Автор Тема: Общи хорари  (Прочетена 1038152 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #6855 -: Юли 31, 2018, 05:51:38 pm »
Животът не е само учене, пък и твоето е много скъпо удоволствие.  :19:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Общи хорари
« Отговор #6856 -: Юли 31, 2018, 07:01:38 pm »
За тези пари ще станеш космически турист-до Сатурн и обратно  :012: космонавтка ли искаш да станеш че е толкова скъпо  :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #6857 -: Юли 31, 2018, 07:08:14 pm »
Леле, то било на година. А аз си мислех, че толкова струва цялото обучение, 4-5 години.

Тия на какво ще те учат, да печаташ пари ли?  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Общи хорари
« Отговор #6858 -: Юли 31, 2018, 08:28:52 pm »
Една година бях решила да ставам бижутерка, златарка, да дялкам скъпоцени камъни, ама пак щеше да е по-евтино ,туй не знам какво еврейско училище е бе!  :012:,

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #6859 -: Юли 31, 2018, 08:52:10 pm »
А от Сатурн връщане няма... Романтика е намерила начин да го отработва, иска да е вечният чирак.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Общи хорари
« Отговор #6860 -: Юли 31, 2018, 08:58:34 pm »
Има чирак и чирак единият на хлебар майстор Питко а другият на Фаберже майстор Яйсо  :012:

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Общи хорари
« Отговор #6861 -: Юли 31, 2018, 09:16:51 pm »
Кажете нещо по хорара, де :29:

Сериозна съм, въпреки ретро Меркурий... :)

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Общи хорари
« Отговор #6862 -: Юли 31, 2018, 09:17:33 pm »
Последният аспект на Луната е опозиция с У1, така че по-скоро "не", засега.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Общи хорари
« Отговор #6863 -: Юли 31, 2018, 10:23:15 pm »
Здравейте,

Знам, че такива неясни въпроси не се задават при хорарите, но не се стърпях и реших да направя карта, колкото и астро обстановката да е кофти в момента...

"Някой ден ще имам ли възможност да уча Х (определена специалност?"

Тъй като вече имам висше образование, това ще се наложи да е платено и никак не е евтино, годишно към 15 000лв. :o Т.е. трябва да имам ресурс, което за момента ми е абсурдно. Та някой ден дали ще е възможно да се случи ;D?

Кво да се прави, като имам един ненаситен Стрелец на МС... :17: Поне мечтите са безплатни... :012:
Романтика,у9 дом Сатурн тронов,но ретрограден,връщаш се към стари мечти за желаната специалност.Меркурий у 2 дом ретрограден и във фиксиран знак,което дава забавяне на финансовият просперитет.След 8* ще напусне знака,мисля,че след 8 месеца/години ще имаш увеличаване на приходите.Остава и желанието за допълнително образование да е приоритет.

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Общи хорари
« Отговор #6864 -: Юли 31, 2018, 10:47:42 pm »
Здравейте,

Знам, че такива неясни въпроси не се задават при хорарите, но не се стърпях и реших да направя карта, колкото и астро обстановката да е кофти в момента...

"Някой ден ще имам ли възможност да уча Х (определена специалност?"

Тъй като вече имам висше образование, това ще се наложи да е платено и никак не е евтино, годишно към 15 000лв. :o Т.е. трябва да имам ресурс, което за момента ми е абсурдно. Та някой ден дали ще е възможно да се случи ;D?

Кво да се прави, като имам един ненаситен Стрелец на МС... :17: Поне мечтите са безплатни... :012:

Защо стряскаш хората с такива суми? Годишно е към 7 хил. и малко лв. (поне за български граждани е толкова). Грешно си умножила по 2. ВУЗовете винаги определят размера на годишните такси за обучение с ректорска заповед. Ако се публикува информация за семестриални такси, изрично се записва, че е на семестър.
« Последна редакция: Юли 31, 2018, 10:49:54 pm от Mirabella »

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Общи хорари
« Отговор #6865 -: Юли 31, 2018, 10:52:18 pm »
"Някой ден ще имам ли възможност да уча Х (определена специалност?"

Някой ден ще имаш повече възможности, така изглежда, но с тази специалност сякаш се разминавате. Ще промениш нагласата си, ще си склонна да инвестираш по-скоро в нещо друго. Самата ти в момента си объркана и само временно вдъхновена от идеята. Това мисля, дано не те подвеждам с бързото си включване.

Ако ти е на сърце, не се отказвай, дерзай! Човек винаги може да се обучава, не само в университет, и не само за диплома. 
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #6866 -: Август 01, 2018, 01:14:14 am »


"Някой ден ще имам ли възможност да уча Х (определена специалност?"


 Поне мечтите са безплатни... :012:
Така е, мечтите са безплатни, но все пак трябва да са реални, за да не страда душата когато се сгромолясат... Луната в Риби е в сходящ съвпад с Нептун У12 в 11-ти дом- показва нереални мечти, които няма да се осъществят- последен аспект с Венера У1, която е в падение.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Общи хорари
« Отговор #6867 -: Август 01, 2018, 02:49:21 pm »
Защо стряскаш хората с такива суми? Годишно е към 7 хил. и малко лв. (поне за български граждани е толкова). Грешно си умножила по 2. ВУЗовете винаги определят размера на годишните такси за обучение с ректорска заповед. Ако се публикува информация за семестриални такси, изрично се записва, че е на семестър.

Ти си се сетила, че писах за медицина. Да, благодаря за поправката! Станало е недоглеждане от моя страна.

Някой ден ще имаш повече възможности, така изглежда, но с тази специалност сякаш се разминавате. Ще промениш нагласата си, ще си склонна да инвестираш по-скоро в нещо друго. Самата ти в момента си объркана и само временно вдъхновена от идеята. Това мисля, дано не те подвеждам с бързото си включване.
Ако ти е на сърце, не се отказвай, дерзай! Човек винаги може да се обучава, не само в университет, и не само за диплома.

Много благодаря :58: Да, вдъхнових се, като видях сега колко лесно приемат, не е като преди 12г. :012: А и може би това, което привлича повечето е самата титла "доктор", както и разбирането за престижна професия, наложена от обществото и американските сериали.
Обмисляйки нещата и поинтересувайки се разбрах, че със сегашното си образование също мога да продължа да се развивам и специализирам в сферата на медицината.

Така е, мечтите са безплатни, но все пак трябва да са реални, за да не страда душата когато се сгромолясат... Луната в Риби е в сходящ съвпад с Нептун У12 в 11-ти дом- показва нереални мечти, които няма да се осъществят- последен аспект с Венера У1, която е в падение.

Не го възприемам като трагизъм. Душата не старее и се учи. След като нещо не се случва, значи не е било полезно за развитието ми и чрез не случването тя се пречиства. Както казва, Георги Господинов - "Неслучилите се неща, както неслучилите се любови, понякога траят по-дълго и са извор на друго знание."

Благодаря на всички за коментарите  :08:

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Общи хорари
« Отговор #6868 -: Август 05, 2018, 10:27:20 am »
Ще се срещна ли/запозная с Х,назована по име,до 1година?

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Общи хорари
« Отговор #6869 -: Август 07, 2018, 08:52:19 am »
Ще имам ли някакви проблеми на новата работа?
Като във въпросa си визирам - работодатели,колеги,обстановка и така нататък.
Благодаря!