Автор Тема: Общи хорари  (Прочетена 1038454 пъти)

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Общи хорари
« Отговор #2280 -: Ноември 11, 2014, 10:07:59 pm »
Благодаря ви, Акрукс и Рептил.  :58:

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Общи хорари
« Отговор #2281 -: Ноември 13, 2014, 04:02:37 pm »
съфорумка пита ще я пуснат ли на семинара. решението зависи от шефа й. тя си задава въпроса

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #2282 -: Ноември 13, 2014, 06:06:20 pm »
съфорумка пита ще я пуснат ли на семинара. решението зависи от шефа й. тя си задава въпроса
Ако е работен семинар, разглеждан по Меркурий У3, У6, той е в сходящ хармоничен аспект с Марс У1 за питащата, а двете планети заедно са в сходящ хармоничен аспект със Сатурн У10-шефа, така че може би ще отиде, ако семинарът е свързан с чужбина, чужденци, туризъм, развлечения, духовни практики или правни въпроси ще има подкрепата от сходящия съвпад на Луната с Юпитер У9 в 5д, но от друга страна Луната ще извърши нехармоничен аспект със Слънцето, което също символизира шефа, както и със Сатурн У10 в 7д, а последен неин аспект е нехармоничен с Венера У7- вероятно ще отиде на семинара, но няма да е удовлетворена от крайното развитие- няма да има много клиенти, няма да е добре приета от публика/колеги и от тоя род.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Общи хорари
« Отговор #2283 -: Ноември 13, 2014, 08:19:56 pm »
Ще се съгласи ли шефа ми да ме премести на ново работно място или ще се наложи да напусна работата? Работата е там, че започнаха да заприхождават автоматично стока, която не сме получили, заради това, че преди 3-4 месеца вече напуснали служители са я получили, а не са я заприходили (след това са минали няколко ревизии и бройките са били коригирани).
Ако стане така, че да остана на същото работно място, дали от фирмата ще изпишат тази стока, така че на годишната ревизия да не ни искат пари за тази стока?
Като гледам сходящите квадрати на Луната, май ще се наложи да плащаме...

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #2284 -: Ноември 13, 2014, 08:36:02 pm »
Ще се съгласи ли шефа ми да ме премести на ново работно място или ще се наложи да напусна работата? Работата е там, че започнаха да заприхождават автоматично стока, която не сме получили, заради това, че преди 3-4 месеца вече напуснали служители са я получили, а не са я заприходили (след това са минали няколко ревизии и бройките са били коригирани).
Ако стане така, че да остана на същото работно място, дали от фирмата ще изпишат тази стока, така че на годишната ревизия да не ни искат пари за тази стока?
Като гледам сходящите квадрати на Луната, май ще се наложи да плащаме...
Весо, ти си отговорен за това, което се случва след като си започнал работа- тогава нали е имало ревизия, не може да отговаряш за неща, случили се назад в годината, когато теб те е нямало. Луната У1 в сходящ съвпад с Юпитер У6- ще си останеш на тази работа, в сходящ тригон с Уран У8, У9- нещата, свързани с официални документи, данъци ще са наред, няма да имаш проблеми при една следваща ревизия, била тя и годишна.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Общи хорари
« Отговор #2285 -: Ноември 13, 2014, 08:40:27 pm »
Благодаря много, akruks! А този квадрат на У1 към У2 не показва ли, че ще остана без пари покрай работата си или няма отношение към въпроса?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #2286 -: Ноември 13, 2014, 09:13:23 pm »
Благодаря много, akruks! А този квадрат на У1 към У2 не показва ли, че ще остана без пари покрай работата си или няма отношение към въпроса?
У1 във 2д показва, че те вълнува въпроса с парите, квадрат между у1 и у2 може да показва, че ще си активен по отношение на изкарването им, а също, че може да харчиш много, но като цяло въпросът ти не е свързан с 2д, за да се взема под внимание.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Общи хорари
« Отговор #2287 -: Ноември 13, 2014, 09:17:35 pm »
Ясно. Благодаря още веднъж!

sunshineblue

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 38
Re: Общи хорари
« Отговор #2288 -: Ноември 15, 2014, 10:31:49 am »
Здравейте, давам ОВ по един хорар - (((Здравейте,
може ли за помощ по хорар на приятелка,С. пита, дали ще продължи работа в същото учреждение (държавна работа, договорът й изтича на 12 ноември, работата й беше по заместване). Благодаря!!!)))) от стр 112 , С. ще продължи да работи в същото учреждение, но на различна позиция.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #2289 -: Ноември 15, 2014, 11:16:17 am »
Здравейте, давам ОВ по един хорар - (((Здравейте,
може ли за помощ по хорар на приятелка,С. пита, дали ще продължи работа в същото учреждение (държавна работа, договорът й изтича на 12 ноември, работата й беше по заместване). Благодаря!!!)))) от стр 112 , С. ще продължи да работи в същото учреждение, но на различна позиция.
Благодаря за обратната връзка, но къде да го търся този хорар, като при мен страниците се броят така, че новите публикации излизат отгоре, според личните ми настройки  :)
Да беше цитирала въпроса, заедно с ОВ, за наше улеснение...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #2290 -: Ноември 15, 2014, 11:50:45 am »
Кратка ОВ

Бях пуснала хорар с въпрос дали ще ме приемат в новия колектив, дали ще се сработим. Още е рано да се правят генерални изводи, но има един интересен момент - Луната в хорара, доколкото си спомням, беше в Риби (11 дом), двете неприятни личности в нашия отдел са със Слънце в Риби, те проявяват най-недружелюбно отношение.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #2291 -: Ноември 15, 2014, 11:55:12 am »
Кратка ОВ

Бях пуснала хорар с въпрос дали ще ме приемат в новия колектив, дали ще се сработим. Още е рано да се правят генерални изводи, но има един интересен момент - Луната в хорара, доколкото си спомням, беше в Риби (11 дом), двете неприятни личности в нашия отдел са със Слънце в Риби, те проявяват най-недружелюбно отношение.
Лили, с този коментар да не разсърдиш форумните риби, че риби всякакви- има акули, има пирани, а има и делфини като нашето Рени :*

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #2292 -: Ноември 15, 2014, 12:18:21 pm »
Не правя обобщения по слънчев знак, но съм забелязала, че почти във всеки колектив, където има такива, нещата минават на много дребнаво и махленско ниво. В предишната ми работа също имаше Рибка, но само по слънчев знак, всички останали лични планети бяха във въздушни знаци - Близнаци и Водолей - дребнавост и клюкарщина.

Между другото в нашия отдел половината са с везнишки Луни, а хармонията никаква я няма - създава се много напрегната атмосфера. Не знам колко време ще издържа в такава просташка среда, но съм с 6 месеца изпитателен срок по договор, в рамките на който мога да напусна с предизвестие без кой знае какви последици за мен.

Да питаш някой в коя стая е еди кой си отдел на долния етаж и да ти се изрепчат насреща, да те изкарат тъп - за мен това е върхът на простотията, нямат никакво възпитание тия жени, само голи претенции. Но това е преобладаващият манталитет  - дребнав провинциализъм и селски тарикатлъци.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Общи хорари
« Отговор #2293 -: Ноември 15, 2014, 12:31:23 pm »
И при мен беше същото положението като работех с Риби. Двете ми най-злобни и най-зле държащи се колежки бяха Слънчеви Риби. С други Слънчеви Знаци не съм имала такива проблеми. Оттогава си имам едно на ум за Рибите, макар че познавам и прекрасни изключения.
Лили, ако трудовия ти договор е в полза и на двете страни можеш да напуснеш по всяко време... Дано те приеме колектива, а ако не-дано си намериш нещо по-добро!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #2294 -: Ноември 15, 2014, 12:42:12 pm »
Предизвестието е в полза на двете страни. Но като цяло договорът е изключително обвързващ за мен, задължително се подписват и няколко декларации към него - тия така са си вързали гащите, че после гък да не им кажеш. Предвидени са и много тлъсти неустойки от страна на служителя - 12 брутни заплати и да им платиш всичките обучения и социални придобивки.

Ако не беше толкова жлъчна и отровна атмосферата в отдела, въобще нямаше да си помислям за търсене на друга работа. Има интриги между различните отдели, действията не се съгласуват, няма адекватна комуникация между служителите, много се злослови, има и опити да те поставят в конфузна ситуация, да те изкарат некомпетентен. Ами това им е нивото, не ме учудва - и друг път ми се е случвало, в други колективи, много е разпространено тук като цяло.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui