Автор Тема: Броят на браковете в наталната карта  (Прочетена 12076 пъти)

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Броят на браковете в наталната карта
« Отговор #30 -: Юни 14, 2023, 11:35:36 am »
Гледате сходящите аспекти на у7, независимо дали са добри или лоши мажори, така ли?
При мен бракосъчетанието е кът, с лупа да го търсиш. Вероятно няма да ми се случи, а и все ергенлъкът ме зове. Но за това имам няколко натални показателя. И все пак, единствен сходящ аспект каре на у7 с у1 😁😁😁 Излишно е да казвам, че и като дете не съм си се представяла булка. Ако някога се разпиша, то ще е формално и целево, а не романтично и с 200 гости.

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Броят на браковете в наталната карта
« Отговор #31 -: Юни 14, 2023, 01:39:18 pm »
Моите наблюдения, когато става въпрос за реализиране на събитие, че винаги става въпрос за сходящи аспекти на У7 до напускане на знака.

Упражнявам се отново на собствен гръб: Меркурий е в сходящ аспект със Слънце, до напускане на Везни прави поулисекстил Сатурн, Марс, Уран, Венера, секстил Нептун и съвпад Плутон.
И ето, докарах ги до общо 7 :), шегата на страна - полусекстилите и транссатурновите кой ги брои?
Сега е време някой да се поупражнява за Елизабет Тейлър по дирекции и прогресии, но от мен за днес толкова.

Този въпрос е по-скоро в темата за начинаещите: сега проверих, че Меркурий всъщност е в сходящ аспект с Луната, защото тя е най-бързо движеща и са в съвпад на около 10 градуса 17 мин. във Везни по обяд на 02.10.

За сходящи аспекти само въпросната планета (промисор) ли се разглеждат като движение или тук се брои и Луната като най-бърза (тъй като движението на останалите плането е пренебрежимо бавно в случая? Но ако У7 е Юпитер например това как работи - става доста по-сложно с всички по-бързи от него или фиктивно движим него и останалите остават по места?)?

Следователно по тази логика това да го смямам втори мажорен аспект за статистиката, досега ми е убягвал, хм?

« Последна редакция: Юни 14, 2023, 01:43:40 pm от terrarossa »

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Броят на браковете в наталната карта
« Отговор #32 -: Юни 14, 2023, 02:10:09 pm »
Моите наблюдения, когато става въпрос за реализиране на събитие, че винаги става въпрос за сходящи аспекти на У7 до напускане на знака.

Упражнявам се отново на собствен гръб: Меркурий е в сходящ аспект със Слънце, до напускане на Везни прави поулисекстил Сатурн, Марс, Уран, Венера, секстил Нептун и съвпад Плутон.
И ето, докарах ги до общо 7 :), шегата на страна - полусекстилите и транссатурновите кой ги брои?
Сега е време някой да се поупражнява за Елизабет Тейлър по дирекции и прогресии, но от мен за днес толкова.

Този въпрос е по-скоро в темата за начинаещите: сега проверих, че Меркурий всъщност е в сходящ аспект с Луната, защото тя е най-бързо движеща и са в съвпад на около 10 градуса 17 мин. във Везни по обяд на 02.10.

Аналогично трябва да е (без да съм проверявала)при Елизабет Тейлър и 7-мия съпруг да е по сходящия квадрат с Луната в Стрелец.

За сходящи аспекти само въпросната планета (промисор) ли се разглеждат като движение или тук се брои и Луната като най-бърза (тъй като движението на останалите плането е пренебрежимо бавно в случая? Но ако У7 е Юпитер например това как работи - става доста по-сложно с всички по-бързи от него или фиктивно движим него и останалите остават по места?)?

Следователно по тази логика това да го смямам втори мажорен аспект за статистиката, досега ми е убягвал, хм?

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Броят на браковете в наталната карта
« Отговор #33 -: Юни 14, 2023, 09:11:02 pm »
Моите наблюдения, когато става въпрос за реализиране на събитие, че винаги става въпрос за сходящи аспекти на У7 до напускане на знака.

Elfidka, броя при Елизабет Тейлър аспектите на Меркурий, У7 и нещо не ми излиза сметката до 7, дори с Марс и Сатурн в играта (при общо 10 (9+Луна) планети, без самия Меркурий и Слънцето (разходящ съвпад), Нептун (разходяща опозиция) и Юпитер) и пак останаха само 6, освен ако се брои и лунния възел.

Ако броим сходящите аспекти на Марс за нощно раждане, тогава само Юпитер не е в сметката, както и самия Марс, и тогава излизат 8.

За повече съпруги като Шака Зулу или някой султан ми е чудно как ще се броят :).Нали има значение дали к7,или неговият управител е в плодовит и/или двоен знак.....тогава и браковете са многобройни като възможност.Освен това планетите са източни и западни,в собствени знаци и по триплицитет и т.н.Терми.
[/color]

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Броят на браковете в наталната карта
« Отговор #34 -: Юни 14, 2023, 09:29:19 pm »
За сходящите аспекти на упр.на 7ми дом като възможност съм чела.
При мен ,дневно раждане съм.
Слънцето е в 10дом,Венера също.Слънцето е в тригон с Луната в 1ви.Ъглови светила са предпоставка за брак,макар и в безплодни знаци.Луната в 1ви,указва и няколкото предложения,които съм имала.Луна в близнаци-двоен знак.
Асц/дсц в подвижни знаци,близнаци/стрелец.Управител на стрелец е Юпитер.Аз съм дневно раждане,така че и Слънце се взема предвид,което е в антисия с Юпитер.
Юпитер,упр.на моя 7ми дом е в скорпион,6ти дом-не вижда асц.Но Слънцето от 10 (статуса)вижда асц.
Юпитер е ретрограден.Но Юпитер е в квадрат с моя упр.Меркурий.Все пак има връзка между упр.на 1ви и упр.на 7ми домове.
Юпитер няма нито един сх.аспект,защото такъв е възможен единствено със Сатурн,който е по-бавната планета.Гледаме планетите до Сатурн.
Сатурн е в 3*на телец,Юпитер в 5*на скорпион.Двете планети са в опозиция.Понеже Юпитер е ретрограден ,в някакъв момент опозицията ще стане точна.Планетите са във фиксирани знаци.Слънце(водолей),Юпитер(скорпион),Меркурий(водолей),Сатурн(телец).Няма мърдане.Един брак.
Заживях с мъжа ми на 20 години,след като се върна от казармата.След това се оженихме.
Слънце в 10(статуса)в антисия с Юпитер,упр.на 7ми.и тригон с Луната(забременях)в 1ви.
Поради квадрата на упр.1ви и упр.на 7ми домове и аз не съм възторжена почитателка на брака,но спазвам всички правила-Сатурн упр.на 10дом. ;)

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Броят на браковете в наталната карта
« Отговор #35 -: Юни 15, 2023, 08:47:06 am »
Благодаря Сафо!
-
Ще преразгледам и аз - "мо-та-мо" като първолак :)
За мен:
Дневно раждане. Слънце във везни 9 дом съвпад с Меркурий У7, в секстил с Юпитер У1 в 8д, лъв. Луна в Дева 8д, съвпад Сатурн.
Светилата не са ъглови и не са в плодовити знаци, (но пък имам планети в Скорпион и 5д в Телец?), имам сключен брак.
Асц/Дсц в подвижни знаци - Стрелец/Близнаци. Меркурий У7 вижда Асц. и е в сходящ съвпад със Слънце. Вземам и Слънце предвид, Слънце в 9д (житейска философия?) вижда асцендента. Както вече написах У1 и са в разходящ тригон У7, има връзка между У1 и У7, (поради това) уважавам брачната институция.
<И тук припомням само:>
elfidka, планетата, която дава в повече е Юпитер без оглед на казус, тема, сфера.

Разглеждаме само Септенера.  Меркурий У7 е в сходящ съвпад (брак) със Слънце във Везни (кардинален знак), миниорните сходящи аспекти - полусекстили Венера, Марс, Сатурн ги пропускам.

Мърдане може и да има, може и да няма - въпрос на гледна точка, един брак виждам в картинката.

-

Поглеждам нещата от друг ъгъл - за съпруга ми:

Дневно раждане, на кантар.
Слънце в 1д, съвпад Асц и Плутон ( да, :) ), Венера също 1д. Луна 10 д.
Асц. Везни, Дсц. Овен.
Марс и Венера във фиксирани знаци в гранично широк разходящ квадрат, бракът като институция не го вълнува особено, но пропускам две ъглови светила - предпоставка за брак.
Марс в 10 д в разходящ съвпад с Луна, гледаме и Луната за дневно раждане.
Марс У7 вижда Асц. и е в гранично широк сходящ секстил Слънце (брак), Луната има само разходящи аспекти.

От тази гледна точка потрвърждавам по астрологичен път, това за което съм вътрешно убедена - единствен брак за нас, да ни е честит!

Поглеждам към картата на сина ми с Марс У7 в анаретен градус, но в <контра>антисия с Луна в 1 Д (много си приличат с баща му) и.... решила съм преди да стане на 7 г. да се въздържам от астрология за него.


« Последна редакция: Юни 15, 2023, 10:28:31 am от terrarossa »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Броят на браковете в наталната карта
« Отговор #36 -: Юни 15, 2023, 10:04:24 am »
Честито и от мен! 😉
И така, от първо лице, с примери, изживяно/преживяно, най-добре се учи.

