Автор Тема: Общи хорари  (Прочетена 1038378 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #6375 -: Януари 19, 2018, 04:01:29 pm »
Въпросът задавам аз."Ще се разведа ли до една година?"
Не, няма да се разведеш. Гледам освен 1-вите домове, които са с общ сигнификатор Сатурн, но без аспект помежду си, също и 9-тите домове, твой У9 е в знаков съвпад с Луната-сигнификатор на въпроса, което отразява внезапно породилито се намерение за развод, но Луната У1 за мъжа е в сходящ квадрат с негов У9 , така че няма да стигне до съд, няма намерение да разтрогва брака юридически. Отношенията между вас ще си останат на това ниво- не са отлични партньорски взаимоотношения, но не са и катастрофални. Предстои затопляне на интимно-емоционалния фронт покрай сходящите хармонични аспекти между ваши У5 и У8, съвместни развлечения, почивка, празнувания, а и детето също ще ви сплотява. Всъщност от това, което показва картата, той има нужда точно от това- настроен е по-приключенски и има нужда да сте повече като гаджета, като в същото време е загрижен за теб и партньорството, а ти си традиционалистка, строга и в същото време прикрита, със задни мисли- така те описва Сатурн в 12д- козирог, сори!

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Общи хорари
« Отговор #6376 -: Януари 19, 2018, 04:36:59 pm »
Не, няма да се разведеш. Гледам освен 1-вите домове, които са с общ сигнификатор Сатурн, но без аспект помежду си, също и 9-тите домове, твой У9 е в знаков съвпад с Луната-сигнификатор на въпроса, което отразява внезапно породилито се намерение за развод, но Луната У1 за мъжа е в сходящ квадрат с негов У9 , така че няма да стигне до съд, няма намерение да разтрогва брака юридически. Отношенията между вас ще си останат на това ниво- не са отлични партньорски взаимоотношения, но не са и катастрофални. Предстои затопляне на интимно-емоционалния фронт покрай сходящите хармонични аспекти между ваши У5 и У8, съвместни развлечения, почивка, празнувания, а и детето също ще ви сплотява. Всъщност от това, което показва картата, той има нужда точно от това- настроен е по-приключенски и има нужда да сте повече като гаджета, като в същото време е загрижен за теб и партньорството, а ти си традиционалистка, строга и в същото време прикрита, със задни мисли- така те описва Сатурн в 12д- козирог, сори!

Благодаря Акрукс!Такава съм,каквато ме описа.И да,той е настроен приключенски,грижи се за мен,факт.Разочарованието ми е породено от друго.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #6377 -: Януари 23, 2018, 03:38:19 pm »
Какво бихте казали за този хорар? Много ми е важно.

Става въпрос за поръчка от интернет магазин с централа в чужбина. Имат опция за замяна или връщане в 30-дневен срок, обаче във фейсбук страницата им прочетох много възмутени отзиви, че били мошеници, не заменяли и не връщали парите. Не става въпрос за нещо евтино, което просто да прежаля.

И сега се двоумя дали на сляпо доверие да им върна стоката с попълнен формуляр и да чакам да ми пратят друг размер или да я обявя за продажба в някой наш продавалник.

Въпросът е дали е коректен продавачът и дали ще бъде уредена рекламацията. Целта е да им изпратят друг размер, след като аз им върна стоката. Да не стане така, че наистина завличат с пари. С мен често се постъпва така.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #6378 -: Януари 23, 2018, 03:50:32 pm »
То самото пазаруване си е риск, нали плащаш и чакаш доставката на закупеното, а щом си получила купеното и не са те завлекли, защо да те завличат при размяната на стоката?
Според картата няма да те излъжат с пари/стока , но не пречи преди да върнеш стоката да им драснеш имейл и направиш запитване, например дали имат от размера, който ти трябва и дали ще направят размяната, както пише на сайта им, за да си по-сигурна.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #6379 -: Януари 23, 2018, 04:09:59 pm »
Благодаря много, Акрукс!  :)

Сериозно се притесних, защото попаднах на много агресивна антиреклама във фейсбук страницата им на български.
Всичко поръчвам с наложен платеж – плащам, когато получавам. Но няма опция да пробваш и да върнеш веднага по куриер, ако не става.

Много се бях притеснила, защото многократно звънях на чешкия им номер и само музичка се включваше и неразбираем монолог на чешки. А в антирекламата пише, че и на номера си не отговаряли, освен че не правели замяна и не връщали пари.
И когато вече щях да се отказвам, изведнъж успях да се свържа. За пръв път в живота си проведох разговор на английски, беше голям смях. Но успях да преодолея притеснението си да говоря.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Общи хорари
« Отговор #6380 -: Януари 23, 2018, 05:22:08 pm »
Какво бихте казали за този хорар? Много ми е важно.

Става въпрос за поръчка от интернет магазин с централа в чужбина. Имат опция за замяна или връщане в 30-дневен срок, обаче във фейсбук страницата им прочетох много възмутени отзиви, че били мошеници, не заменяли и не връщали парите. Не става въпрос за нещо евтино, което просто да прежаля.

И сега се двоумя дали на сляпо доверие да им върна стоката с попълнен формуляр и да чакам да ми пратят друг размер или да я обявя за продажба в някой наш продавалник.

Въпросът е дали е коректен продавачът и дали ще бъде уредена рекламацията. Целта е да им изпратят друг размер, след като аз им върна стоката. Да не стане така, че наистина завличат с пари. С мен често се постъпва така.
Лили,продавачът е представен от сатурн, стар играч с твърди позиции.В неговият първи дом са Меркурий,плутон и слънце.Търгуват през Интернет с чужди пари и не са много коректни.Твоят сигнификатор е луна в 10 д,която ще направи квадрат с Меркурий и плутон,преди съвпада с уран.Последният аспект е квинконс с марс.Да не се окаже,че ще изхабиш нерви само в писане на имейли и разговори по телефона,а резултатът да е такъв,какъвто не си очаквала.Вероятно ще се наложи да даваш още пари,за доставка,доплащане.
« Последна редакция: Януари 23, 2018, 05:24:48 pm от Сафо »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #6381 -: Януари 23, 2018, 05:37:53 pm »
Благодаря, Сафо!
И мен 7 дом доста ме притеснява, часовият управител е Венера. Но тя е сигнификатор на вещта.
Чудех се дали да не я пусна в ОЛХ, но като знам какви некоректни потребителки има там, не ми се рискува.
Размерът не отговаря изобщо, а материята не е разтеглива.

Но поне ЕИК и ДДС номер имат в България, така че все пак са издирваеми. И в случай на измама може да се подаде жалба срещу тях. А срещу некоректна анонимна потребителка по разни бг продавалници не можеш, там ще пиеш една студена вода.

Доставката се поема за моя сметка. Трябва да го пратя обратно в един логистичен център в София, те го препращат към Чехия. После пак ще платя доставка.

Иначе и с адвокатка се консултирах вече, има начин да бъдат санкционирани, ако има опит за измама. Мен толкова са ме мамили в живота, че вече предварително обмислям всички ходове.

Филмирах се от отзивите във фейсбук страницата. Има и доволни, но недоволните са свързани конкретно с връщане и замяна.
Но както знаете, има много поръчкови драскачи, напоследък е доста популярно. Всичко ще напишат срещу 10 стотинки за мнение. В сайтове за фрийлансъри редовно излизат обяви за платени драскачи, симулиращи изкуствена активност в някой форум или фейсбук страница.

А във въпросния сайт предлагат много сериозни намаления за маркови стоки и може някому да са станали неудобни, на конкуренцията – с подобни сайтове, или пък на вносителите, тук у нас всичко се продава на безумни цени. Стоки от стари колекции, които в чужбина отдавна са намалени с по 50-70%, тук са с огромни надценки. Наскоро видях такъв пример в немски сайт – маркови чанти на редовна цена 200 евро и намалени на по 70-80 евро, които в български сайт в момента се предлагат на по 800 лв., най-много да пуснат символично намаление от 20%. Тук нали сме най-богати в целия ЕС, затова така ни клатят с цените.  :012:

