Автор Тема: Транзити на Юпитер  (Прочетена 304531 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1125 -: Октомври 05, 2016, 03:04:30 pm »
Алена, защо точно възврата на Юпитер  е "набеден" за несполучливи интервенции, след като Юпитер няма неблагоприятни аспекти и връзки към 6, 8-ми и като у АСЦ/Слънце ? Не е ли по-добре да разгледаш соларите за тези години, комбинирани с възвратните карти на Марс и същите да видиш как и къде се срещат с Юпитеровия такъв по казуса , за който споменаваш ? Опозицията Юпитер -Сатурн е част от техния цикъл и ако същата е ударила  точка в натала ти, става важна. Видях Марс съвпад Уран по това време, а същите имат връзка с това, което търсиш като обяснение. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1126 -: Октомври 05, 2016, 07:56:43 pm »
Той не е набеден, а указващ, по-скоро :) Защото управлява и физическото ми тяло и е в 8 възвратен дом, опозицията с Плутон е ясна, понеже е натална, но при възврата и Сатурн е там  - свързвам го с пораженията на костта. Също така и възвратни Марс и Уран са в 8 възвратен дом - анаретни. Марс асоциирам също с хирургия и горна челюст, където е проблема, по Уран е внезапността - изведнъж всичко се случи, по него отчитам и иновативните решения. В този осми възвратен дом е и възвратното Слънце и то при Юпитер - в опозиция на нат.Плутон.

Тогава и Меркурий е ретрограден и в съвпад с Хирон. През първите месеци ми беше засегнат говора - не можех да артикулирам изобщо, а послесе понаучих, но ми беше трудно да артикулирам. Говорех правилно, всичко ми се разбираше - за хората нямаше никакъв проблем, но на мен ми беше трудно да оформям звуците, напрягах странични мускули. Абе - мъчех се и гледах много да не говоря ...



Не намирам изява на тези енергии по други осмодомни или юпитерови пътеки :) Така го интерпретирах, връщайки се назад :)

Предния му възврат е пак в 8 дом, тогава (през 2004-2005г) бяха предните операции.  Възвр. ретро МАрс съвпада с нат.Уран в 8 нат. дом в точна опозиция на възвр.Сатурн ...
Над силата е само умението да я владеем!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1127 -: Октомври 05, 2016, 08:08:57 pm »
Алена, и в 8-ми дом ти е Венера с възела-значи около Венера са стартирали всички тези "мъчения" . 2004-2005 г. не е ли началото на цикъла на Венера и ако да, коя точка, дом е активирал ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1128 -: Октомври 05, 2016, 09:30:53 pm »
Да, нат.Венера е заточена по дом и знак в 8 дом, в Скорпион, но е там в наталната карта, а за Юпитер коментирах за 8 възвратен дом и 1 натален :)

Може би има връзка - 8 възвратен дом да носи белезите на 8 натален и в частност - пътят, който очертава СЛВ в комплект със заточената Венера. Благодаря! :58:

За 2004г., може би имаш предвид Пасажа на Венера  ::) И през 2004г и през 2012г, когато бяха вторите операции (сега са третата серия) - тр. Венера и Слънце съвпадат с нат.Марс на ИС и довършват огнения ми тригон до хвърчило. През 2004г. в опозиция на тр.Венера, Слънце и нат.Марс е тр.Плутон  :(  Всчки елементи на клането са се събрали в банда  ;D За 2012г - го бях разглеждала, защото точно тогава през юни - всичко пак тръгна назад ...

Точно тогава (началото на юни 2004г.) имам друго много голямо събитие, но то е извън тези коментираните.
Над силата е само умението да я владеем!

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1129 -: Октомври 05, 2016, 11:41:12 pm »
Пасаж на Венера е имало през юни и двете години - 2004 и 2012. Той би могъл да активира темата за операции от гледна точка на това, че Венера е в 8 дом. Уран също е там и затова и той е важен като се разглежда този въпрос. Марс като сигнификатор на лекари и операции, челюст; Юпитер като планета в 1 дом и Сатурн - кости/зъби. Аз така бих подходила, ако разглеждам тази тема. :)
Костта ли започна да се разгражда през 2004/2005? Имаше ли грешна диагноза или неправилно лечение през 2011/2012?
« Последна редакция: Октомври 05, 2016, 11:49:35 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1130 -: Октомври 06, 2016, 12:02:01 am »
Да, точно така, като анализ :)

При първия пасаж (2004) имаше 2 операции, едната на долна челюст - мина идеално, а другата на горна челюст -  била е с неправилен подход и през 2012г - всичко по нея се срути. През 2012 отново е избран неправилен подход за поправка и се започна с  една неуспешна операция и след нея втора, която закрепи положението, но задълбочи проблема. И така от 2012 до 2015 бях в търсене на лекар, който да се заеме да оправи всичко, а костта се топеше и нямах цялото време на света. За щастие - 2015г всичко започна да си идва на мястото и като гледам догодина лятото ще има хепиенд :)


Много интересен ми стана горния съвпад на Венера и Слънцето на 9.1.2018г (04:01) - пада се в Козирог - в тригон с нат.Венера и мунданно с Юпитер и Марс (в Скорпион). Знам ли ... може тогава да празнувам победата  :012:
Над силата е само умението да я владеем!

