Автор Тема: Общи хорари  (Прочетена 1038862 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #4200 -: Септември 09, 2015, 02:21:33 pm »
И на мен смяната на знака на МС и съответно на неговия управител от Дева към Везни ми говори за промяна в нагласата, а може и в начина на действие, в самото сътрудничество. Досега ако съм била подчертан индивидуалист със стремеж към перфекционизъм, то оттук нататък, в следващия колектив, може да се наложи да се уча на повече екипност и успехът пряко да зависи от уменията за сътрудничество. Може и възлаганите задачи вече да не предполагат толкова самостоятелна работа, колкото в тясно сътрудничество с някой. Нямам нищо против, но много зависи от качеството на персонала, с който работя рамо до рамо по някоя колективна задача. Досега винаги съм си вършила работата самостоятелно, без нужда от чужда намеса или съдействие. И обикновено повече са ми пречили, отколкото съдействали.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #4201 -: Септември 09, 2015, 02:21:57 pm »
Не, обикновен магазин за цигари, алкохол, напитки и т.н. Доколкото видях, едно момиче мъкнеше и каси с бира.
Ами те момчета вземат обикновено в нон-стоп, за да ги ползват за нощни смени, иначе предпочитат момичета, да привличат клиентела, но е трябвало да отбележат това в обявата.

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Общи хорари
« Отговор #4202 -: Септември 09, 2015, 02:41:24 pm »
Имаше едно обещание /трансформация на вече съществуващи отношения/, но е много несигурно и ми намирисва на празни приказки. Освен това локацията ще е много неудобна и ще съм сериозно възпрепятствана да се придвижвам дотам.

Изглежда, че картата описва точно тази ситуация. Часът е на Слънцето, управителят на МС.
Не изглежда много благоприятна картата, но изглежда, че ще успееш да изцедиш максимума от ситуацията.
Твоите сигнификатори - Марс е извън секта, но в свой деканат и градус, хубав дом, бърз, директен, източен, неизгорен, въобще супер. Луна е бавна, намаляваща, в дом на страдание, също за късмет е точно в своя градус, не е съвсем перегринеста, а и получава сила от рецепцията с диспозитора си. Прави тригон с управителя на втори от седми, съвпад с управителя на 8-ми 7-ми и 11-ти (втори от 10-ти), съвпад с теб, и накрая квадрат с У3 и У4. Съгласна съм с Веско, че до договор и физически ново работно място може да не се стигне.
У10 е в десети дом, в знак, в който и Луна, и Марс имат есенциална сила. Но самият У10 не е особено силен там и не получава подкрепа от диспозитора си. Афиф е малко работодателят, но с това разполагаме към момента.

Приходите ти не са солидни, но ще са що-годе стабилни, от два източника - основно от преки клиенти - Юпитер се намира във владението на Меркурий, който е управител на 8. Юпитер има сила не само във въздушния триплицитет (у8), но и в огнения (У11, приходи от работодател) - с Венера в Лъв са в рецепция по триплицитет. Каквото е във възможностите на работодателя, ще ти бъде дадено :-). Липсата на аспекти на Меркурий и Венера с Юпитер са смущаващи, в крайна сметка възможностите може да не са толкова много.

Но самият Меркурий е в сравнително добро космично състояние - втори управител на дневния въздушен тригон, владетел по терма и градус на мястото си, секстил с Марс и Луна. Концентрирай се върху директни отношения с преки клиенти, от там по ще има файда, но не изключвай априори и търкалящия се проект с колегата. Предвид неустойчивото им състояние, за теб самата ще е по-изгодно да не ти отнемат много време, за да можеш да се грижиш за преките си клиенти.

Ако се сетя още нещо, ще допълвам.
« Последна редакция: Септември 09, 2015, 02:53:52 pm от Diyana »
De omnibus dubitandum est

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Общи хорари
« Отговор #4203 -: Септември 09, 2015, 02:49:18 pm »
Фиксираните оси в хорара и фиксираният знак на Луна и У1 не предполагат готовност за драстична смяна на нагласата/търсенето в момента, но имат един незаобиколим плюс - ако има много фикс, това значи много заземена, прагматична и реалистична оценка на обстоятелствата. Нещата са точно такива, каквито ги виждаш, няма розови очила или черногледство. Така че, каквото мислиш и както усещаш перспективите, такива са - не очаквай чудеса, но и неприятни изненади няма да има.
De omnibus dubitandum est

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #4204 -: Септември 09, 2015, 03:00:31 pm »
Предвид неустойчивото им състояние, за теб самата ще е по-изгодно да не ти отнемат много време, за да можеш да се грижиш за преките си клиенти.

Много ти благодаря, Диди  :58:

Така е, както си го описала. Засега е много несигурно, не ме държат информирана как се развива проектът, вероятно ще ме поставят пред свършен факт, без опция нещата да се обсъдят предварително. За бъдещ управител гласят човек, който няма нужните мениджърски умения да ръководи хора и да го е грижа за персонала /слънчев Лъв с акцент на Дева, изгряващ Козирог/, по-скоро е тип нагаждач, гледа как да си напълни джоба. Иначе с него проблеми никога не съм имала, но познавам човека и считам, че някои качества липсват, при това от най-нужните. Има и едно много дразнещо тесногръдо мислене, да има някаква кирия на дребно, сякаш няма поглед в перспектива.