« Последна редакция: Януари 23, 2018, 06:07:06 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Общи хорари
« Отговор #6382 -: Януари 23, 2018, 08:18:10 pm »
Лили, ако е нещо марково, пусни го в тукашен сайт. Щом има лого или етикет на Guess или Calvin Klein, примерно , народът се надпреварва да купува.
Последно писах за един подарен ми парфюм на Gucci- не ми понесе и се изринах- за 2 часа имах 8 съобщения и го купиха на добра цена.
Ако връщаш, трябва да дадеш номер на банкова сметка , сега предполагам си платила с наложен платеж?
Сега прочетох подробно и видях, че е Чехия.
Наскоро мернах ботуши от чешки сайт с представителство в БГ, не предлагаха тест, а да върнеш стоката и да чакаш пари в сметката. След случилото се източване на картата на моя приятелка познай дали рискувах.
Задръж я и я препродай тук, може и да загубиш част от сумата, но поне няма да се притесняваш излишно. Сатурн е в 12 дом и има опасност от измами .
« Последна редакция: Януари 23, 2018, 08:25:38 pm от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #6383 -: Януари 23, 2018, 08:28:17 pm »
Да, на Guess е това, взех го с много изгодно намаление – 50%. Но изглежда, че не отговаря на номерацията, по-малки са. Аз съм стандартен М размер, 38ми. Това ми прилича на XS горе и S долу. А най-големият размер на тази рокля е L, чудя се дали ще стане е той. Не ми се ще да я продавам под реалната ѝ цена /намалената/, сигурно ще искат на безценица.
Да, във формуляра за рекламация се посочва IBAN.
Още се чудя дали да влизам в разни продавалници.

Но понеже дават 30-дневен срок за размисъл, мога да направя нещо друго. Да пусна обява за продажба и да видя дали ще има бърза реакция, дали ще искат отбиви от цената. Тя и без това е супер намалена. И ако почнат характерните цигании и пазарлъци, правя връщане и искам замяна.

Пуснах обява, да видим колко мераклийки ще има за маркова дрешка на половин цена.


« Последна редакция: Януари 23, 2018, 08:57:35 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Общи хорари
« Отговор #6384 -: Януари 23, 2018, 10:21:40 pm »
Лили, според мен няма от какво да се притесняваш, ако решиш да върнеш пратката след като има посредници в София.

На мен редовно са ми връщали суми от H&M, а централният склад за някои от Балканските държави е в Италия. От там изпращат дрехите и там трябва да пристигнат, за да осчетоводят парите, за да ми ги върнат обратно по сметката, въпреки че има склад в Русе, от който ги препращат...

ПП. Аз предпочитам онлайн пазаруването. Когато нещо ми допадне в сайт и има възможност посещавам магазина, за да го пробвам, след което си го поръчвам онлайн. Нещата пристигат добре опаковани и не са пробвани от никого.
« Последна редакция: Януари 23, 2018, 10:27:15 pm от romantica »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #6385 -: Януари 23, 2018, 10:29:04 pm »
В София нямат представителство и посредници. Като адрес за връщане е посочен адресът на огромен логистичен център, който просто им обслужва пратките. Днес първо звъннах там – бяха много любезни, но не разполагат с никаква информация.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Общи хорари
« Отговор #6386 -: Януари 23, 2018, 10:33:51 pm »
Каква драма от евентуален проблем
Обикновено има договор и в него пише какви са правата и задълженията, а и да не пише, по закон има право за връщане в определен срок при пазаруване он лайн

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #6387 -: Януари 23, 2018, 10:43:19 pm »
Драма от антиреклама   :012:

Не, тези не изпратиха договор. А от друг сайт, който извършва доставки от Полша, но има кол-център у нас, за всяка поръчка изпращат и договор. При тия – само имейл уведомление за направена поръчка и че поръчката пътува. Заедно със стоките получаваш фактура и формуляр за рекламация.

Да видим как ще проработи хорарът, дали пък продажбата не е по-добрият вариант. Мисля да не избързвам с връщането, да изчакам малко.
« Последна редакция: Януари 23, 2018, 10:45:40 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Общи хорари
« Отговор #6388 -: Януари 23, 2018, 10:49:16 pm »
На условията/договора се съгласяваш често с едно чек-боксче, на което пише “Съгласен съм”, и някъде около него има линк към текста.
Друг размер може и да не изпратят ако няма наличен, но не са и длъжни-пазаруваш от наличното, аз понякога си поръчвам 2 еднакви неща с различен размер, и връщам което не ми става. Толкова ми е омръзнало от тълпи и молове, че пазарувам предимно облайн
Но това също е спам и ще го изтрия пп-късно

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #6389 -: Януари 23, 2018, 10:50:21 pm »
На условията/договора се съгласяваш често с едно чек-боксче, на което пише “Съгласен съм”, и някъде около него има линк към текста.

Това е много важно уточнение, ще го видя. Или поне занапред вече ще чета. Въобще нямаше да се сетя. Благодаря!
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui