Автор Тема: Броят на браковете в наталната карта  (Прочетена 12081 пъти)

elfidka

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 151
Здравейте,
отварям тема за броят на браковете в наталната карта, провокирана от една приятелка по темата - предопределен и до колко е живота на човек.
 Ясно, че всичко е написано в натала, но вярвам, че всеки един от нас се е запитвал дали съдбата му е предопределила или не брак.
 Мисля, че няма отворена друг подобна тема тук, но ако има, нека админа каже.

Лично аз, съм чела, нещо за аспектите на Слънцето и Марса в женската карта и аспектите на Луната и Венерата в мъжката карта, но не ми се вижда на практика това да работи.
Вие какво мислите ?
 :-*


Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Броят на браковете в наталната карта
« Отговор #1 -: Юни 10, 2023, 07:00:11 pm »
Може би трябва да конкретизирате. Всяка епоха с брачните си стандарти.
В 2023 какво точно разбирате под брак?
Само и единствено наличие на граждански брак ли?

Общо взето от Плутон във Везни насам, бракът не е това, което беше, както и стигмата при липсата или многократното му случване.

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Броят на браковете в наталната карта
« Отговор #2 -: Юни 10, 2023, 07:30:59 pm »
Темата е дискутирана, но във всяка една епоха нативите с проблеми в седмодомната тема често имат повече от едно от следните:
критично слънце, понякога Луна,
аспект квадратура/твърд слънце Сатурн,
Напрегнати Луна с Венера и при двата пола, постоянна неудовлетвореност,
наплутонена Венера,
Марс в Дева или друг подвижен знак.

elfidka

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 151
Re: Броят на браковете в наталната карта
« Отговор #3 -: Юни 11, 2023, 09:46:37 am »
Люба, друга ми е идеята.
Не, дали човека е комплициран характер и за това му е трудно, а изобщо самият факт, колко брака са дадени или дали въобще дали ги има в картата.
Знам, че всичко е вързано, но нека се фокусираме за момент върху основното.
Всъщност астрологията нарича брак тогава, когато е на лице съжителство.
Как се вижда това в картатa ?
 


starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Броят на браковете в наталната карта
« Отговор #4 -: Юни 11, 2023, 10:18:02 am »
Значи са нужни двама души и синергия между тях. На астрологично ниво да има обмен, виждане, чуване, приемане между Аз и Ти. По линия на оста асцендент - десцендент.

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Броят на браковете в наталната карта
« Отговор #5 -: Юни 12, 2023, 04:23:52 am »
Всичко го има в картата.
За себе си аз адекватно постнах два пъти по темата.
Само преди 100 години задължително ще те омъжат и почти безусловно това ще бъде единственият ти брак докрая. Все едно какво има в картата ти. Тогава да се разведеш или ожениш два пъти си е истински астрологичен гръм.
Щом само съжителство наричаш брак в 21 век, днес е и по-лесно, но и по-трудно да отчетем астрологично какво трябва. Ето затова гледаме тежкарите, които определят епохата.
 Но в общия случай при неизвестна домофикация, изброените от мен показатели се срещат при хора, за които обществото по-често би определило като стари ергени или моми, например - за нативи с Плутон в Дева, защото са се понатрупали годинките, а не можем да ги свържем с никой конкретен, а не защото са девствени
При такива с Плутон в Скорпион е същото, макар вероятно носителят да има няколко опита от двугодишни съжителства. В крайна сметка няма лице, което да посочим за Негова Жена иили го пишеш многоженец, или ерген, зависи от философията.

За мен в днешно време по-интересни астрологично са ранното овдовяване, гражданският брак без фактическо съжителство по ред причини, дву- и трикратно официално бракосъчетание. Нещо, което да сътресе картата. Другото е свободния на епохата, характерна за всички нас.

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Броят на браковете в наталната карта
« Отговор #6 -: Юни 12, 2023, 10:32:36 am »
Копирам линк към старата тема:

https://astra.la/forum/index.php?topic=530.0

Елфидка, ако правилно съм открила наталната ти карта ДЦ при теб е във Водолей (фиксиран знак), но Сатурн У6, У7 е в Близнаци и в собствен 10 д е силно поставен, със смесено бене/малефично влияние и аспектира самия 7д, в опозиция с Юпитер У5, У8 (смесено влияние)  и в съвпад с Луната У12д (малефик), т.е. изглежда има изгледи за втори брак.

Толкова от един лаик в астрологията, но моля, не приемай мнението ми като чиста монета.

За упражение в моя хороскоп например няма такива дадености: кусп 7д е в Близнаци (двоен знак), но от друга страна Меркурий У 6,7 е изгорен от Слънцето във Везни в 9 д (слабо поставен), 7д не ми е обграден от малефици - в 8д е първо Юпитер в лъв , У 1, 3, 12 (смесен) в тригон с Меркурий, заедно със Сатурн У2 и Луна У8, Венера У5, 10 (силно дебилитиран функционален бенефик) аспектира най-точно 7д.

