Автор Тема: Общи хорари  (Прочетена 1037541 пъти)

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Общи хорари
« Отговор #960 -: Юни 15, 2014, 02:25:33 pm »
Те и моите изпити са редовно в събота или неделя, нищо не им пречи.  :D :D :D :D

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Общи хорари
« Отговор #961 -: Юни 15, 2014, 03:25:17 pm »
Диaнче, може ли ако ти се занимава да обосновеш отговора си, че ми е интересно?  ::) :)

Ако гледаш изпита по трети дом - управителят му е Юпитер, както и на кверента. Общият управител значи, че работата е опечена в повечето случаи - зависи си от мейл. В случая, екзалтиран, ъглов Юпитер. В неговия знак на екзалтация са и Меркурий - управител на 9-ти - образованието от основно нагоре, и Парс фортуна.

Проблемна е Луната - дебилитирана  и в първи дом веднъж описва състоянието и самочувствието на мейл, в знак на падение на Юпитер - определено може да навреди на мейл. Как да навреди - мейл може да реши хич да не се яви - последният аспект на Луната е опозиция именно с Юпитер. Но преди това има първо да прави секстил с диспозитора си - ретро Сатурн - мейл се е върнала да почете пак /може и пищови да е правила/ и тригон с Венера. Секстилът с Венера е и последният аспект на Юпитер.

Именно Венера натежава най-много. Първо, е часови управител. В пети дом е, в собствен знак. Картата е дневна - Венера е тригонократор и на Юпитер, и на Луна. Най-важното - управлява 10-ти дом. Според Фроули, по десети съдим за резултата/печалбата от 9-ти - (дипломата е печалбата от висшето образование). При изпити (когато не става въпрос за завършване на степен или дипломиране) по десети съдим за резултата от ученето - ако щеш, какви знания е натрупала мейл по предмета. Никак не лоши, ако съдим по състоянието на Венера и секстила й с Юпитер.

По десети са и изпитващите - благосклонни са към мейл.

И последно - ако 10-ти е печалбата (2-ри от 9-ти = взет изпит), 8-ми (Луната) е загубата (12-ти от 9-ти = невзет изпит). Печалбата - Венера е в положителна рецепция и секстил с Юпитер = да. Загубата - Луна е в опозиция и дебилитира Юпитер = не.

И последно, Луна съвпада с Вега - много късметлийска звезда, с природата на Венера и Меркурий. Политическа звезда е - помага ти да се представиш в по-добра светлина, отколкото си мислиш/заслужаваш.

Това ми бяха мислите, накратко.

ПС. Виж как изглежда картата в простичкия ми хорарен свят. Ако бях добавила трансовете, не бих забелязала Нептун и Уран, а Плутон, който е в съвпад с Луната, и така щях да дискредитирам окончателно Луната като основание за отсъждане и ще търся по-солидни показатели.
De omnibus dubitandum est

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Общи хорари
« Отговор #962 -: Юни 15, 2014, 04:30:56 pm »
Ако гледаш изпита по трети дом - управителят му е Юпитер, както и на кверента. Общият управител значи, че работата е опечена в повечето случаи - зависи си от мейл. В случая, екзалтиран, ъглов Юпитер. В неговия знак на екзалтация са и Меркурий - управител на 9-ти - образованието от основно нагоре, и Парс фортуна.

Проблемна е Луната - дебилитирана  и в първи дом веднъж описва състоянието и самочувствието на мейл, в знак на падение на Юпитер - определено може да навреди на мейл. Как да навреди - мейл може да реши хич да не се яви - последният аспект на Луната е опозиция именно с Юпитер. Но преди това има първо да прави секстил с диспозитора си - ретро Сатурн - мейл се е върнала да почете пак /може и пищови да е правила/ и тригон с Венера. Секстилът с Венера е и последният аспект на Юпитер.

Именно Венера натежава най-много. Първо, е часови управител. В пети дом е, в собствен знак. Картата е дневна - Венера е тригонократор и на Юпитер, и на Луна. Най-важното - управлява 10-ти дом. Според Фроули, по десети съдим за резултата/печалбата от 9-ти - (дипломата е печалбата от висшето образование). При изпити (когато не става въпрос за завършване на степен или дипломиране) по десети съдим за резултата от ученето - ако щеш, какви знания е натрупала мейл по предмета. Никак не лоши, ако съдим по състоянието на Венера и секстила й с Юпитер.

По десети са и изпитващите - благосклонни са към мейл.

И последно - ако 10-ти е печалбата (2-ри от 9-ти = взет изпит), 8-ми (Луната) е загубата (12-ти от 9-ти = невзет изпит). Печалбата - Венера е в положителна рецепция и секстил с Юпитер = да. Загубата - Луна е в опозиция и дебилитира Юпитер = не.

И последно, Луна съвпада с Вега - много късметлийска звезда, с природата на Венера и Меркурий. Политическа звезда е - помага ти да се представиш в по-добра светлина, отколкото си мислиш/заслужаваш.

Това ми бяха мислите, накратко.

ПС. Виж как изглежда картата в простичкия ми хорарен свят. Ако бях добавила трансовете, не бих забелязала Нептун и Уран, а Плутон, който е в съвпад с Луната, и така щях да дискредитирам окончателно Луната като основание за отсъждане и ще търся по-солидни показатели.
Радвам се, че го написа толкова подробно! :-* :-*

Подкрепям с две ръце това за десети дом. Често ми дават подобни хорари и съм забелязал в обратните си връзки, че аспектите на У10 понякога ми прецакват прогнозата и я обръщат наобратно. Случаят с Тъндър преди седмица, две беше подобен, но и не ми беше само 10 дом виновен.  :012: Обаче оттук нататък няма да се колебая в използването му. :)

Аз тълкувам така:
Ако Мейл положи допълнителни усилия -допълнителни, защото аспекта между Юпитер и Венера е секстил и се иска усилие, тя ще се справи, въпреки трудния и изненадващ изпит, който е представен от Юпитер и Луната - диспозитор на Юпитер. Диспозиторът на парса е Луна, а тя е в сходящ тригон с Венера У10 (какво по - хубаво от тригон).
Мейл, следващия път пусни картата с парса - той почти винаги е важен при хорарите. :)
Явно, това че Венера е управител на часа и придава голяма тежест също. :)
« Последна редакция: Юни 15, 2014, 04:33:30 pm от AzaZaeL »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #963 -: Юни 15, 2014, 07:03:47 pm »
Да но е факт, че като видях хорара се стреснах и до 1 часа сериозно концентрирано четене  :72: което потвърждава астрологията е на 70% другото сами можем да си направим или прецакаме тя просто ни  помага
Нептун на к3 как ни подведе, но е било с положителен резултат- вместо да се разсейваш си се концентрирала- изпита по какво е, има ли нещо нептуново по него, защото Луната е извършила хармоничен аспект с него и последния неин аспект- опозицията с Юпитер У1, съУ3, макар да не е положителен е пренос на светлина.

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Общи хорари
« Отговор #964 -: Юни 15, 2014, 09:16:15 pm »
Към Диана ми е въпросът. Благодаря предварително, ако отговориш. :58: За общия управител иде реч, 2 хорара имам за здраве с общ управител на 1 и 6, или 1 и 8. Предполагам, че в такъв случай"работата е опечена" в негативен смисъл-да, човекът има проблем със здравето?
Това правило от кой автор е?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #965 -: Юни 15, 2014, 09:46:18 pm »
Enigma, според мен опечената работа по хорара на Мейл се вижда от разходящия хармоничен аспект на Луната с Нептун У3 на К3, друг е въпроса, че аз пренебрегнах този аспект, както и преноса на светлина, и се подведох по последния негативен аспект на Луната, а също и ретроградието на Мерка

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Общи хорари
« Отговор #966 -: Юни 15, 2014, 09:48:01 pm »
Enigma, според мен опечената работа по хорара на Мейл се вижда от разходящия хармоничен аспект на Луната с Нептун У3 на К3, друг е въпроса, че аз пренебрегнах този аспект, както и преноса на светлина, и се подведох по последния негативен аспект на Луната, а също и ретроградието на Мерка
Не, Акрукс, аз за мои хорари от живота имам предвид, не тук от форума. Добра си и всички сте добри, напредвайте! :08:

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Общи хорари
« Отговор #967 -: Юни 15, 2014, 10:27:32 pm »
Към Диана ми е въпросът. Благодаря предварително, ако отговориш. :58: За общия управител иде реч, 2 хорара имам за здраве с общ управител на 1 и 6, или 1 и 8. Предполагам, че в такъв случай"работата е опечена" в негативен смисъл-да, човекът има проблем със здравето?
Това правило от кой автор е?

Не е от автор някой, енигма, или поне не мога да цитирам такъв. Небесна преди много време ми натърти вниманието върху това и след множество проверки съм си го отбелязала в хораруването.  :012:. Не помня да е казвала кой й е източникът, но може и да съм забравила. От опита ми значението е по-скоро, че си зависи от кверента/този, за който се отнася, и в зависимост от състоянието на общия управител той или ще свърши работата, или ще я провали.
За медицински хорари не бих гледала по този начин. Основното там е управителят на кверента или на този, за когото се пита. Неговото състояние и най-вече дали то е в съответствие с природата му, описва болестта - има ли я или не и на какво се дължи, а не У6, У8 и У12. Но този начин на гледане на медицински хорари не е много популярен сега, с изключение на последователите на кулперер, лили и сие. Сега се гледат много У-та и работата се усложнява прекомерно.
De omnibus dubitandum est

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Общи хорари
« Отговор #968 -: Юни 15, 2014, 10:30:49 pm »
Благодаря за вниманието, аз пък търся древните, за мен там е истината. :58:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #969 -: Юни 15, 2014, 10:33:23 pm »
Благодаря за вниманието, аз пък търся древните, за мен там е истината. :58:
и на мен ми е интересно да намеря книжка на древните, но да е на български и на хартиен носител, че не обичам да чета книги на компютъра

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Общи хорари
« Отговор #970 -: Юни 15, 2014, 10:37:09 pm »
Благодаря за вниманието, аз пък търся древните, за мен там е истината. :58:

Да, то това за медицинските е точно от древните - там типове, темперамент, качества и стихии са от значение, не толкова кое У с кое У прави сескиквадрат.

Стандартно в случаите, когато кверентът и квезитът са с общ управител, съветът в съвременните кук-букс би бил да вземеш управителя за едното и да присвоиш луната на другото и квото дойде.
De omnibus dubitandum est

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Общи хорари
« Отговор #971 -: Юни 15, 2014, 10:38:08 pm »
На Фроули има на руски, ако го чаткаш.

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Общи хорари
« Отговор #972 -: Юни 15, 2014, 11:24:56 pm »
и на мен ми е интересно да намеря книжка на древните, но да е на български и на хартиен носител, че не обичам да чета книги на компютъра

Ако не се лъжа на български най-древното, на което може да се разчита, е издание на Клавдий Птолемей, мисля също Морен дьо Вилфранш. Не се сещам за друго. В БГ няма търсене за този тип астрология, не и в големи тиражи.
За по-древно от това може да се обърнеш директно към Румен Колев - той има няколко превода на български от "по-древната" астрология, но книгите му не се разпространяват в книжарниците. Не са скъпи и пристигат до седмица. Тук са му контактите - http://www.babylonianastrology.com/index.php?option=com_contact&Itemid=3.
« Последна редакция: Юни 15, 2014, 11:28:31 pm от Diyana »
De omnibus dubitandum est

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #973 -: Юни 15, 2014, 11:55:21 pm »
Ако не се лъжа на български най-древното, на което може да се разчита, е издание на Клавдий Птолемей, мисля също Морен дьо Вилфранш. Не се сещам за друго. В БГ няма търсене за този тип астрология, не и в големи тиражи.
За по-древно от това може да се обърнеш директно към Румен Колев - той има няколко превода на български от "по-древната" астрология, но книгите му не се разпространяват в книжарниците. Не са скъпи и пристигат до седмица. Тук са му контактите - http://www.babylonianastrology.com/index.php?option=com_contact&Itemid=3.
Благодаря, Diyana!

mail

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 93
Re: Общи хорари
« Отговор #974 -: Юни 15, 2014, 11:59:14 pm »
Нептун на к3 как ни подведе, но е било с положителен резултат- вместо да се разсейваш си се концентрирала- изпита по какво е, има ли нещо нептуново по него, защото Луната е извършила хармоничен аспект с него и последния неин аспект- опозицията с Юпитер У1, съУ3, макар да не е положителен е пренос на светлина.
Изпита ми беше по финансови деривати ( борсови и извънборсови сделки ) и беше най трудния ми изпит...и прознавам че изкарах късмет,защото си бях развила сама някои теми и ми се пдна една от тях и успях да си я изкарам и да си помогна, че тези финанси са ужасни :)