Автор Тема: Венера  (Прочетена 170849 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера
« Отговор #735 -: Февруари 26, 2021, 01:38:01 pm »
Сафо, трябва да са силни сигнификаторите за това, за което си представяш. Такива в периода са трудно откриваеми.
Рени, тези със "слаба" Венера се влюбват само когато е "силна" по транзити ли?

Сафо, разсмя ме. ;)
Всеки може да се влюби и точно тогава се включва Венера. Колко естествено това ще стане, зависи от знака, есенциалните й качества, колко често и е в позиция да откликне, да действа, според мястотой в картата. Това са части от статуса й, които дават информация за влюбването. Ами ако Венера няма отношение към 5-11,7-1,3 тогава не може да очакваме силен транзит да ни донесе влюбване. Но ако Венера е със силен статус в натала и е у5 или у7- да.
Това важи за всичко и всеки.
Пример: Юпитер днес  изгрява, значи е фазов. Всички родени днес ще носят тази фаза на Юпитер по сферите, които той управлява и когато транзитен Юпитер влезе тази година в Риби, ще имат събитие, ако Юпитер е ъглов, нищо че са на  3 месеца или ще се прояви неговата природа за първи път- да му направят подарък с бъдеще, може чрез някой роднина, да не го касае пряко видимо сега.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7368
Re: Венера
« Отговор #736 -: Февруари 26, 2021, 04:58:42 pm »
Благодаря Рени,примерът ми не беше много подходящ за онова ,което исках да кажа.Все пак те усмихнах! ;)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера
« Отговор #737 -: Март 01, 2021, 02:24:21 pm »
Сафо, предполагам за това питаше :
Цитат :"Както навсякъде, така и при работата с транзитите, основна е наталната ката. Докато се изгради навика да се проследяват темите, които управляват планетите в наталната карта, лично мой съвет е, да се изписват подробно всички връзки в картата.

Това включва простата връзка планета - дом, който управлява, до взаимните рецепции. Когато имаме подобна подробна разбивка на връзките в наталната карта можем да пристъпим и към структурата на транзита.

Всяка натална планета има:
1) транзитен еквивалент
2) транзитен еквивалент на своя диспозитор
3) натален еквивалент на диспозитора на транзитната планета

Тези три компоненти формират един транзит. Транзитния еквивалент на наталната планета, дава сила на темите, които управлява наталната планета.

Например:
Имаме натална Венера, която управлява 7-ми дом, транзитната Венера във Везни, Телец или Риби, ще даде сила на наталната и ще очертае събития по 7-ми дом. Обратното, ако транзитната Венера е в знаци, които са противоположни на нейната сила, темите на наталната планета, ще бъдат отслабени, дори могат да носят вреда.

Транзитния еквивалент на наталния диспозитор на планетата, която ни интересува описва как ще се случват нещата в темите, които управлява наталната планета. Например. Наталната Венера управлява отново 7-ми дом, нейният транзитен еквивалент на диспозитора, преминава през натален 5-ти дом. В груб преразказ, това може да означава, че в този период можете да срещнете партньор чрез темите на 5-ти дом - спор, театър, ресторанти и тн. Но отново яркостта на сюжета = възможността за проявление, зависи от силата, която планетата притежава в знака, в който транзитира.

Наталният еквивалент на диспозитора на транзитната планета е един вид съперник с наталната планета, която ни интересува. Получа се, на пръв поглед, сложна картинка.

Имаме планета, темите на която ни интересуват в дадения транзит - отново ще ползвам Венера. Тя управлява 7-ми дом, намира се в Скорпион, транзитния Марс преминава през Стрелец, а наталния Юпитер е в Рак.

Въпросът в цялата тази редица от знаци и планети е къде ще се насочи темата на дома, през който транзитира Марс. Вариантите са два - към дома, който управлява - Скорпион и Венера, или към своя диспозитор - Юпитер в Рак. Отговотът е прост - към по силната планета. Венера е в знак противоположен на нейната обител, тя е слаба, докато Юпитер е в своята екзалтация - съответно той ще привлече към себе си влиянието на Марс.

Но преди да пристъпим към работа с транзитите, трябва да имаме предвид следното.
Колкото и хубав транзит да се очертава в даден период, ако не сме в период на фирдарии или профекция на тази планета не можем да очакваме нищо от нея."
Йордан Анов и Мона



„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7368
Re: Венера
« Отговор #738 -: Март 01, 2021, 05:59:34 pm »
Да..... :)

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Венера
« Отговор #739 -: Март 17, 2021, 12:05:33 am »
Рени, може ли да те помоля да споделиш малко повече за Венера през този месец - кога изгрява, видима ли ще е и т.н.?


Om

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 365
Re: Венера
« Отговор #740 -: Март 17, 2021, 06:30:30 am »
Рени, може ли да те помоля да споделиш малко повече за Венера през този месец - кога изгрява, видима ли ще е и т.н.?

Този месец няма да е видима.


strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Венера
« Отговор #741 -: Март 17, 2021, 08:57:48 am »
Рени, може ли да те помоля да споделиш малко повече за Венера през този месец - кога изгрява, видима ли ще е и т.н.?

не съм Рени ,но

http://astrolive.info/02-02-2021/

"Венера залязва днес на 2 февруари 2021г. в 1° Водолей в квадрат с Уран и в съвпад със Сатурн.
Венера прави съвпад със Слънцето на 26 март 2021г. в 6° Овен.
Венера изгрява като Вечерница на 22 април 2021г. в 10° Телец в съвпад с Уран и в квадрат със Сатурн."

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Венера
« Отговор #742 -: Март 17, 2021, 11:13:51 am »
Стреличка, благодаря :)

Om

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 365
Re: Венера
« Отговор #743 -: Март 17, 2021, 01:53:52 pm »

Венера изгрява като Вечерница на 22 април 2021г. в 10° Телец в съвпад с Уран и в квадрат със Сатурн."

Надявам се това да не тласне света към онлайн пари.


Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Венера
« Отговор #744 -: Март 17, 2021, 02:41:17 pm »
За" онлайн пари" ,мисля че все пак Уран трябва да е в хармонични отношения със Сатурн, дотолкова че Сатурн, да гарантира сигурността ,безопасността на ситуацията. В ситуация на мащабни онлайн измами и валути, няма да стане. Може би Ще се преосмисли реално златния телец от злато ли ще го правим или от криптовалута. Може пък тогова да се пукне вече биткойн балона, за да се потърсят  по-консерватини методи на инвестиции  и плащане.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Венера
« Отговор #745 -: Март 17, 2021, 02:49:11 pm »
От 2018 г. в България има закон, който предвижда издаването на електронни пари.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Венера
« Отговор #746 -: Март 17, 2021, 04:40:19 pm »
От 2018 г. в България има закон, който предвижда издаването на електронни пари.
може ли да ме насочите къде точно го пише това, че е много надълго и широко е написан закона за платежните средства https://www.bnb.bg/bnbweb/groups/public/documents/bnb_law/laws_payment_services_bg.pdf
доколкото прочетох, остават си истинските пари, чековете и всичко останало, никъде не прочетох, че всичко отпада и минаваме на електронна валута

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера
« Отговор #747 -: Март 18, 2021, 01:06:30 pm »
Венера утре е в градуса на своята екзалтация- 27 * Риби. Макар и заслепена, изгпрена, може да й се порадваме, някак си. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7368
Re: Венера
« Отговор #748 -: Март 27, 2021, 11:17:08 am »
Стартира цикъл Слънце/Венера на 25.03.21г в 4*на овен,Марс с възела на 12*близнаци.
Предишни такива са били:30.03.2005г.в 9*на овен,Марс като диспозитор на съвпада е в 6*на водолей.
28.03.2013г.в 7*овен,Марс в овен 12*

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Венера
« Отговор #749 -: Март 27, 2021, 11:42:21 am »
През 2013г и сега попада в 7д при мен и съвпада с Луната, като преди Марс е бил в моя 8д съвпад Юпитер , а сега в 10д близо до МС и в хармония с Венера, Юпитер, Сатурн, но квадрат с Плутон на АС ; 2005 е бил в 8д, , а Марс в 5д -ами имаше секс  и любовни трепети, на фона на уранова опозиция  ;D  2013 беше много успешна в любовно-семеен план, за децата също- тогава завършиха бакалавър и всяко пое по пътя- малката с цикъл в 5д замина в чужбина където се залюби с шефа си и роди, голямата с цикъл в 10д секстил МеркурийУ1 в 9д продължи следването в чужбина.