Автор Тема: Общи хорари  (Прочетена 1037700 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #6135 -: Септември 04, 2017, 03:50:56 pm »
Ади, вместо да слагаш Лилит и Хирон в хорара, слагай отметка върху Локус Фортуна – ще даде повече информация.

Не виждам категорични указания да ти я вземат окончателно, без опция за връщане. Но е възможно да ти определят по-продължителен срок, който да трае месеци. За твое добро.

Нито позицията на Луната, нито на часовия управител няма логическа връзка с въпроса. Но опозицията на Луна и Венера по оста 2/8 може да се тълкува и като отделяне от любимо същество, което носи дискомфорт на кверента. А Венера в случая не само е естествен сигнификатор, а управлява твоя 5 дом. Твоят сигнификатор е в знак на Венера – ти го приемаш това дете, искаш го, наистина изглеждаш небезразлична към него. В този смисъл приемам въпроса за искрен.

В голяма степен изходът от ситуацията от ТЕБ зависи, защото последните аспекти на Луната не са добри. Нещата няма да се наредят от само себе си, ще трябва да положиш целенасочени усилия. Да поработиш върху себе си, за да докажеш на социалните, че можеш да се грижиш за това дете и да не си му във вреда.

« Последна редакция: Септември 04, 2017, 03:54:27 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Общи хорари
« Отговор #6136 -: Септември 04, 2017, 04:02:50 pm »
Ади, вместо да слагаш Лилит и Хирон в хорара, слагай отметка върху Локус Фортуна – ще даде повече информация.

Не виждам категорични указания да ти я вземат окончателно, без опция за връщане. Но е възможно да ти определят по-продължителен срок, който да трае месеци. За твое добро.

Нито позицията на Луната, нито на часовия управител няма логическа връзка с въпроса. Но опозицията на Луна и Венера по оста 2/8 може да се тълкува и като отделяне от любимо същество, което носи дискомфорт на кверента. А Венера в случая не само е естествен сигнификатор, а управлява твоя 5 дом. Твоят сигнификатор е в знак на Венера – ти го приемаш това дете, искаш го, наистина изглеждаш небезразлична към него. В този смисъл приемам въпроса за искрен.

В голяма степен изходът от ситуацията от ТЕБ зависи, защото последните аспекти на Луната не са добри. Нещата няма да се наредят от само себе си, ще трябва да положиш целенасочени усилия. Да поработиш върху себе си, за да докажеш на социалните, че можеш да се грижиш за това дете и да не си му във вреда.

Долу горе същото и аз написах ... едва ли има връщане в близките месеци , изисква се показване , че може да се справи с задачата на майка и нещата ще си дойдат на мястото ...

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Общи хорари
« Отговор #6137 -: Септември 04, 2017, 04:08:47 pm »
Благодаря ви явно май, май и без нея ще си остана.

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Общи хорари
« Отговор #6138 -: Септември 04, 2017, 04:25:08 pm »
Благодаря ви явно май, май и без нея ще си остана.

Е не няма да останеш без нея тя те обича и ще се върне при Мама :) просто ще отнеме малко време :)

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Общи хорари
« Отговор #6139 -: Септември 04, 2017, 04:35:05 pm »
Аделина, а защо детето ти е при сестра ти?
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #6140 -: Септември 04, 2017, 05:04:35 pm »
Явно е, че връзката ми няма да я бъде, но ще ми върнат ли малката скоро.
Зависи какво разбираш под скоро, ако питаш за близките няколко месеца няма да стане, детето ще остане при сестра ти. Радвай се, че е при сестра ти и майка ти, и може да го виждаш по всяко време, но на теб друга ти е грижата- парите, които би получавала за малката. Още като роди ти говорих да се погрижиш да получаваш майчинство, а ти не взе мерки и се подведе да ходиш на работа, вместо да си стоиш вкъщи и полагаш грижи за малката, да я кърмиш... абе сбъркана отвсякъде работа, дано ти се подредят нещата, искрено ти го желая!  :13:

