Автор Тема: Марс  (Прочетена 273781 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Марс
« Отговор #345 -: Юни 04, 2014, 03:04:11 pm »
Диана,благодаря за полезната информация -това не го знаех. :38:

Моят Марс се намира между Везни и Овен,по натал е в 1-ви дом и в своя триплицет,така че е сравнително добре поставен.Транзитния т спря точно в градуса на наталния в аспект секстил откъм  10 -ти дом -въпреки че ме хвана някакъв вирус,енергията ми е в повече ,сякаш ще експлоадирам,нервно ми е,но пък ми  " чатка" много мисълта  (по натал имам Марс квадрат Меркурий 1/3-ти ).
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Марс
« Отговор #346 -: Юни 04, 2014, 03:25:34 pm »
Аз обаче не разбирам.
При Марс във Везни тази година, при първото минаване, както и през АЦто бях включила на 6та скорост и хвърчах като изстреляна от Байконур.
Сега Марса пак е директен, наталните ми аспекти са същите, няма особена промяна в небето... а мен ме мързи :-)
А и Рени, трудно ми е да схвана как транзитен Марс във Везни ще ми влияе от 12 дом без аспекти върху Слънце в Риби в 5 дом, защото Марсът ми е в Лъв в 10 дом. Тоест, 10 дом показва, че аз няма да имам динамика, а ограничение на енергията по Сатурн ли?

А Нептун от 12д къде се губи? Щото аз мързелът го свързвам с Венера и Везни. По-скоро Венерата в Телец в момента и Марсът във Везни са причината - Венерата ми е в дом на Везни, а Марсът е в знак на Венера в момента. Въпреки че такава апартия не помня за 34г... :57: Ето, сега 2 месеца поне ще почивам, докато реша къде да ходим на море. Или може да го пропуснем... не знам, не ми се мисли още :-)

Честно казано, изтощих се - 3 екскурзии за месец и половина - общо 18 дни от 45 съм в състояние на екстремна обиколка. Връщам се и започвам да мисля да пера багажа, да свърша работата в офиса, че да замина на следващата, където "какъв багаж да взема", да правя програма какво трябва да видя там, откъде до къде как да стигна, за да видя максималното... май съм просто изтощена  :012:

Мързелът е по Лъв ,в частност 5-ти дом ,Вода,Юпитер,Венера -в комбинация така че ,да държат  работните, творчески мъжки планети и/или домове .
Не съм казала,че тр.Марс прави аспект с натални при теб Слънце/Марс в периода ,а как ти/натала реагирате на звездната обстановка и колко ти е вътъка ,за да се справяш с повече енергия и емоции. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Марс
« Отговор #347 -: Юни 04, 2014, 03:57:49 pm »
Мерси, Рени!  :38:
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Марс
« Отговор #348 -: Юни 04, 2014, 05:36:58 pm »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Марс
« Отговор #349 -: Юни 04, 2014, 07:04:51 pm »
На акрукс наталния Марс май е в Козирог (или не?) и тогава по няма обяснение, защото би трябвало да е горе-долу на върха на марсовата енергия в момента - първа квадратура. Въобще марсовете от Везни до Овен би трябвало да се намират в известна мобилизация, а марсовете от Овен до Везни да са с по-ниски енергийни депа, в зависимост от силата на наталния.

Примерно може Марс да ти е в момента във втората половина на цикъла - някъде между седми и четвърти дом от наталния Марс -
или пък между четвърти и първи дом на наталния марс -
Марс У3, 8 е в съвсем точен съвпад с Нептун у7 в 3д, скорпион 14гр, тр Марс е във 2д, което е 12-ти спрямо наталния Марс
писах в преден коментар, че ретро тр Сатурн в 3д доближава този съвпад и може и това да ме спъва, но може да ми липсва енергия от квадрата на тр Слънце У12 в 10д към натален Плутон У3 в 12, който е съвпад с АСЦ
В крайна сметка организмът ми щом има нужда от почивка и медитация, няма да го насилвам да препуска- има време за всичко, когато му дойде времето  :012: сега ми е време за угаждане- купих си снощи кофичка течен шоколад, сладолед, имам пресни ягоди и мисля да ги нанижа на шиш, а после да ги топна в шоколада  ;D
 :58:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Марс
« Отговор #350 -: Юни 22, 2014, 04:43:43 pm »
Най-добрите шофьори,които  познавам са с Марс/Сатурн в Овен(съвпад),към това тригон от Юпитер(Лъв).Той е любител на много високите скорости и аз лично съм се возила при него.Чувството на стабилност,въпреки стрелката на километража е неизменно.

И още един Марс/Сатурн(съвпад в Дева) с тригон от Меркурий в Телец.И при него отличителното е чувството за сигурност,въпреки огромното,количество алкохол,което може да погълне преди да седне неправомерно зад волана. Изглежда съвпадът Марс/Сатурн дава изключително премерени действия.
Стависки има Сатурн в лъв съвпад с Регул и Марс в лъв, тригон с Мерка, но оплеска пътя

Деси

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 16
Re: Марс
« Отговор #351 -: Юни 22, 2014, 06:08:11 pm »
Не четох всичките страници, но виждам и на 1-ва и на 21-ва да се обсъжда Марс и шофьорите. Надвам се, тази тема да не е само за Марс и бързите коли.

Искам да ви попитам - ако разрешите разширяване на темата - какво да прави Марс квадрат Слънце с енергията си, защото това си е сериозна агресия, която се и насочва понякога нвътре и е опасно? Как се култивира агресия, извън традиционните методи, които можете да ми дадете като спорт?

