Автор Тема: Общи хорари  (Прочетена 1037361 пъти)

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Общи хорари
« Отговор #4395 -: Октомври 15, 2015, 06:19:25 pm »
Ще намеря ли златната обица?
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #4396 -: Октомври 15, 2015, 06:20:11 pm »
Стресирана Луна, но и ти така си се чувствала в момента на задаване на въпроса.

Луната е без курс, есенциално слаба - тук се затруднявам да отсъдя категорично.

Обаче положителна роля в случая би трябвало да изиграе фактът, че Луната е в разходящ аспект с у4 и у8 за майка ти, при това хармоничен.

Шести дом за майка ти се управлява от Сатурн, който се намира в мутабелен знак, с който нейният сигнификатор Меркурий е в секстил, макар и вече разходящ. В 6 дом имаме и Нептун. Съдейки по тези показатели, има шанс да прескочи трапа, но с тенденция оттук нататък да се нуждае от по-интензивно медикаментозно лечение, да е с по-ограничена от обичайното подвижност или временна нужда от придружител, асистент, болногледач.

« Последна редакция: Октомври 15, 2015, 06:25:33 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Общи хорари
« Отговор #4397 -: Октомври 15, 2015, 06:24:19 pm »
Помня часа, възстанових картата, въпросът ми беше Дали ще живее, но като го измислях виех, така че не бях адекватна...

Луната е без курс наистина.
Нали не е в кома в момента, а в реанимация?
De omnibus dubitandum est

Eaglet

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 238
Re: Общи хорари
« Отговор #4398 -: Октомври 15, 2015, 06:26:20 pm »
В реанимация е, сърцето не работи по начина, по който очакват и затова я държат на лекарства, за да не се събужда, на изкуствено дишане е.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #4399 -: Октомври 15, 2015, 08:14:53 pm »
Помня часа, възстанових картата, въпросът ми беше Дали ще живее, но като го измислях виех, така че не бях адекватна...
Луната е производен 4-ти от неин 8д, като е извършила хармоничен аспект с куспидата, Мерка У1 за нея е в разходящ хармоничен аспект със Сатурн на ИЦ, така че е прескочила трапа, но вече няма да е същото- Мерка У1 за нея ще извърши квадрат с Плутон У3- няма да е така подвижна и комуникативна както преди, следва опозиция с Уран У6 на К8, което пак представлява опасност за здравето, но това може да е далеко напред във времето.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #4400 -: Октомври 15, 2015, 10:04:21 pm »
Ще намеря ли златната обица?

Според мен има малка вероятност да я откриеш. Всички сигнификатори са слабо поставени – на кверента и на вещта. Луната можеше да се приеме като косигнификатор на вещта /наред с Венера/, но в случая изрично си посочила, че обецата е златна, т.е. избираме Слънце във Везни.

Възможно е обецата да е била изгубена в някакво служебно или сервисно помещение, но да е паднала на място, където трудно може да бъде открита, тъмно и влажно.
 
Не е изключено друг човек да я е намерил, но относно връщането й съм малко скептична. Дори ако случайно се намери или бъде върната, състоянието на вещта може да не ти хареса. Със закопчалка ли е, да не се е счупила?

« Последна редакция: Октомври 15, 2015, 10:30:14 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #4401 -: Октомври 15, 2015, 10:49:48 pm »
Ще намеря ли златната обица?
ами не намирам указания за намиране, но все пак потърси на работното място, във вещите на детето или любовника, при домашния любимец (ако имаш), в лекарски кабинет, ако си се събличала тези дни, докато си дирила яйцеклетката  :)

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Общи хорари
« Отговор #4402 -: Октомври 16, 2015, 12:43:39 pm »
Ще бием ли утре французите на волейболния мач?

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Общи хорари
« Отговор #4403 -: Октомври 16, 2015, 05:33:53 pm »
Бременна ли съм?

Днес си правих и тест - отрицателен е, но и цикъла още го няма.
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #4404 -: Октомври 16, 2015, 05:58:23 pm »
Ще бием ли утре французите на волейболния мач?
Ако гледаме французите по 7д, а ние сме по 1д- да, има изгледи да победим, но най-добре е да се види в карта, построена за двубоя, според времето и мястото, когато ще е срещата

venera1978

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 85
Re: Общи хорари
« Отговор #4405 -: Октомври 16, 2015, 06:09:31 pm »
Моля за мнение по важен за мен въпрос,ще съм Благодарна на вашата помощ.Касае се за делба на имот-получавам заплахи от жена,с която имаме общ имот-тя иска да ни принуди да и  продадем нашата част-на безценица,а ние не искаме да продаваме.Искаме само да си го поделим и да си оформим документите,но не искаме да го продаваме.Заплашва,че ще ни съди...Та въпросът ми е-ако се стигне до съд-"Ще спечеля ли делото срещу В.?"
Благодаря

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #4406 -: Октомври 16, 2015, 06:29:58 pm »
Заплашва,че ще ни съди...Та въпросът ми е-ако се стигне до съд-"Ще спечеля ли делото срещу В.?"
А защо във въпроса си поставила "делото срещу В.", след като тя се кани да предяви иск, а ако бъде одобрен, тогава ще бъде внесен в съда за дело? Ти в случая не я съдиш, нямаш назначено дело срещу нея, за да задаваш подобен въпрос. Да, не може да те принуди да продадеш на безценица твоята част от имота, затова най-добре е в съда да ви разрешат имотния въпрос.

venera1978

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 85
Re: Общи хорари
« Отговор #4407 -: Октомври 16, 2015, 06:34:26 pm »
Права си akruks,притеснена съм и не съм формулирала въпроса правилно.Преди малко ми цъфна на работното място-да ме заплашва...Как да процедирам незнам...трябва да си наема адвокат,защото не разбирам нищо от имотни сделки,делби и т.н.Тя е хитра и подмолна жена,вероятно ще се стигне до съд...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #4408 -: Октомври 16, 2015, 06:45:26 pm »
Акрукс правилно е уточнила, че въпросът не е формулиран правилно "ако заведа дело, ще спечеля ли?". При заведено вече дело бихме могли да разгледаме въпроса.

В тази карта отсрещната страна не изглежда да е със силни позиции, нищо че ви заплашва. Така че хич не й се връзвайте.

Все пак пробвайте да се споразумеете извънсъдебно, но се консултирайте предварително с компетентен специалист. А за делото задължително потърсете специализиран адвокат, а не кой да е /аз вече изгорях с общопрактикуваща адвокатка  ;D/.

Може да се направи и оценка на имота от вещо лице, назначава се експертиза. И така да се определи кой колко има да наплаща. Зависи в какво състояние е имотът. За извънградски/селски имот ли става въпрос?

Ако й предложите среща с адвокат, да обсъди с него какво е готова да ви плати, ще напълни гащите.

Еднакви ли са ви квотите или тя има по-голям дял? Кой плаща данъците за имота, кой го стопанисва?

Обаче по тази карта ми се струва, че може да се стигне до съд...



« Последна редакция: Октомври 16, 2015, 07:00:54 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

venera1978

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 85
Re: Общи хорари
« Отговор #4409 -: Октомври 16, 2015, 07:01:53 pm »
Благодаря Ви момичета.Касае се за земеделска земя от която вземаме рента/ползва се от кооперация/,но до момента нямаме извадени никакви документи /заверени/за собственост!Тя има 20 дкр.,а ние имаме 10дкр.Тя си е изкарала всички необходими документи и напира-или да продаваме или да купим нейният дял!