Автор Тема: Марс  (Прочетена 273856 пъти)

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Марс
« Отговор #1260 -: Септември 16, 2016, 11:13:29 pm »
Виж колко го бъркат тука. Той си знае своето. Да си върви по собствения път. Може да извади късмет и да си намери някоя послушна прислужница за съпруга. Ако наистина го мисли онова, което е писал, и не е поредната му провокация като непрестанните оплаквания за женската изневяра.

Щял сам да се грижи за себе си. А дано, ама надали. Цял живот иска да го дундуркат, да го утешават, съжаляват, закрилят, пазят и т.н.
Нищо няма да си намери, освен по-зле от него, ами така ще научи урокътна служенето, което си му е и по картата.

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Марс
« Отговор #1261 -: Септември 16, 2016, 11:31:10 pm »
Колко ясно ми изкристализира, нещо дето ми е проблем в мисленето. Нереализиран мъж е комплексар, момичета, той не може да иска плеймейтки-какво значи тази дума на българсски?, Или -иска русалка,Снежанка? Ако той не е рицар, войник, мачо, кавалер,нека иска от себе си?
Тук влизат около 5-6 мъже ,може да си направят тема -на репресираните  малцинства от мъже в предимно женски астрофорум.
Нищо лично, но тези мъже нека ,дано се реализират като такива. :08:


Колко от мъжете във форума допринесоха нещо и ви дадоха мъжка сила за нещо, идея, астро-доктрина, влизат тук за психонализа, за подкрепа на неправилно мъжко мислене.....
Тук моля за Извинение!, после конкретизирах дори с имена. :58:
« Последна редакция: Септември 17, 2016, 11:02:21 pm от enigma »

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Марс
« Отговор #1262 -: Септември 16, 2016, 11:47:30 pm »
Енигма днес ЛЗ интересно ти влияе ;DКакво е реализиран съответно нереализиран :017:всеки го разбира различно,модели матрици всякакви,истината казват е една,но не е здравословно прекалено да се доближаваме,какво казват в Играта :012:-различни нива,различни реалности,приказки .

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Марс
« Отговор #1263 -: Септември 16, 2016, 11:57:22 pm »
И въпреки това,за себе си го казвам - изобщо не мога да търпя жена да ми се репчи... А и какво - нямала да готви,щяла да ми покаже,че не е длъжна и не знам какви... номера женски и доста противни. Ето казах го като един представител на Мъжкия пол,въпреки годините си,все пак съм Скорпион - на това отдавам непоносимостта жена да се противопоставя на мъж,да се заяжда и така нататък... Настръхвам...
Та.. така... :)

Не бе Али, бъркаш, не е от мъжественост, а от комплекси за малоценност и слабост, ама голямото Его не би си ги признала дори пред себе си, та затова стават обърквания на двете понятия

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Марс
« Отговор #1264 -: Септември 17, 2016, 08:34:34 am »
Тук влизат около 5-6 мъже ,може да си направят тема -на репресираните  малцинства от мъже в предимно женски астрофорум.
Нищо лично, но тези мъже нека ,дано се реализират като такива. :08:


Колко от мъжете във форума допринесоха нещо и ви дадоха мъжка сила за нещо, идея, астро-доктрина, влизат тук за психонализа, за подкрепа на неправилно мъжко мислене.....

И не мислите ли, че е любопитно, че 70 % от тях са слънчеви скорпиони? Въпросът какво дават е твърде уместен, защото нищо не дават, само смучат енергия и искат всичко да се върти около тях.
Bin е единствения от когото можеш нещо научиш - за който си личи, че мисли, анализира, преживява. А ама той не е слънчев скорпион :D

Frankly, my dear, I don't give a damn.

