Автор Тема: Марс  (Прочетена 274116 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Марс
« Отговор #285 -: Май 22, 2014, 09:44:38 am »
През кои години човек е буен ?

Който си е склонен, остава такъв цял живот
Относно коя час на денонощието-примерно на изневери са склонни повече западни марсове, по-често в аспект със сатурн, но не е задължително, често-във водни знаци. Може би защото усещат, че не са съвсем мъжкари и прекомпенсират, може би защото имат повече очи за жените-това в мъжки карти

Happy58

  • Гост
Re: Марс
« Отговор #286 -: Май 22, 2014, 09:57:37 am »
Хепи, за онази карта ли става въпрос, наскоро я беше пуснала?

Чудото в офиса е родено броени дни след него, с Луна в Стрелец. Съвпадът Слънце/Марс е гокленов, в края на 3 дом. При нея ми прави впечатление, че е изключително овладяна, а аз съм я правила на луда калинка пред всички. Реакцията в такива ситуации е да гледа като теле и да се прави, че не чува.
Бавна, тромава, мързелива. По този начин създава впечатление на педант, но изобщо не внимава в детайлите, допуска грешка след грешка.

Иначе вербално е много неовладяна - Меркурий в Дева в квадрат с Луна в Стрелец. Говори без да слуша, говори авторитарно, прекъсва, не дава на събеседника да си довърши изречението. Спори, когато е некомпетентна по въпроса и не е права. Но това не знам дали се дължи на квадрата Луна/Меркурий, по-скоро е липса на възпитание.

Да, за същата, Лили. Аз нямам кой знае какви наблюдения при него, но той самия го потвърждава и казва, че е с много труден характер, че е буен, необуздан и не ми било трябвало да се запознавам с тази му страна.
Това, което виждам наистина - много силна слънчева енергия (като се появи някъде, все едно слънцето грее - тя и усмивката му е такава), постоянно трябва да върши нещо, като действа и говори, то е енергично, отривисто. Чувала съм го 2-3 пъти да говори ядосан по телефон - ами честно казано, не желая да съм на мястото на този, с който говори - чак някаква ярост долавях.

Happy58

  • Гост
Re: Марс
« Отговор #287 -: Май 22, 2014, 09:59:02 am »
През кои години човек е буен ? През коя част от денонощието ? Защо е буен човек ,каква е причината ?

Papy,какво казва класическата /древна астрология тук ,правилно разчетена ?!? 

За статистиката-моят Марс е източен , в  1-ви дом ,в аспект със Сатурн ,нощна карта -да,спокоен ,тих и уравновесен човек съм. :)

ти си пила някакво смешно кафе тази сутрин :)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Марс
« Отговор #288 -: Май 22, 2014, 10:53:23 am »
Синодичният цикъл на Слънце и Марс предхождащ раждането показва основния "стил" на Марс. Останалото е за доуточняване.

Този цикъл е в сила за много хора, как останалото да е подробности, като резултатите са различни? Не е достатъчно да се каже-марс е източен, всичко е ясно.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Марс
« Отговор #289 -: Май 22, 2014, 11:07:08 am »
Тоест-влияе според знака?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Марс
« Отговор #290 -: Май 22, 2014, 11:15:59 am »
ти си пила някакво смешно кафе тази сутрин :)

 ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Марс
« Отговор #291 -: Май 22, 2014, 11:43:22 am »
Синодичният цикъл на Слънце и Марс предхождащ раждането показва основния "стил" на Марс. Останалото е за доуточняване.

Поради каква причина ?!?

Домът,където попада същият акцентира с изява,съзнателна устременост там ,но да определя стилът на Марс ,при положение ,че е в положение "невидим"  -не мисля.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Марс
« Отговор #292 -: Май 22, 2014, 11:59:21 am »
Хепи, при твоя познат в конфигурацията с Марс и Сатурн е включена Луната. В моето обкръжение има подобен пример - и двете светила са във фиксирани знаци и в напрегната конфигурация с Марс и Сатурн. Изглежда много спокоен, изключително овладян, но веднъж ако се ядоса, страшна злоба му личи в погледа, чак му почервеняват очите. Но за да го изкараш от обичайното му състояние на дебелокожие и непукизъм, трябва много силно да го жегнеш - с нещо, на което най-много държи. А смея да кажа, че това го умея. ;D

При мойта уфца Луната има преобладаващо хармонични аспекти - тригон със Слънце/Марс, секстил с Венера/Уран. И само един квадрат с Меркурий, но той управлява АС - Близнаци. По-голям непукизъм и самодоволство не съм виждала, честно. Може би само при гореспоменатия случай.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Марс
« Отговор #293 -: Май 22, 2014, 12:43:05 pm »
С такива Луни трудно се живее, права си, ама те и със себе си не са в хармония... Какво остава за другите, които са в тяхното близко обкръжение. Аз съм живяла с двама такива души - силно ранени Луни и Слънца от малефици. Ако видят, че не им минава номерът, тръгват с изнудване, агресия и натиск - според обстоятелствата и човека.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Марс
« Отговор #294 -: Май 22, 2014, 12:48:42 pm »
 Лили,а с  коя Луна ,се живее лесно ?!? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Марс
« Отговор #295 -: Май 22, 2014, 12:57:26 pm »
Лили,а с  коя Луна ,се живее лесно ?!? :)

Очаквам и аз да го разбера някой ден. Но със сигурност силно афликтирани Луни не са за предпочитане. Забелязала съм обаче, че подобното привлича подобно - често в брачното съжителство двамата партньори, ако са с проблемни Луни, имат сходни аспекти.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Марс
« Отговор #296 -: Май 22, 2014, 01:12:21 pm »
Може би ,затова хората живеят помежду си със своите Венера/Марс  ,защото са по-лесни,като настройване периодично ?!?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Марс
« Отговор #297 -: Май 22, 2014, 08:06:46 pm »
Забелязала съм обаче, че подобното привлича подобно - често в брачното съжителство двамата партньори, ако са с проблемни Луни, имат сходни аспекти.

Споделям същото впечатление.
Една неафликтирана и добре поставена Луна, при едни по-тежки битови условия би си била шута веднага.


Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Марс
« Отговор #298 -: Май 22, 2014, 08:13:46 pm »
Споделям същото впечатление.
Една неафликтирана и добре поставена Луна, при едни по-тежки битови условия би си била шута веднага.
Потвърждавам. Имам карти на дружки, чиито Луни имат само тригони. Е, не търпят и грам дискомфорт.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Марс
« Отговор #299 -: Май 22, 2014, 08:14:19 pm »
Една неафликтирана и добре поставена Луна, при едни по-тежки битови условия би си била шута веднага.

Моята не знам доколко е афликтирана - има само един квадрат с Плутон, останалото са тригони, но не са с бенефици. В компанията на хора със силно ранени Луни - в комбинация с Марс, Сатурн и Раху - се чувствам като отровена. Говоря за съжителство под един покрив - такива екземпляри са ми противопоказани, изпълват ме с вътрешен гняв. И се водят непрекъснати войни, просто не търпя да си разиграват коня пред мен и за моя сметка.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui