Автор Тема: Общи хорари  (Прочетена 1040255 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #4755 -: Януари 26, 2016, 12:58:45 pm »

Акрукс, за Мерка и Плутон - съвпада е разходящ, Мерка е минал оттам вече

Мерка действително е извършил съвпад с Плутон когато е бил директен, но по картата е ретро и се движи назад отново към този съвпад, така че аспектът в случая е сходящ.

Happy58

  • Гост
Re: Общи хорари
« Отговор #4756 -: Януари 26, 2016, 01:13:38 pm »
Мерка действително е извършил съвпад с Плутон когато е бил директен, но по картата е ретро и се движи назад отново към този съвпад, така че аспектът в случая е сходящ.

да не би да гледаш картата някъде в твоя програма? На моята карта Плуто е в 15:53, а Мерка е на 14:55 вече.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #4757 -: Януари 26, 2016, 01:30:56 pm »
да не би да гледаш картата някъде в твоя програма? На моята карта Плуто е в 15:53, а Мерка е на 14:55 вече.
На твоята карта гледах, но съм отчела само минутите- на Мерка са 55', а на Плуто 53', та на Мерка минутите предстоят да станат 53, въй, ретро Мерка не ми подейства кой знае колко, но сянката му ми засенчи прогнозата  :012:
Отивам в ъгъла да се срамувам  :57:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #4758 -: Януари 26, 2016, 03:18:36 pm »
Въпрос към по-опитните хораристи  :)

За отдаване на жилище под наем само 6 дом ли се гледа?

Според по-стари източници основно за въпроси, свързани с жилище, вкл. и под наем, се разглежда 4 дом. Допълнително и 6ти, който дава информация за наемните отношения.

Аз съчетавам всички фактори, не гледам само по един дом. Една колежка пак се заяде с мен, мира нямат тия лелки.  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #4759 -: Януари 26, 2016, 03:24:37 pm »
Въпрос към по-опитните хораристи  :)

За отдаване на жилище под наем само 6 дом ли се гледа?

Според по-стари източници основно за въпроси, свързани с жилище, вкл. и под наем, се разглежда 4 дом. Допълнително и 6ти, който дава информация за наемните отношения.

Аз съчетавам всички фактори, не гледам само по един дом. Една колежка пак се заяде с мен, мира нямат тия лелки.  :012:
Ами явно съм от старите, че гледам по 4д квартирата, а 6д включвам ако квартирата е работно/сервизно помещение, а не дом за живеене. Гледам също 7д- за точи, който сменя квартира показва новия му дом, а за който я дава под наем показва крайното развитие по 4д- недвижимата му собственост.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #4760 -: Януари 26, 2016, 03:27:32 pm »
Акрукс, благодаря ти  :)

Става въпрос за апартамент, който ще се отдава под наем като жилищно помещение. Собственичката иска да се мести в друг град и се притеснява дали всичко ще е наред с апартамента и наемателите, също така от финансова гледна точка дали е печелившо.

Според мен нещата не би трябвало да се гледат едностранчиво, само по един дом. Но невъзможно е да спориш с дебелоглави хора, които знаят и приемат само това, което те са учили.

Да, срещала съм го при модерните немски астролози - при смяна на дом/квартира да се гледа 7 дом като производен 4ти.

---
Наистина много ограничени хора - пратиха ме четат техният астролог Олешко какво казва за хорарните карти, те друго не признават. А аз им говоря за антикварни немски издания и за Уилям Лили.  :)

---
Сега пък друг спор - в хорара се гледа само точният съвпад на неподвижна звезда с градуса на АС или има някакви орбиси?




« Последна редакция: Януари 26, 2016, 04:58:37 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Общи хорари
« Отговор #4761 -: Януари 26, 2016, 07:59:29 pm »
+1 за четвърти дом. При въпрос за втора къща мисля шести -3 от 4, вила, лятна къща като че ли беше 8-ми, без да съм сигурна - 5 от 4. Но тук въпросът е за тази конкретно къща, а не за избор между тази и онази...

4-къщата, 5-ти -състоянието, но и приходите от къщата, при връзка с осми и втори -чудесни изгледи за доходоносен наем
De omnibus dubitandum est

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #4762 -: Януари 26, 2016, 08:16:03 pm »
Ставаше въпрос дали ще успеят да намерят свестни наематели за апартамента си. И възникна спор дали въпросът се разглежда по 4ти или по 6ти дом. Според мен по двата, така пише и в някои класически книги от началото на 20 век.

Освен това в картата може да се намерят и указания за нерадикалност, но може и да се разгледа. АС в последните градуси, Сатурн в 7 дом, Луна без курс, но пък е разположена в 4 дом - има връзка с въпроса.
« Последна редакция: Януари 26, 2016, 08:17:34 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Общи хорари
« Отговор #4763 -: Януари 26, 2016, 08:19:29 pm »
Шести съм срещала именно като второ жилище-не основното, в което живеем, а равностойно на него-втори жилищен (а не ваканционен) имот, тоест -брат на първото :-)
De omnibus dubitandum est

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #4764 -: Януари 26, 2016, 08:35:41 pm »
Пускам картата с въпроса. Според мен самият въпрос не е зададен достатъчно адекватно, а е формулиран като сбор от условия.

Цитирам: "Ще успея ли да събера необходимата сума и да нямам неприятности, ако отдавам под наем апартамента си в град Х., а временно живея в град У.? Притеснявам се да отдавам имота под наем на непознати хора."

Според вас на 100% нерадикална ли е картата или може по някакъв начин да се тълкува?  :017:

Пробвах с различни домови системи, по Кох и Алкабициус Луната се мести във вътрешността на 4 дом, по Плацидус също е в 4ти.
« Последна редакция: Януари 26, 2016, 08:38:57 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Общи хорари
« Отговор #4765 -: Януари 26, 2016, 08:44:46 pm »
В общите хорари не ме бива много. Като прочетох въпроса помислих, че е зададен крайно неправилно, а картата ще е нерадикална.
Обаче сигнификаторите много ясно показват какво интересува питащия - У1 е в осми дом и е Венера в Козирог. Вълнува се от надежността на чуждите пари и редовното им получаване. Вторият сигнификатор - Луната, е в 4 дом. Въпреки късния асц. за мен картата е радикална щом толкова буквално отразява въпроса.

С тези "ако" във въпроса по-скоро е трудна за разчитане. Аз не съм оптимист за отговора, като гледам сходящите аспекти на Венера. В крайна сметка, това е най-простият начин да проверя доколко резултатът ще донесе удовлетворение на питащия и какво ще е неговото отношение към развоя на нещата - независимо какъв точно е той.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #4766 -: Януари 26, 2016, 08:46:37 pm »
Да, има общоприети признаци за нерадикалност, но сигнификаторите са показателни и според мен много ясно отразяват ситуацията и съмненията на питащата. Една астроложка се включи - според нея категорично не трябва да се чете. Те там всичките са много категорични и не признават чуждо мнение.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Общи хорари
« Отговор #4767 -: Януари 26, 2016, 08:57:26 pm »
Луната е без курс...., ако обаче не броим Уран. Последните градуси на асц. са ясно нерадикални, но това може и да е преместване/промяна/смяна на мнението. Часът е на Венера, значи асцендент Телец все пак радикализира картата. По ред на въпросите...
Добра ли е къщата, луната е в четвърти дом, все пак по него да я разгледаме. Каква да е къщата ъглова и лъвска. Какво ѝ е състоянието - като на Слънце в десети, няма скрити дефекти, в добро състояние, но все пак - в заточение, едва ли големи пари да се очакват от там. Питащата екзалтира евентуалния "наемател", който пък е в знака на заточението й. Много е хипотетична връзката между тях, тя в осми, той в шести дом, но може да се измисли, че може и да бъде подведена да се довери на някакъв вероятен наемател. Пада ли си Марс по къщата - хич, пада ли си по кверента - още по-малко. Парите на наемателя не са кой знае какви, а и ретро. Джобът на кверентката - също ретро.
Като че кверентката има повече шанс да отдаде под наем апартамента в град У., а да остане да си живее в Х., но ми пада батерията и няма да мога да довърша :-)
De omnibus dubitandum est

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #4768 -: Януари 26, 2016, 09:05:53 pm »
И аз питах кверентката в какво състояние е имотът, изписах цял ферман с разсъждения и обяснения. Но дотук питащата не се е включила, само други астроложки с вдигнати менторски показалки /силно привличам този тип жени, ще ходя да си лея куршум, ако така продължава  ;D/.

Общо взето разсъжденията ни съвпадат, Диди. Но някой много иска да докаже, че картата е нерадикална.
« Последна редакция: Януари 26, 2016, 09:07:47 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Общи хорари
« Отговор #4769 -: Януари 26, 2016, 09:11:46 pm »
По късния градус на АСЦ бих казала, че питащата вече е взела решение и няма особена нужда от отговора.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми