Автор Тема: Хорари за здраве  (Прочетена 239561 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1650 -: Януари 14, 2024, 05:15:47 am »
Веско,да не си се изпотрошил?Упр.на 6ти дом е Сатурн в риби,бавна планета,студена-в студен и влажен знак.Нещо хронично може да е.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1651 -: Януари 14, 2024, 10:02:48 am »
Стана така, че точно на Ивановден припаднах в автобуса на път за работа и от там ме откараха във Втора градска болница с линейка. Правиха ми изследвания на сърцето и всичко се оказа наред. Точно тогава не бях спал три дена подред и освен това явно имам някаква настинка или нещо подобно. В крайна сметка, се оказа, че точно заради системното недоспиване и не спане се получава. Джипито ми изписа едно лекарство. Обаче пак ми се случи тези дни два дена подред въобще да не мога да спя и вече не знам дали да имам надежда.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1652 -: Януари 14, 2024, 11:16:47 am »
И на мен не ми стана ясно ,видимо да ти има нещо,та да не повтарям Акрукс и Сафо. Весо или помоли да ти изпишат истинска химия,силно преспивателно,като Хексадорм, или няколко таблетки мелатонин комбиниран с капки мента,глог и валериан.На билковите,дето казваш,че не действат,удвои,утрои дозата.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1653 -: Януари 14, 2024, 12:01:39 pm »
Ами то видимо може да няма кой знае какво, обаче липсата на сън води и до много лоши последствия понякога. А аз се чувствам толкова изтощен и уморен постоянно, както никога досега не е било.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1654 -: Януари 14, 2024, 12:31:18 pm »
О,знам,че е така,постоянно боря безсъние.Понякога нито едно от полезниите предписания не помагат.Движа се много на чист въздух,два пъти на ден изпълнявам комплекс от упражнения, не преяждам вечер, проветрявам и спя на хладно...Знам какво е да си спал за минути само на пресекулки,ходя неадекватна и ми причернява.Затова освен повече милигр.мелатонин+  капки /20-30/мента,глог....поискай преспивателно с рецепта,за да обърнеш режима.Ако не взимаш магнезий + б витамини,вземи,много помага на чувството за умора и съня.
« Последна редакция: Януари 14, 2024, 12:33:07 pm от Ребека »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1655 -: Януари 14, 2024, 03:25:31 pm »
Веско,имах проблем със съня в продължение на месеци(около 2/3 м)никакво спане.Ходих на психолог,но не помогна,а и е много скъпо.Хомеопат ми помогна.Изписа ми cannabis indica,но е важна и дозата.Ако имаш възможност,отиди на хомеопат да ти направи тест и лечение,че безсъние ,често свързано с депресия трудно се лекува.
В хорара си представен от Слънце ,без подкрепа,но в аспект с Нептун.Отиди на врачка,баячка,да ти леят куршум.Слънцето е сходящ съвпад с Плутон.Такива хора,ще ти бъдат в помощ.
« Последна редакция: Януари 14, 2024, 03:27:47 pm от Сафо »

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1656 -: Януари 14, 2024, 08:41:22 pm »
Благодаря ви много, Ребека, Сафо!
То накрая наистина така ще стане, че да потърся хомеопат и да ида на някоя баячка, щом нищо друго не помага. Дори едната ми шефка също ми предложи това за баячката, когато ми се обади, за да чуе как съм.

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1657 -: Януари 14, 2024, 09:06:52 pm »
Стана така, че точно на Ивановден припаднах в автобуса на път за работа и от там ме откараха във Втора градска болница с линейка. Правиха ми изследвания на сърцето и всичко се оказа наред. Точно тогава не бях спал три дена подред и освен това явно имам някаква настинка или нещо подобно. В крайна сметка, се оказа, че точно заради системното недоспиване и не спане се получава. Джипито ми изписа едно лекарство. Обаче пак ми се случи тези дни два дена подред въобще да не мога да спя и вече не знам дали да имам надежда.

Веселин, изтощен си след преживения стрес последната година. <Пил ли си антидепресанти през последните месеци>
Със сигурност съдейки по безсънието имаш проблеми на ендокринно ниво - вероятно повишен кортизол, нарушение допамин/серотонин - изследвай се за дефицити на витамини и минерали + хормони и потърси специалист ендокринолог.
Пробвай междувременно както вече са те посъветвали  с разходки и изобщо повече физическо натоварване, масажи, слънчеви бани, здравословно хранене, положителни емоции. Намери си смислена кауза в личен или обществен план и влагай енергията си в нея.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1658 -: Януари 18, 2024, 06:26:21 pm »
Ами то видимо може да няма кой знае какво, обаче липсата на сън води и до много лоши последствия понякога. А аз се чувствам толкова изтощен и уморен постоянно, както никога досега не е било.
Ух, много е неприятно, в същия период и аз, и дъщерята борехме безсъние, направо сърцето ми даваше заето накрая. Има един чай на Лукчета "успокояващ чай"- помага, пробвала съм го преди.