Общо взето дотук съвместното ни сътрудничество е донесло минимални доходи за мен и по-скоро губене на време, но също така и възможност да вляза в контакт с директни клиенти, макар че там отношенията също засега са във фаза губене на моето време.

Има опция да се работи и дистанционно, но тук нямам нужните условия да съм максимално ефективна, затова бих предпочела да е обвързано с работно място и необходимото оборудване. Що се отнася до потенциалния работодател - уж го играе солиден, сериозен, обаче ми прави впечатление, че много говори и се хвали, да не излезе и той някой лаладжия.

Дотук мога да обобщя, че продължават да ме държат на стенд бай и да се възползват от много по-изгодни условия, а отчасти и благотворителна работа от моя страна, изтъквайки това, че смятат скоро да ме вземат на работа. Такива приказки много пъти съм чувала и вече не съм с нагласа да им вярвам.




Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Общи хорари
« Отговор #4205 -: Септември 09, 2015, 03:06:44 pm »
Да задам и аз един въпрос  :)

Има отделна тема "Хорари за работа", но вече отдавна не е активна и се затруднявам да я намеря.

Вече не ме свърта у дома и зададох следния въпрос: "Ще започна ли работа до края на годината?"

09.09.2015, 12:02 p.m., Варна

Имам предвид работа по трудов договор, с работно място, сред колектив, а не нещо дистанционно и на свободна практика, както е сега.

Хорарът сякаш не ми изглежда много обнадеждаващ, но имам нужда от някаква промяна, от раздвижване, от нова перспектива... За съжаление обявите в сайтовете за предлагане на работа са пълна скръб, с предимство е неквалифицираният персонал.

Прави ми впечатление, че МС в хорарната карта е в последния градус. Да не би да означава някаква преориентация, смяна на посока/професионално поприще?
Мисля, че ще имаш шанс.

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Общи хорари
« Отговор #4206 -: Септември 09, 2015, 03:07:43 pm »
Ще остана ли на работа във фирмата?
Да.

Strelec

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 241
Re: Общи хорари
« Отговор #4207 -: Септември 09, 2015, 06:06:57 pm »
Хорарната карта за какъв период от време важи?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #4208 -: Септември 09, 2015, 06:10:02 pm »
Хорарната карта за какъв период от време важи?

Казват, че до 6 месеца, но някои астролози разглеждат и в дългосрочен план. Да речем, ако въпросът е по-глобален или не се очаква скорошно развитие, за това може да загатва фиксиран акцент в хорара.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Общи хорари
« Отговор #4209 -: Септември 09, 2015, 07:52:05 pm »
Въпросът е: Ще си взема ли изпита по Х (назована дисциплината) утре?

Този изпит ми е много важен. Почти не съм имала време да се готвя. Сега почвам да пиша курсова. Странно, че осите на хорара до секунда се припокриват с тези в наталната ми карта.

Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Общи хорари
« Отговор #4210 -: Септември 09, 2015, 07:59:14 pm »
Странно защо асцендентът е в нулев градус, може би показва, че трябва още доста да учиш за него.
Това първо явяване ли е? Ако го гледаме по 3 дом, У3 Юпитер е в заточение, в 8 също не е добре. Също така, струва ми се, че ти и изпитващия не изпитвате най-топли чувства един към друг. Луната е в знака на заточение на Сатурн, Сатурн пък е в знака на падение на Луната, между двете предстои квадрат. И да го вземеш, май няма да останеш доволна от крайния резултат.

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Общи хорари
« Отговор #4211 -: Септември 09, 2015, 08:02:19 pm »
Важното е да го мина, ако имам тройка ще съм доволна. Госпожата професорка в моите очи е соц карикатура, излязла от някой мухлясал скрин, но ще стискам зъби и ще й се усмихвам мило.
Не ми е първо явяване. Предния път отидох, за да видя как протича и да се запозная с нея. Проучвателно - да проверя за какво става въпрос.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Общи хорари
« Отговор #4212 -: Септември 09, 2015, 08:09:24 pm »
За 2-ро явяване знам, че се гледа У5, а това е Венера, в 8 дом е в заточение и все още е в ретроградната сянка. Луната У7 ще съвпадне с Венера - мисля, че повече зависи от въпросната професорка дали ще ти даде да го вземеш.

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Общи хорари
« Отговор #4213 -: Септември 09, 2015, 08:15:37 pm »
Мерси, Веско. Утре ще дам ОВ. Ще се приведа в максимално лицеприятен за професорката вид  ;D
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Общи хорари
« Отговор #4214 -: Септември 09, 2015, 10:52:59 pm »
Като че да, The One!

Късмет!
De omnibus dubitandum est