Автор Тема: Общи хорари  (Прочетена 1038804 пъти)

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Общи хорари
« Отговор #3945 -: Август 10, 2015, 06:23:06 pm »
Сега се сещам за Бонати и Лили, но мисля, че има и още...
Макар в картите от ХА не изглежда Лили да го е прилагал много последователно - по-точно доста го разширява и тълкува картата и ако липсва сходство между управителя на часа и на асц.
De omnibus dubitandum est

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Общи хорари
« Отговор #3946 -: Август 10, 2015, 06:30:25 pm »
Мерси :)
Анаретен у на часа е нерадикална карта, така ли да разбирам?
Хорарите по-скоро информативно ги наблюдавам

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Общи хорари
« Отговор #3947 -: Август 10, 2015, 06:46:57 pm »
Според Бонати с анаретен у на часа въпросът не е автентичен, не е баш туй, което се пита  и кверентът другаде го стяга чепикът. Но тук Сатурн е в 29-ти градус все още, не е в анарета.
Може би Таис по-скоро има предвид, че нито асц., нито управителят му, нито управителят на квезита, ни дори Луната нямат сходство с управителя на часа - нито по знак, нито по триплицитет, нито по "хумор" - не се връзват със сухия, студен Сатурн.

Според опита ми това не значи непременно, че картата е нерадикална и не трябва да се разглежда, понякога е само едно допълнително (второстепенно) не. Не му е моментът, космическото време не помага да се сбъдне желанието на кверента. Ама като не ще доброволно - доброзорно  :012:.

Лично за мен най-ефективната му употреба е да ме ориентира по кой дом точно трябва да определя сигнификаторите - търся този, който има сходство с управителя на часа :).

пп. Сега видях, че всъщност Луната е вече в Рак, общ тригонократор със Сатурн. Значи, въпросът би могъл да е всъщност - ще изкара ли мъжът ми достатъчно пари /или ще получа ли най-после наследството/, което да ни позволи да заживеем в общ дом - и тогава картата си става радикална  ;D.
« Последна редакция: Август 10, 2015, 06:53:11 pm от Diyana »
De omnibus dubitandum est

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Общи хорари
« Отговор #3948 -: Август 10, 2015, 07:11:02 pm »
Cool :)

Таис

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 207
Re: Общи хорари
« Отговор #3949 -: Август 10, 2015, 07:12:15 pm »
В крайна сметка, въпросът според мен не е коректно зададен. Затова зададох уточняващ въпрос.
Колкото, до управителя на часа на въпроса, писал е Лилли, Дарио, Бонати. И обикновено е добър ориентир при хорарите.

Иначе,  думата " радикалност" е синоним на "важен" "сериозен" въпрос.

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Общи хорари
« Отговор #3950 -: Август 10, 2015, 07:15:58 pm »
"До края на тази година ще се съберем ли с мъжа ми да живеем заедно в един дом?" Този съвпад на У1 и У7, но в различни знаци малко ме обърква..

Интересът ви един към друг е някак бегъл. Изглежда, че той ще се върне в твоето жилище (?), но на теб тепърва ти предстои промяна в емоционалното състояние, с която ще ти е трудничко да се справяш. Ако не си сигурна в отношенията ви, дано връщането му да ти помогне да си наясно.
De omnibus dubitandum est

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Общи хорари
« Отговор #3951 -: Август 10, 2015, 07:21:39 pm »
Иначе,  думата " радикалност" е синоним на "важен" "сериозен" въпрос.

Да, дали всъщност идва "из корена" на човека. :012:
De omnibus dubitandum est

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Общи хорари
« Отговор #3952 -: Август 10, 2015, 07:23:31 pm »
В крайна сметка, въпросът според мен не е коректно зададен. Затова зададох уточняващ въпрос.
Колкото, до управителя на часа на въпроса, писал е Лилли, Дарио, Бонати. И обикновено е добър ориентир при хорарите.

Иначе,  думата " радикалност" е синоним на "важен" "сериозен" въпрос.

Мерси :)
Намерих от Лилли:
Цитат
As for example: let the lord of the hour be Mars, let the sign of Scorpio, Cancer or Pisces ascend, this question is then radical, because Mars is lord of the hour, and of the watery triplicity, or of those signs Cancer, Scorpio or Pisces.

източник


Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Общи хорари
« Отговор #3953 -: Август 10, 2015, 07:31:20 pm »
И тук има интересен разбор на приложението им в картите от Лили в ХА - статията е на Сю Уорд, към края са изброени примерите с планетните часове
De omnibus dubitandum est

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Общи хорари
« Отговор #3954 -: Август 13, 2015, 09:48:39 pm »
Една приятелка ми се обади (живее в Благоевград) и ми каза, че докато се е разхождала с детето си, е видяла човек, който може би прилича на брат ми (доколкото тя си го спомня от снимките). Каза, че бил с жена с бебешка количка и се смеели, но заминали по пътя си. Възможно ли е този човек, когото е видяла, да е бил брат ми?
Въпросът го задавам аз.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #3955 -: Август 13, 2015, 09:55:39 pm »
Една приятелка ми се обади (живее в Благоевград) и ми каза, че докато се е разхождала с детето си, е видяла човек, който може би прилича на брат ми (доколкото тя си го спомня от снимките). Каза, че бил с жена с бебешка количка и се смеели, но заминали по пътя си. Възможно ли е този човек, когото е видяла, да е бил брат ми?
Въпросът го задавам аз.
Венера У1 за брат ти тепърва ще се срещне със Слънцето У5 за него в негов 5д и с Марс У7 в негов 4д, а за да има жена и дете до себе си аспектите трябва да са разходящи. Последният аспект на Луната е нехармоничен, което потвърждава отговора Не.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Общи хорари
« Отговор #3956 -: Август 13, 2015, 10:30:04 pm »
Благодаря много, akruks!
Въпросната жена може пък да е била приятелка на човека и детето да не е било негово.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #3957 -: Август 13, 2015, 10:58:39 pm »
Благодаря много, akruks!
Въпросната жена може пък да е била приятелка на човека и детето да не е било негово.
Ами по 7д не са само съпругите и гаджетата, а също приятали и колеги, но дори да е приятелка по негов 11д, то няма връзка с неин 5д, за да има приятелка с нейно дете, няма оминал аспект също между 3д на брат ти и тази, която ти се е обадила, за да са се срещнали случайно.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Общи хорари
« Отговор #3958 -: Август 14, 2015, 05:58:09 am »
Благодаря!

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Общи хорари
« Отговор #3959 -: Август 14, 2015, 11:13:51 am »
Една приятелка ми се обади (живее в Благоевград) и ми каза, че докато се е разхождала с детето си, е видяла човек, който може би прилича на брат ми (доколкото тя си го спомня от снимките). Каза, че бил с жена с бебешка количка и се смеели, но заминали по пътя си. Възможно ли е този човек, когото е видяла, да е бил брат ми?
Въпросът го задавам аз.
Според мен е възможно - негов У1 се намира в неин 1 дом (7). Между У7 и У3 предстои съвпад в седми дом, а и Луната ще пренася светлина.
Но въпреки това последния състоял се аспект на Луната е куинконс с Нептун в твой 1 дом, а това трябва да показва, че нещо си в заблуда.