Автор Тема: Общи хорари  (Прочетена 1038369 пъти)

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Общи хорари
« Отговор #2070 -: Септември 30, 2014, 04:53:41 pm »
Сигурно защото колегите ти не знаят,че съществува ретро (а и изобщо някакъв) Меркурий.  :012: ;)
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #2071 -: Септември 30, 2014, 04:58:33 pm »
Напротив, това е нещото, което са успяли да научат за две години съвсемстна работа с мен  :012:

И все ме питат дали Меркурий пак не е ретрограден, когато нищо не върви... Ами то по тази логика през цялото време трябва да е в ретро фаза, тук от самото начало нищо не е мръднало от нулевата точка.  :017:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #2072 -: Септември 30, 2014, 05:04:26 pm »
В същото положение съм и аз на сегашната работа - всички подписахме договори по ретро Меркурий, лъжи и измами нямаше, вече изкарахме две години, но всичко това на мен ми коства много нерви. Интересното е, че останалите колеги спокойно и консуматорски си гледат рахатлъка, само на мен така ми се отрази ретроградието в трудовия договор.  ;D
Външно може така да изглежда, но не знаеш вътрешно кой как преживява предстоящите промени в работата ти, нали? А относно моята работа, за която писах, на следващата година собствениците-чужденци преместиха фирмата си в Китай, а моите преки началнички-българки, които ми тровиха живота, се скитат немили-недраги по други фирми като обикновени работнички
;)

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Общи хорари
« Отговор #2073 -: Септември 30, 2014, 05:06:34 pm »
Напротив, това е нещото, което са успяли да научат за две години съвсемстна работа с мен  :012:

И все ме питат дали Меркурий пак не е ретрограден, когато нищо не върви... Ами то по тази логика през цялото време трябва да е в ретро фаза, тук от самото начало нищо не е мръднало от нулевата точка.  :017:

В картата на фирмата да не е ретро
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Eaglet

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 238
Re: Общи хорари
« Отговор #2074 -: Септември 30, 2014, 05:16:02 pm »
Ама въпросът ти не беше дали ще получиш кредит от банка за купуване на жилище, а дали конкретен човек ще ти помогне с пари да си купиш жилище... Е, помогна ли ти??

Аз съм още на този въпрос: "Подготвям документите си за кредит, смятам, че имам шансове и ще ми дадат - въпросът ми е ще купя ли жилище до 6 месеца?"  :) Днес така се бях поразколебала дали ще ми дадат кредит, че съвсем забравих колко оптимистично съм си написала въпроса преди дни и че съм мислела дали ще успея до 6 месеца да го купя  :) Писах смс на човека, честити ми, ще говорим до две седмици по въпроса  :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #2075 -: Септември 30, 2014, 05:39:53 pm »
Аз съм още на този въпрос: "Подготвям документите си за кредит, смятам, че имам шансове и ще ми дадат - въпросът ми е ще купя ли жилище до 6 месеца?"  :) Днес така се бях поразколебала дали ще ми дадат кредит, че съвсем забравих колко оптимистично съм си написала въпроса преди дни и че съм мислела дали ще успея до 6 месеца да го купя  :) Писах смс на човека, честити ми, ще говорим до две седмици по въпроса  :)
Давайте заедно с обратната връзка и линк с въпроса, за да не се ровим в темата и търсим картата... Забравила съм, че имаше преди това и друг въпрос, по който съм писала следното:
Мисля, че ще успееш да си купиш жилище- Меркурий У3, свързан с купуването и с оформянето на документи, е в 4д до Иц, във взаимна рецепция с Венера У4, Луната е извършила хармоничен аспект с Уран У7 и предстои да извърши хармоничен аспект с Меркурий У3, от друга страна Слънцето У1 е извършило хармоничен аспект със Сатурн У7,  Венера ще извърши скоро хармоничен аспект със Сатурн у7, така че има указания да имаш нов, собствен дом скоро.
  :clap:

Eaglet

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 238
Re: Общи хорари
« Отговор #2076 -: Септември 30, 2014, 06:00:41 pm »
Да, особено ме зарадва тогава, че ще бъде "нов" :) Старичък не искам :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #2077 -: Септември 30, 2014, 06:31:01 pm »
Ретро фазата нали е подходяща за реализация на отдавна обмисляни неща?

Чудя се в такъв случай кое би било по-сполучливо - да изпълня най-сетне желанието си за напускане и да мина на друга работа, или да се захвана с нов проект в стария бардак, чиято реализация от самото начало бе проблемна и дотук нещата се протакат и отлагат във времето, няма и нужния капацитет.

Eaglet, струва ми се, че ретро Меркурий е подходящо време за по-обмислени избори, а окончателно решение можеш да вземеш след като тръгне на директен ход.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #2078 -: Октомври 01, 2014, 01:00:12 pm »
Нов хорар - въпросът е "Ще ме вземат ли на работа във фирма Х."?

ОВ - току що ми се обадиха за второ интервю. Първо се разбрахме за тази вечер след моето работно време, после се обадиха да го отсрочат за утре сутрин. Ще видим какви условия ще ми предложат и дали ще им се чака до 1 ноември (смятам да се възползвам от стандартния едномесечен срок за предизвестие, за да избегна започване на работа по ретро Меркурий).

Тяхната адвокатка ме е харесала (от трите интервюиращи беше най-интелигентна и дружелюбна) - с юристи досега не съм имала никакви проблеми!  ;D

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Общи хорари
« Отговор #2079 -: Октомври 01, 2014, 01:18:52 pm »
Лили, пазари се за паричките ако можеш, сега е моментът

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #2080 -: Октомври 01, 2014, 01:24:44 pm »
Лили, пазари се за паричките ако можеш, сега е моментът

Имам информация, че там дават много високи заплати. Е, моята длъжност няма да е мениджърска, нито от най-високоплатените, но поне колкото вземам в сегашната фирма, толкова ще ми предложат и там. С тази разлика, че ако се представя добре, има тенденция за увеличаване (а тук от две години сме на "стартови" заплати, няма бонуси и премии, няма дори аванси - караш от заплата до заплата). Но най-големият стимул за мен към този момент е смяна на средата и преминаване в по-интелигентен и кадърен екип. Писна ми всеки ден да слушам - "Чуй каква новина - еди коя си... (цитират се имена от бранша)... еди какво си... (почва едно безмозъчно журналистическо клюкарене)".

А във въпросната фирма работата ще е в техния юридически отдел, а не с брокери, което още повече ме мотивира.  ;D



« Последна редакция: Октомври 01, 2014, 01:29:55 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #2081 -: Октомври 01, 2014, 01:27:04 pm »
И на мен ми се обадиха днес от последната ми работа да ме търсят да започна отново при тях. Лошото е, че вероятно ще се стигне до подписване на договор при ретро Меркурий, но те едва ли ще се съобразят да е по-късно.

Весо, не пропускай този шанс, щом засега не можеш да намериш по-добра работа! Не може все да е по директен Меркурий и все с хубави аспекти, някои неща са неизбежни.  ;)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Общи хорари
« Отговор #2082 -: Октомври 01, 2014, 02:02:53 pm »
И на мен ми се обадиха днес от последната ми работа да ме търсят да започна отново при тях. Лошото е, че вероятно ще се стигне до подписване на договор при ретро Меркурий, но те едва ли ще се съобразят да е по-късно.

Е то това не пречи да се върнеш там, и междувременно да се оглеждаш за нещо друго.

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Общи хорари
« Отговор #2083 -: Октомври 01, 2014, 02:56:32 pm »
Ще имаме ли финансовата възможност да си плащаме тока, за да се отопляваме през зимата, или ще се налага да мръзнем? Ще успеем ли да преживеем тази зима?
Много съм разтревожен, а баща ми преди малко допълнително подпали атмосферата, като каза, че по новините съобщили, че държавата е пред фалит (което според мен е евтин политически трик, за да повярваме, че нямат пари).
Тия дни не сядам много на компа и сега успях да погледна хорара ти.
Луната У5 (4-ти от 2-ри дом) ще направи съвпад с Марс У1 - така че, да.

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Общи хорари
« Отговор #2084 -: Октомври 01, 2014, 03:11:51 pm »
От банката ще получиш пари, но ми се струва, че няма да е това, което ти се иска, а нещо по - оскъдно.

Eaglet, значи е обратното - банката е искала повече да ти даде, а ти си искала по - малко.  :72:
« Последна редакция: Октомври 01, 2014, 03:17:42 pm от Теодор »