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1131 -: Октомври 06, 2016, 12:21:18 am »
Не трябва ли първо да установим виновникът? Кое беше в основата на всичко?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1132 -: Октомври 06, 2016, 12:33:56 am »
Алена, сега разбра ли защо въпроса ми беше за "набеден " Юпитер, когато човек има правилната отправна точка, може да вижда напред в бъдещето. Сега трябва да разгледаш колко е силна Венера в натала ти, само тя е във водна стихия, нали и тогава всеки синодичен цикъл на планетите( Слънце у 6-ти ) ще ти даде информация за периода, който е ангажирал вниманието ти.  Транзитът на Юпитер винаги ще има отношение към външния ти вид и как искаш да те виждат, нали държи АСЦ и МЦ, а и е 1 -ви дом ?
 Венера управлява долна челюст.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1133 -: Октомври 06, 2016, 09:34:55 am »
Не трябва ли първо да установим виновникът? Кое беше в основата на всичко?

Като виновници - аз виждам ретроградните Марс и Сатурн, които са под хоризонта. Марс е на ИС, връх на хвърчило, от въздушен знак разпалва огъня в мен. Асоциирам го и с възпалителните процеси, които са протичали тихо и скрито години наред. А Сатурн е анаретен и в натала и по прогресии, там вече и заточен, в куинкокс към Слънцето - У6. Така виждам генетичния фонд, с който разполагам на костна тема. На тази основа се отключват процесите по темата.



Рени, не съм изучавала системите за сила, но Венера я виждам силна в картата ми, с Плутонов заряд. Те са във взаимна заточена рецепция и действат в комплект. Сила й дава и позицията върху нодалната ос, квадрата с луната, който не й позволява да се отпуска. Като опъната пружина, винаги готова да реагира. Тя, действително ми е единствената лична планета във воден знак, прави тригон към Асцендента, който също е воден.

Актуалният синодичен цикъл слънце/Венера от 7 юни мунданно оформи голям квадрат от една страна между Юпитер и Нептун - двата ми У1 и от друга с опозицията между Сатурн и Венера/Слънце. Този голям квадрат влиза точно в наталния ми тригон и пак прави хвърчилото. Тр.Сатурн ми е в зенит и съвпада с нат.Нептун  - У1 - физ. ми тяло. Виждам го така - нат.Нептун - приема и поглъща костта, която сатурн добавя и конституира в него. Коментирали сме не веднъж различната природа на Сатурн и Нептун, както и мунданната им кваратура, а при мен съчетана с нептунова квадратура. Но ето така, според мен - лично при мен се изяви съвпада на нат.Нептун с тр.Сатурн - Сатурн дава кост и форма, а Нептун я приема и разтваря в себе си. Този съвпад нат.Нептун с тр,Сатурн в връх на тао - към мунданната опозиция - тронов Нептун в Риби и паднал Юпитер в Дева - при мен в 12/6 дом. В моя случай е ясно, че се случват и предстоят неразположения, ама то не е за забавление :) И най-отдолу - са Венера, Слънце и нат.Марс - ще изгрее слънце и на горна челюср  :012:
Над силата е само умението да я владеем!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1134 -: Октомври 06, 2016, 11:51:03 am »
"Виновникът" винаги е посочен в натала. Алена, Венера има достойнства в знака Риби, в който знак ти е АСЦ. Тук, има информация и съфорумци,  които могат да ти помогнат, да се изчисли силата й и това , дали може също да управлява АСЦ. Там, където не може да се прояви свободно природата на дадена планета, винаги компенсираме по същата-  " Всички завиждали на пауна за красивите му цветни оперения, а знаеш ли какво  им казал той: Така крия късите си дебели крака".  ;)
Не знам доколко е силна при теб Венера, в знак на заточение, в дом на Марс, източна, но може останалите характеристики да  казват и още нещо, но със сигурност е важна планета в картата ти.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1135 -: Октомври 06, 2016, 11:56:42 am »
"Виновникът" винаги е посочен в натала. Алена, Венера има достойнства в знака Риби, в който знак ти е АСЦ. Тук, има информация и съфорумци,  които могат да ти помогнат, да се изчисли силата й и това , дали може също да управлява АСЦ. Там, където не може да се прояви свободно природата на дадена планета, винаги компенсираме по същата-  " Всички завиждали на пауна за красивите му цветни оперения, а знаеш ли какво  им казал той: Така крия късите си дебели крака".  ;)
Не знам доколко е силна при теб Венера, в знак на заточение, в дом на Марс, източна, но може останалите характеристики да  казват и още нещо, но със сигурност е важна планета в картата ти.

 :)

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1137 -: Октомври 06, 2016, 12:35:42 pm »
Благодаря Ви много, Момичета  :58:

Лили, направо зяпнах  :-* :29: Аз не бих могла толкова добре да го кажа  :clap: :38:
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1138 -: Октомври 06, 2016, 12:39:48 pm »
Ако искаш, си го копирай, защото после вероятно ще бъде затрито, измества посоката на темата.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1139 -: Октомври 06, 2016, 12:45:17 pm »
Оооооо, направих това още преди да отговоря :)

Няма да коментирам, за да не спамя, но още се връщам да препрочитам и ми напира да драсна два реда :)
Над силата е само умението да я владеем!