« Последна редакция: Юни 12, 2023, 11:02:09 am от terrarossa »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Броят на браковете в наталната карта
« Отговор #7 -: Юни 12, 2023, 12:55:14 pm »
Елфидка, броят на браковете зависят от к7, върхът на дома,неговите управители и аспектите, които прави.
Слънце и Марс при жени.
Луна и Венера при мъже.
Какво вижда к7, и кой го вижда.
Няма универсална рецепта, защото хората са различни.
Ако искаш качи карта, която те интересува и ще разсъждаваме по нея.
Ако има заложен повече от един брак, но прогресия та, и/или дирекцията ще се случи след 150години,за какво говорим тогава? Да, възможни са повече бракове, но по прогностика, нативът едва ли ще ги осъществи. 😉


« Последна редакция: Юни 12, 2023, 12:58:10 pm от Сафо »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Броят на браковете в наталната карта
« Отговор #8 -: Юни 12, 2023, 01:40:50 pm »
Здравейте,
отварям тема за броят на браковете в наталната карта, провокирана от една приятелка по темата - предопределен и до колко е живота на човек.
 Ясно, че всичко е написано в натала, но вярвам, че всеки един от нас се е запитвал дали съдбата му е предопределила или не брак.
 Мисля, че няма отворена друг подобна тема тук, но ако има, нека админа каже.

Лично аз, съм чела, нещо за аспектите на Слънцето и Марса в женската карта и аспектите на Луната и Венерата в мъжката карта, но не ми се вижда на практика това да работи.
Вие какво мислите ?
 :-*
темата е дискутирана и друг път във форума, цитирала съм Ръшман, която в книгата си пък цитира заключенията на по-стари астролози, които са споделили с нея, че аспектите на Слънцето в картата на жена показва броя на бракове/съжителства на семейни начала, като дава пример с нейните връзки и натал, и уточнява, че не е задължително да се реализират посочените брой връзки като брак.
При мен Слънцето е в сходяща опозиция с Юпитер съУ7, в сходящ тригон със Сатурн У5, мъжът ми е Козирог, сатурнов знак, като преди него имах 3г връзка със Скорпион, със стелиум в Стрелец (Меркурий, Венера, Марс)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Броят на браковете в наталната карта
« Отговор #9 -: Юни 12, 2023, 02:13:28 pm »
Люба,
Цитат
Само преди 100 години задължително ще те омъжат и почти безусловно това ще бъде единственият ти брак докрая. Все едно какво има в картата ти. Тогава да се разведеш или ожениш два пъти си е истински астрологичен гръм.
Щом само съжителство наричаш брак в 21 век, днес е и по-лесно, но и по-трудно да отчетем астрологично какво трябва. Ето затова гледаме тежкарите, които определят епохата.

Това е посочено в циклите Юпитер-Сатурн като социални планети, а бракът е такова събитие, както и в големите цикли Слънце- Венера, които налагат ценностите в обществото, което е продукт на дадена епоха.
Тежките планети  нито са сватосали  баба ти, нито ще разведат внучката й, нито маркират дадена епоха-само правят голямото по-голямо, дългото по-дълго, важното по-важно.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Броят на браковете в наталната карта
« Отговор #10 -: Юни 13, 2023, 11:05:19 am »
Люба,
Цитат
Само преди 100 години задължително ще те омъжат и почти безусловно това ще бъде единственият ти брак докрая. Все едно какво има в картата ти. Тогава да се разведеш или ожениш два пъти си е истински астрологичен гръм.
Щом само съжителство наричаш брак в 21 век, днес е и по-лесно, но и по-трудно да отчетем астрологично какво трябва. Ето затова гледаме тежкарите, които определят епохата.

Това е посочено в циклите Юпитер-Сатурн като социални планети, а бракът е такова събитие, както и в големите цикли Слънце- Венера, които налагат ценностите в обществото, което е продукт на дадена епоха.
Тежките планети  нито са сватосали  баба ти, нито ще разведат внучката й, нито маркират дадена епоха-само правят голямото по-голямо, дългото по-дълго, важното по-важно.

Рени, тежките планети имат отношение към това защо бабата е задомена в съседното село на 12 години веднъж и завинаги, докато внучката й на същата възраст едва започва да върти километрична опашка от гаджета.
Иначе за всяка поотделно Сатурн и Юпитер ще напишат личната любовна история. Иначе сам по себе си Сатурн не определя характера на епохата, за 30 години не се случват чак такива радикални промени във философията на бракосъчетанията.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Броят на браковете в наталната карта
« Отговор #11 -: Юни 13, 2023, 03:23:33 pm »
Люба, цикъл Юпитер- Сатурн е във възможност да определя модела на живот на всяко поколение, епоха, династия, може да се провери и това се случва на 20, 200, 800, 2400 години. В брака няма нищо трансцендентно, а е чисто човешко творение. Бабата преди 100 г е била длъжна да се задоми, защото   Големите мутации корелират с промените в системите от вярвания и идеите, които са в основата на обществото, както е отразено в елемента, в който се случват връзките.
Споделих, по-горе, че аналогично това е отразено и в циклите Слънце-Венера, които за нашата епоха, например, не предполагат толкова хармонични и радостни връзки с точки на Венера в Козирог, Овен, Скорпион, Близнаци, Лъв ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Броят на браковете в наталната карта
« Отговор #12 -: Юни 13, 2023, 03:40:18 pm »
elfidka, планетата, която дава в повече е Юпитер без оглед на казус, тема, сфера.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Броят на браковете в наталната карта
« Отговор #13 -: Юни 13, 2023, 04:48:42 pm »
Ето един пример за многобрачие.
Елизабет Тейлър -8 брака.
« Последна редакция: Юни 13, 2023, 06:02:50 pm от Сафо »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Броят на браковете в наталната карта
« Отговор #14 -: Юни 13, 2023, 05:35:15 pm »
Елизабет Тейлър има 7 съпруга, но 8 брака - с Ричърд Бъртън се женят два пъти