Лисана

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 376
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1659 -: Януари 18, 2024, 10:50:20 pm »
Здравейте. Имам чудене - дали ме лъже зъболекарката, при която ходя. Намери ми една дузина кариеси, които преди това колегите и не са споменавали, а и аз не виждам/ усещам. Парила съм се от недобросъвестни медици и имам едно на ум. Не искам да ми пробиват здрави зъби.Предубедена съм за хорара, защото вече съм решила, че ме върти. Нептун на ДС и нейният сигнификатор в неин втори дом върху луна - гледа ме като касичка.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1660 -: Януари 19, 2024, 06:47:06 am »
Лисана,риби на к7 -хлъзгав знак,двоен и Нептун там,лъже.Юпитер в телец не е добре разположен е в нейн 2ри дом съвпад с екзал.Луна.Преувеличава.Луната е и твой сигнификатор,освен Меркурий.Асц е в последни градуси на дева,ще смениш/прекратиш отношения със зъболекарката.

Лисана

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 376
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1661 -: Януари 19, 2024, 08:34:35 am »
Благодаря,Сафо. Значи интуицията не ме подвежда за това. Само ме е яд, че работи много неусетно. Другата мацка, при която преди  ходех кара душманската.
« Последна редакция: Януари 19, 2024, 08:36:32 am от Лисана »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1662 -: Януари 19, 2024, 11:31:29 am »
Здравейте. Имам чудене - дали ме лъже зъболекарката, при която ходя. Намери ми една дузина кариеси, които преди това колегите и не са споменавали, а и аз не виждам/ усещам. Парила съм се от недобросъвестни медици и имам едно на ум. Не искам да ми пробиват здрави зъби.Предубедена съм за хорара, защото вече съм решила, че ме върти. Нептун на ДС и нейният сигнификатор в неин втори дом върху луна - гледа ме като касичка.
Ако я гледаме като назована по име е по Нептун У7 ве неин 12д., не е съвсем открита, но това не означава, че лъже. Лекарите специалисти, сред които са зъбарите, са по 9д. и в случая Нептун е неин У10, У11 в 10д., може би е част от колектив, който не е съвсем коректен, нейните колеги да са заблудени или заблуждават. И в двата варианта не те лъже, по мое виждане според това, което показва картата.
Сега, мене лично ме е въртяла зъбарка при реално съществуваща стара пломба, беше на път да падне. Над три пъти ми отваря зъба и поставяше памуче с лекарство да умъртви нерва, като всяко едно посещение ми струваше пари, пари, пари – за лечението на зъба над месец дадох толкова, че поставянето на нов от керамика щеше да ми излезе по-евтино  :) От друга страна, на малката ми дъщеря по времето когато роди и работи в Австрия, видимо нямаше кариеси, но понякога от сладко я пронизваше леко. Там със съвременна апаратура ѝ откриха три кариеса, невидими за просто око (и аз мен), мислех си същото, че я будалкат, но не са я разкарвали изобщо по няколко пъти, а когато беше готова отиде и ги оправиха – безболезнено, без да разрушават емайла и не е платила повече от предварително договорената цена, която е изписана за информация на рецепцията. Сама ще си прецениш.
« Последна редакция: Януари 19, 2024, 11:34:40 am от akruks »

Лисана

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 376
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1663 -: Януари 19, 2024, 02:46:23 pm »
оле, akruks, къде са те работили така? Отдавна не съм чувала да прилагат този метод на лечение на пулпит, наистина е много неприятно. С едно ходене и упойка ги правят сега. Цената не е ниска, не е и чак толкова висока, просто когато са n-на брой си се навърта + че и разходите с кученцето този месец са доста. Иначе е част от клиника, да. Да не разводнявам темата.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1664 -: Януари 19, 2024, 08:19:27 pm »
оле, akruks, къде са те работили така? Отдавна не съм чувала да прилагат този метод на лечение на пулпит, наистина е много неприятно. С едно ходене и упойка ги правят сега. Цената не е ниска, не е и чак толкова висока, просто когато са n-на брой си се навърта + че и разходите с кученцето този месец са доста. Иначе е част от клиника, да. Да не разводнявам темата.
Беше отдавна, когато още имах зъби, но не мога да си спомня кога точно, че да проследя звездната обстановка в онзи момент... Тя ми беше правила холивудската усмивка от металокерамика и се беше получила много добре, стоеше естествено, тепърва навлизаше на пазара този метод, бях една от първите в града, а нейният баща се водеше (доказано) за най-добрия зъботехник в града. Бяха ми взели по 60лв на зъб, общо за всичко – вадене на два предни зъба, пилене на съседните, временна протеза от пластмаса, после керамичната с поставяне и всичко останало общо ми излезе 500лв. Имаше гаранция 10г, а изкарах 20г с тези зъби, отлепи се по време на пандемията, че зъбите ми под нея бяха изгнили, въпреки грижите, които полагах за тях. А тя разбрах защо го е правила това с пломбата (нямах пулпит) – оборудва си кабинета с нов и модерен зъболекарски стол в този период.