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Марс
« Отговор #1265 -: Септември 17, 2016, 08:55:50 am »
Енигма днес ЛЗ интересно ти влияе ;DКакво е реализиран съответно нереализиран :017:всеки го разбира различно,модели матрици всякакви,истината казват е една,но не е здравословно прекалено да се доближаваме,какво казват в Играта :012:-различни нива,различни реалности,приказки .
Bin,  като усещане за себе си-реализиран, в реала-така както го разбира за себе си, няма материални измерения успехът, не е това, не ферарито, не.
Дори не е до пол, до човека е,а  тук е паралелна реалност,но е силна енергия, която се усеща.
Да правят,да  работят там върху проблемите си, тук се бършат мъжки сълзи и сополи, гнус стана! Няма лошо да е слаб човек, случва се на всеки в някакъв момент, но нека да наеме и да върви напред.
Тези оплаквачи искам да ги видя в казармата, ще се наместят като мъже, ако са такива, или ще станат лакеи, подмазвачи.Али Лун и Веско са много изтощаващи. Бих искала да чуя мнението им за филма "Взвод", те как биха били там, краен филм, но всеки път като го гледам си мисля за надчовешкото, Емма, точно :08:...
Виждаш ли, прав си, различни нива в случая,  на мъже......сега трябва ли да се извинявам, че генерализирах за мъжете, ами-извинявам се на силните хора-мъже. :58:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Марс
« Отговор #1266 -: Септември 17, 2016, 10:11:07 am »
Не се смей, затъмнението мина! Но доколкото виждам, има нужда от периодична профилактика.  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Марс
« Отговор #1267 -: Септември 17, 2016, 11:50:25 am »
Лили, и твоята болест прозира.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Марс
« Отговор #1268 -: Септември 17, 2016, 12:08:37 pm »
Нигме, повечето тук сякаш не са в състояние психологически да се откъснат от готварската печка, тупане на килими, пускане на перални и простиране. Дори когато имат независима професия, социални ангажименти, активност извън дома и кухнята. И започва да се върти латерната как мъжете не го били оценявали...

И въз основа на споделени откъслечни факти се прави "логическо" продължение - ама тя му готви, тя му пере, той пък не ѝ харесва манджите, неблагодарник такъв, пък тя отгоре на всичкото го и издържа! А на някоя минало ли ѝ е през ума, че някои факти от семейния живот тук може да са били спестени, че мъжът, дори ако временно не работи, може да има пасивен доход, с който да допринася за семейния бюджет или да прави нещо дистанционно? В прав текст казано ли е, че той ѝ виси на гърба и тя го издържа?

Та каква е моята болест? Това, че отдалеч виждам бъговете в мозъците на повечето жени? И как се правят свободни съчинения, астрологични и неастрологични? И колко удобно - за всичко можем да набедим ретро Меркурий, крив Марс, недоклатена Венера, нали тъй?  ;)

Както вече казах, хора с бъгове в мисленето не могат да са терапевти за други бъгнати. Не и преди да са го осъзнали и да са намерили решение за своите лични дилеми.  :)

А защо мъжете във форума с нищо не допринасят? Първо - мъжкият мозък е устроен и функционира по различен начин. Второ - малко по-прагматичен и не така емоционален, съпреживяващ им е подходът. И от гледна точка на рационалната мисъл щом са решили, че голяма полза от активно участие и принос тук няма, защо да го правят? А и са доста малко на фона на преобладаващото женско общество, не знам дали се чувстват комфортно. Аз лично не бих, ако вляза в някой форум за лов и риболов или за коли и мотори с преобладаваща мъжка аудитория. Сред скромната ни мъжка аудитория има и доста напреднали участници, но вероятно са решили да не пишат, защото не виждат никаква полза и смисъл. И си обогатяват астрологичните познания другаде, тук само надничат и се подхилват. В това съм сигурна.  ;)

А случаят с Алито е много забавен, но е добра боксова круша за всички, които в живота не успяват да надигнат менторски пръст и да бъдат чути. И да се изпълнят с приятно чувство за собствена значимост.  :)

Ако имах много свободно време за губене в безсмислени занимания, навярно някой път щях да регистрирам някой фейк профил /мъжки/ и да погледам малко сеир, разказвайки небивалици и тествайки реакциите.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Марс
« Отговор #1269 -: Септември 17, 2016, 01:59:42 pm »
че когато човек взима присърце някакъв свой интерес, а и му е дадено да се докосне до съкровената му страна, той винаги стига до важната информация за него, по един или друг начин.

Виж връзката 1- 5-9 ти .  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Марс
« Отговор #1270 -: Септември 17, 2016, 08:27:56 pm »
Мирабела и Рени казаха-пълнолунието на ЛЗ е опозиция на Луна-Слънце-в конфигурация Тау квадрат с марс-Марс тук е гръмоотвода и го отнесе :012:вече щегледам по пълнолуние за Тау с планета :72:

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Марс
« Отговор #1271 -: Септември 17, 2016, 08:36:11 pm »
Имам слънце на 22 риби, луна на 23 стрелец, пр. марс на 24 риби та затъмнението ме аспектира отвсякъде. Някакви коментари  ;D
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Марс
« Отговор #1272 -: Септември 17, 2016, 11:23:17 pm »
Имам слънце на 22 риби, луна на 23 стрелец, пр. марс на 24 риби та затъмнението ме аспектира отвсякъде. Някакви коментари  ;D

Ще търсиш да удовлетворяваш нужди по 8-ми и 12-ти дом- тр.Юпитер ти е затворил тао-то Слънце-Луна и е спрял стационарен опозиция пр. Марс. След 09.08. би трябвало да си избрала какво да правиш по оста Марс-Юпитер , но не и без включването на 5-ти дом. Сега ЛЗ приключва или ще търсиш решения в тип взаимоотношения, свързани с теми по 8-ми и/или 12-ти дом. Мисля че, преди Марс да влезе с Козирог в твоя 6-ти дом, едва ли ще предприемеш някакви конкретни действия. Хубаво е това, че ЛЗ ти аспектира така силно Светилата, заедно с Марс- нещо като време на преориентиране ти предстои. Първо нещо ще установиш, после ще се отделиш от някого или нещо или пък от теб ще се отделят , следва момента на разрушаване и няма да мине без жертви, след това вече идва доволното. Юпитер ще ти направи  лек аспект към оста 1/7 и Марс във Водолей до края на годината, ако същите са до 20 *-това е шанс, който е хубаво да уловиш. Юпитер държи това ЛЗ, както и тао-то, с участие на Светилата и пр. Марс. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Марс
« Отговор #1273 -: Септември 18, 2016, 08:44:21 am »
Мисълта ми беше, че бенефиците като се олеят в хороскопа, не винаги е за добро. Някои потъват в инерция и самодоволство, не полагат големи усилия, с лекота им се нареждат нещата. Големи очаквания. Затова се търси някакъв баланс между малефични и бенефични влияния.

Но реалността е такава, че на повечето жени в майчинство им се налага и да гледат бебе, и да чистят, и да готвят, и да обгрижват съпруга си. И отгоре на това ти се държи сметка на ниските лични доходи и за това, че нямаш принос към семейния бюджет. Кой ще ти наеме домашна помощница, докато си дондуркаш детето? Няма такъв филм у нас, освен при виповете.

Пък и различните жени по различен начин се справят с тези задължения и с по-натоварения график. Едни пищят на умряло, други стискат зъби и понасят стоически. Една приятелка ми се беше оплакала, че един месец ходела с неизмита коса и цялата космясала, щото едва успявала да се грижи за новороденото си бебе. Друга приятелка с новородено бебе поддържа домакинство и не е спряла да работи, макар и дистанционно. И не реве.

Но има огромно значение какъв е съпругът до теб и какво му е отношението. Особено по време на майчински, когато отношенията в доста двойки са подложени на изпитание.
Само по първия ти абзац, ако не беше твое прежно мнение, нямаше да се замисля. Моите бенефични неща не са в сектата си, към 30-те имах големи "тъмни нощи на душата". Та когато нещо не е на мястото си, а е уж трон, то е преекспонирано, може и да си права.
Търсех малефици за оправдание, плутон ми газеше ИЦ-то тогава, автоматик ми аспектира половината неща  от картата плюс нодалната ос, добре че  ми попадна "Лечението на плутоновите кризи", та 28 пъти четох ,ядосвах, плаках тайно в тоалета, накрая се малко възродих, след този сезон съм друга. Не беше проста лигава драма, наистина много силно de profundis преживяване, цял период-години.
Обаче за баланс- винаги близки връзки наоколо-роднини, колеги, други-с дебилитирани планети, обикновено релацията марс-сатурн. Лесно съм "на кеф" ежедневно , но то е външна фасада, а "дебилитираното" близко обкръжение постоянно тлее с гняв, или друго, през годините някак се изравнихме, но съм един вътрешен нащрек, което ме уморява, а те са вътрешни екстремисти в зоната на  най-голям покой. Аз не мога да живея с тлеещ гняв, изперкват ми надбъбречните жлези, адреналинът искам да е от друго, но тези хора си се чувстват добре така. Марс ми е в 4 дом, урокът е за мен, явно.
« Последна редакция: Септември 18, 2016, 08:52:12 am от enigma »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Марс
« Отговор #1274 -: Септември 18, 2016, 02:41:21 pm »
Папи, не ни ли свикна, стига се напряга да е подредено тука :)


 засега само усещане за неща, окончателно загърбени, не ми е изкристализирало новото.

При нас подвижните, промените се случват първо и предимно в главата и затова е желателно да си правим списъци на тези "(с)мислени случки", за да  не изпуснем значимото. Винаги имаме нужда от един силен Марс, който да задвижи предвидимото и неясното и да го материализира, затова давам надежда на Марс в Козирог. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“