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Марс
« Отговор #352 -: Юни 22, 2014, 06:28:25 pm »
Не четох всичките страници, но виждам и на 1-ва и на 21-ва да се обсъжда Марс и шофьорите. Надвам се, тази тема да не е само за Марс и бързите коли.

Искам да ви попитам - ако разрешите разширяване на темата - какво да прави Марс квадрат Слънце с енергията си, защото това си е сериозна агресия, която се и насочва понякога нвътре и е опасно? Как се култивира агресия, извън традиционните методи, които можете да ми дадете като спорт?

Аз имам квадрат Слънце -Марс в натала, при това Слънце е диспозитор на Марс (в Лъв). И двамата са в ъглови домове-Слънце 7-ми, Марс на МЦ, като Марс е управител и на ДЦ. Физическа агресия не съм проявявала никога досега, напротив, силно се страхувам от всякакви травми, затова и никога не съм тренирала или практикувала спорт, от какъвто и да е вид.
Квадратурата при мен се проявява като силно желание да доминирам над останалите, включително и над партньори от всякакъв вид (7-ми дом), само че не физически, а по-скоро да блесна с качества по аналогиите на 10-ти дом (статус, позиция, престиж).

Така че, първо погледни как са разположени Слънце и Марс и кои домове управляват, за да прецениш как най-добре да използваш квадрата между тях. Ако е включен 6-ти дом например, аз не бих тренирала силов спорт, защото има опасност от травма. Ако някоя от планетите е в 12-ти дом, тогава е възможно тази огнена конфронтация да се изяви и на вътрешно ниво.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Марс
« Отговор #353 -: Юни 22, 2014, 07:23:52 pm »

Искам да ви попитам - ако разрешите разширяване на темата - какво да прави Марс квадрат Слънце с енергията си, защото това си е сериозна агресия, която се и насочва понякога нвътре и е опасно? Как се култивира агресия, извън традиционните методи, които можете да ми дадете като спорт?

защо свързате това каре само с агресия и доминация /зависи кой над кого от пола на притежателя на аiпекта/
ами марс е движение/действие , а слънцето себе-реализация,планувате постоянно цели  и действате дo като на марс червеното избледнее като изпрано пране с евтин прах,и като сте изразходили марсовата енергия за нещо градивно,хак да й е на агресията... няма какво да я захранва
е ако лежите и мързелувате с това каре и командвате някой друг да действа, ще си натрупате толкова агресия,че да почнете да се хапете като бясно куче-опашката си :72:

от първо лице,единственно число,марс на асц. каре слънце на К4
« Последна редакция: Юни 22, 2014, 07:27:44 pm от strelicka »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Марс
« Отговор #354 -: Юни 22, 2014, 07:42:53 pm »
е ако лежите и мързелувате с това каре и командвате някой друг да действа, ще си натрупате толкова агресия,че да почнете да се хапете като бясно куче-опашката си :72:

Познавам такъв случай със Слънце в съвпад с Марс и опозиция с Луна, във фиксирани знаци. Командори от дивана, но иначе има контролирана агресия. Няма конфликтност, по-скоро изблици на фин садизъм спрямо близките. Но и на него някой ден ще му го начука Сатурна  ;D, ако още не го е направил (и той е в конфигурация със светилата).

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Марс
« Отговор #355 -: Юни 22, 2014, 07:54:41 pm »
то това каре е като тенджера под налягане,без клапан да изпуска парата като заври,рано или късно ще се самовзриви :72:

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Марс
« Отговор #356 -: Юни 22, 2014, 07:55:01 pm »
За каре Слънце/Марс-имам подробни наблюдения за мъж-проблеми с импулсивноста,прекалено горещ темперамент,проблеми,кавги с бащата,домино и садо го дава и неорентиран полово,въпреки че си е даже прекалено ,,мъжествен,, ,пробвал анаболи в пубертета,в много високи дози,по негови думи след това ,,изперкал,, в някаква степен ,иначе доста умен,силен и енергичен .

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Марс
« Отговор #357 -: Юни 22, 2014, 07:58:53 pm »
Опозит, би ли споделил/-а знаците, в които се намират Слънцето и Марс, и дали картата е дневна или нощна?

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Марс
« Отговор #358 -: Юни 22, 2014, 08:04:28 pm »
Мирабела точно това си опитвам да си спомня,но съм забравил,от целия хороскоп карето Слънце/Марс само ми остана в главата,понеже тоя случай си е по учебник,образна представа за това каре.Интересно Юлий Цезар дали е имал това каре ,пасва си чудесно за него .Напънах се и си спомних -Слънцето е в риби,раждането сутринта,друго не си спомням,имах го в стария компютър но загубих данните .
« Последна редакция: Юни 22, 2014, 08:14:23 pm от Oposit »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Марс
« Отговор #359 -: Юни 22, 2014, 08:19:52 pm »
Опозит, би ли споделил/-а знаците, в които се намират Слънцето и Марс, и дали картата е дневна или нощна?
Моята агресивна вуйна има Слънце в овен, Луна във везни и Марс в рак, въпреки Венера в риби е доста грубовата, злобна и завистлива натура
В същото време имам позната със Слънце във везни, Луна в козирог и Марс в рак, която гори енергията си изцяло в работата- работи рехабилитатор в поликлиника и веднага след смяната тича към частния си козметичен кабинет, а за лека нощ минава през фитнеса, не проявява агресия, но е жертва на такава от страна на мъжа си, който е бивш служител в МВР, зодия овен  :)