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Броят на браковете в наталната карта
« Отговор #37 -: Юни 15, 2023, 10:14:43 am »
Честито и от мен! 😉
И така, от първо лице, с примери, изживяно/преживяно, най-добре се учи.

Благодаря, Сафо!

-

И пак не оставам без допълнителни въпроси.

При Юпитер У7 е в Скорпион (примерно на 6 градуса), ако Сатурн беше примерно на 0 градуса и 30 минути в Риби - това щеше ли да се брои за сходящ квадрат на излизане на Юпитер от знака?

« Последна редакция: Юни 15, 2023, 10:19:46 am от terrarossa »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Броят на браковете в наталната карта
« Отговор #38 -: Юни 16, 2023, 11:50:50 am »
Ето две карти, първата е на жена, втората на мъж. Колко са броят на браковете при тях ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Броят на браковете в наталната карта
« Отговор #39 -: Юни 16, 2023, 01:07:16 pm »
Ето две карти, първата е на жена, втората на мъж. Колко са броят на браковете при тях ?
Като гледам опозицията на У1 и У7 в първата карта и Слънцето в последен градус, а на втората карта квадрат между У1 и У7 и Луната в трета декада на Скорпион, Венера съвпад Уран в 7д.,  най-вероятно нямат брак
« Последна редакция: Юни 16, 2023, 01:08:54 pm от akruks »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Броят на браковете в наталната карта
« Отговор #40 -: Юни 16, 2023, 01:49:06 pm »
Рени, пристрастна съм тук, за женската карта.
Но разсъждавам така:Меркурий, упр. на 7ми дом, няма сх. аспекти с нито една планета. Слънцето е по-бързо. Упр. на 1ви дом Юпитер , има сх. аспект със Сатурн, опозиция. НО Юпитер е ретрограден. Аспектът опозиция няма да се осъществи. Нощно раждане. Марс в 1ви дом. Малефик. И все пак, колко сходящи аспекта има Марс? Само със Сатурн, другия малефик в нощна карта. Възможност една, но някак не осъществима.Между уп. 1 и 7 ми домове няма връзка.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Броят на браковете в наталната карта
« Отговор #41 -: Юни 16, 2023, 02:09:43 pm »
За мъжката карта. Юпитер упр. на 1ви дом, тронов, сх. аспект със Сатурн, опозиция. Нещо се случва. Луната няма сх. аспекти. Меркурий упр. на 7ми дом няма сх. аспекти. Две тронови планети, в собствени знаци, взаимна рецепция по изгнание. Не осъществени бракове, поради някаква причина.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Броят на браковете в наталната карта
« Отговор #42 -: Юни 16, 2023, 02:15:47 pm »
Акрукс, в първата карта у1 Юпитер Везни няма опозиция с у7 Меркурий ?

Сафо, Марс в първата карта има сходящ тригон с Луна, Сатурн, Венера, квадрат Слънце ? Във втората карта Меркурий с Луна. Това не са хорарни карти.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Броят на браковете в наталната карта
« Отговор #43 -: Юни 16, 2023, 02:19:10 pm »
Акрукс, в първата карта у1 Юпитер Везни няма опозиция с у7 Меркурий ?

Сафо, Марс в първата карта има сходящ тригон с Луна, Сатурн, Венера, квадрат Слънце ? Във втората карта Меркурий с Луна. Това не са хорарни карти.
Рени, Марс може да има сходящ аспект единствено с по-бавна планета. Затова е сходящ. Луната  е най-бързото тяло, не е възможно Меркурий да е сходящ аспект с Луната.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Броят на браковете в наталната карта
« Отговор #44 -: Юни 16, 2023, 03:21:57 pm »
Сафо, това със сходящите аспекти не е правило в традиционната астрология защото няма издържана аргументация.
Поясних, че това не е хорарна карта, иначе, да права си, в транзитна карта кои са сходящи аспекти.

Това е моята карта, позна я. 6 предложения за брак имам, а градусовото разстояние Меркурий, Марс, Юпитер с другите планети показват годините, когато това се е случило и на всяка следващата обиколка на същите, плюс Венера към ъглите, защото Меркурий е в нейна терма. Няма реализиран брак към момента, защото сигнификаторите на брака не са нито функционални, нито морални. Юпитер единствено е функционален и когато пак му дойде периода ... може би.
Първо дали има брак и тогава колко, а кога по дирекция.

Във втората карта има 2 брака. Първият е 20 г, а вторият е от 2 г, мисля.
Меркурий е функционален и есенциален, Венера също. Юпитер вижда и Венера, и Меркурий, последния е в терма на Юпитер, подвижни оси. МЦ в знак на Юпитер и терма на Венера. Достатъчно Въздух и минимум Огън, натива да има нужда от близки партньорства
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“