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Общи хорари
« Отговор #6141 -: Септември 04, 2017, 05:49:02 pm »
Зависи какво разбираш под скоро, ако питаш за близките няколко месеца няма да стане, детето ще остане при сестра ти. Радвай се, че е при сестра ти и майка ти, и може да го виждаш по всяко време, но на теб друга ти е грижата- парите, които би получавала за малката. Още като роди ти говорих да се погрижиш да получаваш майчинство, а ти не взе мерки и се подведе да ходиш на работа, вместо да си стоиш вкъщи и полагаш грижи за малката, да я кърмиш... абе сбъркана отвсякъде работа, дано ти се подредят нещата, искрено ти го желая!  :13:
Аркус нямах право на нормално майчинство, само на социално такова, а за кърменето кърмата ми я спряха още в болницата, като стана ясно колко дълго време ще е в ковиоз.

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Общи хорари
« Отговор #6142 -: Септември 05, 2017, 04:28:05 pm »
Има ли шансове скоро да се махна от домът на майка ми, нямам намерение да стоя в домът на човекът, който направи и немисломото за да ме раздели с човекът, който обичам.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #6143 -: Септември 05, 2017, 04:47:40 pm »
Има ли шансове скоро да се махна от домът на майка ми, нямам намерение да стоя в домът на човекът, който направи и немисломото за да ме раздели с човекът, който обичам.
категорично не, оставаш в бащиното огнище

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Общи хорари
« Отговор #6144 -: Септември 05, 2017, 04:57:51 pm »
Аркус благодаря аз по добре да се гръмна отколкото това.

Bobolina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 623
Re: Общи хорари
« Отговор #6145 -: Септември 05, 2017, 10:10:36 pm »
Приятелят на Х. ще ме хареса/възприеме ли (както и аз него)? Нещо взех да го мисля доста това запознанство как ще мине (след няколко дни). Не че е чааак толкова важно в крайна сметка, но все пак ще се радвам, ако се създаде приятна среда, най-вече заради спокойствието на Х. Х. ми е по 7-ми дом на мен.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #6146 -: Септември 06, 2017, 12:26:50 am »
Аркус благодаря аз по добре да се гръмна отколкото това.
Е, недей така, майката винаги мисли доброто на детето си, а и защо тя да те е разделила с човека, който обичаш- този човек не е ли дъщеричката ти? Нали каза, че са я поверили на сестра ти и майка ти, за теб не е ли -важно да си близо до детето си, че искаш да бягаш надалеко от дома си?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #6147 -: Септември 06, 2017, 12:31:08 am »
Приятелят на Х. ще ме хареса/възприеме ли (както и аз него)? Нещо взех да го мисля доста това запознанство как ще мине (след няколко дни). Не че е чааак толкова важно в крайна сметка, но все пак ще се радвам, ако се създаде приятна среда, най-вече заради спокойствието на Х. Х. ми е по 7-ми дом на мен.
мисля, че ще те хареса- негов У5 е в хармоничен аспект с твоя У1

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Общи хорари
« Отговор #6148 -: Септември 07, 2017, 07:31:40 pm »
Колегите по кой дом се разглеждат в хорарите? И ако в даден хорар се пита за спор между колега/и и клиент/и, колегите по кой дом ще са и клиентите по кой?

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Общи хорари
« Отговор #6149 -: Септември 07, 2017, 10:13:02 pm »
Ако колегата е назован по име, можем да използваме 7-ми дом за него. Но тогава кой дом да използваме за клиента? Клиентът (на колегата) би трябвало да е по 7-ми дом от неговия дом - отсрещната страна, другият, с когото колегата директно взаимодейства. И тогава клиентът отива по 1-ви дом, но нали това би трябвало да е твоят дом като квезит в хорара.

По-рядко използван вариант, който съм виждала из нета за колега, е 3-тият дом - хората, с които взаимодействаме ежедневно, хора от близкото ни обкръжение. Но 3-тият дом обикновено се използва за братя и сестри, съседи и т.н. Тогава клиентът на колегата ще бъде по 9-ти дом, а ако е твой клиент - по 7-ми. Нямам опит с този дом за колега, не знам дали тази идея работи на практика.

Може да пробваш да разгледаш колегата по 11-ти дом (макар че не споменаваш дали ти е приятел). Пробвай дали 5-ти дом ще подхожда по-добре на клиента или 7-ми.