно в мой първи дом-какво ще се изкъртя и съградя наново ли  :012:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Марс
« Отговор #1202 -: Август 04, 2016, 10:09:33 pm »
Новият цикъл на Марс и Сатурн на 9-10 гр в Стрелец. Не съм у дома, иначе съм си отбелязала началото на цикъла - през август е  :) Мога да погледна, като се прибера в неделя.
на 24 август е

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Марс
« Отговор #1203 -: Август 04, 2016, 11:07:38 pm »
Гледам и виждам,че транзитен Марс ще застигне транзитен Сатурн в мой 6-ти Дом,какво  е логично да се очаква? А,кога ще го застигне някой знае ли?

П.П.
Съвпадът може би ще се случи в мой не 6-ти,а 7-ми дом,така ми изглежда.

Благодаря!
И при мен ще е в 6-ти, надявам се по това време вече да мина необходимото изследване.
Днес, при Марс на К 6 , зрението ми се върна в почти пълен блясък, чак не смея да се зарадвам, тъкмо свикнах да не забелязвам подробности и недостатъци.

И от няколко дни все се сещам за въпроса на Папи относно събития, произтичащи от  съвпада на дир. Марс с нат. Сатурн, ами ей го, случи се .
« Последна редакция: Август 04, 2016, 11:29:38 pm от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Марс
« Отговор #1204 -: Август 04, 2016, 11:25:32 pm »
Благодаря, Акрукс  :58:

При мен в 9 дом  - очаквам с интерес новия цикъл, защото това са двете ретро планети в натала ми, а сега започват цикъл на чисто :)
Над силата е само умението да я владеем!

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Марс
« Отговор #1205 -: Август 04, 2016, 11:27:03 pm »
Аз не знам или ще умра или ще стана солидна като розов Кадилак нов модел а може и заради съвпада в Стрелец като Форд Мустанг от 1910 с нов двигател  :012: А може и Шелби кобра от 65  ;D

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Марс
« Отговор #1206 -: Август 05, 2016, 09:21:52 am »
Какво означава две планети да започнат нов цикъл? Някой би ли обяснил?
Благодаря!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Марс
« Отговор #1207 -: Август 05, 2016, 10:19:07 am »
Аз разглеждам един цикъл от съвпад до съвпад. Продължителността зависи от бързината, с която се движат планетите. В случая Марс е по-бърз, значи мако над 2 години. В рамките на цикъла двете планети ще направят една с друга мажорни аспекти, които аз разглеждам - примерно секстил  - дава възможност по темите на двете планети в натала и мунданно, слд това квадрат - промяна, която ще бъде изискана, тригон, опозиция и т.н.

Вчера гледах една карта - Марс и Сатурн в натала са сляти на МС, а сега новият цикъл апочва върху нат.Уран.
Над силата е само умението да я владеем!

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Марс
« Отговор #1208 -: Август 05, 2016, 10:41:11 am »
Може би всъщност тук му е мястото по-скоро :-)

В "звездния" зодиак (харесват ми определенията, които Лили налага и тук тия дни :-)) точният съвпад Марс/Сатурн се случва в 15-ти градус на Скорпион в накшатра Анурадха. Съвпад в Скорпион се счита обаче за активен от 20 февруари 2016 (когато Марс влезе в Скорпион) до 18 септември (когато го напуска). Характерното за тазгодишната им среща

-несъразмерната ѝ продължителност от 211 дни, сравнени с обичайните 40-50 дни престой на Марс в един знак
-едновременно ретроградие на двете по време на съвпада и много силен ефект от близостта им до земята
-среща в драматичния Скорпион, а точният съвпад е в Анурадха, която жертва всичко в името на успеха.

Марс сигнифицира пазителите на властта - силовите структури в звездния зодиак, а Сатурн са аутсайдерите, "варварите" :-). Войната им е в Скорпион, та, ясно кой ще победи. Но с много кръв и от двете страни. Заради Марс и Сатурн се очакват пробиви/проблеми с технологиите и самолетни катастрофи. Заради Скорпион, се очакват бедствия и смърт под/по вода.

За персоните времето е на огромни и безплодни напъни, конфликти и желание да се свърши невъзможното с краен срок вчера. Кръвта и мускулите се управляват от Марс и Сатурн - пренапрежение, изтощения, проблеми с кръвоносната система и т.н.

Но точният им съвпад на 24 август се тълкува по-скоро като окончателно освобождаване на ситуацията газ-спирачка, в която сме блокирани от февруари насам.

За луните в Анурадха като мен и Мирабела ще си е бая взривоопасно време, на пък най-накрая ще изпуснем парата.
De omnibus dubitandum est

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Марс
« Отговор #1209 -: Август 05, 2016, 01:00:50 pm »

В "звездния" зодиак (харесват ми определенията, които Лили налага и тук тия дни :-))

Диди, ако го нарека истински Зодиак, каквото всъщност е едно от точните му определения, нали знаеш какви ще са реакциите?  :29: Затова тактично го наричам звезден - в античността са гледали звездите, а не символични проекции и символични зодиаци.

Вчера точно това коментирахме за прецесията на Лахири, при която разминаването с Вавилонския Зодиак е 1 гр.
Получава се, че Антарес се пада в Анурадха, а реално следващата накшатра - Джиештха се свързва с енергията на тази звезда.

« Последна редакция: Август 05, 2016, 01:03:59 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Марс
« Отговор #1210 -: Август 05, 2016, 01:42:49 pm »
И на мен винаги ми е било интересно защо. Може би защото така се е наложило в съзнанието ни. Освен това живеем в дуален свят и често това, което се вижда на повърхността, не отговаря на дълбинната същност на човека. Изключително е разпространено шаблонното мислене, вкл. и сред астролози. Също така съм забелязала, че Тропическият Зодиак върши добра работа за анализ на психологическите страни на личността, поведенческия модел и отношенията в социума. За анализ на съдбата, обстоятелствата, духовния потенциал повече се доверявам на Фиксирания Зодиак.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Марс
« Отговор #1211 -: Август 05, 2016, 01:58:26 pm »
http://astra.la/forum/index.php?topic=985.0
Тук пуснахме тема за съвпада Марс/Сатурн и как ще ни се отрази.Да повторя,че го чакам с нетърпение.
А сега за трз Марс в първия градус на Стрелец.Налягането между мен и онзи Скорпион вчера рязко спадна.Нещата си тръгват с бърз темп в нормалните коловози в моя живот и добре че.
Нямам търпение за точния съвпад Мрс/Сатурн-върху Вертекса ми ще са.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Марс
« Отговор #1212 -: Август 05, 2016, 02:11:08 pm »
Всеки си има свой начин на разглеждане. Аз съм си изградила своя методика и за мен е важна познаваемостта, дотук не ми се е случвало неправилно да разтълкувам една натална карта, дори по-трудно четлива на пръв поглед.

Ако щеш използвай тропическия, ако щеш вавилонския или египетския - важен е крайният резултат. Когато виждам незадоволителен резултат, това означава, че или нещо някъде се бърка в подхода, или астрологът няма нужните качества.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Марс
« Отговор #1213 -: Август 05, 2016, 02:21:29 pm »
А каква е основателната причина и какви са аргументите в полза на това, че Тропическият Зодиак показва нещо реално?

Използвам и двата Зодиака, но за различни цели. И дотук рекламации не са постъпвали.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Марс
« Отговор #1214 -: Август 05, 2016, 02:31:03 pm »
А според вас кое е реално и кое е абстрактно?

Това, което се случва в небето, с оглед на реално съществуващи звезди и съзвездия, или една символична система, проектирана върху еклиптиката?

Нямам нищо против да се използват и двата Зодиака или да се даде предимство на единия за сметка на другия. Стига да не се изписват тонове клишета и познаваемостта да не клони към "свободни съчинения".
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui